Skocz do zawartości
iKsiO

Winfast 2000 Expert - Meczace Nas Problemy Zwiazane Z Ta Karta

Rekomendowane odpowiedzi

wszystkie sposoby jakie tu opisaliscie probowalem czujka podlaczona itp dzis zainstaluje viste moze tam bedzie ok chodzil bo teraz xpka mam <_<

 

hmmm no ja mam na XP i dziala bardzo dobrze:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm mam viste i nic dalej kicha... juz sam niewiem co mam robic pilot dziala na 100% bo sprawdzalem ze dioda sie swieci moze czujnik jest cos nie tak? na pasku jest ta ikonka od pilota i zero reakcji reinstalacja sterow tez nie pomaga... zamierzam oddac do sklepu bo to dziwne by nie dzialalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Faq na stronie leadteka.

 

Dwa - sprawdz pilota strzelajac w aparat cyfrowy , czy komorke z opcja robienia zdjec. Jesli pilot dziala to powinienes widziec niebieska , migajaca diode.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i zacznę od prośby o pomoc.

Zainstalowałem Viste sp1 i mam niby nieduży ale bardzo uciążliwy problem.

Otóż gdy próbuje zwiększyć lub zmniejszyć głośność pilotem przesuwa mi się tylko suwak w programie ale głośność pozostaje taka sama.

Co mogę zrobić? Próbowałem wielu rzeczy, szukałem wszędzie ale nic nie znalazłem. A jest to bardzo uciążliwe bo kanały mają bardzo dużą rozbieżność w poziomie głosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę na s-video podłączyć kamerę analogową z wtykiem chinch ?

 

Dołączona grafika

 

Coś nie mogę na allegro znaleźć takiego modelu wyjścia s-video...

 

Mam takie coś ze starej k. graficznej.

 

Dołączona grafika

 

Spokojnie wchodzi w gniazdo od tunera, ale ten model nie ma jednego pina.

 

Na allegro są przeważnie takie.

 

Dołączona grafika

 

Więc czy muszę mieć gniazdo s-video takie specjalne ze wszystkimi pinami, czy jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dziwny problem z ta karta - zainstalowalem WinFast PVR2 - kanaly mi wszystkie znalazlo - obraz ok - ale nie bylo dzwieku wiec podpialem kabel cd in od karty do plyty glownej no i dzwiek jest ale obrazu nie ma :/

 

lista kanalow tez sie skasowala i teraz znalazlo tylko kilka programow no ale bez obrazu ...

 

nie wiem co sie porobilo ani jak to naprawic ...

Edytowane przez vcarter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie problemu buczenia z głośników

 

Ustawcie dużą głośność w mikserze systemowym, zwiększcie głośność we wzmacniaczu, głośnikach lub słuchawkach, aż będzie słychać z nich wyraźne buczenie. Program od tunera ma być wyłączony, komputer ma wydawać tylko buczenie. Odłączcie teraz kabel anteny TV od tunera. Jeśli buczenie ustało, to pewnie macie ten sam problem, który ja miałem. Rozwiązaniem jest izolator (separator) antenowy. Ja kupiłem taki:

http://www.dipol.com.pl/izolator_galwanicz...gnal_R48605.htm

Nie likwiduje to problemu cichego dźwięku, ale teraz można spokojnie podgłośnić i nie będzie tego buczenia. Kartę mam podłączoną wewnętrznym kabelkiem do płyty głównej (dźwiękówka zintegrowna z płytą).

Mam nadzieję, że przynajmniej części z Was to pomoże.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połączenia w kabelku dołączonym do karty

 

Parę osób pytało się jakie są połączenia w kabelku dołączonej do tej karty. Chyba nikt tu nie odpowiedział, więc podaję jak to wygląda.

Patrząc na wtyczkę wkładaną do karty tak, że płaska część jest skierowana do dołu, a piny do mnie, od lewej:

górny rząd: masa; mini jack, środkowy styk

środkowy rząd: prawa dolna dziurka czterodziurkowej wtyczki (orientacja tak jak poprzednio); biały chinch; mini jack, końcowy styk; lewa dolna dziurka czterodziurkowej wtyczki

dolny rząd: żółty chinch; czerwony chinch; masa.

Dwie górne dziurki czterodziurkowej wtyczki to masy.

Wszystkie masy są ze sobą oczywiście połączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEJ tunero maniacy :) wczoraj tj. 5 listopada 2008 r. Leadtek wydał nową wersję PVR2 2.0.3.16. Co do zmian to dodano najbardziej widocznych wreszcie!!! live update, oraz pare opcji do strojenia obrazu, ustawienia opcji wyłączania w trybie sleep komputera. Nowością jest też ze instalka jest w jednym pliku. Dla użytkowników Visty opcjonalnie do zainstalowania jest gadżet na pasek boczny - pilot PVR2. pokazuje godzinę, można włączyć i wyłączyć PVR2, ustawić żądany kanał, ściszyć lub pogłośnić.

 

Co do opisywanych problemów z piloltem z FAQ Ledteka wyczytałem że to kwestia przerwań, najlepiej wyjąc z kompa wszystkie karty (PCI, itp.) i zostawić tyko grafę i tak instalować tuner. U mnie pomogło przełożenie tunera do drugiego slotu PCI na płycie głównej (oczywiście w zasobniku systemowym musi być ikonka leadteka!!).

Edytowane przez adas1435

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam straszliwy problem z dzwiekiem w karcie telewizyjnej.

 

1. Posiadam plyte glowna Asus A8N-E oraz Windows XP.

2. Karte dzwiekowa Sound Blaster Audigy.

3. Zintegrowaną Dzwiekową karte muzyczną na plycie glownej wylaczylem w biosie i odinstalowalem sterowniki.

4. Dzwiek smiga znakomicie.

5. Postanowilem zakupic tuner telewizji kablowej Leadtek Winfast TV 2000 XP Expert ktory zamontowalem wedlug schematu z instrukcji.

6. Polaczylem tuner z karta muzyczną za pomoca takiego przewodzika:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

7. Wgralem najnowsze sterowniki do tunera.

8. Wlaczam program PVR (z dolaczonej plytki, sluzy do ogladania telewizji na monitorze), ustawiam w opcjach:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

9. Dzwieku brak!

10 Ustawienia z Sound Blastera:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

11. Ustawienia z panel sterowania/dzwieki urzadzenia audio:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

I teraz tak:

-jesli w opcjach tunera zamiast domyslnego "Audio-out Control Line: Line-in" oraz zamiast "Audio Recording Line: Line in" dam wa razy "Auxiliary" to dzwiek sie pojawia (i mozna go regulowac pilotem) ALE tylko do momentu zmiany na nastepny kanal, wtedy nstepuje samoczynne Mute (wyciszenie) i dzwiek znika.

-jesli w opcjach dam "Audio-out Control Line: Cd Audio" oraz "Audio Recording Line: Auxiliary" to wszystko jest OK tyle ze pilotem nie mozna regulowac glosnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam następujący problem z tą kartą. Prawie w każdym programie, w jakim próbuję przechwycić wideo z magnetowidu program się zawiesza (brak odpowiedzi), czy to w Pinacle, czy w Ulead Videostudio, czy nawet w Nero Vision, w momencie próby przechwytu programy przestają reagować. Da się natomiast przechwycić za pomocą dołączonego do karty programu VRC ale on mnie nie satysfakcjonuje. Co może być tego przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z programem Winfast PVR2, a dźwiękiem. Kanały wszystkie znalazłem obraz jest ale dźwięku nie ma.

Próbuje różnych ustawień i nic.

 

 

Dodam screen shota może ktoś mi coś podpowie.

 

Dołączona grafika

 

Tu jeszcze podłączenie pomiędzy samym tunerem a x-fi jeśli chodzi o dźwięk.

 

Dołączona grafika

 

Problemu nie było za czasów na pewno programu PVR1 na XP, potem na Viście też był ok. I problem zaczął się po wejściu karty dźwiękowej X-fi udało się chyba tylko raz skonfigurować. Potem przez dłuższy okres tuner był nie używany bo miałem błąd programu Winfast PVR2. Teraz po roku zrobiłem format dysku zainstalowałem system, wszystko działa, ale nie ma dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol z tą kartą jest mi na X-fi działała bez problemów ale trzeba był włączać svm bo inaczej był cicho wpieniłem się mam teraz Tv więc kartę od dałem Ojcu i z Audigy SE TV działa Ok za to radio traci głos :( po resecie i trzeba pykać w między line-in a aux aż się dzwięk pojawi więc ojciec korzysta z integry a audigy na półce leży lol i to wina karty jest bo na któryś sterach dźwięk w radiu jest za to na Tv znika zaznaczam że cały czas te same stery na dźwiękowce :(.

A sprawdź czy przypadkiem nie zacznie działać jak na domyślne ustawienie dla nagrywania ustawisz Aux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam, że nie chodzi tu o ustawienie systemu PAL-D itp. Podczas nagrywania głos jest to co ostatnio zauważyłem. Nie ma głosu podczas oglądania :(. Również mam TV w pokoju ale chce nagrywać programy z discovery np.

 

 

A sprawdź czy przypadkiem nie zacznie działać jak na domyślne ustawienie dla nagrywania ustawisz Aux

To nic nie zmienia

Edytowane przez cyclooxy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

 

ja używam Windows'a Seven i też miałem problemy z dźwiękiem w Winfast PVR2. Zamieszczam screen'a z moimi ustawieniami, które rozwiązały problem z brakiem dźwięku:

 

http://hotimg25.fotki.com/a/62_87/244_55/winfastpvr2skr.jpg

 

Myślę, że ustawienia w Viście wyglądają podobnie.

PS. Najważniejsza jest opcja "Listen to this device".

Edytowane przez sker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam, że nie chodzi tu o ustawienie systemu PAL-D itp. Podczas nagrywania głos jest to co ostatnio zauważyłem. Nie ma głosu podczas oglądania :(. Również mam TV w pokoju ale chce nagrywać programy z discovery np.

Miałem identyczny problem też x-fi XtremeGamer. Siedziałem dość długo nad tym.

Zrobiłem taki eksperyment: ten kabelek którym łączysz karty, z jednej strony zakończyłem minjackiem i podłączyłem do wejścia kart dźwiękowej z tyłu. Następnie wyjście audio w PVR trzeba ustawić na line-in i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywam tuner wraz w windows 7 i problem jaki napotkalem to brak dziweku przy nagrywaniu. zonglowalem juz kabelkiem tuner-dzwiekowka oraz ustawieniami w tunerze i dzwiekach samego windowsa. niestety kupa :/

Edytowane przez Sarkazm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem rozwiązanie problemu dźwiękiem w Windows 7. Jest podobne do tego powyżej, z tym, że na zintegrowanej karcie dźwiękowej nie widać tego urządzenia (domyślnie).

 

Prawym na ikonke w trayu (z głośnikiem) i Recording devices -> Prawym na białym polu -> Zaznaczyć show disabled devices i disconnected devices -> Pojawi się nowe urządzenie, u mnie Stereo Mix -> prawym Enable -> prawym Properties -> Listen -> Listen to this device

 

Znalazłem to przez przypadkowe kliknięcie, a wreszcie normalnie działa dźwięk w TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem właściwie już nieaktualny. W Winfast PVR już działa dźwięk. Choć dalej nie działa w k!tv i PVR2

 

Witajcie,

 

Ja również mam problem z tą "kartą", nie mam już do niej siły.

Według tego co jest napisane na karcie jest to "Winfast tv2000 xp". Kupiłem na allegro, nie mam do niej pudełka, nie wiem jaki to dokładnie model.

 

Karta była kupiona jakieś 3 miesiące temu, razem z nią dostalem płytkę ze sterownikami, pilota i kabel audio(taki 4-pinowy, CD-in, czy coś w ty mstylu). Jako, że w starej płycie (jakiś Soltek na s.A) chyba nie miałem żadnego takiego wejścia, to kabla nie podłączałem i do odbioru tv używałem programu, który polecił mi znajomy - k!tv. Działało na nim wszystko ok, działał dźwięk (!) mimo braku kabla.

 

Ostatnio zdarzyło się tak, że stary sprzęt (dokładnie to płyta główna) postanowił odmówić posługi, więc wymieniłem platformę na nowszą (ASRock AM2NF3).

Nowa płyta CD-in posiada, więc ochoczo podłączyłem kabelek, zainstalowałem sterowniki z płytki i PVR, bo chciałem w końcu skorzystać z pilota dołączonego do karty, a który nie działał z k!tv. Bardzo ładnie znalazło kanały. Ale.

Nie ma dźwięku - jedynie trzaski i stukania. Po serii testów wydaje mi się, że wyjście dźwięku na karcie jest zepsute (to 4-pinowe wyjście).

Delikatnie zrezygnowany postanowiłem wrócić do sprawdzonego k!tv. I znowu ale. Tym razem za nic dźwięk nie chce działać, ani z kablem (tylko trzaski) ani bez. Jak wcześniej zauważyłem, poprzednio działało cacy bez kabla.

 

Kombinowałem na różne sposoby z ustawieniami, sterownikami, testowałem na Fly2000 dodatkowo, próbowałem jeszcze takim "ręcznie" przerobionym kablem podpinać mini-jackiem do Line-in i bezpośrednio do głośników (wciąż tylko trzaski i stuki).

 

Najchętniej wywaliłbym już tę kartę, ale siostra lubi sobie przy komputerze telewizję włączyć.

 

A więc mam takie oto pytanie: jak zmusić kartę, zeby działała tak jak było przed zmianą płyty głównej? Bo jak wyjście na kabel nie działa to musi byc bez kabla, a przez blisko 3 miesiące taka konfiguracja działała.

Zauważyłem jeszcze, ze w menedżerze urządzeń Winfast tv2000 xp WDM audio capture nie ma zainstalowanych sterowników, ale podobno to normalne, bo takie nie istnieją (?).

 

Się trochę rozpisałem, mam nadzieję, że ktoś dotrwa do końca i pomoże :), będę szczerze wdzięczny. Możliwe, że już wcześniej ktoś miał taki problem, ale po męczarniach z kartą jakoś nie chce mi się przeglądać 9 stron, sorki :).

Edytowane przez o.O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dźwięku - jedynie trzaski i stukania.

A weź włącz TV, przełącz na jakiś program i próbuj wciskać A i S na klawiaturze. Nie wiem czy u Ciebie jest ten problem co myślę, ale nie szkodzi sprawdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Niestety w tej chwili nie mogę tego sprawdzić, musiałbym podłączać kartę i instalować sterowniki i oprogramowanie, a szczerze nie mam ochoty bardziej się na noc denerwować :). Ale z samego rana się tym zajmę.

 

Jeśli ktoś jeszcze miałby jakies sugestie, to proszę śmiało się nimi dzielić. Postaram się w miarę możliwości wszystko popróbować.

 

 

 

 

yyyy, ten tego, nie zdążyłem spróbować tego przełączania. Wsadziłem kartę, zainstalowałem wszystko i ... w Winfast PVR dźwięk cudem zaczął działać.

Co ciekawe w PVR 2 i k!tv dalej są powyżej opisane objawy, ale jak w tym jednym działa to wystarczy.

Edytowane przez o.O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój operator dodał nowy kanał. Nie znam jego częstotliwości, a chciałbym go dodać. Jak w PVR2 przeskanować pasmo tylko dla jednego kanału? Nie chcę znowu skanować od początku, bo skasują się nazwy kanałów i zmieni ich kolejność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Panowie , udalo sie komus na Viscie nagrac program z dziwkiem na XFI? Tam mam tylko "what you hear" i jesli z tym nagrywam to mam rowniez dzwieki windowsa naniesione na film :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy które rozwiązałem :

 

1) Jedne kanały z TV szumią, inne słychać ok - te co szumią ustawiamy za pomocą 'h'

2) W nagraniach nie ma dźwięku : bawimy się opcjami "Linia nagrywania"

3) Komputer nie reaguje na pilota - w moim przypadku musi być włączony "WinFast Wizard" by pilot działał

 

 

 

A teraz problem , z którym ja walczę. Gdy podłączam konsolke (GameCube) do karty , to przy standardowych płytkach obraz jest ok. Ale czasami , gdy gram na kopiach zapasowych (sam przegrywałem, bo płyty były ostro porysowane) , to na TV wszystko fajnie, ale tuner już coś nie dokońca daje radę. Efekt jest jakby zamiast PAL czytał NTSC , lub coś w tym stylu. co ciekawe , obraz nagrany jest przesunięty , ale nie widać w nim 2 pozostałych wad (efektu przezroczystej przesuniętej nakładki , oraz zielonego paska)

 

Obrazki prosto z tunera :

http://img24.imageshack.us/gal.php?g=image03222321cvbs.jpg

 

Klatka z filmu :

http://img24.imageshack.us/img24/7991/ponagraniu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem rozwiązanie problemu dźwiękiem w Windows 7. Jest podobne do tego powyżej, z tym, że na zintegrowanej karcie dźwiękowej nie widać tego urządzenia (domyślnie).

 

Prawym na ikonke w trayu (z głośnikiem) i Recording devices -> Prawym na białym polu -> Zaznaczyć show disabled devices i disconnected devices -> Pojawi się nowe urządzenie, u mnie Stereo Mix -> prawym Enable -> prawym Properties -> Listen -> Listen to this device

 

Znalazłem to przez przypadkowe kliknięcie, a wreszcie normalnie działa dźwięk w TV.

vercetti!!!!!!! jestes boski! dzieki Ci bardzo bardzo bardzo!!!! mam juz dzwiek teraz :D dzieki!jest super!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam problem własnie z tym Winfastem tv2000 . Mam system XP sp3.

 

Podczas instalacji sterowników często wyskakiwało z CD: the device not support.

 

a jak udało mi się zainstalować to po otwieraniu programu wyświetlało: "Cannot .. video device."

 

co z tym zrobić ;/ większość linków nieaktualna. Proszę bardzo o pomoc :) pozdrawiam chłopaki :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...