Skocz do zawartości
Nicko13

Non Nagrzewnica Tylko Mega Chłodnica

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie po przeczytaniu TEGO artykulu na mod-planet postanowilem ze chce miec cos podobnego :) Jaką chlodnice z samochodowych mozecie mi polecić??Ma byc max wydajna,wiatraki bedą nie bedzie passive.Ma byc bezkompromisowo max wydajnosc.Liczy sie tez ilosc przerobek,bo nie umiem lutowac za bardzo takich rzeczy (tylko elektronika).Prosze was doradzcie mi jaka CHŁODNICE a nie nagrzewnice mam wybrac. Pozdro 4 all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mosiężno miedziane CHłODNICE:

- od łady (nie samary- od starszych)- budowa taka jak sławnej nagrzewnicy- proste miedziane lamele,

- od fiata125p i poloneza- jest kilka modeli- są i aluminiowe oraz takie ze stalowymi prostymi lamelami- najlepiej szukać takiej z miedzianymi "harmonijkami" (to kwestia rocznika),

- od syreny,

- od tico (choć nie wiem czy jest ona miedziana- coś niska cena).

 

upd- dopiero teraz zauważyłem, że te od tico sprzedaje zerówa- tak więc może ona nie być miedziana. Zasada jest taka, że w starych samochodach były miedziane- w nowych są aluminiowe (obniżanie wagi auta i kosztów produkcji). Choć jak wiadomo są odstępstwa od reguł/zasad ;-).

Edytowane przez mechl!n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lublin, super, wyglada jak przedłurzony fiacio albo polinez i ma wyjscia na prosto i oczywiscie miedziana "charmonijka", poszukaj na allegro. <-----nagrzrenica

 

A co do chłodnicy to wdg mie to nie ma sensu, lepiej kupic dużą, ładną , estetyczną nagrzewnice i załozyc jakies fanderki albo cos w tym stylu. <--moje zdanie

Dołączona grafika

 

 

Jak to ma wyglądać w taki sposób to porzal sie panie Boże.....

Czy to wczesniej nie było poruszane na tym forum??

Edytowane przez mkwd40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lublin, super, wyglada jak przedłurzony fiacio albo polinez i ma wyjscia na prosto i oczywiscie miedziana "charmonijka", poszukaj na allegro. <-----nagrzrenica

 

A co do chłodnicy to wdg mie to nie ma sensu, lepiej kupic dużą, ładną , estetyczną nagrzewnice i załozyc jakies fanderki albo cos w tym stylu. <--moje zdanie

OBRAZEK

 

Jak to ma wyglądać w taki sposób to porzal sie panie Boże.....

Czy to wczesniej nie było poruszane na tym forum??

Wyglad zawsze mozna dopiescic :) Co sadzicie na temat żuka??Za 170zl nowa miedziane finy i lamele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mamy rozumiec, że tą chłodnice chcesz napędzac atmanem 304 ? ;)

niech kupi 302, bedzie ciszej :P

 

na takiej chlodnicy z temp nie zejdziesz, jedynie zwiekszysz pojemnosc cieplna ukladu, i troche sprawniej bedzie odprowadzac cieplo, ponizej temp otoczenia i tak nie zejdziesz wiec imho na h** to :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że można założyć chłodnicę od Scanii czy tam Kamaza - wywrotki tylko czy jest sens? Skoro założeniem nie jest cisza to równie dobrze powinien sobie poradzić bix3 z włączonymi wiatrakami. W przypadku WC i tak nie schłodzisz cieczy poniżej temperatury otoczenia a procesor to nie silnik diesla o pojemności 7-miu litrów więc stosowanie jakichś mega chłodnic raczej nic nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle ze jak na calej beda wiatraki 12cm puszczone na 12v (takie w miare ciche)ze jeszcze bedzie dla mnie ok to chlodnica bedzie zimniejsza niz otoczenie.

hehe a ato dobre ;] moze i bylo by wydajniej niz na bix ale ponizej temp otoczenia za h..... nie zejdiesz .. nie masz co sie nawet ludzic :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"zimno" ktore niby wytwarza wentylator, to zludne uczucie, poprostu jak wiejesz sobie na reke, to nie wiejesz zimnym powietrzem, tylko cieple powietrze ktore jest na powieszchni twojej dloni zostaje odprowadzone, stad uczucie zimna, dlatego w zimie jest fajnie jak nie ma wiatru, jak jest wiatr wydaje sie ze jest o wiele zimniej niz wskazuje na to temp. stad nasz "mylne" wnioski ze nie zejdziesz ponizej temp otoczenia, ale moze sie tobie uda :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki spox,tylko chcialem rozwiac watpliwosci :) wiec pytanie jeszcze jedno.Po co tamten artykul zostal napisany??Moim zdaniem wydajnosc takiej chlodnicy jest lepsza,chociaz troche

Skąd mamy wiedzieć po co? Autora wyraźnie rajcują pompy CO i chłodnice od dużego fiata co wcale nie znaczy że przełoży się to na jakąś hiper wydajność. Ma to wszystko ręce i nogi jeżeli chodzi o zachowanie ciszy w kompie ale raczej nic pozatym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt, na dobrej nagrzenicy, ewentualnie z dwomia i wentylatorami na nich osiągniesz to samo, no chyba ze poządne pentliery kolega chce stosować.

peltiery... :-|

 

 

Skąd mamy wiedzieć po co? Autora wyraźnie rajcują pompy CO i chłodnice od dużego fiata co wcale nie znaczy że przełoży się to na jakąś hiper wydajność. Ma to wszystko ręce i nogi jeżeli chodzi o zachowanie ciszy w kompie ale raczej nic pozatym. :D

na pewno bedzie wydajniej, jezeli chłodnica jest czysta to ze wzgledu na wieksza powierzchnie bedzie lepsza, jakby dac jej shroud na kilka 120tek i za okno to by schodziała w zime blisko temp otoczenia, ale do uzytku domowego jest to bez sensu bix3 spokojnie jej dorowna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez na to sie zmiesci 15 wentylatorow 12cm :P Jak dla mnie halas nie do zniesienia ;)

Cala scianka bigtowera jesli wsadzicby to do wewnatrz budy.

Finy widac miedziane. Moznaby sie na to pokusic, ale wtedy odowiazkowo 3 pelty (1x cpu, 2x sli):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...