Skocz do zawartości
aniobar

Spdif

Rekomendowane odpowiedzi

Mam DFI LanParty UT nF4-D, chciałem teraz połączyć wyjście SPDIF z amplitunerem, ale z tego co udało mi się ustalić to kable SPDIF mają końcówki RCA a wyjście spdif na płycie głównej to 3,5 jack. Moje pytanie czy są takie kable spdif z końcówką RCA i 3,5 jack.

 

amplituner Yamaha RXV 450

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi Ci o elekrtyczny SPDIF jack3.5mono - Rca to nabylem taki kabelek na allegro. Dalem 23pln za 3m. Tu masz przyklad http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81166200 pogadaj z gsciem na temat dlugosci. Tu http://spdif.republika.pl/problem.html jest spora dawka informacji na temat laczenia puszek z amplitunerem. Sam z pomoca SPDIFa elektrycznego mam zlinkowana Audigy2 OEM z Yamaha 457.

Edytowane przez Resort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam DFI LanParty UT nF4-D, chciałem teraz połączyć wyjście SPDIF z amplitunerem, ale z tego co udało mi się ustalić to kable SPDIF mają końcówki RCA a wyjście spdif na płycie głównej to 3,5 jack. Moje pytanie czy są takie kable spdif z końcówką RCA i 3,5 jack.

 

amplituner Yamaha RXV 450

Pozdrawiam

zakup sobie zwykla przejsciowke typu jack (MONOFONICZNY) - chinch - tym sposobem uda ci sie polaczyc :)

 

ja tak mialem podpieta RXV 540 a teraz podpialem optical

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak mialem podpieta RXV 540 a teraz podpialem optical

Też mam podpiętą dźwiękówkę do wzmaka spdif-em. Napisz czy jak przerzuciłeś się na optical to czy była zauważalna różnica w dźwięku. Nie mam tu na myśli oczywiście jakiś mp3 ale jak np. zarzucisz film na DVD czy jakąś muzę w formacie bezstratnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aniobar, zdaje mi się, ze zadałeś to pytanie na forum hifi ^^

A kabelki RCA > MiniJack istnieją.

 

nova, najlepiej RCA>RCA. Kabel optyczny nie powoduje strat, ale dźwięk zazwyczaj jest nieco słabszy. Słuchając muzyki z komputera pewnie nie usłyszymy różnicy, ale przy w miarę rozsądnym odtwarzaczu CD/DVD i wprawnym uchu dałoby się usłyszeć na korzyść cyfrowego połączenia elektrycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jak pisałem wcześniej do połączenia kompa z wzmacniaczem używam SPDIF-a. Ale jeśli chodzi o połączenie stacjonarnego CD z wzmakiem zdecydowałem się na połączenie analogowe. Czy słusznie, to się okaże ja na próbę cyfrowo podłączę i wtedy będzie porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aniobar, zdaje mi się, ze zadałeś to pytanie na forum hifi ^^

A kabelki RCA > MiniJack istnieją.

 

nova, najlepiej RCA>RCA. Kabel optyczny nie powoduje strat, ale dźwięk zazwyczaj jest nieco słabszy. Słuchając muzyki z komputera pewnie nie usłyszymy różnicy, ale przy w miarę rozsądnym odtwarzaczu CD/DVD i wprawnym uchu dałoby się usłyszeć na korzyść cyfrowego połączenia elektrycznego.

Nie ma różnicy w dźwięku - wyślij surowy sygnał AC3/DTS i posłuchaj. Między analogiem a cyfrą już słychać różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...