Skocz do zawartości
Interloper

Wc By Interloper

Rekomendowane odpowiedzi

Rewizje:

 

WC #1

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

1. Cpu -> X3M / 200zł

2. Gpu -> Abadon Gpu Lite 3 / 90zł

3. Nb -> Abadon NB Lite 3 / 90zł

4. Rezerwuar -> CFD 5,25 / 35zł U

5. Chłodnica -> Black Ice Extreme II / 245zł U

6. Węże -> Eheim 9/12 + 12/16 / ~40zł

7. Pompa -> Hydor L30 II / 150zł

8. Ekstra czyli zaciski + woda + Borygo / ~50zł

 

Łączny koszt: ~900zł (Jednak było to rok temu...)

 

Obieg wody wyglądał w tym przypadku tak: Chłodnica -- Reduktor E16 do E12 --> Cpu -- E12 --> Gpu --> E12 (Drugi wylot na NB) potem Trójnik -- E12 --> Rezerwuar -- E16 --> Pompa -- E16 --> I od nowa...

 

E12 - Eheim 9/12

E16 - Eheim 12/16

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Ponadto wszystko wspomagały trzy wentylatory Arctic Cooling Pro 2L (Jeżeli uważasz że są ciche... mylisz się) oraz 2 noname'owe 120mm na chłodnicy (One przynajmniej były ciche) Wszystko umieszczone było w obudowie Big Tower Chieftec DA-01BD. Jak pewnie widzicie na zdjęciach największą wadą tego układu był fakt iż dyski poprostu nie zmieściły się do obudowy długość kabli sata uniemożliwiał ich montaż w zatokach 5,25. Z uwagi na fakt iż mój komputer stoi w takiej oto szczelinie:

 

Dołączona grafika

 

Montaż chłodnicy w jakimkolwiek innym miejscu nie miał sensu ponieważ nie spełniałaby ona swojej roli.

 

WC #2

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

1. Cpu -> X2P Rev 2.0 / 99zł U

2. Gpu -> Abadon Gpu PRO / 60zł U

3. Nb -> Atira / 55zł U

4. Rezerwuar -> Realitynet 5,25 / 90zł

5. Chłodnica -> Black Ice Extreme / 90zł U

6. Węże -> Eheim 9/12 + 12/16 / ~ 40zł

7. Pompa -> Hydor L30 II / 145zł

 

U - Część używana.

 

Postanowiłem postawić na komponenty używane ponieważ chciałem zbudować w miarę niezły zestaw za stosunkowo niską kwotę Ponadto tak się złożyło że w momencie gdy składałem WC okazało się że NIGDZIE nie można było natychmiast kupić jakiegokolwiek bloku. Łącznie wszystkie elementy (Wraz z zaciskami wodą demineralizowaną barwnikiem UV itp itd) kosztowały ~ 620zł

 

Wszystko oparte głównie o szybkozłączki 9/12 z połączeniem węży 12/16 i króćców NK12 (Wszystko po to by nie stosować jakichkolwiek przejściówek)

 

Obieg Wody (Szeregowy):

 

E12 - Oznacza wąż Eheim 9/12

E16 - Oznacza wąż Eheim 12/16

 

Chłodnica -- E16 --> Cpu -- E12 --> NB --E12 --> Gpu -- E12 --> Rezerwuar -- E16 --> Pompa -- E16 --> i od nowa...

 

Ponadto w obudowie znajdują się:

 

- 3 Wentylatory 80mm Akasa Amber

- 2 Wentylatory Fander 120mm (Chłodnica)

- 2 Wentylatory Fander 90mm (Bok Obudowy)

- 2 Katody UV Revolteca

- Barwnik UV Dye (Niebieski)

 

Zdjęcia

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Wszystkie wentylatory puszczone są na 5V co zapewnia mi stosunkową ciszę i komfort podczas snu.

 

Orientacyjne Temperatury po 48 godzinach użytkowania (bez przerwy) w pokoju w którym jest dość ciepło (gorąco niekiedy) wyglądają następująco: (Pomiar dokonywany w czasie zimy)

 

CPU Idle 24C Load 36C (@2800Mhz 1.45V)

GPU Idle 30C Load ~38C

NB Idle 28C Load ~33C

 

Podczas tworzenia zestawu nacisk został położony na mobilność oraz możliwość szybkiego i nieskomplikowanego wymieniania poszczególnych podzespołów jak CPU Grafa itd.

 

Plany na przyszłość:

 

- Montaż Black Ice Extreme II bądź wymiana obudowy i montaż Extreme III na górze.

- Może kiedyś wymiana bloku na NB by zamontować kartę w pierwszym slocie.

- Maty wyciszające

 

 

WC #3

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Powoli przychodzi na świat trzecia rewizja mojego WC w skład której wchodzą:

 

1. Cpu -> X3N SX

2. Gpu -> XG1

3. Nb -> XC1

4. Rezerwuar Realitynet

5. Chłodnica -> Cooltek Maxistream Triple

6. Węże -> Innovatek 8/10

7. Pompa -> Hydor L30

8. Płyn tym razem spróbuję petrygo (Podobno nie osadza się na wężach) z wodą destylowaną.

 

Pozadto w zestawie znajdują się:

 

- 4 Wentylatory 80mm Akasa Amber

- 3 Wentylatory Fander 120mm (Chłodnica)

- 2 Wentylatory Fander 90mm (Bok Obudowy)

- 2 Katody UV Revolteca

- Barwnik UV Dye (Niebieski)

- Maty wyciszające Be Quiet!

 

Poniżej zamieszczam parę "przedpremierowych" fotek. Głównie dla osób które zastanawiają się jak wygląda zamontowany XG1. Póki co układ cały czas jest w budowie i nie skończę go dopóki nie dostanę paczki z brakującymi króćcami do pompki i reza.

 

Faza przejściowa... WC #2 -> WC #3

 

Dołączona grafika

 

Tragiczny top ;) Na szczęście nie będzie widoczny może w najbliższym czasie dla własnej satysfakcji kupię uszczelkę i zatuszuję wady.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

WC #4

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

Po ciągłym poszukiwaniu używanych bloków w atrakcyjnej cenie ukończyłem mój kolejny układ. Nie zdążyłem nawet wrzucić finalnych zdjęć poprzedniego układu jednak nadeszło Core 2 Duo i zabawa zaczęła się od nowa...

 

Składniki:

 

1. CPU -> Cube 2 Ultra od Misia 15Go (Nowy)

2. NB -> Abadon Lite 3 I875 (Używany)

3. SB -> XC1 (Z poprzedniego układu)

4. GPU -> Innovatek Cool-Matic X1800 (Używany)

5. Chłodnica -> Coolterk Maxistream Triple (Z poprzedniego układu)

6. Węże -> Innovatek 8/10

7. Pompa -> Hydor L30

8. Płyn -> Petrygo + Destyl.

9. Rezik -> Realitynet

 

Obieg: Chłodnica -> CPU -> NB -> GPU -> SB -> Rez -> Pompa -> Chłodnica...

 

Do tego:

 

1. 4x Akasa Amber 80mm

2. 3x Fander 120mm

3. 2 Katody UV do podświetlenia Reza

4. Maty Be-Quiet

 

Niestety wyszło jak wyszło czyli pomieszanie z poplątaniem ;) spowodowane montażem przeróżnego rodzaju bloków jednak na chwilę obecną nie ma za bardzo w czym wybierać a nie stać mnie na wywalanie 300zł na jeden blok. Dodam jeszcze że jestem zwolennikiem niklowanych / Anodowanych bloków. Więc jest to swego rodzaju etap przejściowy do czasu gdy uda mi się skompletować porządny zestaw.

 

Czas na Fotki:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

I wiem:

 

-> Kable walają się po obudowie ale jestem już tak zmęczony że nie chce mi się z tym teraz bawić

-> Góra budy jest obklejona taśmą izolacyjną (Nie mam pojęcia skąd w Krakowie wytrzasnąć porządną uszczelkę.

 

Ponadto na karcie siedziało Accelero X2 założone przez poprzedniego właściciela w sumie zdziwiłem się gdy proponując cenę nie chciałem go a mimo wszystko dostałem go za darmo. Przekonałem się o tym gdy przyszło mi go zdejmować... Fakt sam dałbym 40zł by tego nie robić horror.

 

Co do bloku na NB spisuje się świetnie. Trzyma się bardzo dobrze nawet pomimo faktu że musiałem użyć 2 zapinek nie 4. Brakuje jeszcze radiatorów na mosfety które przyjdą za parę godzin.

 

Temperatury podam za jakiś czas jednak odrazu mogę powiedzieć że NB naprawdę odczuł sporą ulgę.

 

 

WC #5

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

Chyba już najwyższy czas na małą aktualizację :wink: Zatem oto co można znaleźć w moim kolejnym układzie

 

1. CPU -> D-Tek Fuzion

2. GPU -> Swiftech MCW60R

3. NB -> Swiftech MCW30

4. Pompa -> Swiftech MCP655

5. Chłodnica -> Cooltek Maxistream Triple

6. Chłodnica -> Black Water Ultimate 122 (Uzywana)

7. Rezerwuwar -> RN

8. Węże -> Innovatek 8/10

9. Wentylatory -> 3x Xthermal 120mm LED 2x Fander 120mm 2x Xthermal 80mm LED

10. Chłodziwo -> Petrygo + Demineralka 35 / 65

 

Obieg: Pompa -> Chłodnica -> Chłodnica -> CPU -> NB -> GPU -> Rez -> Pompa...

 

Układ kompletowałem przez rok, kawałek po kawałku wmawiając sobie że to nie duży wydatek... jednak gdy wkońcu zebrałem wszystkie rachunki wiadomo co się okazało. Zarówno na górze jak i z przodu obudowy zostały wycięte otwory pod wentylatory.

 

Do zrobienia:

 

- Może jakiś rez w stylu EK jednak nie wiem czy udałoby mi się go umieścić w przedniej częśći obudowy więc niestety chyba utknąłem z tym który mam i plątaniną węży

- Obudowa pojedzie do lakiernika.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

WC #6

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

1. CPU -> D-Tek Fuzion

2. GPU -> Swiftech MCW60R

3. NB -> Swiftech MCW30

4. SB -> Swiftech MCW30

5. Pompa -> Swiftech MCP655

6. Chłodnica -> Cooltek Maxistream Triple

7. Chłodnica -> Black Water Ultimate 122 (Uzywana)

8. BW Otank 170

9. Węże -> Innovatek 8/10

10. Chłodziwo -> Castrol Antifreeze + Demineralka 35 / 65

 

Obieg: Pompa -> Chłodnica -> Chłodnica -> CPU -> NB -> GPU -> SB -> Rez -> Pompa...

 

Do tego:

 

- 2x Scythe Quiet Drive

- 3x Xthermal 120mm LED

- 2x Xthermal 80mm LED

- 2x Fander 120mm

- 2x Fander 92mm (Bok obudowy)

- A.C. Ryan RadGrillz Stripes 3x120

 

Zdjęcia:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chłodzonko fajne, schludnie wykonane, temperaturki zadziwiająco niskie :) (aż za niskie jak na taki konfig)

 

ps.

tylko ten burdel w kablach

Popieram w 100%. Kibelek ok, nic dodać nic ująć. A temperaturki to chyba czujniczek przekłamuje. Są zbyt niskie jak na układ z trzema blokami i tylko jedną małą chłodniczką.

a burdelik to swoją drogą.

 

P.S.: Wąż miedzy CPU a NB to troche ci sie zagina!!!! O Ci sie chyba jeszcze podczas skręcania króćcy troche skręcił.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche nieskie temperatury moim zdaniem tez. Poprzednio miales bix2 i mozesz miec porownanie - jaka jest roznica? Jesli bix1 jest taki wydajny to nie ma sensu sie pakowac w cos lepszego (zakladajac umiarkowane napiecia na cpu i grafie) - cala sztuka to zakup dobrego selekta i nienajgorszej karty + umiar w o/c widac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Co do temperatur niestety jest jak jest tak pokazują czujniki mi też nie chce się wierzyć ponieważ na X3M i BIX2 miałem defacto gorsze... (Asus A8N SLi Dlx)

 

2. Apropo zgięcia między cpu a NB to już go nie ma (wąż przekręcił się podczas skręcania króćca na NB) poprawiłem to po wykonaniu zdjęć.

 

3. Burdel w kablach hmm nie będę ukrywał że górna część budy nie wygląda zbytnio estetycznie ale jest tego tak dużo że upchanie wszystkiego pochłonęłoby trochę czasu którego obecnie nie mam (sesja...)

 

4. Jeżeli chodzi o różnicę między BIX I a BIX II cóż nie będę ukrywał że jest i dotyczy przede wszystkim długiej pracy pod obciążeniem BIX I nagrzewa się o wiele szybciej i zieje dość ciepłym powietrzem dlatego też za jakiś czas planuję zmianę. Generalnie jeżeli jest ktoś kto to czyta planuje używać trzech bloków proponuję BIX II lub BIX III.

 

5. A dodatkowych fajerwerków w stylu okien rozmaitych katod itp nie ma ponieważ komputer stoi tam gdzie stoi a nawet gdyby tak nie było to generalnie denerwują mnie te wszystkie świecidełka które rozpraszają wzrok. Rezerwuar podświetliłem jedynie by zaakcentować iż nie jest to taki do końca typowy komputer ;) bo z zewnątrz nikt nie wpadłby na to w jaki sposób jest chłodzony.

Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny kolor chłódniczki, gdzies ją widizałem na allegro niedawno.

Aha i poco dałes zielone weze skoro masz barwnik uv?? mogłes dac przezroczyste cellfasty, ładniej by sie w srodu prezentowało

Edytowane przez mkwd40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem czy taki fajny wolałbym już czarną ;) ale cóż jest jak jest. Eheimy ze względu na to że używałem ich w moim poprzednim WC i ogólnie byłem z nich zadowolony. Może kiedyś wymienię je na coś innego jednak pewnie nie prędko ponieważ obudowa i tak jest zamknięta, więc walory estetyczne stawiam na drugim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo XG1 wierzcie mi jest ciasno bardzo ciasno... :wink: Odrazu na wstępie mogę też powiedzieć że węże innovateka 8/10 są rewelacyjne dosłownie bezkonkurencyjne, jestem w stanie je zgiąć 2 razy bardziej niż eheimy. Do tego ładnie wyglądają i mają bardzo kompaktowe wymiary :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja chce sie coś zapytać...

odnośnie poprzednich rewizji konkretnie FC : ]

Nie... jednak nie fajnie (Oto co dzieje się gdy uzywasz FC na codzień i masz minimalną nieszczelność wielkości główki od szpilki:

 

Nowy CPU Socket 899 ale najlepsze jest to że dalej działa (Pytanie tylko w takim razie czemu służyły te nóżki? Ograniczaniu OC? Bo teraz chodzi lepiej )

układ był nieszczelny ?

tzn prommy było walnięte?

nie czacze a nurtuje mnie to :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się to ująć maksymalnie łopatologicznie :) Mocowanie na socket jest tak skonstruowane że składa się z kolku elementów które łączy w całość Seal string (Taśma uszczelniająca) Jeżeli gdzieś np taśma nie jest idealnie założona (np zachacza o rezystory na płycie) dzieją się takie a nie inne rzeczy. Więc prommie było ok ale system zabezpieczający przed kondesacją nie był do końca... ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak samo beznadziejne :)

Komentarz na poziomie 13-letniego dzieciaka.

 

 

Ten blok na gpu to jednak lipny jest :( On chyba praktycznie zmusza usera do zdejmowania bloku gdy ten chce np. zdjąć węże ... przeca te złączki są przy samym laminacie :/

Benito: niebieskie węże .. hmm ... fakt coraz bardziej popularne te innovateki, ale coż tu robic? wielkiego wyboru znowu nie ma. Szkoda ze jak narazie nikt chyba nie kupił tych węży w zielonym albo czerwonym kolorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komentarz na poziomie 13-letniego dzieciaka.

Ten blok na gpu to jednak lipny jest :( On chyba praktycznie zmusza usera do zdejmowania bloku gdy ten chce np. zdjąć węże ... przeca te złączki są przy samym laminacie :/

Benito: niebieskie węże .. hmm ... fakt coraz bardziej popularne te innovateki, ale coż tu robic? wielkiego wyboru znowu nie ma. Szkoda ze jak narazie nikt chyba nie kupił tych węży w zielonym albo czerwonym kolorze.

Ja biore bezbarwne. Potem barwnikami sie pobawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak samo beznadziejne :)

Buehehe... ;]

"Koncz Wasc wstydu (sobie) oszczedz" :lol:

 

No i zaczęło się. Niedługo wszystkie Wc-ty będą wyglądać niemal identycznie.

Hmm.. why sie dziwic?

Jakos nikt nie narzekał jak podobnie miala sie sprawa z Prisonami czy Cubami..

Jezeli userzy kupuja bloki u Mate to tylko mu pogratulowac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekst Pana BENITO przypomnial mi o pewnym fajnym dowcipie , w ktorym to glowne role odgrywaly superkomputery... I gdy w koncu rosyjski nie potrafil sie uporac z zadaniem , ktore amerykanski rozwiazal w mgnieniu oka wydrukowal kartke z napisem "A u was bija murzynow"

 

I dokladnie tak samo jest z tym komentarzem (tego od Nicko13 nie komentuje nawet bo swiadczy on tylko i wylacznie o wysokim stadium rozwoju jego choroby...) nie ma sie do czego przy[ciach!]lic to napisze , ze kibel wyglada tak jak inne...

 

A jak ma wygladac ? Bo ja chyba w takim razie zatracilem idee WC . Rozumie , ze teraz aby kibel byl ok nalezy odpicowac Fiata , zbudowac wlasne bloki i przy okazji miec kompa wygladajacego jak ten od Nicko13 ? :lol: No przepraszam bardzo ja podziekuje w takim razie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamienial stryjek siekierke na kijek... znaczy promke na wceta, bedzie ladnie, ale ja bym nie robil takiego kroku wstecz, jak cos ta jakies mocniejsze fc, a nie to...... hmmmm, no ale co kto lubi, te bloki sie calkiem ladnie prezentuja.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw był wcet potem promka potem znowu wcet i teraz kolejny. A dlaczego tak? Po pierwsze podczas obcowania z prommie sporo sprzętu odeszło na zawsze, ponadto komputer służy mi głównie do ciągłego ściągania filmów i innych historii, więc komputer chodzi 24/7 przez co zużycie prądu skoczyło do niesamowitego poziomu i ostatni powód to kierunek na którym studiuję, przez co zamiast bawić się w OC muszę zajmować się czytaniem ustaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...