Skocz do zawartości
contradanza

Kablówka I Wi-fi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przeszukałem całe forum i ten temat był już poruszany jednak zawsze kończył się kłótniami "specjalistów" że tak się nie da lub da itd., więc postaram się prosto i precyzyjnie określić w czym moglibyście mi pomóc

 

1. Mam z kablówki (koncentryk) net podłączony przez modem motorola SB5100i z lapkiem przez USB (modem ma też wyjście RJ45)

 

2. Lapek ma Wi-Fi 802.11b/g

 

3. Chiałbym podłączyć się do neta przez Wi-Fi a nie tak jak mam teraz przez USB

 

4. Chiałbym aby połączenie Wi-Fi było bezpieczne i dostępne tylko dla mojego Lapka (a nie np. dla wardriving) w moim małym mieszkaniu

 

5. Jeśli trzeba podać adres MAC do mojego providera to nie ma problemu

 

6. Co muszę kupić i na co zwrócić uwagę przy wyborze ?

 

7. Jak to podłączyć ?

 

8. Jak to skonfigurować ?

 

9. Obecnie mam prędkość 1544/178 kB/s czy po przejściu na sieć bezprzewodową ta prędkość pozostanie czy będą jakieś straty ?

 

10. Czy sieć P2P będzie działać ? Dokładniej czy Emule będę miał nadal high id ?

 

dziękuję za wszystkie odpowiedzi

pozdrawiam

CoNtRaDaNzA

Edytowane przez contradanza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

1. Ja mam modem Motorola SB5101E używany na UPC Chello.

2. Wbrew temu co pewnie czytałeś i zarzucano, że niemożliwe (bzdura!) jest połączenie Ethernet z modemu -> AP -> i dalej do komputerków..

3. Obecnie posiadam D-Linka model DI-524 podłączony zarówno u mnie i u brata.. w obydwóch przypadkach jest to chello.

4. Konfiguracja urządzenia AP jest banalna, mówię poważnie. Konfigurując to poraz pierwszy nie miałem żadnych problemów.

5. W obu przypadkach urządzenia pracują w konfiguracji Ethernet modemu -> AP -> komputery zarówno po kablu jak i WiFi.

6. Przy konfigurowaniu, jeżeli chcesz uniknąć korzystania z Twojego połączenia internetowego - pokonfiguruj przydzielanie adresu IP do MACa karty sieciowej + oczywiście szyfrowanie transmisji itp :)

7. Dość istotne - bez problemów da się poprzekierowywać porty na AP by komputery odwołujące z zewnątrz sieci mogły "dobić się" np do Twojego serwera http czy też FTP. Również jeżeli chodzi o konfigurację przekierowań dla programów korzystających z pewnego zakresu portów.

8. Nie żałuję wyboru, ładnie wszystko śmiga i jest bezobsługowe.. poza tym IPek na modemie ładnie się "trzyma" ;-)

9. Jeżeli chodzi o obniżenie prędkości transmisji - o to nie musisz się martwić - najwyższa możliwa przepustowość urządzeń wielokrotnie przekracza limit przepustowości na modemie.

10. Co do P2P.. wszystko powinno dalej ładnie działać (nie korzystam z eMula tylko z torrenta).. w razie czego przekierowanie portów powinno wszystko załatwić :)

11. Na co zwrócić uwagę? Na opinie o sprzęcie.. czy są z nim problemy, czy też nie, oraz jak ma się do urządzeń oferowanych przez inne firmy.. no i jak dla mnie - duże możliwości konfiguracyjne urządzenia.

 

DI-524 -> do 54Mbit

DI-624 -> do 108Mbit

Proponuję zapoznać się z www.dlink.com - masz tam wszystkie ich modele dokładnie opisane... i do tego symulatory konfiguracji urządzenia (w sumie na tym trenowałem i wcześniej zobaczyłem jak to faktycznie wygląda, a nie dopiero po zaupie.)

 

Ostatnio (dla brata) kupiłem DI-524 na allegro za 203zł + przesyłka 9zł.. zafoliowana nówka, z hologramem i 24 miesięczną gwarancją.

 

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania - pytaj ;)

 

---

Pozdrawiam,

zdaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...