Skocz do zawartości
by -=Merlin=-

Epox 8rda6+ Pro 18.01.06 Bios Mod

Rekomendowane odpowiedzi

EPOX 8RDA6+ PRO

- K7 AXDL serial CPU.

- Hitachi 400G HDD can not boot

- System hangs up under DOS mode if enable USB mouse function

- BIOS item IDE device become auto after reboot select none

- Some memory show incorrect DIMM SPD value

- Some CD-ROM detect very slowly when enable IDE HDD Delay funciton

- shutdown temperature function can not work

- nvraid 4.84

- Bpl 3.19

- romsip mod 133/166/200

 

Epox 8RDA6+ PRO 18.01.06

Edytowane przez by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dało by się zrobić jakiś test. Jakoś przetestować płytę przed flashem, czy ten bios będzie działał, bo po poprzednim twoim wynalazku pozbyłem się kompa na parę tygodni.

jak robiles flash 8rda6+ pro a ty masz 8rda3+ pro to hyba nie bedzie hodzil tak jest on napisany

 

 

 

Merlin :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosj

A ja posiadam EPOX 8rda3 ale spokojnie chodza biosy pod 8rda3+ i pro.

Testowałem te biosy:

8RDA3+_TaiPan_0.2_Bpl_3.19C_11.10.04

8RDA3+_TaiPan_0.2_E4_ED_Bpl_3.19_17.01.05

8RDA3+ TaiPan 0.3 [EB] Bpl 3.19 19.01.05

8RDA6+ PRO TaiPan 0.1 [E4][ED] Bpl 3.19C 18.01.05

 

I powiem ze tylko 8RDA3+_TaiPan_0.2_Bpl_3.19C_11.10.04 sparwuje się dobrze i ma T2 i idzie na 237 MHz inne miały problemy osiągnąc 233.

 

Mógłbys zrobic jakis dobry bios na ta płyte z T1 i T2 jaies wypasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

merlin wraca do gry?? ;)

dobrze dobrze, bo już sie martwilem ze po wypadku z nf4 wyrzuciłeś komputer przez okno :D

kiedy jakiś biosik pod dfi nf4 będzie?? planujesz coś takiego??

 

pozdro

tak pomojm 3 wypadku moge powiedziec , musze sie cieszko wsiaci sie do pracy ja juz wszystko teraz popalilem ale co ja zrobie taki jestem za duzo ryzykuje *lol* a teraz z nowu zabieram sie dopracy

 

spalony zostal Proc i DFI NF4 przy -50C

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

mala niespodzianka nowy bios ale niewiem czy bedzie dobrze z 8rda3+ pro , w pirwszym biosie byl blond natomiast w tym nowym jest poprawiony mysle ze jutro bedzie skonczony

http://www.aoaforums.com/forum/epox-mother...sip-mod-22.html tutaj jest beta

 

- l12 included in romsip

- nvraid 4.84

- 5216 Silicon Image Sil-3114

- nvpxes 212.0491

- romsip mod 133/166/200

- nvmm 4.34

- K7 AXDL serial CPU.

- Hitachi 400G HDD can not boot

- System hangs up under DOS mode if enable USB mouse function

- BIOS item IDE device become auto after reboot select none

- Some memory show incorrect DIMM SPD value

- Some CD-ROM detect very slowly when enable IDE HDD Delay funciton

- shutdown temperature function can not work

 

Merlin

Edytowane przez by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosj

Witam troszke mnie nie było na forum a wiecie dlaczego bo dostałem bana biosu z mojej płyty głownej:).

wgrywałem te biosy chyba z 10 razy

8RDA3+_TaiPan_0.2_Bpl_3.19C_11.10.04

8RDA3+_TaiPan_0.2_E4_ED_Bpl_3.19_17.01.05

8RDA3+ TaiPan 0.3 [EB] Bpl 3.19 19.01.05

8RDA6+ PRO TaiPan 0.1 [E4][ED] Bpl 3.19C 18.01.05

Ale najlepiej chodził 8RDA3+_TaiPan_0.2_Bpl_3.19C_11.10.04 z nich.

I cos ostatnio tchneło mnie zeby wgrac znów 8RDA6+ PRO TaiPan 0.1 [E4][ED] Bpl 3.19C 18.01.05 i wiecie co wystartował komp ale kazał zeby wszedł do biosu i zatwierdziłem i niestety płyta umarła. Chyba cos się źle zapisało w pamieci Flash, ale to dziwne skoro wczesniej nic takiego nie miałem.

Niestety przyjemnośc taka kosztowała mi 70 zł za programowanie biosa, ale się wkurzyłem , zapłaciłem i miałem od ręki w innych punktach biora 50 zł ale trzeba czekac z 4-5 dni.

Przyszedłem do chaty na szybko podpiety komp i dział ludzie działa płyta, chociaz gosciowi za 2 razem wyszedł dobrze bios by zaprogramowac , w chacie wgrałem swó biosik co wczesniej pracowałem i jest ok wszytko bzyka na 200%.

Ale teraz mam wielki smutek bo na tym biosie co mam moge max 233 osoagnac czyli 2563MHz ale z CL2,5 pamieci na CL2 dalej juz na tym biosie nie mam mocy :(.

O to bios co mam teraz.

ID płyty głównej 07/29/2004-nVidia-nForce-6A61BPACC-00

Nazwa płyty głównej Epox EP-8RDA3+/8RDA3G

Bios ten jest ok mam nanim mniejsze temp niz na innych biosach i chodzi mi na CL2.

A ja mam 8rda3.

Na biose od Merlina 8RDA3+_TaiPan_0.2_Bpl_3.19C_11.10.04 osiągnałem 238FSB jak na razie czyli 2600 MHz i jeszcz ebył zapas do 240ale juz tu pamieci musiały chodzić na CL2,5 od 200 w zwyz FSB zamiast na CL2.

MAM Prośbe do Merlina jak bym wysłał ten swój bios co ciebie i byś go lekko zmodyfikował tak zeby FSB poszło mi na 240 tak jak w tym TaiPan_0.2_Bpl_3.19C_11.10.04 ale zeby zostawic jakos pamieci na T1 w ostatecznosci na T2 ale nie z takimi ostrymi timingami ok.

Nie wiem czy da się tak ale jak mówie ten bios co mam jest ok ale zeby zmienic i wiekszyć jefo mozliwosci FSB i były piekny lub lekki Oc jego.

post-118329-1137868026.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosj

A moze mi powiesz co miałem zrobic jak nie chciało nic działać.

Powiem tak że wczoraj gośc zaprogramował mi kosć w serwisie i cos nie posżło dobrze bo w domku nie odpalała, dzis pojechałem i znów zaprogramowł i nic wkoncu za 2 razem dobrze poszła.

Moze jakas rada na przyszłość jak zaprogramowac kosć biosu w domowych warunkach jestem ciekaw.

Wgrywałem juz wiele biosów do kart graficznych i do płyt a tu nagle nie wiem dlaczego sie tak stało skoro wczesniej o wgrałem i było ok.

 

Co do wyniku.

OTO MOJ PROCEK ""Barton 2500 KQYHA0419"".

 

http://bartos79.w.interia.pl/2600MHz-1,7V-Stabilnie.JPG

 

a to jeszcze jeden jaki znalałem

http://bartos79.w.interia.pl/2600.JPG

to na biosie 8RDA3+_TaiPan_0.2_Bpl_3.19C_11.10.04

 

 

miałem gdzies na 16 i 32 jak znajde to wrzuce ok.

Edytowane przez Bartosj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba bylo isc do kompla jakiegos i zrobic hotflasha z jego plyty glownej :D:D moja kosc byla w tym tygodniu programowana z NF4 :P:P

 

Fajnie kręci się ten twój bartek... u mnie na dualu hynixy dają [gluteus maximus] :( na jednej kości to mam fsb250 stable :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba bylo isc do kompla jakiegos i zrobic hotflasha z jego plyty glownej :D :D moja kosc byla w tym tygodniu programowana z NF4 :P :P

 

Fajnie kręci się ten twój bartek... u mnie na dualu hynixy dają [gluteus maximus] :( na jednej kości to mam fsb250 stable :P

sprawdzaj ten nowy bios, moze cos to tobie da, jak nie to sie hota na miejscu zrobi, tyle plyt jest ze do kogos pojdziemy :P ahh szkoda ze juz sam nie mam nf2, milo bylo sie nim pobawic

 

 

->merlin, testowales kiedys jakiegos epoxa nf2 na fc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...