Skocz do zawartości
iKsiO

Winfast 2000 Expert - Meczace Nas Problemy Zwiazane Z Ta Karta

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co zauwazylem to bardzo wiele osob ma problem z ta karta.

Mozna temu zaradzic na wiele roznych sposob z tego co wyczytalem. Sposoby te sa naprawde przerozne i dziwaczne.

Dlatego piszcie tutaj jak sobie poradziliscie z problemem. Bo kto wie, a noz sie okaze ze twoj sposob zadziala.

Ewentualnie wspomozcie osoby ktore zostaly zrobione w butelke przez leadteka wypuszczajac dziurawego softa innym oprogramowaniem korzystajacym z pilota.

 

Zacytuje dwa posty odnosnie problemu i mysle ze wy tez sie przylaczycie i bedziecie dodawac wszystkie informacje jakie udalo wam sie znalesc zwiazane z tym problemem i innymi.

 

Hello!poczatkowo mialem podobny problem przy przelaczaniu sie na radio z tv kanaly znikaly!po 1.po skanowaniu i znalezieniu kanalow musisz w kwadracie zaznaczyc "ptaszkiem" wybrane przez ciebie kanaly i po 2.uczynic z nich favorite channel wtedy ikona powinna zmienic sie z niebieskiego pika na czerwone serducho!na koniec ustaw sobie wszystkie programy w rzedzie np.od 1 do 10 kanalu i zakoncz wciskajac \/ na dole ekranu.to samo zrob z radiem.powinno grac.jak nie, daj znac!

Mialem ten sam problem panowie z zapamietywaniem programow. Czytalem wszystko co sie dalo w necie , fora, jakeis testy , wszystko , jedyne co znalazlem to pytania o ten sam problem. W koncu sam zaczalem kombinowac .... i udalo sie icon_smile3.gif

Problem u mnie zostal rozwiazany w bardzo blachy sposob.

Zaznaczamy Poland (PAL B/D)

TV source zaznaczamy jako ANTENA ( wazne !! )

Na dole zaznaczamy auto fine tunning

Opcje Adaptive channel scanning zostawiamy jako NIE zaznaczona

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec ... zainstalowalem najnowsza wersje z 11.01 programu winfast pvr i najwnosze sterowniki .... dziala wszystko wporzadku. Znaczy sie zapamietuje programy, ale jeszcze nie wiem jak jest z ustawieniem ich w kolejnosci. Zauwazylem jedynie ze gubi program gdy przesune go w liscie wyzej ew. nizej.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez iKsiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dacie linka? Bo na stronce chyba ich nie ma...:/ Chyba, że nie znalazłem.

KLIK --> wybierasz typ swojej karty --> driver --> Applications :]

W przypadku WinFast TV2000 XP Expert --> KLIK :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam malutki problem z nowokupionym tunerem tv. Chodzi o to, że za każdym razem jak wysuwam napęd CD to automatycznie włącza się TV lub radio w dołączonym do karty oprogramowaniu. Moja karta to: Leadtek WinFast TV 2000 XP EXPERT.

Czy ktoś spotkał się już z takim problemem i może mi pomóc?

 

Pozdrawiam,

jazonik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się wycisza dźwięk jak przęłączam kanały. Mam nowego SB AudigySE. Muszę przełączyć na kanał, który chcę oglądać i jeszcze raz włączyć tuner. Tuner FM cały czas milczy. Mam najnowsze sterowniki. W Chris TV problem z dźwiekięm nie występuje (ale zła jakość odbioru TV). Pomóżcie. Słyszałem, że wiele osób miało takie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się wycisza dźwięk jak przęłączam kanały. Mam nowego SB AudigySE. Muszę przełączyć na kanał, który chcę oglądać i jeszcze raz włączyć tuner. Tuner FM cały czas milczy. Mam najnowsze sterowniki. W Chris TV problem z dźwiekięm nie występuje (ale zła jakość odbioru TV). Pomóżcie. Słyszałem, że wiele osób miało takie problemy.

Sprawdz w programie ustawienia Audio Out Control Line, u mnie np ustawione jest CD Audio.

 

jazonik_1 pierwsze slysze o takim problemie :blink: Moze reinstalka karty cos da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też się pochwalę dziwnymi zdarzeniami związanymi z tą kartą. Po zainstalowaniu GG wersji 7 przy każdym uruchomieniu tego "cudnego" komunikatora w głośnikach pojawiał się dźwięk z ostatnio oglądanego kanału TV. Problemu nie rozwiązałem, zainstalowałem mirandę i jestem zadowolony ;).

 

Drugie zdarzenie, to podłączenie kablówki do karty po zmostkowaniu bolca w gniazdku, z którego komp zasilany jest. Spalił się w tym momencie rozdzielacz sygnału tv. Po wymianie na nowy rozdzielacz, przy każdym podłączeniu kabla w sąsiednik\ch pokojach robiły się zakłócenia w TV. Może nie jest to objaw typowy tylko dla tej karty, po prostu zero sieciowe przez obudowę kompa przenosiło się na masę antenową, ale faktem jest, że irytujący. Rozwiązaniem było oczywiście odłączenie bolca w gniazdku - kompowi ostatecznie do niczego on potrzebny nie jest.

 

Aha, jeszcze jedno, nie wie ktoś, jak zmusić tą kartę do grania na sterownikach kx project?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu GG wersji 7 przy każdym uruchomieniu tego "cudnego" komunikatora w głośnikach pojawiał się dźwięk z ostatnio oglądanego kanału TV.

Moj kolega na tej karcie ma to samo kiedy wlacza Outlock Express'a :blink: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mamproblem z dzwiekiem na 6 kanalach dzwiek syczy i nie wiem jak sobie z tym poradzis jest nowy system xp i nowe oprogramowanie nic nie pomoglo !! poradzcie cos

wystarczy uziemienie dać kompa i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie gdy włączam WinFast PRV v 3.0.9.96 to na dzień dobry trzask w głośnikach ten sam trzask powtarza sie podczas przełączania stacji TV ale do tego dochodzi jeszcze kłopot z dżwiekiem bo w 100 stopniowej skali słychać go do 35 a póżniej cisza.

Karta jest podłączona do wejscia CD IN karty dżwiekowej( zintegrowana ) kabelkiem 3 żyłowym ( orginalny z karty).

Sterowniki karty dżwiekowej najnowsze v5.10.0.5233 to samo z karta TV bo WDM Crossbar - TvTune - Video Capture v4.0.107.3207. W menadzeże urządzeń brak jest jednak kontrolera WDM Audio który jest pokazany na tej instrukcji ftp://www.leadtek.nl/mirror/tv_tuner/TV20...iver_update.pdf.

Instalowałem przeróżne wersje sterowników dla WinFast TV2000 XP Expert, nowo postawiony system windows xp profesional i efekt był ten sam.

Czy ktoś się spotkał z takim problemem albo wie jak zrobić żeby w menadzeże urządzeń wykryty był kontroler audio winfasta.

 

 

PS.:

INTEL P4 511 2800/533/C1024/S775

ASUS P5LD2 i945P DDR667 CH8 SATAII RAID GBLAN ATX

DDR2 1 Gb/533

GAINWARD GF 6600 128MB Ultra1760 TV DVI

Maxtor 160 GB

WinFast TV2000 XP Expert

LG DVD-RW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z ta karta a mianowicie taki ze po obrazie lataja poziome paski a problem z nika gdy uruchamiam inny program mocno obciazajacy procesor lub po prostu procesor jest mocno obciazany przez inne programy... moze ktos wie jak rozwiazac ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z ta karta a mianowicie taki ze po obrazie lataja poziome paski a problem z nika gdy uruchamiam inny program mocno obciazajacy procesor lub po prostu procesor jest mocno obciazany przez inne programy... moze ktos wie jak rozwiazac ten problem?

Spróbuj zmienić ustawienie priorytetu procesora, dla tego procesu (pvr). Też to kiedyś miałem, ale obecnie występuje, gdy jakiś inny program działa z wysokim priorytetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam ten sam problem co martinac tuner fm milczy a na tv gdy przelaczam kanaly tez dzwiek znika,widocznie to problem wspolpracy sound blastera audigy z winfastem,gdy podepne pod karte zintegrowana wszystko jest w porzadku.

mial ktos taki problem jeszcze,jest jakies rozwiazanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem: Nie mogę skonfigurować prawidłowo swojego formatu nagrywania. Chciałbym aby nagrywany materiał był w Divx lub Xvid ale za cholere nie chce mi nagrywać dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz chyba wszystkich zagne ;) chociaz mam nadzieje ze ktos mi pomoze.

 

Dzisiaj kupilem sobie tuner winfasta tv2000xp expert. Myslalem ze wszystko pojdzie ok, ale gdzie tam i juz nie mam sily... Po wlozeniu karty, rozdzialka 640x480, 16 kolorow i info ze karta graficzna (Gigabyte 6600gt Vivo) nie ma wystarczajacych zasobow do prawidlowego dzialania. :blink: Jakos zainstalowalem stery od tunera, i oczywiscie dalej to samo. Przerwana IRQ chyba sa w porzadku, bo nic nie nachodzi na siebie.

 

W koncu doszedlem do wniosku ze chyba chodzi o konflikt modulu Vivo karty graficznej ze sterownikiem przechytywania obrazu tunera. Tylko ze w zaden sposob nie potrafie wywalic jednego badz drugiego. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki system :>? Podaj dokładną konfiguracje :>? System od nowa postawiony :>? Nie widze większego problemu z 2 źródłami przechwytywania :| (miałem 2 karty tv) , karte i kamerke (możliwość wyboru źródła obrazu). Może inne stery do karty graficznej:>?

@Komak poszukaj kodeków mjpeg (szybkie dość dobra kompresja mała strata jakości to do obrazu). A dźwięk zgraj do mp3 (poinstaluj kodeki i zobacz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System WinXp SP2 stawiany jakis czas temu, chodzil w pelni stabilnie - ale jutro czy pojutrze zrobie reinstalke i zobacze.

Reszta systemu to PIV 2.6@3.1, Abit IC7, 1GB Ram, Gigabyte 6600Gt Agp, SBlive 5.1.

 

Sterowniki juz zmienialem... No nie mam pojecia, dziwna to jest sprawa :| akurat na instalacje tego tunera to chyba nikt nie narzekal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę korzystać z innych programów. Nie wiem tylko jaki kodek audio wybrać i jak go ustwić żeby nagrywało mi w XviD

Niestety soft dołaczany do kart Tv często jest dość kiepski. Ja również proponowałbym spróbować chociaż innego oprogramowania jak wspomnianu iuVCR. Super funkcjonalność i zero problemów. Dzwięk może spróbuj zgrać do zwykłego PCM uncompressed a potem sobie skompresujesz np virtual dubem.

 

@mister_n z tego co piszesz to rzeczywiście wygląda jakby sie graficzna z tunerem gryzła. Sprawdzałeś z inną graficzną?

Edytowane przez Mogiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z angielskiego serwisu Leadteka mi odpisali - jestem w szoku ;) chociaz nie napisali nieczego czego bym juz nie sprawdzil.

 

Tuner jest na pewno sprawny. Na drugim kompie chodzi bez problemu (tez 6600gt tyle ze na PCIe). No a karty graficznej nie zmienie - pasywnie chlodzony gigabyte :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy problem a moze stary dla co niektorych:

 

Postawilem nowy system - no i oczywiscie najwiecej czasu zajelo mi uzeranie sie z karta tv , wkoncu po roznych perypetiach stoi na najnowszych sterownikach i najnowszym PVR (swoja draga pojawil sie w lipcu nowy) ze strony Leadteka. Ze wszystkich problemow jakie mnie spotkaly w zyciu z ta karta ten jest nienajwiekszy ale denerwujacy wiec :

 

Na niektorych kanalach jak sie przelacza sa straszne szumy bez glosu i trzeba jeszcze raz przelaczyc na ten kanal zeby zniknely.

Denerwujace to jest strasznie jak sie przelacza pilotem CH+, CH- bo to tak jakby niektore kanaly niezlapaly glosu i te szumy potrafia niezle ogluszyc.

 

Podlaczone mam przez auxilary a karta dzwiekowa to audigy 2

 

jak ktos to mial/rozwiazal , z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niektorych kanalach jak sie przelacza sa straszne szumy bez glosu i trzeba jeszcze raz przelaczyc na ten kanal zeby zniknely.

Denerwujace to jest strasznie jak sie przelacza pilotem CH+, CH- bo to tak jakby niektore kanaly niezlapaly glosu i te szumy potrafia niezle ogluszyc.

 

Podlaczone mam przez auxilary a karta dzwiekowa to audigy 2

 

jak ktos to mial/rozwiazal , z gory dzieki za pomoc

mam to samo i też nie mogę sobie z tym poradzić (karta Audigy 4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...