Skocz do zawartości
mkwd40

Głośność Dzwięku W Linuxie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zainstalowałem sobie suse linux 10 i mam problem z dzwiękiem. Słucham sobie muzy na amaroK, dzwięk jest ustawiony zawsze na połowe w mikserze a w programie na full, Gdy w mikserze ustawie go na max to gra, ale gdy przełącze na inną piosenke to spowrotem w mikserze scisza sie na połowe.

Czy to jest standardowy błąd suse 10? Na necie szukałem i nic nie znalazłem na ten tenat. Czy moge ustawic jakos zeby mi sie nie przyciszało za kazdym razem?? Aha i xmms wogle nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw odpowiednią głośność w alsamixer, a następnie:

# alsactl store
Powinno pomóc. Chyba że to problem z samym amarokiem, którego nie używam.

Co znaczy, że xmms nie działa ? Nie ma dźwięku, program się nie uruchamia czy co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu xmms ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> sie ale jak próbuje dodac jakas muzyke do playlisty listy to nie nie dodaje. A jakiego programu do muzy ty uzywasz? amorK nie za bardzo mi sie podoba.

A co do dzwieku to zapomiałem o czyms takim jak alsamixer, w nim jak ustawie to jest git.

EDIT: Po ponownym uruchomieniu spowrotem ustawiło sie na srodek, gdzie sie wpisuje tą komende?? Bo wpisanie w konsoli nic nie daje

Edytowane przez mkwd40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten programik co mi podałeś to sciągnełem w rpm, zainstalowałem i jak mam go tera uruchomić?

wpiosuje w konsoli Audacious i sie nie uruchamia. Moze dlatego ze jest dla dystrybucje red hat??

Czy jest wersja dla suse10??

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...