Skocz do zawartości
Nicko13

Non Nagrzewnica Tylko Mega Chłodnica

Rekomendowane odpowiedzi

[...]chlodnica samochodowa przyczepiona do blaszaka :)[...]

Chlodnice mam zamiar wepchnac do budy tak zeby nie wystawalo nic poza obudowe jak w przypadku kilku userow na forum... ;]

 

[...]mechl!n kiedys sprawdzał wydajnosc chłodnic, badajac roznice w budowie, harrison był zdeydowanie najlepszy, potem na rowni budowa fiat/łada[...]

 

moja łąda na passive była gorsza od DUZO mniejszego kadetta, a z przedmuchem duzo lepsza. tzn na passive: łada-35, kadett-30, active: łada-24, kadett-28.

 

Z tego widac ciekawa sprawe w budowie harrisona - jest bardzo dobry do passive.

Co do prac mechl!na to az szczeka opada - praca wykonana wzorowo nie ma sie do czego przyczepic w domowych warunkach takie cudenka tworzyc.

Z kolei mam mieszane uczucia co do pasywnej nagrzewnicy - bedac u znajomego mechanika ogladalem sobie nagrzewnice z koncernu VW - jakies to to male takie i watpie zeby uciagnelo >=3 bloczki w trybie pasywnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do prac mechl!na to az szczeka opada - praca wykonana wzorowo nie ma sie do czego przyczepic w domowych warunkach takie cudenka tworzyc.

Z kolei mam mieszane uczucia co do pasywnej nagrzewnicy - bedac u znajomego mechanika ogladalem sobie nagrzewnice z koncernu VW - jakies to to male takie i watpie zeby uciagnelo >=3 bloczki w trybie pasywnym.

testy na passive robiłem tylko zeby zobaczyc, normalnie to miałem łada + kadett + 3x120 mm ;) no i blok tylko na proca a tempy spore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do skraplacza. Czytalem tutaj na tweaku ze to niezbyt dobre do WC, ponoc sie nie sprawdza.

Tak naprawdę to nikt tego tak dokładnie nie sprawdzał natomiast na tym forum jest cała masa mitów i innych dziwnych poglądów na temat wc. Sam mam zamiar dorwac jakiś skraplacz (miedziano aluminiowy) i go potestowac.

 

oj, tu bym sie kłucił ;) ta alu nie była pewnie harisonem

kszonek Ty mnie lepiej nie dobijaj takimi tekstami, w przeciwieństwie do mnie nie widziałeś tej chłodnicy. Podłączyłem tą chłodniczkę do układu tylko dlatego że miała budowę jak harison. Inną sprawą jest to że żadna z tych nagrzewnic nie nadawała się na passiv, za wysokie były temperatury wody.

 

 

mechl!n kiedys sprawdzał wydajnosc chłodnic, badajac roznice w budowie, harrison był zdeydowanie najlepszy, potem na rowni budowa fiat/łada (mysle ze wszyscy wiedza jakie lamele maja?) a na samym koncu budowa wiekszosci nagrzenic alu - rurki i lamele proste.

Z moich obserwacji wynika trochę inaczej. Właśnie jestem w trakcie porównywania łady i rekorda no i łada jest wydajniejsza mimo że rekord jest większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem w trakcie porównywania łady i rekorda no i łada jest wydajniejsza mimo że rekord jest większy.

Lepek - moglbys wrzocic foty rekorda i lady obok siebie - oraz wymiary. Chcialbym miec chociaz jakis blady punkt odniesienia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepek - moglbys wrzocic foty rekorda i lady obok siebie - oraz wymiary. Chcialbym miec chociaz jakis blady punkt odniesienia :wink:

Na razie nie moge bo łada jest podłączona do układu. Narazie mogę tylko napisac wymiary (sam rdzeń bez zbiorników):

- łada 21cm x 17cm

- rekord 24,5cm x 16cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii formalnej- to nie były moje testy. Zacytowałem zachodniego arta- jak znajdę tego linka- zapodam.

Pewnie masz na myśli tego arta a konkretnie ten obrazek Dołączona grafika

Bardzo fajny art tyle że po francusku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz moze fote taj aluminiowej konstrukcji harrisiona?nigdy takiej nie widziałem, jedynie kiedys na allegro zaciekawił mnie aluminiowy kadett, ale okazał sie tylko pomalowany na alu. bede wdzieczny za fote.

 

co do sporo co lepsze do pasive to niewiadomo, ciezko to sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- łada 21cm x 17cm

- rekord 24,5cm x 16cm

Dołączona grafika

 

 

golfik jest 2x wiekszy od rekorda - czyli wnioskuje ze powinien sobie poradzic w trybie pasywnym

 

Reszta info ponizej

http://allegro.pl/show_item.php?item=83995751

Edytowane przez kanathea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ja podałem wymiary nagrzewnic a nie chłodnic, a to że nagrzewnice samochodowe są używane jako chłodnice w wc to już inna historia :-P

Druga sparwa to to że o ile pamiętam to te aluminiowe chłodnice samochodowe są zbudowane z rurek i finów czyli według tego arta co podawałem wcześniej jest to najmniej korzystne połączenie no i te finy jakos tak strasznie blisko siebie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lepek - no to taki maly szczegol, ale bralem pod uwage to ze porownywales nagrzewnice - A co do finow to sa tak samo blisko siebie jak nagrzewniczki z koncernu VW. Edytowane przez kanathea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast tej chłodnicy o golfa to daj dwie takie chłodnice oleju. One są chyba aluminiowe (ktoś już na forum o nich pisał) ale budowę mają całkiem fajną, są dośc duże, gośc na aukcji pisze że są nowe no i za dwie zapłacisz mniej niż za tego golfa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wreszcie mam jakąś kaske.Podoba mi się chłodnica od Tico a TU coś dużego :) TU też coś miedzianego i TU i TU jeszcze jedno Tico tyle że taniej.I teraz pytanie co z tego wybrać.Najbardziej chyba Tico mi odpowiada wymiary ma 35x36 jakoś tak patrzałem na aukcji z Tico tyle że Al.Jest dosyć mała ale troche większa niż nagrzewnice i spoko się zmieści na boku.Więc co o tym sądzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zakupiłem nareszcie chłodnice :D od tico :) cala miedziana,zbiorniki plastikowe :)wejdzie na nią 9 wentyli :) wloty maja srednice 20mm sa plastikowe,wiec lutowanie odpada,musze zakupic przejsciowke 1/2 na 3/8 myslicie ze dobra bedzie ?? I czym to wkleic??u mnie w sklepie nie ma distalu.Mam jeszcze jeden problem podczas transportu jeden ze zbiorniczkow pękł lekko i tu tez pytanie czym to zakleic??

 

 

EDIT;

kupilem redukcje 3/8 , 1/2 psauje jak ulał :) szczelne nawet bez klejenia,chlodnica jest na gwarancji ,wiec chyba ja wysle i wymienią na nowa

Edytowane przez Nicko13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem mnie tez fajne jest ;) akurat zajmuje caly bok mojej budy midi tower ;)

Fotke mam tylko tą z aukcji,jak uda mi sie zalatwic aparat (co malo prawdopodobne)porobie wiecej fot.Pozdr

 

LINK

Edytowane przez Nicko13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za posta pod postem ale chciałem temat przywrocic wyżej (nowe posty) :P

dzisiaj zacząłem dostosowywac chlodnice pod wc,jak pisalem kupilem przejsciowki 1/2 na 3/8 sztuk dwie :)

Poszerzylem dzisiaj leciutko wloty (są plastikowe) dremelem z takim kolkiem z papierem sciernym,bardzo ladnie teraz pasuje i juz mam gwinty na 3/8 GJ B) teraz czeka mnie dopasowanie do boku budy i wykonanie shrouda.

 

Wymiary ~430x350x28mm dla mkwd40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zlozylem ukladzik z chlodnicą,i wydajnosc mnie poraziła mam max 34*C na cpu jesli wlacze wentylator pokojowy zeby dmuchal na chlodnice,procek jak w podpisie,u mnie w pokoju jest cieplo i blok tez nie najwydajniejszy i pasta kiepsko nalozona ;P dlatego mysle ze moglbym dojsc do 31* w stresie,w idle mam 29*C ,chlodnica jest zamontowana z boku obudowy idealnie pasuje i elegancko wyglada,wszystko mam w budzie,teraz przyjdzie pora na zmiane platformy i blok na gpu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dzisiaj obliczyłem c/w mojego zmodyfikowanego Cube i tak udało mi się zejść z 0,17 c/w do 0,161 :D:D ale bloczek ma troszke syfu w srodku niedlugo go wyczyszcze i mysle ze zejde ponizej 0.160 c/w. Kolejna modyfikacja to bedzie nafrezowanie otworów w pinach :D:D tak jak jest w stormach wiec wydajnosc mysle znow podskoczy ;D ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...