Skocz do zawartości
DziubekR1

Nowy, Niezwykle Grozny Wirus

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstepie chcialem zaznaczyc, ze nie wiem czy dobry dzial wybralem, ale naprawde nie wiedzialem gdzie to wkleic. Szukalem tez na forum jakiejs informacji o tym "wirusie", ale tez nie znalazlem. Dostalem wczoraj wieczorem takiego maila od mojego kuzyna, wiec chcac ostrzec innych wklejam go tutaj.

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

Wiadomość Uwaga

 

 

 

 

Bardzo ważne ostrzeżenie!

Proszę być niezwykle ostrożnym, korzystając szczególnie z poczty

internetowej. Informację tę uzyskaliśmy dziś rano, od Microsoft i Norton.

Proszę przesłać ją do każdej znajomej osoby, korzystającej z Internetu.

Możecie otrzymać pozornie niegroźny email, z prezentacją. PowerPoint Life is

beautiful.pps Jeśli taką wiadomość otrzymacie, nie otwierajcie jej pod

żadnym pozorem i usuńcie ją natychmiast! Jeśli otworzycie tę wiadomość,

pojawi się ona na waszym ekranie z informacją: Teraz jest już za późno,

Twoje życie przestało być piękne. Następnie stracicie wszystkie dane na

waszym komputerze , a osoba, która wysłała do was tę wiadomość będzie mieć

dostęp do waszej nazwy, maila i hasła. To jest nowy wirus, który zaczął

krążyć w sobotnie popołudnie. Musimy zrobić wszystko, żeby go powstrzymać.

AOL właśnie potwierdził niebezpieczeństwo tego wirusa, antywirus Software

nie jest w stanie go zniszczyć. Wirus został stworzony przez hakera, który

sam siebie nazywa właścicielem życia. Proszę zróbcie kopie tego maila dla

wszystkich waszych znajomych i natychmiast go wyślijcie. Do sprawdzenia na

stronie Symanteca (Norton AntiVirus):

http://securityresponse.symantec.com/avcen...tiful.hoax.html

 

Uczulam więc wszystkich by nie otwierać "dziwnych maili" od nieznanych

użytkowników, bo takie ostatnio pojawiają się na poczcie.

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez to dostałem, od ojca, jakaś godzine pozniej nastepny meil:

 

Ten wirus to bujda, daleś się nabrać niestety.

 

Ten email krąży już od czterech lat.

 

Polecam uważniejsze czytanie tego co na ten temat pisze Symantec na stronie oraz to to co na poważnej stronie McAfee'go się znajduje na ten temat

 

http://vil.nai.com/vil/content/v_99307.htm

 

Obie firmy piszą, że to tzw HOAX, calkiem niegroźny, wywołujący jedynie ruch w sieci.

:) Wiec chyba nie ma sie czego bać :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam ten wirus. Lepiej sobie poczytajcie o nowym trojanie... Jak dostajecie linka od nieznanej osoby ( chce sprzedac plyty albo pokazac ci "Twoje" zdjecia ) to NIE WCHODZIC... Wejscie = ponowny format. Wiecej na stronie http://www.tomshardware.pl ... Z tego co pamietam to szukajcie w nowinkach z 19 grudnia... Tam powinno byc o tym. Trojan wykorzystuje luke w Windowscie ( jedna z bardzo wielu :( ) w Meta File. Sciaga niepowolane pliki i rozwala wam system...

 

edit: Poprawka ( 28 grudnia ), a tutaj bezposredni link : http://www.tomshardware.pl/technews/20051228.html#111643 ( nie bojcie sie jest on bezpieczny :D )

Edytowane przez tazikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że pisząc tą wiadomość przyczyniasz się do sukcesu autora "wirusa"?

To jest "hoax", czyli fałszywy alarm. Jego jedynym celem jest spowodowanie wysłania tysięcy wiadomości do innych użytkowników, ale (podobnie jak tzw. "wirus albański") nie posiada sam żadnych mechanizmów przenoszenia ani innych cech szkodliwych (bezpośrednio) dla użytkownika komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że pisząc tą wiadomość przyczyniasz się do sukcesu autora "wirusa"?

To jest "hoax", czyli fałszywy alarm. Jego jedynym celem jest spowodowanie wysłania tysięcy wiadomości do innych użytkowników, ale (podobnie jak tzw. "wirus albański") nie posiada sam żadnych mechanizmów przenoszenia ani innych cech szkodliwych (bezpośrednio) dla użytkownika komputera.

A moze mnie oswiecisz skad mialem wiedziec, ze to jest "falszywy alarm" ?? Dostalem to ostrzeglem, bo jesli by jednak byl prawdziwy to chyba lepiej wiedziec. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze mnie oswiecisz skad mialem wiedziec, ze to jest "falszywy alarm" ?? Dostalem to ostrzeglem, bo jesli by jednak byl prawdziwy to chyba lepiej wiedziec. :angry:

Odwiedzając stronę do której linka TY podałeś? Już sam adres strony zawiera słowo "hoax" :lol2:

 

Ta wiadomość to odpowiednik "łańcuszka szczęścia" na G-G, czyli SPAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwiedzając stronę do której linka TY podałeś? Już sam adres strony zawiera słowo "hoax" :lol2:

 

Ta wiadomość to odpowiednik "łańcuszka szczęścia" na G-G, czyli SPAM.

Slowo "hoax" poznalem dopiero po przeczytaniu twojego posta. Wogole to fajnie, dalem znac, ze cos jest nie tak. Dostalem wiadomosc, nie dzwonilem do KGB, CIA, FBI, ojca Rydzyka, obcych z Marsa i ch... wie czego jeszcze, zeby potwierdzic, tylko zamiescilem wiadomosc, a jakies typy beda zemnie teraz "jechac" :angry: Spoko. :lol: Nie kazdy jest takim nieprzecietnym, wspanialym, wszystkowiedzacym majstrem komputerowym jak np. mr. Klifkomputerowy :lol2:

 

>>>>>>>>> Virus

 

Dzieki za linka :)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Nie jeździjcie po sobie bo ja bym też zamieścił takiego newsa. Nie każdy musi wiedzieć że hoax to podpucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Spokojnie panowie. Dobrze, że jest ktoś kto wogóle o tym poinformował. Wolę dostać jeden łańcuszek więcej niż nie dowiedzieć się na czas o niebezpieczeństwie. A co do tego wira z GG to też dostałem. Od początku widać było, że to podpucha, ale z racji że mam Ghosta postanowiłem wejść i sprawdzić skuteczność swojego antywirusa (AntiVir). Program antywirusowy nie pozwolił na otworzenie tej strony. Spoko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...