Skocz do zawartości
iKsiO

Winfast 2000 Expert - Meczace Nas Problemy Zwiazane Z Ta Karta

Rekomendowane odpowiedzi

Mam monitor panoramiczny i gdy na pełnym ekranie ustawię proporcję 4:3 (żeby obraz nie był rozciągnięty) to po bokach mam czarne pasy. Dodatkowo gdy film jest w formacie panoramicznym to pasy mam nie tylko po bokach ale i u góry i na dole, a obraz jest tylko na środku monitora w formacie pocztówki :P Więc przydałaby się funkcja PanScan i niby taka w programie jest ale niestety nie działa.

W związku z tym mam pytanie jak sobie radzicie z tymi pasami? Na XP ten problem częściowo rozwiązałem instalując Powerstrip'a i odblokowując wyższe rozdzielczości niż max monitora. W ten sposób po ustawieniu wyższej rozdzielczości wyświetlany miałem tylko fragment pulpitu. Ustawiałem go na środek i większość pasów znajdowała się poza ekranem ;) Jednak na w7 trochę boję się instalować tego programu ponieważ dość znacznie ingeruje on w rejestr systemu, a najnowsza wersja oficjalnie wspiera windowsy tylko do Visty więc boję się że mógłby coś skopać w systemie.

Dlatego pytanie czy macie jakieś inne sposoby na te pasy albo czy chociaż ktoś próbował instalować Powerstrip'a na w7?

 

 

zmienilem ostatnio OS i niby vista w WU znalazla stery do tunera, ale twierdzi uparcie, ze ich nie ma. poleci ktos jakies stery do visty HP.

 

A stery ze strony producenta instalowałeś? Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mianowicie mam jeden problemik ( probowalem szukac w tym temacie ale po kilku stronach czytania oczy mi wychodzily :P )

Co do problemu to Mam winfast'a xp 2000 expert i nie wiem co zrobic aby mozna bylo wlanczac kompa pilotem... wiem ze tak mozna bo kumpel ma ta sama karte i u niego to dziala....

Ktos ma jakies pomysly? z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie musisz włączyć tą funkcję w BIOSie. Powinno to być gdzieś w opcjach zasilania. U mnie jak dobrze pamiętam to nazywa się to "Resume by PCI device". W dodatku u mnie to działa tylko dopóki komputer nie zostanie odłączony od zasilnia. Po odłączeniu od zasilania i ponownym podłączeniu go, włączanie z pilota już nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie musisz włączyć tą funkcję w BIOSie. Powinno to być gdzieś w opcjach zasilania. U mnie jak dobrze pamiętam to nazywa się to "Resume by PCI device". W dodatku u mnie to działa tylko dopóki komputer nie zostanie odłączony od zasilnia. Po odłączeniu od zasilania i ponownym podłączeniu go, włączanie z pilota już nie działa.

 

 

Hmmm mogl bys napisac bardziej szczegołowo bo troszke ''zielony'' jestem jezeli chodzi o te sprawy. Co do odlaczania od zasilania to praktycznie nigdy tego nie robie :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Ixa00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to u mnie (prawdopodobnie) jest to funkcja: Power management setup > Wake up event setup > Resume by PCI device (PME#) - i ustawiasz na Enabled.

Ale jeśli masz inną płytę i inny BIOS to nazwy opcji mogą się nieco różnić.

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam takiej opcji jak napisales powyżej. Mam mianowicie tak:

Power Mangament Setup > Wake-up event activity > i tam opcje do wybrania:

1) Wol (PME#) From soft-off (do wybrania Disabled-Enabled)

2) Power on by Alarm (do wybrania Disabled-Enabled)

3) Power Function (do wybrania Password, Hot key, mouse left, mouse right, any key, button only, keyboard 98)

 

Podaje jeszcze nazwe plyty glownej w razie czego: MSI K7N2 Delta2 (MS-6570E)

Edytowane przez Ixa00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że to pierwsze to to samo:

WOL (PME#) From Soft-Off

When set to [Enabled], the feature allows your system to be awakened from the

power saving modes through any event on PME (Power Management Event).

Settings: [Enabled], [Disabled].

Resume by PCI Device (PME#)

When set to [Enabled], the feature allows your system to be awakened from the

power saving modes through any event on PME (Power Management Event).

Ustaw to na Enaled Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niech mi ktoś da cynk na działające sterowniki do Winfasta TV2000 XP Expert.

Teoretycznie na stronie producenta, są sterowniki pod Win7 64BIT jednak nie działają. Po zainstalowaniu sterowników w ciągu kilku sekund wywala niebieski ekran i komp robi reset.

To samo, a nawet gorze jest ze sterownikami od Visty 64. Komp się wywala, i nie uruchamia się już. Muszę wchodzić przez tryb awaryjny odinstalować stery i dopiero normalnie uruchomić kompa.

 

Czy wy używacie standardowych, czy może jakieś mody? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

problem jest z Leadtek Winfast Dtv2000h, pisałem w jego temacie ale jakoś bez odzewu, może tutaj znajdzie się ktoś kto będzie wiedział jak zaradzić...

otóż nie mogę zainstalować powyższej karty

os to win xp sp2

płyta gł asus m4a78lt-m

instaluje zgodnie z instrukcją jak chce zainstalować stery to pisze mi że "cannot find winfast product, please connect tv device"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam do Was pytanie od paru dni przeszukuje neta, aby dowiedzieć się o co chodzi od dobrych 2 lat mam WinFasta Pvr2 i wszystko działało bez zarzutu aż do pon :( kiedy to chciałam przełączyć kanał pilotem i się już nie dało, naciśnięcie którego kolwiek przycisku powoduje wyłączenie programu. Możliwe, że coś nieświadomie wyłączyłam, bo mój komp czasem wolno myśli. Wiecie gdzie mogę szukać błędu ??

Z góry wielkie dzięki za jaką koliwek radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie moze ktos bedzie wiedział.Otóz mam karte winfast 2000xp i nie ma dzwieku poniewaz aby był musi btc wpiety kabel od windasta do płyty głównej.Ale problem polega na tym że w mojej płycie nie ma takiego wejscia poprostu nie ma gdzie tego winfasta wpiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestetey juz chyba z 10 razy przegladałem ale nie ma żadnego wejscia ani aux ani linin.

na całej płycie sa jedynie dwa wolne pod nazwą reer fun i front fun ale tam juz próbowałem i nic.

Natomiast płuta ma symbol: ga-81e 2004p z karty gwarancyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze plyta to Gigabyte GA-8IE2004P (przynajmniej na 99% to wynika z Twojego posta). Po drugie to REAR FAN oraz FRONT FAN (a nie reer fun/front fun) to zlacza wentylatorow - miejmy nadzieje ze podpinajac tam kabel od Winfasta nie ubiles mu zlacza. Po trzecie:

Dołączona grafika

Biale zlacze to AUX_IN - tu podlaczasz Winfasta. Czarne to CD_IN - tu powinien byc podpiety naped CD/DVD.

Edytowane przez Trawienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tRAWIENNY

Dziękuje ze odpisałes ale sie okazało ze to nie ta płyta która podaje gwarancja a płyta o nazwie

intel D945GCCR bo przeskanowałem komputer programem diagnostycznym no wiec problem pozostaje nadal Szukałem w necie charakterystyki ale nic sie nie dogrzebałem niestety na temamt audio.W każdym razie ro co napisałes to prawda na tych starszych płytach to prosta sprawa no na tej naprawde nie ma żadnych wyjśc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem od samego początku z tym tunerem. Problem polega na tym, że czym dłużej oglądam TV tym bardziej dźwięk się rozjeżdża względem obrazu. Najnowsze stery (win7 64) i najnowszy soft. Co raz bardziej mnie to denerwuje i chyba zmienię ten dekoder jeśli tego nie rozwikłam. Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś ze starszymi sterami i programem? Mi coś takiego robiło się na obecnym tunerze ale tylko podczas oglądania TV analogowej z dźwiękiem przesyłanym cyfrowo po magistrali (zamiast kablem). Ale na TV2000 XP Expert nigdy nie miałem takich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam problemu na win XP sp3 dla tego tez mam przez te gó__ 2 systemy jeden win xp i win7 64 ale sprawdzałem rożne wersje tego programu i sterów i sa jaja na win 7 raz właśnie po kombinacjach jest oki a raz jak wyżej dziek się rozjeżdża względem obrazu.

Edytowane przez max340

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...