Skocz do zawartości
iKsiO

Winfast 2000 Expert - Meczace Nas Problemy Zwiazane Z Ta Karta

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś będzie miał taki sam problem to już wiesz jak pomóc :D

 

Dziwne, że na cd działa- takiego ustawienia na pewno bym nie polecił, ale jest jak jest. Ustaw jeszcze nagrywanie z dźwiękiem, pamiętaj, jeżeli nie nagrywa z audio to ustaw dźwięk bez kompresji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz moze jakis sposob na dobre odbieranie radia? :)

Mam komputer w szafie wiec moze slabo sciaga. Eska ladnie dziala, zlote przeboje tez i jeszcze jakies ale np rmf fm szumi :0

Chyba ze poczekam i kupie czwornik ktorym polacze kablem od kablowki i tv i radio. Co ty na to?:D

 

"Ustaw jeszcze nagrywanie z dźwiękiem," w ktorym to miejscu?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Capture profile setting -- tu są te ustawienia

 

A jeśli chodzi o radio to mi tylko zetkę odbiera na zwykłej antenie, dodatkowej anteny radiowej nie podłączałem.

Zresztą radia to ja słucham tylko w samochodzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym różnią się w setupie PVR takie opcje jak:

 

Encode mode:

 

- progressive

- interlaced

 

Którą z nich ustawić? Czy to jakieś rozróżnienie na sprzętową/programową?

 

A Capture Audio? Zaznaczyć go, czy nie? :o Ustawić Audio, czy Video? Do czego to to służy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak w temacie tuner WinFast TV2000 XP Expert wszystko dziala ok poza glosem, radio jest super natomiast podczas ogladania TV glos jest bardzo slaby i i tylko slychac syczenie moge nastawic oslabienie sygnalu w sterownikach od karty muzycznej ale wtedy redukuja sie szumy ale i sila glosu wiec aby nie bylo syczenia wszystko jest wyciszone i ledwo co slychac glos w tv prosze o rade uziemilem obudowe od kompa ale to nic nie dalo please help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na swieta dostalem ta karte wersje expert i wszystko fajnie tylko 1 rzecz mnie wkurza... nieidzie wlaczyc dzwieku po podlaczeniu do SB na zintegrowanej normalnie dziala. Po za tym niemam innych problemow. Uzywam sterow z cd ( z tego co zlookalem to sa to najnowsze).

 

A znacie moze jakis fajny programik dzieki ktoremu mozna by bylo sterowac pilotem takze innymi programami?? Foobar ew. winamp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswieże troche temat :)

Wczoraj pozyczyłem od kumpeli karte Leadtek Winfast 2000TV i teraz mam problem z zainstalowaniem sterowników do niej, ściagłem juz sterowniki ze stron, które podowaliście w tym temacie w linkach ale żadnych z nich nie da sie zainstalować (kumpela nie ma sterów do tej karty).

 

Komp z podpisu, Windows XP z SP2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswieże troche temat :)

Wczoraj pozyczyłem od kumpeli karte Leadtek Winfast 2000TV i teraz mam problem z zainstalowaniem sterowników do niej, ściagłem juz sterowniki ze stron, które podowaliście w tym temacie w linkach ale żadnych z nich nie da sie zainstalować (kumpela nie ma sterów do tej karty).

 

Komp z podpisu, Windows XP z SP2

Jak sie nie da zainstalowac? Przybliz troche sytuacje bo tak jak piszesz nie bardzo da sie zrozumiec o co chodzi.

Wejdz na strone www.leadtek.com.tw => drivers/manual i wybierz swoja karte. Sciag drivery i program WinFast PVR.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt... troche niejasno napisałem.

 

A wiec tak, mam te sterowniki na dysku, rozpakowałem je i tam są takie pliki: cx88ts.cat, cx88ts.inf, cx88ts.sys, cx88tune.cat, cx88tune.inf, cx88tune.sys, cx88vid.cat, cx88vid.inf, cx88vid.sys, cxavxbar.cat, cxavxbar.inf, cxavxbar.sys, cxbdatun.cat, cxbdatun.inf, cxbdatun.sys.

Po uruchomienia kompa Windows znalazł nowy sprzęt, szukal sterowników ale nie umiał ich znaleźć, więc wskazałem folder w którym one są. Pomimo to dostawałem komunikat ze sprzęt nie został poprawnie zainstalowany (brak sterowników)

 

Macie jakiś pomysł jak to zrobić ręcznie? Który plik uruchomić by zainstalować stery?

Edytowane przez Chemik4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, ten program (WinFast PVR) mam ściagniety i sterowniki też (ze strony producenta do karty Winfast 2000 TV).

Uruchamiam kompa ponownie, znowu pisze że znalazł nowy sprzęt i zaczyna sie instalacja i znowu niby nie ma sterowników (są na dysku).

Probowałem to już z kilkoma różnymi sterami i zawsze efekt jest ten sam

 

Edit: jutro tuner oddaje właścicielce, nie udało mi sie go zmusić do działania

Edytowane przez Chemik4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, ten program (WinFast PVR) mam ściagniety i sterowniki też (ze strony producenta do karty Winfast 2000 TV).

Uruchamiam kompa ponownie, znowu pisze że znalazł nowy sprzęt i zaczyna sie instalacja i znowu niby nie ma sterowników (są na dysku).

Probowałem to już z kilkoma różnymi sterami i zawsze efekt jest ten sam

 

Edit: jutro tuner oddaje właścicielce, nie udało mi sie go zmusić do działania

Kiedys probowalem instalowac sterowniki ze strony producenta, ale spowodowalo to wiecej problemow niz pozytku. U mnie najepiej dzialaja oryginalne sterowniki z plyty dolaczonej do tunera. Uzywam wersje 5.13.1.3314 sterownikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - pytanie do użytkowników WinFast TV2000 XP Expert - czy ktoś może uporał się z występowaniem zjawiska szumów w dźwieku podczas oglądania TV (w przypadku pogłośnienia się powyżej 50% głośności) oraz z występowaniem szumów przy nagrywaniu np filmu z telewizji (film nagrywa sieze sporymi szumami) ??

Z góry wielkie dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam następujący problem z Winfast PVR 2000 expert. Jakiś tydzien temu moja płyta głowna odmowila posluszenstwa i musiałem niestety kupic nowa, a ze nie mialem pieniedzy na nowy sprzet musialem kupic plyte (badziewna). ASrock. I od tego czasu po zainstalowaniu oprogramowania tunera tv, nie ma glosu:|. Obraz wszystko pieknie, tyle ze nie moge ustawić glosu. Napewno jest to związane ze zmianą mojej karty. Moje domyslne ustawienia audio:

Audio-out Controle Line: Aux/Phone

Audio Recording Line: Aux/Phone

Mam zaznaczone capture Audio - Audio.

Nie znam sie na sprzecie komputerowym dlatego zwracam sie z prosba o pomoc do was. (4936669/elk.maciek@gmail.com)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem z dźwiękiem, ale innego rodzaju: podczas przerzucania kanałów jak zostanę na jakimś to pojawia się głośny szum i żeby dźwięk był normalny, trzeba przejść na kolejny kanał i wrócić na właściwy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jej w co ja sie wpakowalem kupujac to.. Gdybym wczesniej widzial watek:/

kupilem dziewczynie tuner Leadtek WinFast TV 2000XP RM BOX. Wymagabia pisze p4 1.7 ona ma athlona 1gHz 512ram (mowilem ze moze nie pojsc) ale o dziwo wszytko zagralo i chodzilo ladnie.

Kiedys strzelilem formata i po zainstalowaniu tunera na dzien dobry 'system odzyskal sprawnosc po powaznym bledzie' przy kazdym wlaczeniu xp i wszytkie ikony i pasek pojawiaja sie po jakiiejs minucie wraz z tym komunikatem. Jakies rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest nastepujacy:

 

Mam audigy2 na sterach kxproject i winfasta podlaczonego pod AUX-IN. Zeby dzialal dzwiek z karty tv w kxach mam ustawione w opcjach kodeka AC97, AC97 Source na AUX. Wtedy nie dziala mikrofon w teamspeaku, dopiero gdy zmienie ac97 source na mic to dziala, ale wtedy nie dziala dzwiek z winfasta. Czy da sie jakos zrobic w kxach zeby miec jednoczesnie mic w teamspeaku i dzwiek z aux-in?

Problem dotyczy teamspeaka, ventrilo i voice'a w half-lifie, natomiast ciagle dziala rejestrator dzwieku w windows (nawet przy source ustawionym na aux).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest nastepujacy:

 

Mam audigy2 na sterach kxproject i winfasta podlaczonego pod AUX-IN. Zeby dzialal dzwiek z karty tv w kxach mam ustawione w opcjach kodeka AC97, AC97 Source na AUX. Wtedy nie dziala mikrofon w teamspeaku, dopiero gdy zmienie ac97 source na mic to dziala, ale wtedy nie dziala dzwiek z winfasta. Czy da sie jakos zrobic w kxach zeby miec jednoczesnie mic w teamspeaku i dzwiek z aux-in?

Problem dotyczy teamspeaka, ventrilo i voice'a w half-lifie, natomiast ciagle dziala rejestrator dzwieku w windows (nawet przy source ustawionym na aux).

też mam ten problem, nie mogę rozmawiać jednocześnie na skajpie i oglądać TV, bo tuner chodzi na kanał od mikrofonu i rozmówca słyszy dźwięk z winfasa :/ Kombinowałem już sporo z tym, ale niestety nic nie zdziałałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uaktualnie ten post troche wywalając starą treść, moje proglemy to :

 

1) cichy dzwięk i szum na niektórych kanałach + troche słaba jakośc dzwięku

 

2) snieg na niektórych programach

 

3) szukac na PAL B czy PAL B/D ?

 

 

+ czy są jakies alternatywne programy zamiast winfast pvr ?

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy miał ktoś z was problem z winfast pvr, dzisiaj przeinstalowałem go bo coś mi nie chciała dzialac telegazeta i doopa blada włączam pojawia sie logo na pare sekund i nic reinstale driverów ani programu nie pomagają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy miał ktoś z was problem z winfast pvr, dzisiaj przeinstalowałem go bo coś mi nie chciała dzialac telegazeta i doopa blada włączam pojawia sie logo na pare sekund i nic reinstale driverów ani programu nie pomagają

W jaki sposób dokonałeś reinstalacji? Czy wcześniej odinstalowałeś program z systemu? Jeśli nie to wywal pvr'a z systemu, wyrzuć wszystko z katalogu Winfast w Program Files (ewentualnie zachowaj listę programów jeśli masz eksportowaną) i spróbuj zainstalować tą wersje pvr'a, która Ci działała. U mnie to zawsze pomaga w przypadku gdy coś przekombinuje i nie chce mi potem działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ta karte od dwoch dni, troche juz sie z nia bawilem. Moze paru osobom przyda sie to co napisze.

 

Przypadek pierwszy: wywala blad aplikacji (pvr) przy dograniu nowego softu lub sterownikow ( pod warunkiem, ze ma sie zainstalowane nowe stery)

 

nalezy usunac z rejestru klucz: HKEY_CURRENT_USER\Software\Leadtek, program staruje wtedy bez problemow. Jesli nie dziala pilot, zainstaluj jeszcze raz pvr, nie bedzie sie juz nic wywalac.

 

Przyda sie jeszcze odinstalowac wszelkie kodeki z systemu i pozniej zainstalowac jeszcze raz( zalecane nie

instalowac packow tylko pojedyncze)

 

( wersja hardkor sciagamy hijacka czy inny program do czyszczeinai rejestru i wywalamy wszystko co ma nazwe leadtek, winfast) ,ale sposob powyzej dziala spokojnie.

 

U mnie dzwiek byl tylko na jednym kanale ( mam audigy 2zs) nalezy sciagnac najnowesze stery od creativa i co wazne!!!! odisnatlowac karte z menadzera urzadzen. ( klikamy na karte w liscie sprzetu i odinstaluj)

 

 

Jesli chodzi o zapamietanie kanalow to polecam wpisac recznie( mam autocoma, dawny aster i przepisalem liste kanalow- czestotliwosci z kartki od nich, i wyeksportowac ( najnowszy soft musi byc zainstalowany) do pliku , pozniej najwyzej przywrocic ( a i wszystkie kanaly poelcam dodac jako ulubione)

 

 

Jesli chodzi o brak dzwieku to polecam sprawdzic czy dobrze podlaczyliscie kabelek audio in audio out , czy styki sa w dobra strone.

 

Mialem rowniez problem z szumami, nalezy sciszyc w menadzerze dzwiekow glosnosc aux ( tak mam podlaczone) na okolo 50% i poglosnic glownym poglaszaczem. Jest to dosc polowiczne rozwiazanie, do ogladania telewizji spokojnie wystarczy, ale imprezy sie na tym nie zrobi ( czy nie poslucha glosniej VH1) bo powyzej tych 50 % szumi.

 

Jakby mial ktos na to rade to byloby bardzo wdzieczny.

 

Z innych problemow nie moge jeszcze ustalic dlaczego nie dziala mi s-video, mam oprocz zwyklej kablowki , dekoder cyfrowy, podlaczony kablami z karty i euro z wyjscami na chinch i

niestety mam niebieski ekran i nic nie idzie.

Edytowane przez oskarsandman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...