Skocz do zawartości
rogers

problem z GF2MX400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

siędzę właśnie przy P4 z GF2MX400 64MB i karta z niewiadomego mi powodu świeci jako GF2MX100/200.......i co więcej tak właśnie pracuje....system operacyjny to XP..........wiecie o co może chodzić....sterowniki juz przeinsalowałem (Detonator 30.82)....??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy te stery to napweno do XP? Bycmoze problem masz z ustawiniami systemu masz taka opcje przywracanie systemu moze cosik pomoze jak przywrócisz sys przed instalka mxa. Tylko uwazaj bo wszystkie dane sie kasuja, ktore byly zapisane pomiedzy ta data przywracania a obecnom chwila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze poprostu to jest MX400 z pamieciami 64-bit? Taki szajs jest naprawde nic nie wart, nawet demka 3DMark'a nie odpalisz plynnie, cokolwiek by bylo pod maska. Zrobilem testy takiego dziwolaga, na Durku 1200 z 256 MB RAMu dostala 1271 pkt. - mniej niz GF4 MX440 na P II 233@350 :!:. Ze tez w ogole cos takiego wypuszczaja na rynek, szybsza jest juz nawet pelna Riva TNT2... a co gorsza, to ze jest to model z pamieciami 64-bit jest napisane tak malutkim druczkiem ze latwo to przeoczyc! :x

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

siędzę właśnie przy P4 z GF2MX400 64MB i karta z niewiadomego mi powodu świeci jako GF2MX100/200.......i co więcej tak właśnie pracuje....system operacyjny to XP..........wiecie o co może chodzić....sterowniki juz przeinsalowałem (Detonator 30.82)....??????

tzn. na jakiej podstawie twierdzisz ze pracuje jak mx200 ?? ( to prawie takie same karty) Jedna i druga shmelz (detonatorki to se wez 40x) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

popatrz przy wlaczaniu kompa na poczatku na moment pokazuje sie "opis"

grafiki i z tego co pamietam mozna wyczytac czy to mx200 czy mx400 (mialem kiedys obie i CHYBA jesli dobrze pamietam zglaszaly sie inaczej)

a najlepiej sprawdz organoleptycznie karte z regoly sa w jakis sposob opisane i da sie rozczytac co to

PS "pomylki" w sklepach sie zdarzaja szczegolnie jak ktos kupujac zrobi wrazenie laika - kiedys kolezance wcisneli taki zestaw ze mi rece opadly a jakby tego bylo malo to zamiast 128Mb ram dali jej 64Mb (placila za 128 i na to miala fakturke) a komp byl zaplombowany jak sie o tym dowiedziala narobila takiej zadymy ze przyjechali do domu aby pamiec dolozyc :) moze w Twoim przypadku tez sie ktos "pomylil"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo wcisneli ci zamiast GF2mx400  gf2mx200. Nigdy nic niewiadomo

ten komp nie tak dawno temu był w serwisie a wcześniej z tego co wiem było ok....może goście w serwisie coś podmienili...muszzę zerknąc do wewnątrz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

siędzę właśnie przy P4 z GF2MX400 64MB i karta z niewiadomego mi powodu świeci jako GF2MX100/200.......i co więcej tak właśnie pracuje....system operacyjny to XP..........wiecie o co może chodzić....sterowniki juz przeinsalowałem (Detonator 30.82)....??????

tzn. na jakiej podstawie twierdzisz ze pracuje jak mx200 ?? ( to prawie takie same karty) Jedna i druga shmelz (detonatorki to se wez 40x) pozdro

poprostu wszędzie wykrywa kartę jako GF2MX 100/200 zamiast 400, a jak uruchomiłem rivatunera to parametry były od GF2MX200 (więc przestawiłem na parametry od 400 no ale oczywiście nadal wyświetla się jako 100/200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

siędzę właśnie przy P4 z GF2MX400 64MB i karta z niewiadomego mi powodu świeci jako GF2MX100/200.......i co więcej tak właśnie pracuje....system operacyjny to XP..........wiecie o co może chodzić....sterowniki juz przeinsalowałem (Detonator 30.82)....??????

tzn. na jakiej podstawie twierdzisz ze pracuje jak mx200 ?? ( to prawie takie same karty) Jedna i druga shmelz (detonatorki to se wez 40x) pozdro

Może stąd, że do MX200 sterowniki znajdują go jako MX100/200 a MX400 jako MX/MX400 :wink:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. To czy ten twój mx ma pamieci 64 bitowę (czy tez szyne) to i tak powinien być wykrywany jako mx 400 przy starcie kompa... Jesli to jest mx 400 :?

2. Jesli na poczatku podczas startu kompa zgłasza się grafa mx 200 to znaczy że wsadzili ci mx 200 podczas "serwisowania" , jesli masz na fakturze na której jest napisane że kupiłes mx 400 to zasuwaj do sklepu z powrotem..

3. Jesli podczas startu kompa masz mx 400 a w windzie mx 100/200 to musisz pokombinować z windą, sterami itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zabił takich doopów z tkiego serwisu, skoro karta to był GF2MX400 a po powrocie "zmieniła sie dziwnie" na GF2MX200, żadne stery nic nie daja skoro nawet bios karty wyswietla informacje ze to GF2MX200, tak samo z taktowwaniem przeciez sterowniki nie zmienia taktowania...

 

tzn.  na jakiej  podstawie twierdzisz ze pracuje jak mx200 ?? ( to prawie takie same karty) Jedna i druga shmelz   (detonatorki to se wez 40x)   pozdro

po co takie nowe detonatory do takiej starej karty przeciez to nic nie da a co najwyżej to przeszkodzi...

 

P.S idz do tego serwisu... ale najpierw zerknij do srodka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz jestem w pracy ale wieczorkiem w padne do kumpla i sprawdze dokładnie co to za karta w środku faktycznie......(przed serwisem na 100% wszystko chodziło ok jako MX400)........

 

jeśli podmienili karty to będzie zadyma!!!!!

 

a że podmienili to co raz bardziej prawdopodobne.....mi kiedyś w tymsamym sklepie jak oddałem do serwisu moje głośniki Cambridge SoundWorks DTT2200 to w zamian oddali mi zestaw Creative Inspire 5100 i próbowali mi wmówić że są dużo lepsze (bzdura....a co więcej w tym zestawie DTT2200 zepsuł się jedynie potencjometr do regulacji głośników przód/tył a wtym ich "cudownym i lepszym" Inspire 5100 wogule nie ma takiej funkcji) ...oj narobiłem dymu i wkońcu zamienili na Inspire 5300 (na stronie Creative piszą że to następca DTT2200)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj oj... ja mialem kiedys gf2mx400 64mb i nie narzekalem. byla dobra i znacznie szybsza od gf2mx100/200 mojego kolegi. Natomiast w tym przypadku sprawdz, czy przez przypadek nie doszlo do magicznej zamiany :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zabił takich doopów z tkiego serwisu, skoro karta to był GF2MX400 a po powrocie "zmieniła sie dziwnie" na GF2MX200, żadne stery nic nie daja skoro nawet bios karty wyswietla informacje ze to GF2MX200, tak samo z taktowwaniem przeciez sterowniki nie zmienia taktowania...

 

tzn.  na jakiej  podstawie twierdzisz ze pracuje jak mx200 ?? ( to prawie takie same karty) Jedna i druga shmelz (detonatorki to se wez 40x) pozdro

po co takie nowe detonatory do takiej starej karty przeciez to nic nie da a co najwyżej to przeszkodzi...

 

P.S idz do tego serwisu... ale najpierw zerknij do srodka...

Do środka zerkał ........ wyruszaj do serwisu i rob wrazenie goscia ktory im zaraz wypatroszy jakies obudowki...w kazdym razie badz starnowczy(czy to nadal odp. na temat na Sprzet,modyfikacje :)) ) Pozdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie gadacie i przypomina mi sie jak qmpel wymienial karte w serwisie ( boshe czemu to jeszcze mój qmpel ? :P).. no ale dobra... wiec kupil rive ;] ale szwankowala poszedl do sklepu gdzie ja kupil (partner Vobisa!) i zostawil tam kompa oni mieli zdiagnowzowac problem i wymienili mu karte na inna rive.... ale po przyjsciu do domu zamiast "nowej" :P rivy mial gf2 mx200... ehhee ?! skumacie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...