Skocz do zawartości
iKsiO

Winfast 2000 Expert - Meczace Nas Problemy Zwiazane Z Ta Karta

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam lepszy numer, jak sie przelaczam z TV na FM to wycisza mi dzwiek w opcjach systemu :| a po przelaczeniu z FM na TV dzwiek jest :/

 

 

EDIT.

 

jeszcze jeden problemik mam, karta nie sciaga mi kilku kanalow, ktore wiem, ze sa na 100%, bo mam je na TV

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cuz moge doradzic zauwazylem za najmniej problemow stosunkowo jest z najnowszym PVR i najnowszymi sterownikami (ale wtedy jest problem szumu chyba glownie z k.dzwiekowymi audigy) lub ze sterami i PVR z pudelka (wtedy nie zapamietuje ustawionych programow)

 

mysle ze wszelkie problemy dzwieku tak jak sciszanie sie , glosne szumy itp. to niedopracowanie zwiazane z posiadaczami audigy

co do FM zupelnie niewiem gdyz z tego wogule nie korzystam.

 

To jest najgorsza udreka posiadaczy Winfast 2000xp expert , trzeba caly czas zaglowac roznymi PVR-ami az sie uzyska w miare najmniej drazniacy problem, skorzystaj tylko z programu do usuwania sterow itp. ze strony winfasta a najlepiej to robic w systemie awaryjnym i pozbyc sie za kazdym razem wszystkiego zwiazanego z karta tv.

 

Ja osobiscie zostalem na najnowszym i musze scierpiec te szumy bo juz nie mam do tego sil i checi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety przy sciaganiu softu ze strony winfasta jest jakis blad pliku i koniec.

 

najdziwniejsze, ze jak jakis czas temu mialem experta, ale jeszcze pakowanego w stare pudelko to nie mialem z nim zadnych problemow, szumow, sciszania i zbieral wszystkie kanaly z kablowki :|

 

btw. moj dzwiek to HD Audio Azalia

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem tylko stery i idzie ok sprobuj:

 

ftp://198.64.149.232/tv_tuner/tv2000xp_ex...28/TV2KXPEX.zip - drivery

ftp://www.leadtek.nl/mirror/tv_tuner/PVR2...4/Uninstall.exe - driver uninstal tool

ftp://www.leadtek.nl/mirror/tv_tuner/WinF.../WinFastPVR.zip - najnowszy PVR

 

to wlasnie jest pop********e z ta karta ja stawialem na czysciutkim windowsie i mialem mase problemow , a kiedys korzystalem z pudelkowej wersji i nie mialem zadnych szumow tylko lekkie 2-3 sek sciszanie i niezapamietywal nazw programow - nawet OK no ale na nowym windowsie zainstalowalem najnowsze a potem jak wrocilem do starszych to ogromne cyrki z obrazem sie dzialy itp i znow po dlugiej walce mam najnowsze + szumy i narazie trwam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe bralem specjalnie Europe , bo jeszcze do wyboru byly Tajwan i Stany

pociac sie idze z tym ich eftepem :/ drivery sciagal ze srednia bredkoscia 0,4KB :| zalamka jak na lacze 1mb.

 

bede twardy, moze do powrotu z targow sie sciagnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

Tak jak przedmowcy, jestem posiadaczem owego tunera i problem jest taki, że dźwięk z TV jest znacznie cichszy od tego z radia. Wszystkie możliwe ustawienia dźwieku i w mixerze i w PVrze sa ustawione na maxa, a głośność jest na poziomie mniej wiecej 1/5 skali głośności w winfast FM. Nie mam pojecia co z tym zrobic. Wszystko jest na pewno dobrze ustawione, dzwiek z tunera leci przez cd-audio zintegrowanej dzwiekowki na plycie glownej.

 

Gdyby radio było cicho, to bym pomyslal, ze moze jest cos nie tak z ta karta dzwiekowa albo wyjsciem audio z tunera, ale nie.

Stery do tunera jak i wszelkich urzadzen najnowsze, PVR najnowszy.

 

P.S.

Sygnał z TV jest dobry, obraz jest czysty i wyraźny, tylko kurde ten dźwięk :/

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

mam sprawę dotycząca wlasnie tego tunerka,

konkretnie chodzi o dzwięk a jeszcze konkretniej o jakies zakłócenia w tle

 

posiadam kartę zint. AC97 na plycie as rock wiec niby jasne skąd się biorą problemy z audio, ale nie wiadomo :?

 

sprawdziłem na drugim kompie i okazało się że syglał jest ok, problemu nie ma, natomiast u mnie na wszystkich kanałach występuje monotonny szum w tle :( szczeglolnie irytujacy na ciszej nadawanych kanalach ... :mur:

 

przeistalowalem stery + aplikacje pvr i nic :(, zresza przy podobnych sterach tylko plycie ECS-a z innym chipsetem to dziala ...

 

zgralem probke :

http://thor.netiro.pl/tv/c.avi

 

no i nie wiem czy wykówać nadal to wszytko kilofkiem czy pofatygować się na allegro po sb live ?? - czy wtedy bedzie ok ???

jakieś pomysły ?

 

please, help : :blink: :D

 

kinner, ja bym przypuszczal ze moze jakas aplikacja wzięła sie za ściszenie może winamp ??? ale to chyba poszło równolegle na tv i radio, jeśli w regulacji głośności oba kanały są na tym samym poziomie to rzeczywiście jakieś dziwne, z drugiej strony u mnie radio też gra troche głośniej (widać przy przełączaniu), ale nie na tyle żebym widział w tym problem

Edytowane przez kshysieq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam kilka problemów z tą kartą:

 

1. Na pilocie nie działa zwiększanie i zmniejszanie głośności. To nic takiego, ale zawsze denerwuje człowieka.

 

2. Problem jest poważniwjszy i ma go tutaj chyba co drugi posiadacz tego tunera. Wysoki poziom szumu w dźwieku generowanym przez tuner TV.

Tuner mam podłączony do wewnetrznego wejścia AUX na karcie muzycznej SB LIVE Audigy 4. Inne konfiguracje to ATHLON 64 3000, 1GHz Ram 667MHz Kingston, Płyta główna Asus M2NE, Grafa Asus GFORCE 7900 GT.

Sterowniki mam najnowsze ze strony Leadtek'a.

Zmieniałem już sloty karty muzycznej i tunera i to samo, w biosie konfliktów nie widać.

Jesli chodzi o radio to dźwiek jest super , a na TV szumi. Problem można obejść zmniejszając głośność wejścia AUX w panelu Soundblastera do około 50%, ale za to wszysto się ścisza w dość znaczący sopsób. Obraz mam żyleta.

 

Jak dotąd to nie zauważyłem żeby ktoś tutaj ten problem rozwiązał. A może się mylę?

 

Pomocy!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam niezlego walka, chcialem dobrze i sciagnalem sobie najnowsza wersje softu do ogladania tv.

 

Odpalam i kaplica:

 

Dołączona grafika

 

A starej wersji softu juz nie mam bo zastapilem paczke z plikami :/

 

Ktos ma jakis pomysl?

 

EDIT:

 

Znalazlem starsza wersje sofu i [gluteus maximus], ten sam blad :/

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam niezlego walka, chcialem dobrze i sciagnalem sobie najnowsza wersje softu do ogladania tv.

 

Odpalam i kaplica:

 

A starej wersji softu juz nie mam bo zastapilem paczke z plikami :/

 

Ktos ma jakis pomysl?

 

EDIT:

 

Znalazlem starsza wersje sofu i [gluteus maximus], ten sam blad :/

A jak instalujesz PRV?

Z tego co zauwazylem u siebie to PRV najlepiej instalowac po wczesniejszym odinstalowaniu jej za pomoca dodaj/usun programy inaczej PRV potrafi mieszac np. u mnie wtedy nie zapamietuje stacji.

Problem jak twoj tez kiedys mialem ale po oczyszczeniu OS'a ze wszstkiego co zwiazane blo z PRV i przeinstalowaniu sterownikow do tunerka wszystko wrocilo do normy.

Oraz jakich sterownikow uzsyzasz? Podaj wersje sterownikow. Ja uzwyam 5.13.1.3314 ktore dostalem raze z plytka, jest to wersja chyba beta bez podpisu cyfrowego(nie pamietam dokladnie) ale u mnie lepiej dzialaja niz drugie ktore znajduja sie na CD(wersja 4.iles tam :)).

 

I jaka wersje tunerka masz? 2000XP Expert czy nonExpert?

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez długi czas byłem szcęśliwym posiadaczem winfasta 2000xp expert. Mam go juz od przeszło 30 miesiecy. Od roku zacąłem intensywnie korzystać z niego w celu zgrywania tv do mpg i pozniej authoringu dvd. Wszystko bylo pięknie, zadnych szumow, sciszania itp. Miłem abit av8, venice, 512mb kingstona, dysk samsunga (pata, pozniej sata w raidzie). Miesiac temu zmienilem na dfi lanparty ut nf4 ulrta-d, wczesniej abit upgrejdowany był o 3800+X2 i pamieciami patriot, zmienilem wiec tylko mobo i grafike z radka 9250 agp na gf7300gs pcie. Instalka windy xp sp2 ok, i wszystko ładnie (użyłem najnowszych driverow i pvr, wczesniej na abicie uzywalem i starych i nowych) i oto moj problem.

 

Po ok godzienie lub półtorej godziny nagrywany mpg zaczyna szarpac- w miare postepy czasu coraz mocniej, gdy korzystalem jednoczesnie z bittorrenta wyskakiwal irql_not_less_or_equal. od tygodnia juz ten Blu screen nie wyskakuje- kombinowalem ze sterownikami, jednak szrpanie pozostaje. rozbilem raid0 zeby sprawdzis smart dyskow, ale wszystko jest ok i nadal szarpalo. sprawdzalem na niepodkreconym komputerze i tez szarpie. nie mam zadnego syfu i obciazenie procka jest ok 15% na jajko, zasoby pamieci ok. procek katowany kilkugodzinnymi sp2004x2 i jest ok. zmienilem pci w ktorym jest tuner i nic to nei dalo Szarpanie pojawia sie tez przy zgrywaniu do divx i nieskompresowanego avi, kiedys tego nie bylo (na abicie). gdzie moze lezec problem?

 

- jabkby bylo fizyczne uszkodzenie to bardzo szybko byly by problemy z ogladaniem tv (jak tylko ogladam jest ok nawet po paru godzinach)

- komputer wydaje sie byc bez zarzutu, moc wystarczajaca

- sterowniki?

- konflikt sprzetowy? ale czego z czym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jestem po kilku godzinach walki z nowym PVR (3.0.10.99) i.. problem z szumami na niektorych kanalach.. jedyne co wiem to to ze karta (soft) niewlasciwie rozpoznaje PAL BG/DK (przelaczanie klawiszem "A").. zmienialem sterowniki i kombinowalem jak kon pod gore i.. nic to nie daje.. probowalem laczyc wersje najnowsza z ta ktora jako ostatnia dzialala dobrze (3.0.10.79) i.. tez nic.. ewidentnie wyglada to tak jakby blad samego programu ktory nie przyjmuje do wiadomosci ze zamiast PAL BG ma byc PAL DK :| jedyne co pomoglo to powrot do 3.0.10.79.

 

Dla zainteresowanych: zeby przy przeinstalowywaniu czy to PVRa czy Windowsa zapamietac ustawienia kanalow nalezy skopiowac sobie z katalogu z PVRem (np C:\Program Files\WinFast\WFTVFM):

-WFPRFL.cfg (ustawienia nagrywania)

-WFSCHDL.dat (ustawienia schedule'ra)

-Winfq.cfg (tablica z czestotliwosciami)

-Wincdl.cfg (nasze wlasne - custom - ustawienia czestotliwosci),

Pondato wykonac kopie klucza rejestru:

"HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Leadtek\video" (wszelkie ustawienia obrazu + kanalow + radio)

A po nowej instalacji (np. przy upgrade/downgrade PVRa) przywrocic sobie te pliki wraz z kluczem rejestru.

Zalecam tez usuwanie poprzedniej wersji PVRa (dodaj/usun programy + kasowanie zawartosci katalogu) przed instalacja nowszej/starszej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, ostatnio zakupiłem Winfasta i dzieje sie dziwna rzecz:

Obraz na TVP1:

 

Dołączona grafika

 

Na Polsacie:

Dołączona grafika

 

O ile na różnych telewizjach odbiór może sie różnić, to dlaczego nie odbiera w ogóle TVP2, podobnie jak regionalna, tvn itp.

Mieszkam w Warszawie, także mam pytanie czy to normalne, czy trzeba ręcznie wpisywac częstotliwości....

Ewentualnie czy ktoś mógłby wyexportować liste kanałów....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem dzisiaj winfasta 2000experta i mam problem.

Narazie nie mam trojnika wiec pod kablowke go nie podlaczam ale nie chce mi dzialac radio.

Odpalam program i wlacza sie radio, niby czas leci ale nie ma dzwieku. Czy moze to byc spowodowane zlym wlozeniem kabelka laczacego karte tv z karta muzyczna?? Bo mozna go chyba bylo wlozyc na 2 sposoby.

Co mam robic? Bo dziwieku w karcie tv nie ma ale w systemie jest. (a kiedy w programie wcisne test sound to nic sie nie dzieje a gdy go nacisne jescze raz zeby odznaczyc to mi sie zawiesza program i nie mozna go wylaczyc na zaden sposob, tylko restart)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem dzisiaj winfasta 2000experta i mam problem.

Narazie nie mam trojnika wiec pod kablowke go nie podlaczam ale nie chce mi dzialac radio.

Odpalam program i wlacza sie radio, niby czas leci ale nie ma dzwieku. Czy moze to byc spowodowane zlym wlozeniem kabelka laczacego karte tv z karta muzyczna?? Bo mozna go chyba bylo wlozyc na 2 sposoby.

Co mam robic? Bo dziwieku w karcie tv nie ma ale w systemie jest. (a kiedy w programie wcisne test sound to nic sie nie dzieje a gdy go nacisne jescze raz zeby odznaczyc to mi sie zawiesza program i nie mozna go wylaczyc na zaden sposob, tylko restart)

 

Musi być dźwięk. Zobacz w instrukcji karty dźwiękowej (lub płyty głównej) Kabelek podłącz do innego gniazda.

 

Ja mam dźwięk na płycie głównej i takie ustawienia

http://img167.imageshack.us/my.php?image=nowy2ig5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jaką masz płytę główna, ale powinny być dwa wtyki na płycie i chyba dwa na karcie TV, tu właśnie podpinaj kabelek na różne sposoby. W konfiguracji karty można też ustawić Line In w obu okienkach.

Nawet jak nie masz obrazu to musi być szum, (czyli jest dzwięk)

 

Audio-Out Control i Audio Recording Line muszą być identyczne

 

 

http://img179.imageshack.us/my.php?image=1qh5.jpg

Edytowane przez Dziuby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...