Skocz do zawartości
Grees

Call of Juarez

Rekomendowane odpowiedzi

niezly LOL :D czy ten coj to nie jest przypadkiem na zmodyfikowanym silniku chrome ?? bo jesli tak to wiadomo juz dlaczego jest taka fatalna optymalizacja ;) ten silnik chrome'a odkad sie pojawil to jest jeden wielki crap, od gry chrome, przez xpandrally a skonczywszy (chyba) na call of juarez. jak to wiekszosc polakow, nie na jakosc tylko na ilosc, napieprzyc efektow, niech sie swieci jak psu jajca a wyglada to....

Posiadacze 2GB ramu procków 2 rdzeniowych i kart z 512MB z zachodnich forum są zachwyceni tą grą :wink:

Wstrzymajcie te opinie, bo trochę za mocne słowa lecą. Gra jest pisana w JAVIE, właściwie "logika", dostali nagrodę za silnik/grę chrome od Sun Microsystems. Wymagania są takie a nie inne właśnie dlatego, że gra jest napisana w javie. Ktokolwiek programował/miał do czynienia z javą, zna strukturę języka, wirtualnej maszyny, jak zarządza pamięcią (garbage collector, dzięki temu nie ma 'dużo' wycieków pamięci, ale za to wymaga dużej ilośc pamięci, zainteresowani wiedzą o co chodzi) nie powinien się dziwić czemu tyle pamięci zżera i obciąża procka. Dodam, że w dokumentacji Javy, a właściwie w książce "Thinking in Java" jest napisane, że java miała być następcą c++, taki był zamiar... sam autor się przyznaje że nie ma jeszcze żadnych rewolucji etc. i dużo rzeczy nie można zrobić przy pomocy javy jak to w przypadku c++ (wiadomo język programowania wyższego poziomu) to nie ma co się dziwić. Zaleta Javy to przedewszystkim multiplatformowość. Jeszcze długo poczekamy, aż rozwinie to skrzydła u nas.

 

Koniec OT.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpaliłem u siebie pełną wersję tak tylko z ciekawości żeby zobaczyć jak działa względem demka. Muszę przyznać, że lepiej jak dla mnie. Gram na tych samych detalach czyli 1024/SM3.0/cienie: low/reszta na medium tylko trawa low i tak w demie w planszy gdzie zaczynało się w lesie nie dało się grać- tak na oko 5-10 fps tutaj już idzie podobny las bez problemów przejść oczywiście nadal nie jest to 24 fps + ale już tak na oko dobrze 15 jest. Gdy wyszedłem z lasu i miałem widok na chatkę z tym kolesiem to już w zasadzie płynność jako taka była czyli 20-30 fps i już się dało grać.

Wychodzi więc na to, że w pełnej coś tam poprawiono. Nie zmienia to jednak faktu, że gry na hdd już nie ma ;D - ani czasu ani chęci w tym momencie

Edytowane przez LPKorn3324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozuemiem co wy tak na tej grze psy wieszacie. Nie jest ona taka zła. Pomysł fajny, grafika dosyć ładna, a nie tak jak ktoś powiedział że kanciasta itp. To samo dotyczy silnika, sorry ale jezeli w 2006 roku odpalacie gry na AthlonachXP i grafach typu Radek9800XL Medion i 512MB ramu to sie nie dziwcie, że bedzie sie cieło na full detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozuemiem co wy tak na tej grze psy wieszacie. Nie jest ona taka zła. Pomysł fajny, grafika dosyć ładna, a nie tak jak ktoś powiedział że kanciasta itp. To samo dotyczy silnika, sorry ale jezeli w 2006 roku odpalacie gry na AthlonachXP i grafach typu Radek9800XL Medion i 512MB ramu to sie nie dziwcie, że bedzie sie cieło na full detalach.

no na Twoim sprzęcie to na pewno zapie*ala

chyba to, że fps spada poniżej 25 klatek na kartach typu 7800gtx to chyba nie jest normalne co nie?

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w ogóle zwrócił uwagę na mojego wcześniejszego posta ? Radzę sprawdzić ,bo możecie być zaskoczeni. Czytałem na forach że rozpakowanie tych plików przyspiesza ładowanie poziomów i eliminuje doczytki . Dobrze by było jakby ktoś to sprawdził i napisał czy to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozuemiem co wy tak na tej grze psy wieszacie. Nie jest ona taka zła. Pomysł fajny, grafika dosyć ładna, a nie tak jak ktoś powiedział że kanciasta itp. To samo dotyczy silnika, sorry ale jezeli w 2006 roku odpalacie gry na AthlonachXP i grafach typu Radek9800XL Medion i 512MB ramu to sie nie dziwcie, że bedzie sie cieło na full detalach.

to mialo byc do mnie?? bo wszystko poza athlonem xp sie zgadza <_< no sorry ale nie stac mnie na 7800gt w sli, a na moim sprzecie jeszcze w duzo nowych gierek moge grac na przyzwoitych detalach (czyt. gry wygladaja u mnie jak na rok 2006 przystalo), a coj zeby chodzil jako-tako to z detalami trzeba zjechac tak ze wyglada jak quake2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na Twoim sprzęcie to na pewno zapie*ala

chyba to, że fps spada poniżej 25 klatek na kartach typu 7800gtx to chyba nie jest normalne co nie?

Popatrz...

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

... choć zdarzają się i takie kwiatki... :mur:

 

Dołączona grafika

 

Nie spodziewałem się ,że tak będzie chodzić, sporo przyspieszyła od czasów dema. Do końca jeszcze daleko i może coś wyskoczyć więc z ostatecznym osądem na ten temat muszę się wstrzymać.

Pierwsze o czym pomyślałem jak zacząłem grać to grafika, byłem nią oszołomiony :D . Łaziłem po okolicy i bawiłem się widokami. Przyroda jest pięknie przedstawiona i śmiało mogę napisać, że zrobili to lepiej niż w oblivion'ie, ja to tak widzę. Tak właśnie wyobrażam sobie crysis'a, no w przybliżeniu bo tam jeszcze większą interakcję ma mieć z "zieleniną". Jeśli crytec da większego czadu to padnę. Jednym słowem grafika jest wyj3bana w kosmos.

Gra niestety posiada kilka drażniących wad a mianowicie zryte kolizje, gdy przenosimy i ustawiamy jakieś graty. Obiekty się przenikają trzęsąc się i wydając powtarzający się odgłos stukania o siebie drewnianych skrzynek. Beznadzieja. Zanikające lub ledwo słyszalne głosy ludzi podczas przerywników, no i te spadki fps. Sporadyczne i w momentach mało istotnych ale jednak są.

To chyba wszystko na ten czas.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia co jest na tym obrazku ze spadlo az do 16 FPS... Chyba to tak skrzynka jest taka duuuuuzaa :D Nie no zart ale powiedzcie sami :blink: Widoki sa naprawde ladne jednak brakuje tutaj zdecydowanie AA ktore jak widac jest NIEZBEDNE do tego rodzaju gier... a karty z seri NV nie moga nam tego zapewnic :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie wyobrażam sobie crysis'a, no w przybliżeniu bo tam jeszcze większą interakcję ma mieć z "zieleniną". Jeśli crytec da większego czadu to padnę. Jednym słowem grafika jest wyj3bana w kosmos.

Fakt, screeny prezentują się rewelacyjnie, pewnie się powtarzam, ale chromeengine ma wielki potencjał jeśli chodzi o generowanie krajobrazu, mimo licznych niedoróbek dotyczących innych aspektów gry.

Tworząc mapy do Chrome i XR miałem okazję dość dobrze poznać edytor, staranne wymodelowanie terenu i dobranie mapy koloru w połączeniu z bardzo dobrze wyglądającymi meshami drzew, krzewów etc. dają w rezultacie taki właśnie, śliczniutki, pocztówkowy efekt. :wink:

Porównywanie CoJ do Crysisa wydaje mi sie jednak nie na miejscu, to już jest zupełnie inna klasa realizmu, ta gra wizualnie zmiecie wszystko co do tej pory się ukazało, łącznie ze swoim poprzednikiem.

Polecam obejrzeć kilka trailerów z tej stronki, nawet nie trzeba ściągać, jest tam player, na dodatek wszystko z małą kompresją i w pożądnych rozdziałkach, nie to co na jołtubie.

W pierwszej kolejności proponuję drugi od góry "GDC 2006 Trailer HD", potem "Tech Demo HD" - myślę że sceny w dżungli rozwiązują kwestię porównań do CoJ... :lol:

Trzeba będzie sprzedać nerkę jak wyjdzie ta gra, ale myslę że warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia co jest na tym obrazku ze spadlo az do 16 FPS...

No właśnie za wiele nie ma. Zamula przez to co się dzieje za tą ścianą, w saloon'ie za wiele oprychów samogon ciągnie, procek nie wyrabia z obliczaniem ilości. Coś w ten deseń. :wink:

Chyba trzeba skarcić programistów za nieudolność, takie rzeczy raczej nie powinny się zdarzać.

 

A co do grafiki to crysis fucktycznie zdaje się być jeszcze bardziej szczegółowy ale chodzi mi o ogólne rysowanie obrazu. Odnośnie aa to jestem ciekaw jak tam będzie to rozwiązane znaczy w połączeniu z hdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na Twoim sprzęcie to na pewno zapie*ala

chyba to, że fps spada poniżej 25 klatek na kartach typu 7800gtx to chyba nie jest normalne co nie?

A czy ja coś mówiłem o moim sprzęcie? Stwierdziłem tylko fakt, że najbardziej narzekają ludzie, którzy próbują tą grę odpalać na wręcz antycznych configach ;)

EOT

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to juz przesadzasz, 2.2gh + 6600GT to nie znów taka staroć - Flatout2 popyla, to samo Prey, Fear w 800x600 bez aa i ss jest płynniuteńki - ja pisze o płynności, czyli ~40fps i wyżej...

Nie zamierzam się przegadywać, wiem co może 6600, ale to, że COJ skacze na prawie wszystkim to fakt niezaprzeczalny. A grać sie na nim da tylko z detalami na maxa, bo inaczej jest gra do [gluteus maximus] i grafa do [gluteus maximus].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AthlonXP 2400... GF 6600 GT 1 GB ram i znajomy twierdzi że mu w miarę płynnie chodzi na medium 1024x768. Postaram się sam porobić testy jak tylko nabędę tą grę ale wychodzi na to że gra wcale tak nie tnie bardzo. Pytanko do tych co testują na GF 7800/7900 etc.. jaki ustawiacie PS ? 3.0 czy 2.0 i jakie są różnice w wydajnościach ? Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AthlonXP 2400... GF 6600 GT 1 GB ram i znajomy twierdzi że mu w miarę płynnie chodzi na medium 1024x768. Postaram się sam porobić testy jak tylko nabędę tą grę ale wychodzi na to że gra wcale tak nie tnie bardzo. Pytanko do tych co testują na GF 7800/7900 etc.. jaki ustawiacie PS ? 3.0 czy 2.0 i jakie są różnice w wydajnościach ? Proszę o odpowiedź.

dokładnie kwestia tylko jak rozumiesz "w miarę płynnie" :] u mnie to naprawdęjest "w miarę" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka screen'ów.

:rolleyes:

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Wczoraj na dodatek oglądałem "za kilka dolarów więcej" Sergio Leone, aj uwielbiam jego stare spaghetti westerny, klasa "S".

:smile2:

 

Devil, ci co testują na 7800/7900 etc. ustawiają p.s.3.0 a raczej samo się tak ustawia. A różnica w wydajności... no cóż, osobiście nie sprawdzałem więc wiele na ten temat nie mogę napisać.

 

Dobranoc.

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Własnie skończyłem gierke jest super, grafa przepiękna, fabuła wciąga jak holera, końcówka z...bista, cały czas sie coś dzieje, epizod z pościgiem za dylizansem genialny. GRY takie jak PREY itd nawet nie dorastają tej gierce do stóp, poprostu TERAZ POLSKA

ps. możemy byc tylko dumni z tego ze to polacy zrobili jedna z najlepszych gier ostanich lat.

post-3967-1157410563_thumb.jpg

 

 

aha sprzet mam juz inny niz w opisie

Edytowane przez fipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki fipa. Pana alient'a zadenuncjowałem :D bo wyjechał z tak bezczelnym screen'em, że powinien po łapach dostać. Ja jestem akurat na takim etapie, że mogę się tego domyślać a poza tym to nie jestem jakoś bardzo uczulony na takie rzeczy i nie rwę włosów. Wiem za to, że większość użytkowników mogłoby się troszkę zdenerwizować. Tym mocniej im bardziej chcą sobie w tę grę pograć.

 

;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największym błędem jest to że gra ma beznadziejne IMO AI wrogów .... to już było widać w samym demku. Mam nadzieję ze w pełnej im dalej to trochę z tym lepiej...

 

alient używaj spoilera... pewnie nie jednej osobie zepsułeś przyjemność z grania. Co do fabuły to nie wiem ,a ocenie jak zagram. Myślę że grafika po części i grywalność jest atutem tej gry... czekam aż gra będzie do kupienia i będę najpierw próbował ją od kogoś pożyczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za OT, ale to jest zenujace. tak jak i zamieszczenie tego screena

Mowa tu o fabule.

 

pogralem 2h, przeszedlem 4 epizody i moje wrazenia sa takie: "uninstall" ;]

Myślę, że nie powinieneś się wypowiadać na ten temat.

Ja jestem w XI i akcja oraz jej zwroty całkiem mnie zaskakują a sama rozgrywka dostarcza sporo emocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

OMG skrin z koncowki gry, juz wiem jak sie skonczy... fajnie, nie? Bany za takie cos powinny byc.

Gra w CDA dostala 7+.

Za grafike dostala 8/10, tyle co omawiana w tym samym numerze gra 'piraci z karaibow" :lol:.

Chciabym wiedziec na ajkim kompie w t ograno.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Sorry za drugi post ale jest on 'przelomowy' i jak go dodam do poprzedniego to nikt tego nie przeczyta.

Dzisiaj gre odpalilem i doszedlem do V rozdzialu. Wrazenia? 8-O

Gra jest niesamowicie grywalna i wciagnela mnie jak bagno. Jest liniowa, to fakt, troche mamy zludzenie wolnosci, do nie wielu miejsc da sie dojsc, ciagle sa niewidzialne sciany itp ale dobrze ze troche tych przestrzeni jest.

Super dialogi, postacie, teksty i motywy ;], typu (poczatek)

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
przesukiwanie pokoju tej panny w poszukiwaniu broni
.

Grafika: hmm, trawa wyglada super, glebia obrazu - niezly efekt. Do tego hdr, ktory nie wali po poczach tak ostro i jest tam gdzie powinien byc, na szczescie tworcy nie probowali na sile go nam zaserwowac.

Co mi sie nie podoba? Hmm, nie wiem wlasciwie, troche przesadzili z wymaganiami ale nie sa takie zle, all high aa i af off cienie med (przydalo by sie aa troche bo miejscami to niezle po oczach wala krawedzie) i 800x600 - na szczescie mam 17' monitor wiec na tej rozdzialce spokojnie grac mozna. Na 1024x768 tez, ale nie czuje sie juz tej plynnosci. W kazdym razie, rozdzialka duzo daje jezeli chodzi o fpsy.

Jakby poprawili troche plynnosc to bylby miod bo nic wiecej mi w grze nie przeszkadza.

Efekty sa niezle, burza, woda, tereny ogolnie graficznie to jest naprawde niezle. Samo strzelanie sprawia duza przyjemnosc, AI nie jest takie glupie, jedynie pod czas skradania mozna to zauwazyc bo sie dziwnie zachowuja ale juz do wymiany ognia sie przyczepic nie moge.

Fabula - to samo, jest bardzo dobra.

Muzyka - nie rozumiem o co tutaj ktos sie czepial - jest super. Pasuje idealnie do klimatu gry.

Moze niektorych to zdziwi, ale jak na razie to jest najlepszy fps w jakiego gralem (nigdy nie domyslalbym sie ze bedzie to POLSKI fps). Dziekuje za uwage.

EDIT//

Na 2 gb ramu laduje sie dosc dlugo, sprobuje ten trick jutro z rozpakowaniem plikow.

 

PS. Headshoty wygladaja tutaj wypasnie - chodzi mi o latajace wrecz kapelusze przeciwnikow. Czuje sie jak w domu :rolleyes:

EDIT2//

Przypomnialo mi sie, byl taki motyw (level z dema) ze

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
musielismy uratowac te babke [chodzi mi o ksiedza] szeryfa i trzeba bylo wejsc schodami do budynku i potem po daszkach biec. No to ja uratowalem panienke, wyszedlem na dach i zeskoczylmem na ziemie. Co w tym takiego? No i wlasnie nikogo nie bylo, nikt do mnie nei strzelal, nie moglem wejsc do posterunku szeryfa, nic sie nie dzialo. Dopiero jak sie cofnelem z powrotem na schody, z powrotem do domu kobiety szeryfa i Z POWROTEM wszedlem na dach i szedlem nim dalej to cos sie zaczelo dziac... bez sens
. Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę, że im dalej tym mam lepszą zabawę. Gra zaskakuje nie tylko akcją ale i zmieniającymi się lokacjami. Pojedynek padre w forcie jest rewelacyjny i przejdzie on do historii pojedynków na dzikim zachodzie w grach komputerowych :D . Przynajmniej mnie się tak zagrało. :twisted:

Krew przepięknie się rozbryzguje, drzazgi, odłamki połamanego drewna, ogień, ziemia w powietrzu i kurz w samo południe. To jest to.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Jestem "starej daty"(bez przesady) :lol: i odbieram gierki tak jak w przeszłości gdy młóciłem z zacięciem na c+4 albo c64 i wydawało mi się, że te gry to szczyt szczytów w dziedzinie rozrywki komputerowej a piksele wielkości łepka zapałki rysowały przepiękne obrazy. I nie zwracam uwagi na niedociągnięcia a skupiam się na czerpaniu radości z gry i wydobyciu z niej wszystkiego co w niej najlepsze.

Wam też tak radzę.

Tą złotą radą kończę, przypuszczam ostatniego posta przed zakończeniem gry i doprowadzeniem historii do końca.

Powodzenia.

 

:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no panowie po tych dwoch ostatnich postach az mi wstyd ze tak pojechalem po tej grze :oops: jesli naprawde gra jest tak miodna jak piszecie to.... czy na 512mb ramu jakos pogram? czy 1gb to minimum

-------------------

ten depth of field wyglada naprawde bosko, ale cieplo rozmywajace obraz skopali

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no panowie po tych dwoch ostatnich postach az mi wstyd ze tak pojechalem po tej grze :oops: jesli naprawde gra jest tak miodna jak piszecie to.... czy na 512mb ramu jakos pogram? czy 1gb to minimum

-------------------

ten depth of field wyglada naprawde bosko, ale cieplo rozmywajace obraz skopali

Na medium z wyłączonymi cieniami i bez AA możesz pograć. Będziesz musiał jednak zmniejszyć rozdzielczość... na 800x600. Qqrydza z takim sprzętem co ty masz to nic dziwnego że czerpiesz radość z grania ;) Jak Ci praktycznie płynnie chodzi przy takiej grafice. I tak to mnie nie przekona do inwestowania w kompa. Będzie x-Box 360 tylko oby ta gra wyszła na tą maszynkę. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...