Skocz do zawartości
iKsiO

Winfast 2000 Expert - Meczace Nas Problemy Zwiazane Z Ta Karta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

PAL-D i głośność na 50%.

 

W DScalerze trzeba jeszcze ręcznie zmieniać standard dźwięku na Nicam dla stereo i A2 dla mono, nie wiem jak zrobić żeby to zapamiętało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam z kolei inny problem z ktorym walcze juz caly dzien.chodzi o winfasta 2000xp expert.

po zainstalowaniu pvr'a i sterownikow z dolaczonej plyty na "normalnym "windowszie xp pro sp 2 wszystko dziala ladnie.ale normalnie uzywam tinyxp( jest to taka mala przerobiona wersja okrojona ze wszystkiego co sie da :D)

i problem polega na tym ze przeprowadzajac identyczna instalacja co na tym drugim windowsie nie moge wyszukiwac zadnych kanalow bez wzgledu na ustawienia.wyglada to tak jakbym nie podlaczyl anteny czy cos(dodam ze mam kablowke)

normalnie przy wyszukiwaniu mam w tym okienku niebieski obraz a jak natrafie na jakis kanal to sie pokazuje miniaturka.tutaj mam caly czas okienko czarne i nie slychac nawet dzwieku.zupelnie jakby karta nie dzialala.

czy to poprawnego dzialania tunera potrzebne sa jakies latki windowsowe,frameworki, service packi (chociaz tu jest sp2) itp itd??

naprawde nie wiem juz co robic.

mam durona 1,3, zintegrowanego gf2 mx 32mb, 384 mb ram'u i zintegrowana dzwiekowke(ale chyba znaczenia to nie ma bo na drugim systemie dziala jak nalezy)

z gory dzieki za pomoc,moze ktos bedzie wiedzial ocb.

Edytowane przez bladymir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość xKanGur

A ja kocham tą karte B-) Kupiłem wersje OEM bez nieczego - sama karta. Dokupiłem kabelek, ściągłem drivery z netu. Wszystko git. Pojawił sie problem. W PVR2 miałem dźwięk tylko na TVP1 i TVP2. Myslałem, że to wina sterów albo programu. Driverów próbowałem 8 różnych i tak wróciłem do moich pierwszych. Zainstalowałem PVR (1) i problemy znikneły. Nie ma mowy o żadnych gubionych kanałach, brzydkiej jakości obrazu czy szumu. 100% Polecam karte ;)

Edytowane przez xKanGur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj. Ja z uwagi na pogłosy (o ktorych pisałem wyzej) na SB Live 5.1 przełączyłem sound na płytę i jak ręką odjął. Obecnie zastanawiam się na zakupem Audigy (nie wiem tylko czy 1 czy 2), bo akurat z tymi modelami ponoć ten nasz Leadtek działa ok.

Odradzam Audigy 1 bo miałem go z tym tunerem i również występują problemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego problema. uzywajac DScaler'a mam dobry obraz, ale nie mam dziwieku, podpialem sie na audigy do aux, oczywiscie to samo ustawione w programie i nie ma dzwieku, tylko jest szum. Zgodnie z radami z tematu zmienialem audio standard na nicam, ale wtedy juz nie ma szumu, glucha cisza. Podpinalem sie do karty pod cd audio i efekt ten sam.

Na winfastowskim pvr jest dziek, ale za to obraz jest beznadziejnej jakosci. Da sie poprawic jakos jego jakosc ?

No i pytanko, co zrobic, aby miec dzwiek na DScalerze, bo juz nie mam pomyslow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Przy programowaniu kanałów wybieraj PAL-D (możliwe że trzeba każdemu ręcznie ustawić), następnie kanałom ze stereo ustawia się dźwięk Nicam, a tym z mono ustawia się dźwięk A2. Trzeba chyba za każdym razem niestety bo jakoś nie chce zapamiętać różnych systemów dla poszczególnych kanałów.

Miałem dokładnie taki sam problem dawniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy programowaniu kanałów wybieraj PAL-D (możliwe że trzeba każdemu ręcznie ustawić), następnie kanałom ze stereo ustawia się dźwięk Nicam, a tym z mono ustawia się dźwięk A2. Trzeba chyba za każdym razem niestety bo jakoś nie chce zapamiętać różnych systemów dla poszczególnych kanałów.

Miałem dokładnie taki sam problem dawniej.

Jesli chodzi o jakosc obrazu, to podpialem sygnal nie pod ten wtyk w tunerze i w PVR teraz obraz jest ok.

Co do DScaler'a to caly czas nie mam dzwieku, fonia ustawiona na stereo -> nicam i nic, glucho.

 

---

 

I jeszcze pytanko co do pip'a , da sie to odpalic na tym tunerze ? Z tego co wiem np. telewizor musi posiadac 2 tunery, aby bym pip, jak jest w tym przypadku ?

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wieeeelką prośbę do Was. Ma ktoś może schemat mini din 9 pin dla tej karty?

Mam tą kartę, ale bez kabla, a w domu wala się końcówka mini din 9 i chciałbym zrobić z niej pożytek. W necie nie znalazłem coś takiego ale nie jestem pewny czy to będzie to :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam Audigy 1 bo miałem go z tym tunerem i również występują problemy...

na czym poległay problemy? dało się je rozwiązać? planuję zakup audigy1.

 

czy ktoś jeszcze miał problemy z audigy1 + WinFast 2000XP Expert?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ta karte, przesiadłem sie z KWorlda i obraz w porownaniu do starej karty o wiele lepszy, ogolnie jest ok. mam tylko kilka pytań.

 

 

pyt 1 -Który folder odpowiada za ustawienia , chodzi mi o to, zeby po ponownej instalacji nic nie ustawiac tylko podmienic folder i balanga, czy to jest folder AVerTV2K?

 

pyt 2 -Gdzies trzeba wlaczyc, zeby byl dzwiek stereo? Wyczytałem, ze powinna sie pokazywac ikonka na panelu, a nie ma (napewno mam wiekszosc z kablowki w stereo)

Instalowałem PVR 2 ostatnia wersje ze stronki Leadtek`a i problem z brakiem stero zniknał, ale na kanalach mono byl sam szum:/

 

pyt 3 -Zapoda ktos (screena)ustawienia nagrywania jakosc/wielkosc pliku, bo ja sie bawie i bawie i roznie to z tym wyglada.

 

pyt 5 -O co chodzi z tym migajacym panelem ;0 raz jest zolty raz rozowy czy niebieski, to taki bajer ? tu wszystko miga ;)...niezła choinka;/

Edytowane przez Bogos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO do kart audigy i tego winfasta, to ja przy audigy 2zs bez szumow moge ustawic glosnosc tylko do 50%, jesli jest wyzej to szumi.

Polecam zobaczyc moje stare wpisy - opisuje jak poradzic sobie ze znikajacymi kanalami - lub rozstrajaniem sie. Co do braku dzwieku - sprawdz czy masz wybrany w opcjach PVR odpowiedni system i zrodlo przechwytywania ( ja dzialam na Auxie i tak mam ustawione) A i nie polecam PVR2 - mialem z nim same klopoty.

Edytowane przez oskarsandman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jakie są najnowsze sterowniki tunera WinFast 2000 XP Expert? Mogę zainstalować tylko wersję 4.0.107.3210 z datą 2007/1/18, która nienajlepiej współpracuje z nowym oprogramowaniem PVR2 (brak odbioru stacji TV po przełączaniu TV>Radio a następnie z powrotem Radio>TV, usterkę usuwa tylko restart komputera).

Edytowane przez krzychu7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jakie są najnowsze sterowniki tunera WinFast 2000 XP Expert? Mogę zainstalować tylko wersję 4.0.107.3210 z datą 2007/1/18, która nienajlepiej współpracuje z nowym oprogramowaniem PVR2 (brak odbioru stacji TV po przełączaniu TV>Radio a następnie z powrotem Radio>TV, usterkę usuwa tylko restart komputera).

Z tego co się orientuję to ostatnie najnowsze stery, z WinFastPVR2 szybko zrezygnowałem kiedy okazało się, że przy zgrywaniu programu na dysk przycina obraz a obciążenie procka 99% w stosunku to ok. 80% na WinFastPVR na tych samych ustawieniach. Więc wróciłem. W PVR2 przy szumach zamiast dźwięku zmienia się system PAL B na PAL D klawiszem H, w mojej kablówce musiałem to zrobic dla wszytkich 60 kanałów. I nie musimy się zamieniać w Chiny... ;) Mam tunerek od 2 lat kupiłem używany. W UPC miałem świetny obraz, w obecnej kablówce część programów jak żyleta a część koszmar. Co dziwne na TV wszystkie programy są ostre, nawet technik mierzył poziom sygnału i stwierdził że jest ok. Ponoć ten tuner tak ma, radził mi tez założenie separatora żeby napięcie nie biło.

Dodatkowo za grosze na allegro dokupiłem sobie całe pudełko z pilotem, kabelkiem do zgrywania i programami do Winfasta. Najwięcej problemów stwarza WinFastPVR v.1 cały ten import/export programów to wielka ściema. Jeszcze mi się nie udało zaimportować listy programów i żeby po wyłączeniu i włączeniu aplikacji była zapamiętana. Trzeba kasować wszystkie kanały aż zostanie jeden i wprowadzać częstotliwości ręcznie. Na www.pepesoft.tox.pl/ można w FAQ przeczytać, które pliki warto sobie zachować do późniejszego wklejenia po reinstalce WinFastPVR by kanały TV były zachowane, do tego jest tam świetne spolszczenie do pierwszej wersji PVR. W PVR2 spolszczenie jest żałosne...

Do zgrywania przez WinFasta np. kaset VHS lepiej używać VirtualDub przy mocnym procku spokojnie bez gubienia klatek i desynchronizacji wideo z dźwiękiem do mpeg2, a potem już sobie do avi można konwertować (również VirtualDubem).

WinFastPVR2 sprawdza się niestety lepiej na Win Vista. Pierwszej wersji nie udało mi się uruchomić ale nie sprawdzałem ostatniej wersji 3.1.1.8 być może się mylę i zadziała. Leadtek chyba już powoli przestaje się zajmować wersją Expert, jest kilka nowych tunerów. Wadą oprogramowania Winfasta jest też brak polskiej strony kodowej teletextu.

DScaler ma dwie wady jak dla mnie, dźwięk dla każdego kanału trzeba zmieniać ręcznie, co w przypadku kiedy odbierał kanały w stereo NICAM i A2 oraz mono jest uciążliwe, drugą wadą jest zablokowanie sterownika i żeby móc oglądać TV na PVR trzeba zrobić restart kompa. Emeth jedyne co możesz zrobić to próbować ustawiać audio aż trafisz. U mnie na DScalerze na PAL-D 30% kanałów działa na jednych ustawieniach 30% na innych a reszta jeszcze innych.

Do zgrywania programów TV używam oprogramowania Winfasta PVR z ustawieniami mpeg2 optimal bez zmian, do innej partycji niż systemowa, zdefragmentowanej, bez żadnych zbędnych programów w tle jak antywirusy, firewalle, GG, emule itp. No chyba że ktoś ma Core2Quad to chyba niestotne. Na Athlonie XP 2200 + GeForce 6600 2 godzinny film na końcu rozjeżdża się z dźwiękiem ok. 2 sek. Można to poprawić np. w GoldWave ściskając o te 2 s dźwięk i przy okazji zapisując w mp3 do późniejszego dodania do avi. Troche jest z tym roboty przy wycinaniu reklam co łatwo się robi w VirtualDubMod. Przy HBO ta czynność odpada ;)

Mam nadzieję, że komuś pomogłem:D Pozdrawiam

Edytowane przez topiq77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeszcze odnośnie dziwnych pogłosów jakie miałem na karcie Winfast 2000 Expert + SB Live 5.1.

Objawy były takie, że np. uruchomienie krótkiego pliku wav (np. jakis Ding z katalogu Media windowsa XP) pociągało za sobą krótki pogłos/echo. To samo było z np. softem TeamSpeak. Przy rozmowach miałem echo. To samo w samym tunerze. W kazdej transmisji programu było echo.

 

Sprawę wydaje się rozwiązałem kupując taniego, zwykłego SB Live (w moim przypadku model CT4830).

Wczoraj dość intensywnie potestowałem i pogłosów nie mam. Jedyne co, to coś cicho mi tuner nagrywa dźwięk. Nagrywanie ustawione na 70-80 % i nadal jest cicho. Muszę z tym powalczyć. W tej chwili tuner jest podłączony kablem audio z SB live poprzez gniazdko CD-IN na SB Live. Moze dac na AUX? Byłoby lepiej?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez konraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac ze chyba tylko ja nie mam problemow z tą kartą

Uzywam tej karty od jakis 2 lat (z live 5.1 i audigy 2) i nie mialem nigdy zadnych problemow. Wszytskie kanały z kablowki chodzą czysto, wtym i dźwiek.

 

Fakt faktem ze PVR to porazka pod wzgledem funkcjonalnosci, nie wpsominając już o pvr2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Farciarz ;)

 

udało mi się ją zmusić do pracy, ale ciągle mam trzy problemy:

zacznę od najpoważniejszego:

- komp w ogóle nie rusza, muszę go odpalać po kilka razy, podejrzewam przerwania, bo wszystkie PCI mam zajęte (płyta na chipie 915G, na PCI siedzi TV, FireWire i WIFI), przed instalację tunera żadnych problemów.

- radio absolutnie nie chce działać, ale na szczęście nie potrzebuję,

-często nie ma dźwięku i pilota, aby się pojawił muszę: albo wyłączać skypę, albo właczać na moment nagrywanie jakiegoś programu. czasami jest wszystko OK.

 

Generalnie towar przereklamowany, ale mimo wszystko chciałbym go zatrzymać. Najgorsza jest konieczność kilkukrotnego uruchamiania, nie mogę dojść co się gryzie.

 

pozdrawiam,

Grez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chetnie bym sie dowiedział, ktore to pliki trzeba sobie skopiowac, zeby nie stracic zadnych ustawien. Dzis mialem instalke systemu skopiowany mialem folder caly WinFast, ale po podmianie......wszystkie kanaly odznaczone z ulubionych co za tym idzie brak nazw ;/....ale naszczescie kolejnosc itp zostalo. To nic trudno opisze sobie jeszcze raz 60 kanalow ;/. Ale na niektorych kanalach zaraz po wlaczeniu jest szum okolo 4sek dopiero pozniej dzwiek, a na kilku tylko szum :(, da sie cos z tym zrobic? Wczesniej bylo wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej mam ta karte juz jakis czas i cały ten czas pewien problem podczas nagrywania nie podkłada mi program dzwieku. próbowałem już i przez pinnacle, iulab i christv nie mówiąc już o tym PVR i cały czas kiszka. obraz może być. filmy zgrywam z magnetowidu przez zwykły kabel antenowy, podczas oglądania dźwięk jest. zauważyłem, że w ustawieniach głośności systemu linia z której nagrywam jest wyciszona ale nie da sie tego wyciszenia odznaczyć, mogę zaznaczyć co innego ale i tak dźwięku brak. ma ktoś jakiś pomysł ? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

 

Kartę Winfast 2000 XP w wersji bez FM mam już ponad rok i wszystko ładnie mi śmiga - wcześniej korzystałem z anteny a teraz kanały z kablówki mam - obraz kryształ, dźwięk ok - problem, który mnie nurtuje od początku to NIE DZIAŁAJĄCY PILOT - mam go wraz z kabelkiem oryginalnym od karty.

 

Na kompie Windows XP SP1 jest zainstalowany - czy wiecie coś o problemach z pilotem pod XP i ewentualnie sposoby rozwiązania tego problemu? Będę wdzięczny za każdą pomoc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pelnym ekranie na ponaramce dziala tak samo jak na tv lcd czyli jest OK.

 

 

w sumie najwiekszy zonk jaki mialem to po wsadzeniu xfi, bo obraz byl a dzwieku nie, ale najnowsze stery plus jakis stary pvr i zaczelo smigac jak nalezy.

 

 

EDIT.

 

to sa fotki jakie robilem jakies 2 tyg temu na prosbe usera forum.

 

fotki z przed chwili, robione bez lampy ze statywu, oswietlenie 4 halogeny 50W kazdy ustawione "jako tak" ;), aparat nikon D40, rozdzialka zmniejszona dwukrotnie, kompresja 90%, full screen na monitorze 22"

 

http://img135.imageshack.us/img135/8217/dsc1509ac2.jpg

http://img228.imageshack.us/img228/7417/dsc1510te8.jpg

http://img106.imageshack.us/img106/3162/dsc1511cx8.jpg

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Niedawno nabyłem kartę WinFast TV2000 XP Expert! Mam pytanie odnośnie ściągania przez nią programów z kablówki! Nie znam się na tym dlatego proszę o pomoc! Mam w pokoju koło kompa gniazdo antenowe (zdjęcie poniżej) do którego podłączony jest TV (na nim normalnie odbieram kanały z kablówki), myślałem, że jak podłącze kablem antenowm kartę bezpośrednio do tego gniazda to na kompie też będę odbierał sygnał z kablówki, a tu raptem odbiera mi TVP1, TVP2 i coś tam jeszcze, i to w strasznej jakości i bez dźwięku :huh: ! :mur: ! Czy to jest wina podłączenia, czy skonfigurowania karty?

 

ps. Zamieszczam zdjęcie gniazda:

 

Dołączona grafika

(Ten biały kable leci przez ściane i jest podpięty do TV w drugim pokoju, a do gniazdka obok podłączyłem bezpośrednio kabel od karty)

 

Proszę o pomoc!

Edytowane przez Isildur72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z tą kartą taki jak większość z Was. Szum w tle. Mam zintegrowaną kartkę dźwiękową Realtek AC'97 (tak wykazuje w menadżerze urządzeń).

Próbowałem wielu rzeczy, które opisywaliście w temacie i nic nie pomogło.

Zdecydowałem się kupić nową kartę dźwiękową.

Chciałem się zapytać osób które od samego początku nie miały żadnych problemów z dźwiękiem na tej karcie telewizyjnej, jakie mają karty dźwiękowe w swoich kompach. Na razie to widzę że karty Creativa też ciężko zmusić do współpracy z Winfastem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...