Skocz do zawartości
iKsiO

Winfast 2000 Expert - Meczace Nas Problemy Zwiazane Z Ta Karta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Karta chodzi pięknie ale jest jeden minus kiedy dodam program do nagrania np.za 3 godz. i chcę zrobić hibernację systemu żeby komp odpalił się sam w określonej godzinie hibernacja nie działa stan wstrzymania również nie. Klikając na przycisk z hibernacją komp wraca do pulpitu.

W chris tv działa jak należy. Mam PVR 2 i najnowsze stery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z TV 2000 XP expert, prosze o pomoc.

Karta dotychczas spisywala sie bez problemu, po ostatnim formacie zaczely sie szopki ;(

WinfastPVR nie pamieta ustawienia dotyczacego standardu TV, ustawiam PAL importuje liste programow i wszystko smiga. Po wylaczeniu i ponownym wlaczeniu PVR system TV przelacza sie na NTSC i nie mozna ogladac TV.Trzeba wszystko od nowa ustawiac. Dodam ze reszte opcji zapamietuje w tym czestotliwosci programow. Probowalem wszystkiego, format, grzebanie w rejestrze, plikach, opcjach programu, ponowny format ( win XP SP2 i 2000 SP4). Skonczyly mi sie pomysly :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany :) Po prostu trzeba na nowo recznie wpisac wszystkie programy, import listy programow nie dziala po zmianie sterownikow i PVR na nowsze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy spotkaliście sie z przypadkiem, ze po instalacji tego tunera, przy odtwarzaniu dzwieków (np. wav'e, czy korzystaniu z TeamSpeak, itp.) pojawiło sie wyraźne echo/pogłos?

Tuner jest połączony z kartą dzwiekową (SB Live 5.1) poprzez kabelek audio (spięcie między kartami), taki sam jak w przypadku łączenie np. CD-ROM z kartą.

Zmienić złącza PCI nie mogę. Wszystkie obsadzone i brak wolnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety TV 2000 XP expert kiepsko współpracuje z SB Live 5.1 u mnie były straszne szumy i pogłos, dopiero po zmienieniu karty na Aureal Vortex problem zniknął. Ciekawostką jest to ze nie ma tego problemu z innymi kartami Creativa ( np. 128 PCI lub Audigy ).

Jedynie co Ci pozostaje to podłączenie TV do karty zintegrowanej lub kupno innej karty dźwiękowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, no faktycznie. Przełączyłem na sound z płyty i pogłos znikął. Niestety na płycie mam cieniutką C-Media :(

No nic, skoro mowisz, ze na SB Audigy jest ok, to trzeba się bedzie rozejrzeć za Audigy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj musiałem na chwilkę wymontować kartę, gdy wyciągałem koncentryk poszły małe iskry. Włożyłem z powrotem dokładnie tak jak było wcześniej. Załączam sobie mp3 a tu trzaski jakieś, włączam sobie TV a tam dźwięku nie ma. Rozkręciłem kompa, wyjąłem kabel od karty do dźwiękówki i podłączyłem znowu, dźwięk zaczął chodzić normalnie bez trzasków, ale w TV dalej nie mam głosu... Przy przełączaniu programów słychać tylko takie "pyk" i koniec. Spotkał się ktoś z taką sytuacją ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam maly problem - pewnie nie jestem pierwszy dlatego pytam czy sobie ktos z tym poradzil - mianowicie dzwiek dziala jesli wlacze karte muzyczna zintegrowana w plycie glownej ...

 

natomiast jak wylacze karte zintegrowana a wlacze soundblaster live to dzwiek nie dziala - podlaczylem kablem zewnętrznym obydwie karty i nic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

A ja mam problem z radiem, mianowicie... Nie działa O_o

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zainstalowałem wszystko co było potrzebne (znaczy sie wszystko z płytek) i nie wiem co dalej, kablówki na razie nie podłączyłem bo kabel musze przyciągnąć do pokoju [; Ktoś coś doradzi z tym radiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki błąd:

Dołączona grafika

 

dzieje się tak kiedy klikam w tą mała ikonkę TV, koło znaku zapytania.

 

kiedy wybieram TV z ikonki w zasobniku systemowym (tam kolo zegarka) to wszytko jest ok, wszytko jest ok również kiedy klikam w tą samą ikonkę tylko że FM (kiedy oglądam tv) i przechodzi do radia bez problemu.

 

Musze zaznaczyć że musiałem usunąć klucze w rejestrze aby w ogóle uruchomić program, miałem błąd na samym starcie.

Mam najnowsze sterowniki i program PVR ze strony producenta.

 

Przeinstalowanie programu nic nie daje.

 

Najlepiej działały mi sterowniki i PVR na wersji z przed pół roku około styczeń-luty, niestety nie mam już ani sterowników ani programu :/

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieliscie moze problemy ze sterownikami ??

dokladniej chodzi o to ze

1 instalowany jest nowy system

2 sterowniki z programem z plyty CD

3 wszystko dziala prawidlowo

 

...... az tu nagle po paru restartach wywala sterowniki

 

windows XP home plyta asrock .... to mniej wiecej to samo co u poprzednika z tego co widze

te sterowniki dawane na CD instaluja sie wogole nie wiadomo jak i skad bo podczas instalacji z plyty chca zeby wciskac anuluj przy wstawianiu sterownikow a po przeprowadzeniu calego procesu nagle sie znajduja w menadzerze urzadzen ... ale to mniejsza najgorsze jest to ze same sie dziady usuwaja moze to jakas zla wersja sterownikow czy co ..

najnowsze sterowniki ze strony producenta wogole nie chca sie instalowac ... jak sie instaluja no na sile ale wtedy ten programik nie chce sie uruchamiac i wyskakuje blad windowsa w stylu "czy wyslac informacje o bledzie do microsoft" ....

mial ktos moze taki problem z ta karta ? jesli tak niech napisze co jest przyczyna bo nie wiem czy to po prostu jakis spartolony model karty czy np instaluje sie jakas aktualizacja ktora wywala te drivery ... jak dla mnie to sa jakies cuda ... a apropo jak sie wylaczy komputer wyciagnie karte uruchomi go bez karty pozniej znowu wylaczy i wstawi karte to znajduje te drivery i dziala ... do 1 restartu bo pozniej znowu ta sama spiewka

cyrki mowie wam cyrki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam karte Winfast TV2000 Expert. Chce do niej dokupic jakaś karte dzwiekową. Duzo czytałem na temat tej karty telewizyjnej z uwagi ze mialem rozne z nia problemy. Wiem ze są też problemy na lini karta Winfast Expert a karta dzwiekowa. Stad moje pytanie jakie macie zestawienie kart winfast Expert + dzwiekowa? Jaką karte najlepiej sobie zakupic aby problemow bylo jak najmniej i zeby to wszystko dobrze działało?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam karte winfast 2000 xp expert i następujący problem.

Wykrywa mi tylko 3 kanały (tv4, puls, tvp 3) a powinienem mieć jeszcze Polsat, TVN, TVP1/2. Ale nawet te kanały co mam mają słabą jakość nie wiem dlaczego :/. W opcjach mam ustawione PAL B/D i Antena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Poszukaj w necie na jakich częstotliwościach są te kanały i wpisz je ręcznie.

 

Swoją drogą zainstaluj program DScaler v4.1.15. 100 razy lepszy obraz niż z dołączonego shitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem czestotliwosci podane tylko w Mhz, a w tym programie od tunera trzeba podac w Hz

edit: zainstalowalem nowe drivery i juz znalazło wszystkie programy :)

Edytowane przez falbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A nie wiesz ile Hz to MHz? Podpowiem - milion.

 

A DScalera i tak zainstaluj, podstawowa różnica to dwukrotnie więcej FPS niż w przypadku dołączonego softu. WinFast PVR cały czas wyświetla 25 FPS, a DScaler wykrywa czy sygnał to film czy video.

 

Do tego WinFast PVR rozmazuje lekko obraz robiąc pseudo-deinterlace'ing, przez DScaler jest wyraźnie ostrzejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Dzisiaj zakupiłem sobie WinFast TV2000 XP Expert i podczas słuchania radio dźwięk jest na normalnym poziomie a podczas oglądania TV jest bardzo cicho. W TV mam ustawioną głośność na maxa, a jak podgłośnię na głośnikach to słychać szumy, które mnie denerwują. Jak mam podgłośnić głos w tunerze?

 

W Windowsie odczytywany jest w panelu sterownaia -> dźwięki jako pomocniczy i jego mam podniesionego na maxa. Kartę mam podłączoną przez AUX.

 

Co i gdzie jak ustawić, aby było w miarę ok?

 

 

P.S. Jak włączyć PIP'a?

 

Na purepc.pl znalazłem taki temat:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=238741

Tutaj jest napisane, że z kartami creative live są szumy. Może tutaj tkwi problem? Mam Soundblastera Live.

Ewentualnie mogę spróbować innego programu lub podłączyć pod AUX na płycie głównej.

 

I kolejna sprawa, jak wybieram 2 kartę dźwiękową to wg mnie powinno iść z 2 karty, a tym czasem dalej idzie z 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Szum masz jak głośność Auxiliary (czy innego wejścia do którego podłączyłeś tuner) ustawisz na wyżej niż 55.

Niestety tak to jest z sygnałem analogowym, dźwięk jest cichy. Ustaw na 50 i wtedy zwiększaj głośność na głośnikach.

 

A PIP-a to jakiego ty chcesz? Bo jeśli dwa kanały na raz to jest to niewykonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W w/w linku pisze, że moga być problemy z creativami live. A jak bym podłączył do MoBo?

Spróbuj. Ja z uwagi na pogłosy (o ktorych pisałem wyzej) na SB Live 5.1 przełączyłem sound na płytę i jak ręką odjął. Obecnie zastanawiam się na zakupem Audigy (nie wiem tylko czy 1 czy 2), bo akurat z tymi modelami ponoć ten nasz Leadtek działa ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tja na PVR2 na niektórych (wiekszosci) kanałów nie mam dzwięku - tam gdzie dzwięk pokazuje "main" to syczy, jak jest "stereo" to jest git. Na zwykłym PVR (bez 2) mam dzwięk wszędzie dobrze, ale obraz jest fioletowo/różowy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Masz fioletowo-różowy bo ci sie SECAM ustawia. Naciśnięcie Y ustawia PAL, ale za każdym razem to trzeba robić.

Też nie raz miałem jaja z tym że nie zapamiętywało PAL przy programowaniu kanałów, i wiele innych problemów. Oprogramowanie WinFasta to najgorszy syf z jakim miałem doczynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej opisywalem moj problem z dzwiekiem. Testowalem karte w innym komputerze, wiec z nia jest wszystko w porzadku. Zaczalem szukac przyczyny w sterownikach, parokrotnie instalowalem rozne wersje sterownikow. Nawet zainstalowalem nowe sterowniki do karty dzwiekowiej. Niestety nic nie dalo efektu. Dopiero dzisiaj zauwazylem ze w menedrzeze urzadzen zamiast pisac "To urzadzenie dziala poprawnie" pisze:

Dołączona grafika

Probowalem odinstalowywac, aktualizowac itp. i zero efektu. Mysle ze problem jest wlasnie w tym. Ma ktos jakis pomysl?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez rbtck1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta to jakiś koszmar. Jak to pieroństwo zmusi do współpracy. Obraz jest, dzwięku nie - cisza albo głośny szum. Najśmieszniejsze jest to że jak włącze na radio to mam dźwięk bez żadnych problemów. Połączona jest kabelkiem z X-Fi Audio i obecnie działą pod kontrolą XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...