Skocz do zawartości
Heat

Zalman Vf 900

Rekomendowane odpowiedzi

O stary jaka różnica miedzy VF700 a VF900 :o

chyba będe musiał sie pozbyć mojego Vf700 ;) i zakupić to cudo

 

EDIT: No to Panowie z Cooling'a pokazali klase i mają już VF900, a na allegro nawet śladu po nim nie ma :P

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest, ale cena 179zł trochę odstrasza :( od zakupu tego cudeńka, zastanawia mnie jedno dlaczego zalman nie kwapi się z wypuszczeniem wersji ALCU, czyżby różnica w wydajności-cenie była aż tak znikoma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

179zł(47euro)-no troche przesadzili z ta cena ale spodziewałem sie tego(cena w zachodnich sklepach podobna).Jesli by cena spadła do poziomu 140zł to bym sie zastanawiał na poważnie-a tak to sie zastanawiam pomiedzy Accelero a Evercoolem..Na teraz w tej cenie najlepsze rozwiazanie to Termalright V1-ultra albo pojedynczy bloczek na grafike :lol: .w tej kwocie moge sobie kupoic Accelero i Evercool Turbo 2 i sobie testowac co lepsze :lol:

Swoja droga to przydałoby sie testy chłodzeń tej kategotii cenowej.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena 179 zł według mnie jest za wysoka, za wysoka.

Różnica w wydajności między nim, a Accelero X1/X2 nie jest warta prawie dwukrotnej ceny.

Za taką kasę lepiej kupić bloczek wodny, który będzie wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

następna recka z zalmanem w roli głównej :razz: ale tym razem Vf 900 musiał oddać palmę pierwszeństwa tańszemu o 10$ Sytrin-owi VF1.

 

http://www.ocia.net/reviews/vf900/page1.shtml

 

ps.

wiedziałem że Sytrin namiesza w czołówce, ale z jego dostępnością juz trochę gorzej :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

następna recka z zalmanem w roli głównej :razz: ale tym razem Vf 900 musiał oddać palmę pierwszeństwa tańszemu o 10$ Sytrin-owi VF1.

 

http://www.ocia.net/reviews/vf900/page1.shtml

 

ps.

wiedziałem że Sytrin namiesza w czołówce, ale z jego dostępnością juz trochę gorzej :-|

 

Z ta palma pierszentwa to bym sie niezgodził.Z testow wynika ze na 500/1000 Zalman ustawiony na low zachowuje sie prawie identycznie jak Sytrin ustawiony na High.A kiedy Zalman jest ustawiony na High wygrywa z sytrinem :D .Na pozniejszych taktowaniach roznice sa minimalne albo niema ich wcale.Moim zdaniem to Zalman wygrał ten test chcoiaz to jest tylko jeden test ktory porównuje te dwa coolery wiec ja niechce niczego przesądzać.Porownajmy sobie gabaryty Zalmana z Sytrinem(Dawid i Goliat).Sytrin zajmuje cała przesrzen

Dołączona grafika

 

 

 

 

w budzie,zajmuje chyba wszystkie mozliwe sloty i jest niesamowicie brzydki z tym swoim zwisającym,walcowatym coolerem,a Zalman jest naprawde kompaktowy i wygladem nie odstrasza :wink: .Dla wielu znaczenie ma tez cisza, a sytrin do cichych wynalazków nienalezy czego niemozna powiedziec o zalmanie ktory nawet na 12V jest ponoc cichy...

 

Jak dla mnie wychodzi na to ze Zalman VF900 bedzie przebojem.Jesli pobił taki wynalazek jakim jest Sytrin(ktory i tak zbyt wielu chetnych by napewno nie miał)to cena jest chyba adekwatna do mozliwosci.No ale nie mowie ze nie mogłaby byc nizsza :wink: Przydałby sie taki test ale z Termalright V1-ultra-jesliby zalman wygrał- to daje do myślenia prawda?? :wink:

 

P.s @Cavarr??Jak Ty to robisz ze te recki znajdujesz?? :lol: Pozdro :wink: i szukaj dalej :wink:

 

Juz sam nie wiem co zrobic.Ten Zalman syci jak cholera tylko ta cena troszke wygurowana.Jak bym miał grafike za 1500zł to pewnie juz bym go miał w domu a tak to 1/4 ceny mojej Gs-ki.Myśle ze cena spadnie do ok.140zł-wtedy go kupie.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Juz sam nie wiem co zrobic.Ten Zalman syci jak cholera tylko ta cena troszke wygurowana.Jak bym miał grafike za 1500zł to pewnie juz bym go miał w domu a tak to 1/4 ceny mojej Gs-ki.Myśle ze cena spadnie do ok.140zł-wtedy go kupie.

ja sie mu nie moglem oprzec, cena nie grala roli musialem go miec :plum:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie mu nie moglem oprzec, cena nie grala roli musialem go miec :plum:

 

 

Oooo!! 8O Super!!Ktos sie skusił! :banana: !No to na co czekasz???Zdaj relacje z tego jak sie spisuje twoj Zalman.Jakie temperaturki w IDLE i w Stresie,jak z cisza,tzn czy na 12V jest taki cichy jak zapewniaja?Jak wzrosły mozliowsci o/c po zmianie coolera??Wszystko co mozesz powiedziec o Zalmanie.Aha...jak mozesz to daj jakies fotki.

 

Update:Uświadomiłem sobie ze pewnie jeszcze go nie masz tylko czekasz na przesyłke. :sad:

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam :D

 

co tu pisac jest cicho i o to wlasnie mi chodzilo, temp. na rdzeniu w porownaniu do chlodzenia fabrycznego spadla o 10C (fabryczne: 44C, VF:34C), jak zrobie przewiew w budzie to spada jeszcze o 2C, wiatrak chodzi na minimalnych obrotach.

 

zaluje ze nie zrobilem fotek jak go montowalem, jakos wypadlo mi to z glowy, najlepsze ze zrobilem fotki po zdjeciu firmowej suszarki.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez baka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zgadzam się z tobą JejoX, że Zalman jest ładny, uniwersalny i zajmuje mało miejsca, ale ta parszywa cena odstrasza :( zaś Sytrin jest przeciwieństwem zalmana brzydki(mi się podoba), zajmuje dużo slotów, ale cena jest dużo niższa :)

test z Termalrightem V1-ultra już gdzieś widziałem i wygrał w nim nie kto inny tylko zalman :)

http://www.tweakers4u.de/artikel/zalman_vf...,119.htm?page=2

 

ale pojawił się nowy test i lipa :huh: zalman poległ i to z kretesem, Accelero też bez szans

ściema :blink: czy brutalna prawda, specyficzna architektura gerforca ?? wątpię

czekamy na inne testy

Dołączona grafika

 

 

http://www.legionhardware.com/document.php?id=525

 

ps.

baka ten zalmanek wygląda tak niepozornie ;)

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciach!

test z Termalrightem V1-ultra już gdzieś widziałem i wygrał w nim nie kto inny tylko zalman :)

.....

 

ale pojawił się nowy test i lipa :huh: zalman poległ i to z kretesem, Accelero też bez szans

ściema :blink: czy brutalna prawda, specyficzna architektura gerforca ?? wątpię

czekamy na inne testy

 

 

Oj! ....jesteś wizjonerem , czy co!?

Test z GF6800GT jak myślę był na ustawieniach standart tzn. 350/1000. Jestem posiadaczem V-1 Ultra i takie temperaturki co w tym teście z Zalmankiem to mam, ale przy ustawieniach MSI 6800GT 420/1200 i przy temp mojego pokoju o 3*C wyżej! Coś tu kręcą! Ważne jest jeszcze przyleganie rdzenia GPU do V-1 Ultra, to zabawka dla ludzi o " trzech rękach " i "klejem w głowie"....obsługa śrubokrętu to stanowczo za mało..(montowałem na stole klęcząc....zdrowaśkę też zapodałem gdy śrubki byly przez moment przykrótkie...trzeba dobrze ścisnąć i równomiernie dokręcić! .Dołożenie drugiego wentyla 80x80 ( 1600rpm 17dB) do V-1 Ultra to .....jednak morderstwo Zalmana (2-3 *C do dołu)

Edytowane przez imalas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O stary jaka różnica miedzy VF700 a VF900 :o

chyba będe musiał sie pozbyć mojego Vf700 ;) i zakupić to cudo

Róznica 2*C w load i 1*C w idle !.....czy warto!?

test:

2043448[/snapback]

a tego syrina gdzie dorqwac, bo podoba mi sie ;]

Z tego co mi jest wiadomo to nie jest dostepny w Polsce.Ale jesli masz mozliwosc sprowadzenia i naprawde Ci sie podoba to kupuj-podzielisz sie wrazeniami :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale powiedzcie mi ten Thermaltake nie pasuje na 1900XTX?? cy to niby ten sam rozstaw otworow co 7800 gdzies czytalem?? i nie ma radaitorow na pamieci czyli chyba ten zalmanik bardziej oplacalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie wiem czy wiecie ale jak nie wiecie to juz wiecie ze jest nowa recka Zalmana

 

http://www.pctuning.cz/index.php?option=co...=1&limitstart=0

 

Przykro tylko ze jakis tam angieslki znam a czeskiego wogóle :rolleyes:

 

Gdzies mi sie obiło o oczy na jakims forum ze premiera przesunieta na połowe kwietnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel kupił tego zalmana w cooling.pl. Posiada kartę gf 7600 gt. Niestety nie chiał mi pozyczyć i ja musiałem swojego evercoola do niego przyniesc. Nie chciał wogóle słyszeć ze jakiś cooler moze być bardziej wydajny od jego. Niestety mylił sie. Różnica temperatur nie była duża ok. 2'C mniej dla evercoola na 12 v w stresie i nawet 3'C na 5V. Lecz taka wydajność kosztowała mnie 86 zł za evercoola + 20 zł za radiatory na pamieci + flaszka znajomemu na zrobienie sprezyn(20 zł) + wentylator Cooler Master X System Fan XAF-B81-E1 34zł. W sumie wydałem 160 zł na to chłodzenie. Zalman jest głośniejszy na 6v mojego wcale nie słychać zalman tez jest cichy ale nie bezgłośny na tle innych wentylatorów. Zauważyłem ze podobnie sie mocuje zalmana i evercoola - prawie identyczne elementy mocujące. Ciekawe kto od kogo sciagnął rozwiazania :blink:

 

moje chłodzenie

 

Wyniki na 12 V i po 3dmarku06

 

post-106925-1144755371_thumb.jpg

 

post-106925-1144755396_thumb.jpg

Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co???Przereklamowany ten Zalman? :blink: Jak przeprowadzałes testy?Jakoś nieche mi sie wierzyc ze był gorszy od Evercoola.

Moja wersja to nie zwykła sklepowa z mało wydajnym wentylatorkiem. Testy robiłem nastepująco. Po 3 razy puszczałem 3dmarka06 bez tych 2 testow procesora . Everest był odpalony. Po testach robiłem Print screen everesta. Nie sądze zeby ten zalman był przereklamowany. Z coolerów jedynie moze mu zagrozić thermalright v1-ultra. Ale wadą jego jest ze nie mozna go stosować na wszystkich kartach graficznych oraz ze rurki zasłaniają pamieci i trzeba stosować tasme termoprzewodzaca do rurek. Przestarzały system mocowania moze ułamac elementy znajdujace sie na płytce rdzenia. Mało elastyczna ramka silikonowa moze spowodowac ze rdzen nie bedzie stykac do radiatora i spalenie karty. Cena 179 zł to tez przesada. Jak na razie to evercool i zalman zrobiły na mnie najwieksze wrazenie. Prawda jest ze zalman jest dopieszczony i nie trzeba przy nim kombinować oraz ze w sli moze być uzywany. Wada jest to ze nie mozna zmienić wentylatora a standartowy do idealnych nie nalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z cisza u ciebie na tym wentylu???

Mogłbys zrobic fotke ukazujaca przeswit pomiedzy karta a radiatorem Evercoola??Zdjecie tej przestrzeni pomiedzy nimi.Oraz jaka masz wolna przestrzen pomiedzy radiatorm a MoBo.

 

Dokładnie o to mi chodzi...

http://server3.pictiger.com/img/219559/pic...hpim-0751-a.php

 

Jak mozesz to zrob zdjecia :D

 

 

 

 

 

Moze zdecyduje sie na tego Evercoola tylko nie wiem czy nie bedzie wadzil o chlodzenie na Nb-planuje zalman albo Silentum NB booster.Te sprezynki za flaszke :wink: to do mocowania wiatraka??Gdzie takie moglbym dostac bo tez bym zmienial oryginalny wiatrak.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po testach robiłem Print screen everesta.

Po testach momentalnie temperatura spada. lepiej jakbys zastosowal ATT, on mierzy temperature ciagle w postaci wykresu.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z cisza u ciebie na tym wentylu???

Mogłbys zrobic fotke ukazujaca przeswit pomiedzy karta a radiatorem Evercoola??Zdjecie tej przestrzeni pomiedzy nimi.Oraz jaka masz wolna przestrzen pomiedzy radiatorm a MoBo.

 

Dokładnie o to mi chodzi...

http://server3.pictiger.com/img/219559/pic...hpim-0751-a.php

 

Jak mozesz to zrob zdjecia :D

Moze zdecyduje sie na tego Evercoola tylko nie wiem czy nie bedzie wadzil o chlodzenie na Nb-planuje zalman albo Silentum NB booster.Te sprezynki za flaszke :wink: to do mocowania wiatraka??Gdzie takie moglbym dostac bo tez bym zmienial oryginalny wiatrak.

post-106925-1144779652_thumb.jpg

Sprezynki do montowania wentylatora znajomy na warsztatach w technikum zrobił. Wział wymiar i na drugi dzien przyniósł idealnie dopasowane 4 sprezynki. Trzymają perfekcyjnie. Ja jakbym teraz kupował chłodzenie to chyba zalmana - choc ten wentylator mnie trochę niepokoi. Montaz szybki i bez problemów, styk z rdzeniem ładnie wypolerowany, małe rozmiary tez przemawiaja za jego kupnem no i dobra wydajnosc.

post-106925-1144782300_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za OT ale pytanko mam do autora tego zdjęcia.

@Miramp

 

http://forum.purepc.pl/index.php?act=Attac...pe=post&id=6248

 

Odwołując sie do tego zdjęcia i do twoich wypowiedzi w temacie o Evercool Turbo2 powiedz mi dlaczego nie zrobiłeś tej modyfikacji z Evercoolem nad karta???

 

p.s. Stoje teraz przed wyborem pomiedzy Accelero a Evercoolem.Co wybrac??

 

Update:

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=93645

 

Mini review Zalmana VF900.

 

Update2

http://www.allegro.pl/item98276487__zalman...0_cu_gw_fv.html

 

Juz jest na allegro!!Tylko cena mało konkurencyjna <_<

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak jak na swoją cenę wcale nie zachwyca, montaz ok, wyglad niezly, ale

co z tego jezeli temperatura wcale duzo nizsza niz na orginalnym wiatarku

nie jest. Caly system heat pipe to tylko bajer, mozliwosci porownywalne z

vf700 jak nie gorsze!

 

nic dodac nic ujac :mur:

Edytowane przez beriam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak jak na swoją cenę wcale nie zachwyca, montaz ok, wyglad niezly, ale

co z tego jezeli temperatura wcale duzo nizsza niz na orginalnym wiatarku

nie jest. Caly system heat pipe to tylko bajer, mozliwosci porownywalne z

vf700 jak nie gorsze!

 

nic dodac nic ujac :mur:

Ze niby stockowy cooler mu ne ustepuje? :lol2: :lol2: :lol2: Nie rozsmieszaj

Co do roznicy miedzy 700 a 900 to zgadza sie, nie ma wielkie, baa nawet nie ma malej ;) pare stopni. Ale gdyby hitpajpy szly w gore to mysle ze wyniki bylyby lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...