Skocz do zawartości
Heat

Zalman Vf 900

Rekomendowane odpowiedzi

Hi!

Dzisiaj zamontowałem VF900.

Sprzecik mam luzem na biurku, temp ~22C. Wiatrak puszczony na 12V.

Grafa: 550/878

IDLE:

27-29C

 

Stres:

35-38C

 

Dla porownania na stockowym chlodzeniu w Stresie mialem 54-55C.

Aha grafe obciazalem ATI Toolem ok. 10min (w obu przypadkach ) wiec nie jest to 100% stres - tak mi sie wydaje.

Jak bede mial wiecej czasu to podam wiecej wyników.

Edytowane przez Helm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi!

Dzisiaj zamontowałem VF900.

Sprzecik mam luzem na biurku, temp ~22C. Wiatrak puszczony na 12V.

Grafa: 550/1900

IDLE:

27-29C

 

PRIME:

35-38C

 

Dla porownania na stockowym chlodzeniu w Stresie mialem 54-55C.

Aha grafe obciazalem ATI Toolem ok. 10min (w obu przypadkach ) wiec nie jest to 100% stres - tak mi sie wydaje.

Jak bede mial wiecej czasu to podam wiecej wyników.

Dobrze obciążałeś.Zazwyczaj juz po 10min osiąga swoja max temperature(u mnie po 10min temp sie juz nie zmienia).

To fajnie ze coraz wiecej ludzi kupuje tego zalmana.Z tych temp to moge powiedziec ze REWELACJA ten Zalman.Powiedz nam czy o/c cos podskoczyło po zmianie chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No poprostu bomba przy 12V.

Helm zgłoś sie jak sprzęt bedzie w budzie i przy normalnych obr. a nie cały czas 12V :P

 

OC nie mogło podskoczyć :!: najwyżej temp spadły, a możliwości oc ciągle będą takie same dopóki nie zwiększy napięcia.

 

aha jak tam arty, są czy nie ma :?:

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O/C podskoczyło.

Wczesniej wywalalo jakies przeklamania przy 550 (czarne pkty w drugim tescie 3dmarka06, i w oblivionie). Teraz na 556 jest ok (min obroty).

Aha po 30min w ATI Toolu temp sie nie zmienily.

 

Edit: troche wyedytowałem poprzedni post, bo pomylily mi sie taktowania pamieci

Edytowane przez Helm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi!

Poprzednie testy robione byly przy otwartym oknie, i wydaje mi sie ze jednak bylo zdecydowanie mniej C (~17-18).

W weekend może uda zrobić się jakies porownanie vf700 i vf900 na lepszym modelu 7900gt.

Teraz zrobilem tescik w troszke innych warunkach tzn:

Temperatura otoczenia 25C (zmierzone) - nie jak ostatnio z otwartym oknem.

Bebechy bez budy.

Bez dodatkowego nawiewu itd.

Zalman puszczony na 5V, grafa wykrecona na 550/878.

 

IDLE: 31C

Stres: 41C (najwyzsza temperatura jaką udalo mi sie zanotowac - ATI Tool ~15min).

Edytowane przez Helm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty chciałbyś to zrobić???Taki hałas na Zalmanie?W cuda nie wieże :wink:

Chodzi mi o to ze jakby zalmana puscic na takich kosmicznych obrotach (bo takie by trzeba na nim zeby tyle miec decybeli co stockowy cooler) to wydajnosc tez by wzrosla.

Odp. na post Beriama:

Chodzilo mi o temp, zauwaz ze nie ktore oryginalne konstrukcje sa dosc wydajne, tylko wiaze sie to z decybelami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie testy robione byly przy otwartym oknie, i wydaje mi sie ze jednak bylo zdecydowanie mniej C (~17-18).

W weekend może uda zrobić się jakies porownanie vf700 i vf900 na lepszym modelu 7900gt.

 

 

Zanim kolega szanowny pojedzie na Szpizbergen, albo przeprowadzi testy w piwnicy( z amkniętymi drzwiami) żeby zdać relację z kręcenia zalmankiem, mam wielką prośbę o zrobienie testu w warunkach standartowych tzn. zamknięta buda, pomieszczenie mieszkalne temp 22-26*C, karta graficzna (jaka w końcu?) bez overlockingu z podaniem temp. proca, budy , opis chłodzenia itd.........bylibyśmy wdzięczni!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi przypadnie okazja zrobienia tego własnie testu wspomnianego przez Helma na moim 7900GT z modem na 1.3V.

Bedzie bezp. porównanie VF700 i VF900 na tej samej karcie w tych samych warunkach w zamkniętej budzie (CM Centurion V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi przypadnie okazja zrobienia tego własnie testu wspomnianego przez Helma na moim 7900GT z modem na 1.3V.

Bedzie bezp. porównanie VF700 i VF900 na tej samej karcie w tych samych warunkach w zamkniętej budzie (CM Centurion V)

 

No to czekamy z niecierpliwościa. :wink: Zobaczymy czy stary poczciwy VF700 odchodzi w cień młodszego brata czy może jednak jeszcze nas zaskoczy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item100596142_zalman_vf900_cu.html

 

WOW!!baardzo atrakcyjna cena.Tylko ze ja juz mam Accelero :( Ciekaw jestem czy taka cena wymusi na innych sprzedawcach obnizenie ceny Zalmana i jaki bedzie miało to wlyw na cene VF700.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Ja tez kupilem accelero (X1)... Myslisz, ze ten zalman lepszy? Napewno accelero jest cichsze, ale czy bardziej wydajne...

Edytowane przez Antar1us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety chłopaki nie będzie teraz testu VF700 Vs. VF900 bo nie będe miał czasu przez jakieś 3 tyg. - maturka, btw trzymajcie za mnie kciuki ;)

 

A co do głośności to ostatnio AC mocno mnie zawiódł bo Freezer 64 PRO miałbyć prawie niesłyszalny a wyszła suszarka :?

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kupilem accelero (X1)... Myslisz, ze ten zalman lepszy? Napewno accelero jest cichsze, ale czy bardziej wydajne...

Z testu Madshrimps jasno wynika, że kupno VF900 za ~170zł mija się z celem gdy za 100zł mniej mamy wydajniejszego i cichszego Accelero B)

w topicu o x1/x2 cavarr 2 posty wyzej nad twoim dawał line

 

łaskawie sobie looknij

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showto...dpost&p=2103771

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm z tego testu wynika ze na karcie 7800gt zelman VF700-cu na 12 vol. jest 1,5 stopnia gorszy od VF900-cu na 5 vol.( na referencyjnych taktowaniach)

 

Na 7 vol roznica to juz 10,5 stopnia. ( na referencyjnych taktowaniach)

 

Wszystko zalezy jak ceni sie cisze i wydajnosc i ile jestes w stanie za nia zaplacic.

 

http://www.allegro.pl/item100596142_zalman_vf900_cu.html

 

WOW!!baardzo atrakcyjna cena.Tylko ze ja juz mam Accelero :( Ciekaw jestem czy taka cena wymusi na innych sprzedawcach obnizenie ceny Zalmana i jaki bedzie miało to wlyw na cene VF700.

Za ta cene to juz sie oplaca.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie porównanie VF-700CU vs VF-900CU na 7900GT z mod'em na 1.4V.

 

Oba zalmany fanmatem puszczone były na około 2000rpm

 

Idle 450/1600 (2D)

VF-700 - 52C

VF-900 - 44C

 

Stress 670/1600 (3D)

VF-700 - 70C

VF-900 - 58C

 

Różnice jak widać są dość znaczne. Ogólnie moja buda jest wentylowana jak zachodzi taka potrzeba - DigitalDoc 5+, w idle wentyle nie działają w stresie natomiast się kręcą - tył 120 - 1200rpm, bok 92 - 1000rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokie masz temperatury, ale to pewnie wina budki.

Ja nie mam budki, temp w pokoju 21C i tak przedstawiaja się wyniki na 1.5v (nie 1.4 jak u ciebie):

 

Maksymalne obroty fan matem (11v +-2%)

Stress 680/1750 - 50C

 

Minimalne obroty fan matem (5v +-2%)

Stress 680/1750 - 58C

 

 

 

PS. Dałes wynik w IDLE 2D. O ile mi wiadomo 2D nie działa na 7900GT ponieważ jest stałe napięcie (1.4v u ciebie). Np. 7800GT jak sie przełączała na 2D to napiecie zmienialo sie z 1.4v na 1.2v. Oczywiscie moge sie mylic:)

Edytowane przez Helm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokie masz temperatury, ale to pewnie wina budki.

Ja nie mam budki, temp w pokoju 21C i tak przedstawiaja się wyniki na 1.5v (nie 1.4 jak u ciebie):

 

Maksymalne obroty fan matem (11v +-2%)

Stress 680/1750 - 50C

 

Minimalne obroty fan matem (5v +-2%)

Stress 680/1750 - 58C

PS. Dałes wynik w IDLE 2D. O ile mi wiadomo 2D nie działa na 7900GT ponieważ jest stałe napięcie (1.4v u ciebie). Np. 7800GT jak sie przełączała na 2D to napiecie zmienialo sie z 1.4v na 1.2v. Oczywiscie moge sie mylic:)

Napięcie jest chyba stałe, ale podałem 2D jako temperaturę którą mam w windowsie, a nie w czasie grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak wydaje sie te temperaturki za wysokie. wczoraj u siebie zalozylem 900-ke i na min obrotow oraz stock ustawieniach, mialem ok 48 st C po ok 30 minutach. Buda W OGOLE NIE WENTYLOWANA. Ale cisza jest - teraz wiem jak wkurzająca jest praca glosnego twardziela:) Czas na kolejne wyciszenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś udało mi się wyrwać 2 sztuki Zalmana VF900Cu do testów w SLI, porównuje go z Pentagramem XC70Cu.

Wyniki są pobierane tylko i wyłacznie na podstawie AtiTools Scan for Artifacts około 15 minut. Na bardziej szczegółowe testy potrzeba wiecej czasu.

Jedno jest pewne Zalman zdecydowanie szybciej zbija wysokie temperatury, montaz jest rewelacyjny, trzeba uważać w SLI przed odpaleniem kompa, wentyl może przywadzać o śrubki dolnej grafiki, lecz wszystko jest do zrobienia.

 

Obudowa zamknięta dobrze chłodzona: 7 wentylii w pobliżu grafy.

 

Idle 10 minut 650 -1.4v/ 1900 -2.23v

XC-70Cu - 44~47C --max obroty

VF-900Cu - 42C --minimum obroty

VF-900Cu - 40~42C --max obroty

 

Stress 15 minut AtiTools 650 -1.4v/ 1900 -2.23v

XC-70Cu - 64~70C max obroty

VF-900Cu - 60C minimum obroty

VF-900Cu - 54~58C max obroty

 

Mam pytanie: czy ktos z posiadających właśnie tego Zalmana szlifował spód radiatora, nie jest naganny ale zawsze można go jeszcze przeleciec papierkiem 2000+woda i czy to coś dało?

 

Pozdro

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne.

Zmieniłem pastę z Arctic Ceramique na Coollaboratory Liquid Pro, teraz temperatura w stresie max sięga 56 stopni, więc jeszcze 2 stopnie zbiłem.

Denerwuje mnie wysokość nakrętek, przeszkadzają w SLI, będę musiał je jakoś spiłować w tej chwili mają z 6mm, ja potrzebuję połowę tego. Szkoda, że nie mam szlifierki, pilnikiem się raczej nie da hahaha.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam przerobionego X800Pro@X800XT PE.

Ustawienia dla rdzenie 526MHz, dla pamięci 1140MHz.

 

W idle mam 38 st(minimalne obroty)

W stress mam 58st(max obroty)

 

Zadowolony jestem i nie żałuje wydanych 150 zł.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...