Skocz do zawartości
iKsiO

Winfast 2000 Expert - Meczace Nas Problemy Zwiazane Z Ta Karta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Dziś doszedł do mnie owy tuner, no i już mam problem.Nie chce wyszukać mi z listy kanałów.Dam może screenshoty z ustawień.Jako kraj ustawiłem Chiny,wg zaleceń,lecz ciągle nic...A listę skanowałem kilka razy.

link1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Chiny to sie robilo na Gigabajtach. Ustaw PL , jesli to zwykla antena (balkonowa , zbiorcza) tak to koniec zabawy. Jesli kablowka to separator masy pewnie bedzie potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to zwykła,pokojowa szerokopasmowa antena z zasilaczem.Jest mały postęp:wykryło mi TVP1(zarówno na poland jak i china).Niezbyt ładnie chodzi,ale zawsze to coś.Niestety,tylko ten program jak na razie wykrywa.Nie wiem,czy nie jest to wina anteny,gdyż pierwszej młodości to ona nie jest,ponadto jest lekko "wymęczona",że tak napiszę.

Chyba dokupię jeszcze nową antenkę...I tutaj pytanie-jaką najlepiej kupić(musi być wewnętrzna,pokojowa).

Chcę tylko podstawowe programy:TVP1,TVP2,POLSAT,może być ewentualnie TVN,oraz TVP Katowice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Sprawdz TYLKO Polska i typy skanowania - normalne , szybkie , adaptive itd. U mnie bez problemow na balkonwoce lapie , ale jesli oczekujesz , ze tuner zlapie poprawnie kanaly na pokojowej antence - zapomnij. Male szanse. Telewizor jako tako bo ma lepsze filtry i wzmacniacze , ale nie tuner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dla wszystkich walczacych na Viście 32bit, sterowniki.

U mnie działają bez problemu, w przeciwieństwie do tych ze strony leadteka.

 

Dla opłacających się operatorowi UPC w załączeniu ładnie posortowane kanały do PVR2

i jeszcze system EPG z plikiem .ini do tych kanałów.

 

Lista kanałów i plik.ini do ściągnięcia z forum.

Natomiast sam program dostępny tu:

http://www.tvxb.com/download/TVxb-2.0009.exe

 

System zapuszczamy raz w tygodniu i mamy spokój z kupowaniem teletygodnia w kiosku ;)

4.0.107.3210.Vista.WHQL.zip

lista_i_plik_ini.zip

Edytowane przez Senn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ma ktos moze dzialajacy komplet pt. xfi gamer i expert? jakie macie stery do dzwieku, tunera i ktorego pvr, bo mi po ktoryms updeacie sterow do xfi nie dziala dzwiek z tumera. nie wazne co ustawie w panelu windy, pvr czy control center i tak nie mam dzwieku. tuner od jakiegos czasu robi za zapchaj_pci ;) a za cholere nie pamietam na jakich sterach od xfi dzialalo, bo stery i pvr do tunera mialem z plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam identyczny problem. Właśnie kupiłem X-Fi Xtreme Gamer i straciłem dźwięk. Tzn. podobnie jak i u was jest w nagranym materiale, w oglądanym na żywo brak. Istnieje jakikolwiek program, z którym by ta karta działa poza PVR2 ? Sprawdzałem ChrisTV i DScaler -nie ma nawet obrazu. Karta jest oparta o Conexant CX23881-19. Bo jak nic się nie da wymyślić to zostaje jedynie pozbyć się Gamera. Karty TV nie sprzedam bo wezmę grosze, a nic sensowego i tak się nie kupi. Poza tym mam ją od 5 lat i nigdy nie spawiała żadnych problemów. Przeżyła kilka płyt głównych, kart muzycznych (Audigy 2, 4, ALC850, 885) i na żadnej nie sprawiała najmniejszych problemów. A tu taki zonk z tym durnym Gamerem.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

 

Edit: Zmieniałem sterowniki na starsze (SBXF_PCDRV_LB_2_18_0004.exe i SBXF_PCDRV_LB_2_18_0008.exe), sprawdzałem na XP i Seven, patrzyłem na innych programach (ChrisTV i DScaler), w ustawianiach kombinowałem kilka godzin - i nic :damage_wall:.

Nie mam więcej pomysłów.

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem Gamera z Leadtekiem 2000 , z DTV 2000H i u mnie dzwiek byl i w nagraniu , i w live. Kwestia systemu i ustawienia wyjsc , to jest zamotane , ale da sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie ustawilem w PVR2 typ karty na auto , dzwiek z Creative. W penelu windowsa zaznaczylem zrodla dzwieku. Nastepnie w konsoli XFI wybralem wlaczenie line-in/wave i gralo :| Meczyc to sie meczylem na Viscie , ale przy XP karta zawsze dzialala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię to co mówisz, ale nie działa. Z tym, że ja mam wejście dzwieku nie na line-in tylko aux (taki cieniutki kabelek jak do cd-romu kiedyś). Ale jakbym nie ustawił to i tak nie działa - czy line-in czy aux czy cokolwiek innego. Teraz jestem na Sevenie, ale wgrałem na próbę XP i jest to samo.

post-19644-1254598993_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię to co mówisz, ale nie działa. Z tym, że ja mam wejście dzwieku nie na line-in tylko aux (taki cieniutki kabelek jak do cd-romu kiedyś). Ale jakbym nie ustawił to i tak nie działa - czy line-in czy aux czy cokolwiek innego. Teraz jestem na Sevenie, ale wgrałem na próbę XP i jest to samo.

U mnie line in - aux. Wiem , tez uzywalem tego kabelka , ale tak mialem podlaczone. Sprobuj "wlaczyc" line -in w panelu. W sumie moze pozniej wsadze Leadteka i sprawdze jak to dziala na nowszuch sterach bo wczesniej pisano , ze po updejcie dzwiek znika.

 

Edit :

 

Moze podepnij go do plyty glownej ?

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze podepnij go do plyty glownej ?

No nie jest niestety zbyt genialny pomysł :). Złącze AUX na płycie głównej to złącze integry - na niej karta działa bez najmniejszych problemów.

 

Nie rozumiem pojęcia "włączyć line-in w panelu". Chodzi Ci o odznaczenie wyciszenia przy nim czy o co ?

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem pojęcia "włączyć line-in w panelu". Chodzi Ci o odznaczenie wyciszenia przy nim czy o co ?

Tak.

 

Sprawdzilame i ja u siebie. Na nowych sterach do CT nie mam dzwieku przy ogladaniu , jest za to przy nagrywaniu w nagranym materiale. W temacie o XFI o tym samym pisal Kosiarz , na wyzszych od 2.15 ma to co i my. Zastanawiam sie czyj to jest problem bo na Leadteka liczyc nie mozna - DTV2000H nie ma w ogole nowych sterow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuce swoje wrażenia z uzytkowanie takiej karty. Otóż karta nie sprawiała mi najmniejszych problemów na mojej poprzedniej platformie a była to płyta DFI Lan party 4 i AMD x2 939. Po zmianie platformy na Gigabyta p55-ud3r i core i5 zaczął się horror- windows xp po dograniu odpowiednich sterowników itp itd. zaczął mi się nieoczekiwanie wieszać. Myszka stała i zero reakcji pomagał tylko hadr reset. Ok - myślę, pewnie na nowo jednak system trzeba postawić. I tu niespodzianka bo na nowym systemie to samo, Win 7 tak samo -w losowych momentach freeze. Poczatkowo oczywiście nie wpadłem na to że towina winfasta. Ale po usunięcieu sterowników i wyjęciu karty system dziala ok - wniosek z tego taki że karta mocno się raczy nie lubić z pewnymi konfiguracjami, a może coś można na to poradzić - ja sie poddałem karte zamierzam sprzedać aby ktoś się nią jeszcze pocieszył.

Edytowane przez kris75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam karte telewizyjna WinFast TV2000 XP Expert i mam mały problem nie iwme czy on juz był poruszany czy nie. Karta przez 4 miechy pracowała ok na nowym kompie ale teraz jest problem z głosem nie moge go wyciszać pzrez program, nie reaguje zciszanie i pogłaszanie. Ten sam problem miałem na starym kompie ale nie potrawiłem teog naprawiec. Co zrobić z tym fantem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam karte telewizyjna WinFast TV2000 XP Expert i mam mały problem nie iwme czy on juz był poruszany czy nie. Karta przez 4 miechy pracowała ok na nowym kompie ale teraz jest problem z głosem nie moge go wyciszać pzrez program, nie reaguje zciszanie i pogłaszanie. Ten sam problem miałem na starym kompie ale nie potrawiłem teog naprawiec. Co zrobić z tym fantem?

 

gorąco przyłączam się do prośby , mam ten sam problem i nie wiem jak to zrobić . Proszę o pomoc !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z kartą Winfast TV2000 Xp Expert od czasu kiedy ja kupiłem śmigała elegancko miałem normalne kanały TVP1, TVP2 ,Polsat, TVN ,TVP lublin. Teraz za dobrze nie wyświetla TVN wszystko widać ale na niebiesko. Przeinstalowanie sterowników nic nie dało wyszukiwanie jeszcze raz kanałów też wiec co mam teraz zrobić alby TVN dobrze odbierał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z tym tunerem tv natomiast jak włączam program jest dźwięk i wszystko jest w porządku,ale przy nagrywaniu obojętnie jakiej stacji telewizyjnej zaczynają się schody jak nagrywam to tylko nagrywa się obraz a dźwięku nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka problemów z tym tunerem oraz z softem do niego:

 

1. Tuner oraz TV mam podłączone do jednej anteny za pomocą rozgałęźnika. I dość często gdy wyłączę kompa to na TV znika TVN (z innymi programami nie ma problemu). Po włączeniu kompa lub odłączeniu go od prądu TVN na TV od razu się pojawia. Dodam że wcześniej miałem PVR2000 (którego niestety z powodu braku sterowników do systemów x64 musiałem wymienić na to problematyczne badziewie) a jeszcze wcześniej miałem jakiegoś KWorda i na żadnej z kart to zjawisko nie występowało.

 

2. Czasami podczas nagrywania, dźwięk jest nagrywany z mnóstwem trzasków (jakby przester czy coś takiego), choć podczas nagrywania odtwarzany dźwięk był zupełnie czysty.

 

3. Za każdym razem gdy uruchamiam aplikację sterującą to ustawia mi głośność w systemie na 45% zamiast na taką jaka była ustawiona podczas wychodzenia z programu.

 

4. Dodatkowo czasami obciąża mi 1 rdzeń CPU na 100%. Pomaga dopiero ponowne uruchomienie programu.

 

Miał ktoś podobne problemy z tym tunerem? Da się coś z tym zrobić?

Sterowniki i program PVR mam najnowsze jakie są dostępne na stronie producenta.

 

 

Witam mam problem z tym tunerem tv natomiast jak włączam program jest dźwięk i wszystko jest w porządku,ale przy nagrywaniu obojętnie jakiej stacji telewizyjnej zaczynają się schody jak nagrywam to tylko nagrywa się obraz a dźwięku nie ma

W ustawieniach nagrywania masz ustawione AUX (czy do czego tam masz podłączony tuner)? Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jaki "Realtek Digital Input" jak kartę masz analogowo podłączoną? Nie wiem jakie masz tam inne opcje ale pokombinuj z innymi. U mnie wygląda to tak. Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniasz po kolei opcje (nie będzie tego dużo - max kilka) i sprawdzasz czy się nagrywa dźwięk - jak się nagra to zostawiasz. Prawdopodobnie będzie to albo Aux albo CD - w zależności do czego podłączyłeś kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...