Skocz do zawartości
Morientez

O/c Pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i od razu prosze o wyrozumialosc

mam takie jedno ale bardzo proste pytanie na ktore nie umiem sobie odpowiedziec - po co mam podkrecac pamieci ? co mi daje to ze bede mial pamieci zamiast ddr400 to np ddr466 - jaki jest wzrost procentowy wydajnosci systemu. chce kupic kiedys a64 i go podkrecac, kupie tanie pamieci (jakies twinmosy) i nie musze ich puszczac synchro, nie musze ich wogole podkrecac bo moge ustawic podzielnik

czy to jest sztuka dla sztuki ?

wytlumaczcie mi to prosze bo brat mi suszy glowe

pozdrawiam i z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak - ale jaki daje to wzrost wydajnosci - jak sie podkreca procek lub gpu to od razu widac ze gry szybciej dzialaja.... czy jak podkrece tez pamieci to bedzie jakis widoczny wzrost wydajnosci czy po prostu bedzie to przerost formy nad trescia ?

 

na nowego kompa nie chce wydawac zbyt duzo pieniedzy ale tez chce troche pobawic sie w OC i po prostu chce wiedziec czy moge zaoszczedzic na pamieciach bo zamiast kupywac drogie pamieci to moge kupic 1GB Twinmosa za 300zl ....

Edytowane przez Morientez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak - ale jaki daje to wzrost wydajnosci - jak sie podkreca procek lub gpu to od razu widac ze gry szybciej dzialaja.... czy jak podkrece tez pamieci to bedzie jakis widoczny wzrost wydajnosci czy po prostu bedzie to przerost formy nad trescia ?

 

na nowego kompa nie chce wydawac zbyt duzo pieniedzy ale tez chce troche pobawic sie w OC i po prostu chce wiedziec czy moge zaoszczedzic na pamieciach bo zamiast kupywac drogie pamieci to moge kupic 1GB Twinmosa za 300zl ....

 

Podkręcanie pamięci na grafice daje dodatkowe klatki w grze i tam nie musi byc synchronicznie z prockiem aby miec wzrost wydajnosci.

 

Pamięć RAM to juz troszke inna histoyjka ;) W sumie to nie powinna chodzic szybciej niz FSb procka bo to nie ma najmniejszego sensu. W przypadku A64 to i tak po o/c raczej pamieci bedą wolniej chodziły nic magistrala procka.

 

Moja propozycja po kupno wiekszej ilosci ramu ale jakiejs normalnej firmy np własnie jakieś twunmos-y. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada to tak: na kompa nie dostane duzo pieniedzy ale chcialbym miec jakisi dobry sprzet z zapasem mocy

zestaw wyglada na dzien dzisiejszy tak:

 

proc: A64 Venice 3000 (Selekt) - no z 700-750zl

 

plyta: ten nowy Epox na Uli M1697 - 300zl

 

pamięci: i tu jest zonk - nie wiem czy kupic wiecej taniej pamieci (Twinmos 1GB za 300zl) i jej nie podkrecac czy brac cos w stylu Gskillow lub Vitest za 800zl ...

 

karta graficzna: albo GTO^2 (w ESC.PL za 800zl) albo 6800GS

 

 

chodzi mi o OC tych RAM-ow, komp bedzie sluzyl glownie do grania, nie bede kompresowal filmow, ani muzyki - po prostu do gier

jesli wybiore Twinmosy to raczej nie wykrece za duzo na nich, wiem ze na A64 pamieci i proc nie musza chodzic synchro ale czy jest sens je podkrecac ... wkoncu to nie pamiec jest waskim gardlem komputera tylko ostatnio to procesor nie nadaza z obliczeniami w grach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

grafe to bierz właśnie GTO2 zmodujesz go bez problemu na X850XT PE czy jaoś tak heh i tego GS zje na śniadanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie gto2, chociaz jakis czas temu czytalem i widzialem testy gto (800) , niestety firmy nie pamietam ale byla wydajniejsza niz standardowe gto bo byla zrobiona na plytce od gto2 i bez problemu modowala sie na 850 a do tego miala niezly zapas na OC, moze uda mi sie odszukac ten artykul, wtedy rzuce linka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moge zaoszczedzic na pamieciach bo zamiast kupywac drogie pamieci to moge kupic 1GB Twinmosa za 300zl ....

za 300zl bedziesz mial 2*512MB A-Data 400Mhz, ktore mozna podkrecic do 500Mhz przy napiciu 2.9V i CL2,5

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84772269

 

Edit: widze ze mozna je jeszcze bardziej podkrecic:

dzisiaj znizylem v do 2.8 i dojechalem do 510 2.5-3-3-8

Sam rowniez zakupilem te pamieci, czekam tylko na przesylke... i nowy zasilacz :]

Edytowane przez aaaxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powrocmy do pierwotnego tematu tego topicu:

 

po co mi O/C Ramu ? wiem ze jest zwiekszony przesyl danych ale co mi to da ?? jak juz wczesniej mowilem komp bedzie do giercowania i czy ja musze wydawac kase na drozsze pamieci by je podkrecic jesli moge miec jakies tanie Value i nie podkrecac ich (wkoncu A64 nie musi chodzic synchro z pamieciami)

szukam oszczednosci - to wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...