Skocz do zawartości
Heat

Zalman Vf 900

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie dwa "ale"

Po pierwsze heatpipedo poprawnego działania powinien "iść" ku górze(albo przynajmniejw bok), ale w tym wypadku idzie w dół(przy standartowym ułożeniu karty w stand. ATX). Moze cos zle rozumiem?!

A druga sprawa to wentylator(w kazdym razie na tych zdjeciach) - wyglada jak ten od vf700, czyli jest to konstrukcja niezbyt cicha(z reszta jakie lozysko kulkowe jest ciche). Wydaje mi sie ze jezeli zostanie ten wentyl, to bez jego wymiany sie nie obędzie...

Edytowane przez BLBK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakby tam fanderka przyczepić ? hehe to bedzie cicho i wydajnie :)

Jak juz beda fandery 80mm to na pewno wymienie mojego Y.S.techa ktorego aktualnie mam w vf700 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno slowko na temat ceny:

 

nie wiem czego sie tak buntujecie przeciwko cenie 44 euro :/ w Polsce bedzie to okolo 170 zl a 170 zl to wcale nie jest duzo (jesli bedzie wydajniejsze od vf-700cu i xc-80cu). Wiecie moze ile kosztuje vf700cu ? 120 zl, ile wersja sygnowana nickiem fatality - Fatal1ty FS-V7? 170 zl ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno slowko na temat ceny:

 

nie wiem czego sie tak buntujecie przeciwko cenie 44 euro :/ w Polsce bedzie to okolo 170 zl a 170 zl to wcale nie jest duzo (jesli bedzie wydajniejsze od vf-700cu i xc-80cu). Wiecie moze ile kosztuje vf700cu ? 120 zl, ile wersja sygnowana nickiem fatality - Fatal1ty FS-V7? 170 zl ....

Czemu? Bo zeby dobrze sclodzic kompa powinno sie kupic ninje za 180 i to za 170 razem 350zl . Za tyle mozna zlozyc wc ktore bedzie wydajniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sobie zalatwisz jakaas nagrzewnice z bryki no to pewnie sie zmiescisz w tych 350 zl, ale za mobilnosc sie placi ... ale znowu 120 zl a 170 zl to wielka roznica nie jest, jesli ta "900" jest wydajniesza, ale zawsze trzeba miec nadzieje ze producenci zrezygnuja z referencyjnych chlodzonek zastepujac je nowym zalmanem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO nowy Zalman jest skierowany do posiadaczy mocniejszych graf takich, ktore wydzielaja sporo ciepla. Pod wzgledem ceny przegra z AC accelero X1/X2... Do slabszych kart spokojnie wystarcza starsze i o wiele tansze konstrukcje.

 

Zalman jezeli nie zmieni polityki cenowej powoli lecz sukcesywnie bedzie tracil rynek. Juz jest to widocznie w segmencie chlodzenie cpu.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Zalman wygląda bardzo imponująco. Cena już mniej :? 44 euro to by musiało być około 170 zł ale znając nasz kraj cena u nas wyniesie w granicach 200 zł jak nie lepiej <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko ze Heat pipe'y nie są idalnie na środku, myślę że to by jeszcze poprawiło wydajność, i chyba lepiej by było gdyby wentylator miał kształt taki jak w radeonach 9800, czyli nie tłoczył powietrza w dół tylko żedy rozpychał go w dół i na boki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko ze Heat pipe'y nie są idalnie na środku, myślę że to by jeszcze poprawiło wydajność, i chyba lepiej by było gdyby wentylator miał kształt taki jak w radeonach 9800, czyli nie tłoczył powietrza w dół tylko żedy rozpychał go w dół i na boki!!!

I tak to chłodzenie wytrzyma spokojnie x1900xtx :) nie mam co do tego wątpliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak to chłodzenie wytrzyma spokojnie x1900xtx :) nie mam co do tego wątpliwości

Moze i tak ale po co przeplacac, skoro do mocniejszych kart jest tani i wydajny accelero, a starsze karty wystarczajaco schlodza starsze coolery vga. Dla mnie produkt za drogi jak na mozliwosci, ktory nie odniesie rynkowego sukcesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wielkim fanem Zalmana jeżeli chodzi o chłodzenie typu orb-jedyne co mnie dobija że przy dużej ilości wentyli w budzie(ja mam 7)-raditor w ciągu miesiąca łapie więcej kurzu niż mój kot który wszędzie włazi,nie zmienia to faktu że będzie mnie czekał kolejny wydatek na to właśnie chłodzenie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie podobnie można by nazwać jedną, wielką, reklamą Zalmana. :wink: Większość coolerów zalmana mam już 2 lata i nadal są ciche a temp. bez zmian. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dochodzą nowe wieści na temat VF900-Cu.Patrzę na to coraz bardziej sceptycznie. Zalman obniżył koszty produkcji (miedż),a temp. tylko o 2*C? (cena w górę)Zresztą sami poczytajcie:

http://www.planet3dnow.de/vbulletin/showthread.php?t=257160

 

Dziś klamka zapadła!

zamówiłem na www.angela.pl THERMALRIGHT V-1 ULTRA + dwa wentyle Y.S-TECH ULTRA SILENT 80mm

Tylko ten zestaw spelnia moje oczekiwania 10*C do dołu oraz cisza (17dB)

Edytowane przez imalas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem sceptycznie nastawiony co do nowego coolerka zalmana, ale jak widać wydajność VF900Cu jes wysoka :) ale cena $49.00 jest po prostu śmieszna :blink:

 

macie nową recke:

http://www.pro-clockers.com/article.php?id=118&page=1 i cena

 

DZIĘKI ZA LINK DO RECKI! (dotyczy Leadtek 6800GT podkręconej podobnie(ale mniej) do mojej MSI 6800GT)

Ale rewelacji nie widzę, wydajność max VF900-Cu jest na poziomie mojego nowego chłodzonka tj.Thermalright V1-Ultra ze standartowym jednym wentylem. Jeszcze dziś zainstaluję dwa wiatraki o głośności 17dB i takiej samej wydajności jak firmowy wentyl na 2500 obrotów...każdy z osobna! Czyli będzie cisza i wyższa wydajność za 179zlp+ 44zlp=ok.cena zalmanka. Zalmanik to też taki milczek nie jest - na maxa ma 27.5 dB ! (jednak moja standartowa "wiertarka z tępym wiertłem" ma deko więcej decybeli)Recka nie podaje temp. pomieszczenia, u mnie jest 25*C, bo jeśli mieli np.20*C to "kaszana"! Kariery wielkiej Zalmanowi VF900-Cu,w dodatku z taką ceną (45 Euro), raczej nie wróżę!

P. S jak nasze "zuchy" doliczą "vaty, sraty i cło" to dopiero będzie cena! miały być już w ubiegłym tygodniu , ale cisza!

 

No i jeszcze te radiatorki Zalmana na pamięci......toż to paranoja! Na topowych kartach zero overlockingu, albo totalna "padaka".Ma jednak zaletę: łatwy montaż, ale czy za to warto tyle płacić?!

Edytowane przez imalas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich zainteresowanych nowym Zalmanem.Po długich poszukiwaniach na francuskich stronkach nowych testow nowego cudeńka od zalmana znalazlem w końcu ten test....

 

http://www.tweaknews.net/reviews/vf900/

 

Nie jest jakos wybitny ale przetestowali Zalmana na mocniejszej grafice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie Zalman znowu na szczycie icon_biggrin3.gif wygrał z Accelero aż o 5C, szkoda że Diceman nie włożył Zalmana do pierwszego slotu, a Accelero do drugiego wtedy byśmy byli pewni kto jest królem wśród suszarek na GPU icon_wink2.gif

Sulaco możesz potwierdzić, że taka buda unsure.gif zapewnie nam obiektywne temp dla obu graf ??

a tu link do testu:

http://www.virtual-hideout.net/reviews/Zal...900/index.shtml

 

ps.

bestyja pasuje prawie na każdą grafę :)

 

ps.

test na tweaknews również potwierdza, że zalman jest bardzo wydajny, gdyż pokonał Fatal1ty o 5C, który z czego widziałem jest wydajniejszy od Accelero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie Zalman znowu na szczycie icon_biggrin3.gif wygrał z Accelero aż o 5C, szkoda że Diceman nie włożył Zalmana do pierwszego slotu, a Accelero do drugiego wtedy byśmy byli pewni kto jest królem wśród suszarek na GPU icon_wink2.gif

Sulaco możesz potwierdzić, że taka buda unsure.gif zapewnie nam obiektywne temp dla obu graf ??

a tu link do testu:

http://www.virtual-hideout.net/reviews/Zal...900/index.shtml

 

ps.

bestyja pasuje prawie na każdą grafę :)

 

ps.

test na tweaknews również potwierdza, że zalman jest bardzo wydajny, gdyż pokonał Fatal1ty o 5C, który z czego widziałem jest wydajniejszy od Accelero

Delta przy chlodzeniu AC wynosi tylko 8 stopni dla Zalmana i 9 stopni dla Accelero, zdaje mi sie, ze ten test to jakis niezly zart....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie Zalman znowu na szczycie icon_biggrin3.gif wygrał z Accelero aż o 5C, szkoda że Diceman nie włożył Zalmana do pierwszego slotu, a Accelero do drugiego wtedy byśmy byli pewni kto jest królem wśród suszarek na GPU icon_wink2.gif

Sulaco możesz potwierdzić, że taka buda unsure.gif zapewnie nam obiektywne temp dla obu graf ??

a tu link do testu:

http://www.virtual-hideout.net/reviews/Zal...900/index.shtml

 

ps.

bestyja pasuje prawie na każdą grafę :)

 

ps.

test na tweaknews również potwierdza, że zalman jest bardzo wydajny, gdyż pokonał Fatal1ty o 5C, który z czego widziałem jest wydajniejszy od Accelero

 

Jak dla mnie to test wyglada wiarygodnie.Juz myślałem ze nie sprawdzi jak wyglądaja temp po zmianie chłodzeń na GPU1 i GPU2 ale sprawdził :wink: Wygląda na to ze Accelero przegrało ten test.ale nie przesądzajmy jeszcze bo wiele testow jeszcze przyjdzie nam komentowac.Wiem jedno-dla mnie ten Zalman to narazie najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No...musze powiedziec ze coraz ciekawsze sa te wszystkie testy.To juz drogi test w ktorym Zalman jest lepszy od Accelero.Troche mi ten test śmierdzi faworyzowaniem Zalmana.To ze Accelero zajelo ostatnie miejsce nawet za Zalmanem VF700 to juz chyba troche przesada.Wogole nie wsponieli jak był ustawiony Accelero-czy to był silent mode czy raczej performance???

 

Przyłącze sie do Cavarra

 

Ściema :blink: :blink:

 

 

Update:Tutaj jest test normalnego usera tyle ze po niemiecku.Cos tak kapuje ale nie na tyle zeby przeczytac cała stronke i wysnuc wnioski.Jak ktos zna dobrze niemiecki to niech przeczyta i zda relacje z opini uzytkownikow.

 

http://www.forumdeluxx.de/forum/showthread.php?t=216224

 

http://www.forumdeluxx.de/forum/showthread.php?t=216478- a tu jeszcze lepszy test bo Zalman VF900 na X1800XT vs Zalman VF700cu na X1800XT i duuuuzo diagramow.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...