Skocz do zawartości
[S)zkieleto(R]

Neostrada bez problemów

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle wiecznie krzyku o tą neostrade a ja wam pokazuje jak wygląda konfig mojej sieci.Konfigurcja trwa 20 minut i zapomina sie o problemach....wali sie dopiero jak tpsa daje ciała (odpukac u nas nie) ..działa zawsze ( auto reconect ).Ten sprzętowy router ma wszystko co powninien miec router w takiej sieci.(przekierowania,virtual server,firewal,Filtrowanie po MAC karty,Dyndns,DHCP,blokowanie domen itp itp).. a Jeśli chodzi o stabilnośc tego konfigu to jest wypas...lookajcie http://republika.pl/szkieletx/lewandow/lewandow.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Tyle wiecznie krzyku o tą neostrade a ja wam pokazuje jak wygląda konfig mojej sieci.Konfigurcja trwa 20 minut i zapomina sie o problemach....wali sie dopiero jak tpsa daje ciała (odpukac u nas nie) ..działa zawsze ( auto reconect ).Ten sprzętowy router ma wszystko co powninien miec router w takiej sieci.(przekierowania,firewal,Filtrowanie po MAC karty,DHCP,blokowanie domen itp itp)..nie będe sie chwalił a jeśli chodzi o stabilnośc tego konfigu to jest wypas...lookajciehttp://republika.pl/szkieletx/lewandow/lewandow.htm

Jeszcze nie czytałem na forum żeby się ktos ząlił o coś innego niż awarje spowodowane usterkami w tpsa !!! BTW: od 2 tygodni neo+ działa bez zarzutu :roll: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Tyle wiecznie krzyku o tą neostrade a ja wam pokazuje jak wygląda konfig mojej sieci.Konfigurcja trwa 20 minut i zapomina sie o problemach....wali sie dopiero jak tpsa daje ciała (odpukac u nas nie) ..działa zawsze ( auto reconect ).Ten sprzętowy router ma wszystko co powninien miec router w takiej sieci.(przekierowania,firewal,Filtrowanie po MAC karty,Dyndns,DHCP,blokowanie domen itp itp)..nie będe sie chwalił a jeśli chodzi o stabilnośc tego konfigu to jest wypas...lookajciehttp://republika.pl/szkieletx/lewandow/lewandow.htm

identyczny router kupilem na allegro :P dobrze wiedziec, ze tak swietnie sie spisuje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Eh najgorzej jest jak ktoś nie ma zielonego pojęcia o temacie ale chce koniecznie czymś zabłysnąć w czym sie da i coś powiedzieć...przykre

chcialem korzystajac z okazji zapytac sie o kilka rzeczy, routerek juz mam, widze ze pracujesz na takim samym wiec bedzie dobrze. wyslalem zgloszenie online o podlaczenie neo+ jakies 7 dni temu i do dzis 0 kontaktu :( ile moge czekac na jakikolwiek kontakt? czy sa duze problemy z dzieleniem neo+ z regolaminu wynika, ze nie wolno tego robic. pod pojecie problemy mam na mysli zakamuflowanych kolesi z tpsa lazacych w kolo bloku i lukajacych gdzie i jakie kable ida. ja mam w planie dzialic neo+ na 2 osoby. teraz jestem w 15 osobowej sieci mamy lacze 512 kbps download 256 kbps upload place 60 zl i net ledwo mi dziala :evil: chyba takie neo+ bedzie lepszym rozwiazaniem, wezme trzeciego typa i bedziemy placic po ok 70 zl miesiecznie, a lacze szybkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie złodziejska firma tpsa nie interesuje mnie.Poprzednio bylismy w 6 osób na SDI..juz było słabiutko.Teraz jest 10 osób i z NEO+ ( nie ma sie czego wstydzić..tylko cieszyć ze podłączamy net w więcej osób i dajemy sie mnie okradac przez TPSA).Teraz net działa spoks.Ale u nas nie ma ludzi co non stop w kazaa czy innym p2p ssią..a jak sie zapominają to sa przywołani do porządku.Net w sieci to odpowiedzialność..zanim właczysz kazaa i zaczniesz sciągać plastikową tandete np z viva pomyśl czy ktos teraz nie szuka waznych materiałów np. na studia lub do szkoły ( wyższe cele),tylko do tego jest potrzebna tzw 'kultura sieciowa'.Jeśli masz pytania o konfiguracje Dlinka di604 to zapraszam gg:1880388.A a propo przykręcania kurka to w tych tanszych jak ten routerach robi sie to przez firewall.sprzętowe routery które mają ograniczenie sciagania ilości danych na końcówke niestety zaczynają sie od 1500 zeta (D-link 604 ok 300 zł).Kutlura sieciowa w mojej sieci jest duża i ciesze sie z tego.życze każdemy takiej sieci jak moja..po prostu hula :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i po to serverek: squid - mnijesze obciazenie lacza podczas przegladania www i nietylko, cbq - dynamiczny podzial lacza, firewall, apache - server www; proftpd - server ftp; samba - server plikow; .... itd itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Eh najgorzej jest jak ktoś nie ma zielonego pojęcia o temacie ale chce koniecznie czymś zabłysnąć w czym sie da i coś powiedzieć...przykre

jesli mowisz to o wypowiedzi feluke to sie zastanow kto tu nie ma pojecia ;]

wstyd się przyznać ale ja dzieliłem n+ w firmie na 8 kompów za pomocą "udostępnienia połączenia" w xp  :oops: 

nie mam możliwości "podkręcania kurka" ale jak narazie niczego więcej nie potrzebuję.

jest pod winde programik do 'przykrecania kurka' ;] poszukaj , bylo tu gdzies na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phil - masz racje ze serwer ma o wiele wieksze mozliwosci i nie ma co go porownywac z routerem. Router jest dobrym rozwiazaniem gdy dzieli sie lacze na nieduza liczbe osob, gdyz przy wiekszej ilosci klijentow potrzebne jest proxy do zmniejszenia obciazenia sieci. A takie patenty jak ssh, telnet, dns cache, serwer www, serwer ftp tez na routerze nie przejda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Generalnie złodziejska firma tpsa nie interesuje mnie.Poprzednio bylismy w 6 osób na SDI..juz było słabiutko.Teraz jest 10 osób i z NEO+ ( nie ma sie czego wstydzić..tylko cieszyć ze podłączamy net w więcej osób i dajemy sie mnie okradac przez TPSA).Teraz net działa spoks.Ale u nas nie ma ludzi co non stop w kazaa czy innym p2p ssią..a jak sie zapominają to sa przywołani do porządku.Net w sieci to odpowiedzialność..zanim właczysz kazaa i zaczniesz sciągać plastikową tandete np z viva pomyśl czy ktos teraz nie szuka waznych materiałów np. na studia lub do szkoły ( wyższe cele),tylko do tego jest potrzebna tzw 'kultura sieciowa'.Jeśli masz pytania o konfiguracje Dlinka di604 to zapraszam gg:1880388.A a propo przykręcania kurka to w tych tanszych jak ten routerach robi sie to przez firewall.sprzętowe routery które mają ograniczenie sciagania ilości danych na końcówke niestety zaczynają sie od 1500 zeta (D-link 604 ok 300 zł).Kutlura sieciowa w mojej sieci jest duża i ciesze sie z tego.życze każdemy takiej sieci jak moja..po prostu hula :)

też bym chciał by umnie tak było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam neo+ tylko dla siebie. chcialem kumplom z bloku zaproponowac zebysmy wzieli dsl 1mbps. i wizasc go na 3-4 osoby ale to debile i sie nie zgodzili (sami siedza tylko na sieci osiedlowej maja moze 60kbps na leb),niestety tak to jest jak sie ma z banda debili do czynienia i nie znaja znaczenia slow jakosci ekonomia :)

wiec musialem zdecydowac sie dla siebie na neo+ i jestem sam. transfer mam bardzo dobry bo dla mnie jest cale 0.5mbps ale nie nie ma kumpli z ktorymi moglbym grac po lanie nad tym strasznie ubolewam:(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do [s)zkieleto(R]-a

Jak skonfigurować FIREWALL na routerze D-LINK 604, bo od niedawna mam ten router i jeszcze nie umiem prawidłowo skonfigurować NET-a.

P.S.

Net dziele z moją siostrą która ogląda strony fanklubów BRITNEY SPEARS i strony o SIMSACH , a bezprzewodowo łącze dziele z ojcem który bardzo rzadko korzysta z netu (głównie w weekendy). Więc mam 256/256 dla siebie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie przymierzam do zamiany sdi z 5cioma za tydzien 8 urzytkownikami na neo+ i pytam sie czy panowie z tpsa chodza i sledza, sciga ktos za udostepnianie czy im to powiewa i mozna robic co sie chce ?? bo zamierzam przejsc na neo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie przymierzam do zamiany sdi z 5cioma za tydzien 8 urzytkownikami na neo+ i pytam sie czy panowie z tpsa chodza i sledza, sciga ktos za udostepnianie czy im to powiewa i mozna robic co sie chce ?? bo zamierzam przejsc na neo

A nie lepiej juz ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> DSL?

Na 8 osob wychodzi 40zl i dotego jest jeszcze stale IP i podobno niema takich problemow jak na neo+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie przymierzam do zamiany sdi z 5cioma za tydzien 8 urzytkownikami na neo+ i pytam sie czy panowie z tpsa chodza i sledza, sciga ktos za udostepnianie czy im to powiewa i mozna robic co sie chce ?? bo zamierzam przejsc na neo

A nie lepiej juz ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> DSL?

Na 8 osob wychodzi 40zl i dotego jest jeszcze stale IP i podobno niema takich problemow jak na neo+

tak oczywiscie - InternetDSL to to samo - tylko ze ceny inne i stale ip ktore jak chcesz to ci dadza w NEO+ tu zobaczcie sobie ciekawe komunikaty z tpsa ktorych na dzien jets ok 5:

Dnia 30.12.2002 o godzinie 05:30 nastapila awaria routera uslugowego w

Lodzi. Czesc abonentow Internet DSL i Neostrada+ w rejonie Lodzi,

Wroclawia, Krakowa, Katowic i Rybnika moga miec problemy z usluga.

Termin usuniecia awarii nie jest znany.

takie komunikaty sa dla wszystkich miast codziennie sie cos pier..... w tpsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak oczywiscie - InternetDSL to to samo - tylko ze ceny inne i stale ip ktore jak chcesz to ci dadza w NEO+ tu zobaczcie sobie ciekawe komunikaty z tpsa ktorych na dzien jets ok 5:

Dnia 30.12.2002 o godzinie 05:30 nastapila awaria routera uslugowego w

Lodzi. Czesc abonentow Internet DSL i Neostrada+ w rejonie Lodzi,

Wroclawia, Krakowa, Katowic i Rybnika  moga miec problemy z usluga.

Termin usuniecia awarii nie jest znany.

takie komunikaty sa dla wszystkich miast codziennie sie cos pier..... w tpsa

No i jeszcze nie masz czegos takiego jak zakaz udostepniania polaczenia poza lokal :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak oczywiscie - InternetDSL to to samo - tylko ze ceny inne i stale ip ktore jak chcesz to ci dadza w NEO+ tu zobaczcie sobie ciekawe komunikaty z tpsa ktorych na dzien jets ok 5:

Dnia 30.12.2002 o godzinie 05:30 nastapila awaria routera uslugowego w

Lodzi. Czesc abonentow Internet DSL i Neostrada+ w rejonie Lodzi,

Wroclawia, Krakowa, Katowic i Rybnika  moga miec problemy z usluga.

Termin usuniecia awarii nie jest znany.

takie komunikaty sa dla wszystkich miast codziennie sie cos pier..... w tpsa

No i jeszcze nie masz czegos takiego jak zakaz udostepniania polaczenia poza lokal :lol:
pic na wode - pierw montujesz pozniej robisz siec i juz.... a pozatym mozna dac w lape monterom i nic nie powiedza.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee wiecie co

dzisiaj sie dowiedzialem ze w tpsa sie cos zmienilo

powiedziala mi zona jednego z kierownikow moje placowki ze mozna udostepniac neo innym ludziom ;D poza tym Feluke ja to robie tak zeby na tym zarabiac a nie zeby za net placic

poza tym ogolnie stalego iop nie uzywam

dsl to to samo co neo+ tylko z inna anzwa i malymi ograniczeniami nie majacymi wplywy na jakos polaczenia i kozystania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...