Skocz do zawartości
cinek204

Moja Buda :) Komentujcie <---- Nowe Foty !

Rekomendowane odpowiedzi

Awieć tak przedstawiam wam poje pierwsze kroki do moda :)

Pierwszym moim krokiem było przemalowanie obudowy :)

1.Wygląd obudowy przed moddingiem.(obudowe miałem identyczną tylko inny panel płaski , panel wymieniłem na pół okrągły)

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

2.A teraz wygląd obudowy pomalowanej :)

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

3.Kolejnym krokiem było upiększenie panela troche :)

- wstawiłem diody w panel :) strzałka pokazuje że panel zsuwany jest do góry.

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

- efekt w nocy :)

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

Narazie to teraz kolejnym krokiem bedzie oświetlenie środka i zrobienie wyświetlacza.... Ale jeszcze musze wymienic okno bedzie ta ścianka prawie cała oszklona :)

Komentujcie :) To mój pierwszy mod i początki to są ale zobaczycie efekt końcowy :)

Edytowane przez cinek204

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okno mogłeś jakieś fajniejsze zrobić a nie kwadrata (mogłoby mieć taki sam kształt jak ta wydziurkowana "flaga")

i te zielone paski na front panelu pomalować bo ta zieleń nie jest zbyt rewelacyjna

te jasne napędy też nie wyglądają fajnie, mogłyby być czarne

 

próbuj dalej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dzieki ale te napendy bedą srebne i gurna część obudowy też także bedzie taki jakby pas :)( napendy jeszcze nie są pomalowane tylko kieszeni i stacja dyskietek) a okno to napisałem że je zmieniam :) bede miał całą cześć oszkloną lub wykożystam twoją poradę :) dobry pomysł thx.

Edytowane przez cinek204

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym się wstydził to pokazywać :) pierwsze skojarzenie... wioska mod... Zrób coś konkretnego i wtedy dopiero zaczniemy oceniać... :)

 

Pierwszym moim krokiem było przemalowanie obudowy

w moim rozumieniu modowania czegokolwiek... to jest jeden z ostatnich kroków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obraz sie ale niczym nie odbiegasz od okno&katoda (tylko w twoim przypadku bez katody) moderow. te diody po bokach panelu tez sa takie jakby z innej bajki.

Widac ze nie wlozyles duzo serca w lakierowanie, po prostu widac ze ci nie wyszlo, lakier nie jest jednolity i wogole jakis nietego...

Okno to juz naprawde mozna bylo jakies wymyslic ladne, tutaj przeciez nic cie nie ograniczalo.

Bajzel w kablach rowniez pierwsza klasa...

Ogolnie nie ma co sie czarowac - kicha. Ale pracuj, moze cos jeszcze z tego bedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra bede taki i sie pochwale :) oto co było pierwszym krokiem do moda :

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

nie śmiać se bo to było dawno i nie prawda :D

 

a oto po przeróbkach (większych) :

 

 

Dołączona grafika

 

 

zrobiłem tu tak:

 

1. przełożyłem i przerobiłem zasilke :

 

opaski na kable :)

 

2. wyciąłem dziurki :)

 

3. założyłem okienko

 

4. qpiłem osprzęt :D

 

5. założyłem :

 

wiatrak 12CM na góre gdzie będzie sie znajdować chłodnica WC

 

2x UV wiatraki 8CM na tył budy

 

6. pomalowalem

 

7. w planach :

 

katody UV (zaQpione)

 

WC (przygotowane)

 

przerobienie zasiłki (podpinane kable i inne rzeczy - jeszcze nei wiem jakie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to jezeli chcesz sie pochwalic, to zakladaj nowy temat.

Po drugie jak chcesz sie pochwalic, to musisz miec czym.

A to co pokazales...no coz...farba na nagrobek, trefne okno przez ktore widac bajzel w kablach i niepomalowany srodek budy. Ponadto komputer brudny, syf i kurz wszedzie gdzie okiem siegnac. Nawet nie stac cie bylo zeby skombinowaz zaslepki 5.25 cala tylko taka dziura na froncie. Ale za to z opisu wynika ze zadbales o swiecidelka, wiec mod pelna geba co?

Rece opadaja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widze surowe blachy w środku obudowy to mam odruchy wymiotne :twisted: ... ja tego nei mogę zrozumiec.. malujecie bude z zewątrz żeby ładnie wyglądała.. spoko.. .. potem wycinacie okno.. eby było widać srodek.. żeby środek był ładny wkłądaćie tam rózne swiecące swiecidełka oploty na kable.. ale nie mogę zrozumieć czego już nie zauważacie że ta blacha wygląda tandetnie i wszystko psuje.... imho brak konsekwencji w modowaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widze surowe blachy w środku obudowy to mam odruchy wymiotne :twisted: ... ja tego nei mogę zrozumiec.. malujecie bude z zewątrz żeby ładnie wyglądała.. spoko.. .. potem wycinacie okno.. eby było widać srodek.. żeby środek był ładny wkłądaćie tam rózne swiecące swiecidełka oploty na kable.. ale nie mogę zrozumieć czego już nie zauważacie że ta blacha wygląda tandetnie i wszystko psuje.... imho brak konsekwencji w modowaniu :)

najbardziej irytująca mnie rzecz wśród "modów" która od razu rzuca sięw oczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje spostrzezenia :

1. Tasmy zółte i białe

2. Oploty i wentyle pomarańczowe

3. Kurzu co nie miara

4. Boki i front pomalowane a góra budy nie ???

5. Kolor boków niezidentyfikowanie dziwny :wink: naped biały, dziura we froncie nie wiem po co i na co, // PS. Czy ten wiatrak u góry jest niebieski ??

 

Reasumując masz tu niezły mix kolorów tworzących IMO niezbyt spójną całość, powiedziałbym kompletnie nie pasujących do siebie.

 

Pytasz sie na jaki kolor pomalowac srodek, może na zielono bo tego jeszcze tu brak :rolleyes:

 

 

 

A tak powaznie to jeśli ci sie podoba ten kolor na który pomalowałes bude, to jeszcze pomaluj góre obudowy, załataj zaślepkami tą dziure ( tyeż je pomaluj albo cos wykombinuj zeby pasowało do siebie ), zrób porządek z kablami w środku, określ się co do kolorystyki i poodkurzaj tego kompa :mur: Jak narazie to mi sie nie podoba, ale brawa za samą pracę jaką włóżyłeś w to. czekam na poprawki, wierze w ciebie :wink:

Edytowane przez Adik154

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak!! kolor budy jest to specjalnie nakładana (sam nie wiedziałem jak to wyjdzie) farba w lakierni lamp.

Farba jest złota i na to została nałożona specalna farba czarna która podczas schnięcia kurczy się co daje efekt popękanej powierzchni.

Jak już wspominałem foty są dość stare i dużo sie zmieniło!

mam taśmy UV niebieskie

katody UV

oraz zasilacz zrobiony w pomarańczu

 

 

może teraz mi powiecie jaki kolor wyrać na wnętrze??

 

 

 

PS kurzu już brak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie się kupuje taką "kurczliwą" farbę, i jak się ona fachowo nazywa?

Mi Się podoba malwanie budy, wygląda trochę jak skóra węża :D tylko czemu góra niemalowana?

Edytowane przez ig00rek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

góra malowana malowana tylko jakośc zdjęć (albo raczej aparat) do D...

Farbe nie wiem gdzie takową dostać bo malował mi to szwagier w robocie!

 

PS ig00rek fajnie ze zauwarzyłeś nie tylko brud i kurz :P :D

Edytowane przez gRaBaRz.oS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee...zaraz, czyj to jest topic w końcu? gRaBaRz.oS --> nie zaśmiecaj topicu, załóż własny i tam pytaj ludzi o porady.

 

cinek204 - dla mnie jak na początek OK, oczywiście zakładając że to początek moda.

imo zrób coś z frontem, bo taki jak jest teraz wygląda paskudnie i brzydko się odcina od reszty budy. Nie wiem, czy nie lepszym pomysłem od srebrnego byłby jednak czarny. Wypróbuj to sobie w jakimś photoshopie, a potem maluj. Zgadzam się też z opinią Radka_BVB, że te prowadnice zielone wyglądają strasznie.

No i zaprowadź jakiś porządek w kablach. To akurat było do przewidzenia, że komuś nie podpasuje ;)

Także kupa roboty przed Tobą, z przewagą kupy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to okno już zmieniłem tak jak wam obiecałem . Miałem troche problemów ale sobie poradziłem :)No a porządek zkablami nie jest jeszcze dokończony :) Oto fotka okna (słaba jakość więc zaciekawie to może nie wyglądać :/)ps. górna część obudowy jest jeszcze niedomalowana :P

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

a tu zdjęcie panela zasunietego ( jednak zaślepki i przyciski pomaluje na czarno a prowadnice zostaną zielone )

Dołączona grafika

Edytowane przez cinek204

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki kiepskie, ale wyglada na to ze sie porobily zacieki na tym froncie. Zmatowiles go chociaz troche przed malowaniem ??

odp. brzmi tak zmatowałem ale miałem kijowy papier teraz musze to jeszcze raz zmatować :/ i bok gdzie są okna też :/ ale to chwila moment :)

jutro zapuszcze fotki górnej części obudowy teraz nie moge bo schnie :P ale fajnie wyszła 4 godziny w plecy ale sie opłacało.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obraz sie ale niczym nie odbiegasz od okno&katoda (tylko w twoim przypadku bez katody) moderow. te diody po bokach panelu tez sa takie jakby z innej bajki.

Widac ze nie wlozyles duzo serca w lakierowanie, po prostu widac ze ci nie wyszlo, lakier nie jest jednolity i wogole jakis nietego...

 

Po pierwsze to jezeli chcesz sie pochwalic, to zakladaj nowy temat.

Po drugie jak chcesz sie pochwalic, to musisz miec czym.

A to co pokazales...no coz...farba na nagrobek, trefne okno przez ktore widac bajzel w kablach i niepomalowany srodek budy.

Człowieku wyluzuj! On dopiero zaczął. I założe się, że wsadził w to bardzo dużo serca, poprostu brakuje mu jeszcze wprawy i doświadczenia, a Tobie psychologa albo leków na nadpobudliwość. Troche wsparcia, życzliwej atmosfery i rad udzielanych w miłym i przyjaznym tonie bardziej mu pomoże niż surowa krytyka (co prawca słuszna, ale biorąc pod uwagę to iż sam przyznaje, że dopiero zaczyna to można go lagodniej potraktować).

Nie zrozum mnie źle. Poporostu chill meeeeeeeeeeen :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Ciebie co napadlo? Pytal o opinie tak? Wyrazilem swoja jasno i bez owijania w bawelne. Nie jest wazne jak zaznaczyles ze on dopiero zaczyna, krytyka moze byc taka sama dla kogos kto buduje nasta bude w zyciu, jak i dla tego kto zrobil pierwsze kroki.

Komentujcie To mój pierwszy mod i początki to są ale zobaczycie efekt końcowy

Autor tematu sam poprosil o komentarze. Moze akurat stanie sie cud i przeksztalci to co juz zrobil w jakiegos konkretnego opadoszczeka? Wtedy uwierz mi zloze mu gratulacje. A poki co, mojego zdania nie cofne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku wyluzuj! On dopiero zaczął. I założe się, że wsadził w to bardzo dużo serca, poprostu brakuje mu jeszcze wprawy i doświadczenia, a Tobie psychologa albo leków na nadpobudliwość. Troche wsparcia, życzliwej atmosfery i rad udzielanych w miłym i przyjaznym tonie bardziej mu pomoże niż surowa krytyka (co prawca słuszna, ale biorąc pod uwagę to iż sam przyznaje, że dopiero zaczyna to można go lagodniej potraktować).

Nie zrozum mnie źle. Poporostu chill meeeeeeeeeeen :P

Carlos się wymądzrza bo sam nic nie umie zapraezentować. Tylko z czyjejś pracy umie się smiać. Przez takich jak on ludzie odchodzą na inne fora . Poraz kolejny Carlos ktoś cię upomina. Jak tak dalej będzie to zablokują cię moderatorzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...