Skocz do zawartości
pinni3

Raid 0 - Zapytanie I Pomoc Dla Noobika :)

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich - posiadam 2 dyski - jeden wd caviar 80gb 8mb cache :) a 2gi wd raptorek niestety tylko 36gb ... no i wiadomo - raptorek 10k obrotow kaviarek 7200...- nie wspominajac oczywiscie o roznicy w pojemnosci :) czy mozna te oba dyski polaczyc w raid czy nie - jesli istnieja jakies zagrozenia itp to napiszcie mi. dzieki

p.s. wiem najlepiej dokupic 2giego raptora i pyknac je w raidzie ale niestety nie posiadam na chwile obecna wolnych srodkow na to :)

 

zapomnialem dodac jasna rzecz - oba dyski sa SATA

Edytowane przez pinni3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich - posiadam 2 dyski - jeden wd caviar 80gb 8mb cache :) a 2gi wd raptorek niestety tylko 36gb ... no i wiadomo - raptorek 10k obrotow kaviarek 7200...- nie wspominajac oczywiscie o roznicy w pojemnosci :) czy mozna te oba dyski polaczyc w raid czy nie - jesli istnieja jakies zagrozenia itp to napiszcie mi. dzieki

p.s. wiem najlepiej dokupic 2giego raptora i pyknac je w raidzie ale niestety nie posiadam na chwile obecna wolnych srodkow na to :)

 

zapomnialem dodac jasna rzecz - oba dyski sa SATA

tylko dokupić drugiego raptora !, łączenie Caviar i Raptor nie będzie działać, albo będzie działać bardzo woooowlno Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno dzialac, z tym ze stracisz 40Gb z dysku 80 i oba beda dzialac na 7200

No nie wiem czy powinno. Software RAID pod Linuxem by to lyknal, ale sprzetowy kontroler to chyba sobie nie poradzi z taka roznica w dyskach. Poza tym zmarnujesz w ten sposob "moc" Raptora.

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno dzialac, z tym ze stracisz 40Gb z dysku 80 i oba beda dzialac na 7200

obroty talerzy dysku nie mają nic do działania macierzy, będą się kręcić dlaej tak jak sie kreciły , czyli raptor 10k rpm , a drugi 7200 rpm, co do pojemnosci masz rację, przy macierzy raid0 40gb bedzie leżało odłogiem nieużwane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...