Skocz do zawartości
tomos

Tragiczny Koniec Be-quieta...?

Rekomendowane odpowiedzi

witam..

 

eh.. mnie juz nic nie zaskoczy jesli chodzi o uszkodzenia w kompie..

przedwczoraj w kompie mojej matki z nienacka rozwalil sie dysk, a brat podlaczyl go do swojego kompa, zeby sprawdzic czy dziala to, za przeproszeniem, wyje... listwe sieciowa i zasilacz bequieta :blink: nie mam zielonego pojecia jak z powodu dysku mogl sie wytworzyc prad wiekszy niz 10A, ktory rozwalil 3 bezpieczniki pod rzad...

to zostalo z 1-szego bezpiecznika w bequiecie

Dołączona grafika

 

po wymianie bezpiecznika na inny dalismy jeszcze 1 szanse zasilaczowi (filmik z reanimacji, 6MB), ale dalo to tylko taki efekt:

Dołączona grafika

 

czy myslicie, ze da sie cos jeszcze zrobic z ta zasilka? prawdopodobnie po wsadzeniu nastepnego bezpiecznika tez go wysadzi.. moze spalil sie ktorys z tych ukladow zabezpieczen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy czasem na tym filmiku nie puszczaliscie PSU bez obciazenia jakiegokolwiek?

zasilacz poszedl wczesniej, jak byl podlaczony caly komp. wysadzilo bezpiecznik i zasmierdzialo spalenizna.

na filmiku byl bez obciazenia tylko hm.. swoja droga nie powinien sie uruchamiac dopiero po otrzymaniu sygnalu od mobo (power)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że komp ok :rolleyes: , a swoją drogą zasiłka na zwarciu POWINNA sie wyłączyć a po usunięciu

zwarcia pracować dalej poprawnie i to miałem na myśli pisząć zabezpieczenie.

To co się stało świadczy o braku lub uszkodzeniu zabezpieczenia. :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój topower 350 przy przypadkowym zwarciu w molexie kabla +5V z kablem GND (podlaczalem wentyle i zrobilem fałszywy ruch :P) nadpalił kable w miejscu zwarcia, ale komp się nie wyłączył.. Teraz w zasadzie nie wiem czy to źle, czy to dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...