Skocz do zawartości
Bull_Byk

Bios W Laptopie I Hasło Na Niego

Rekomendowane odpowiedzi

Moj znajomy ma laptopa(starego) i niestety nie czyta stacji dyskietek :/ ,w ogole nie startuje.Nie wiem nawet czy ma w biosie ustawione czytanie dyskietek Wejsc do Biosa sie nie da bo jest haslo. i stad moje pytanie jak obejsc to haslo?? Podobno jak sie baterie wyjmie haslo pozostaje :/ I szczerze trudno mi powiedziec co to za marka bo pierwszy raz cos takiego na oczy widzialem :o. A bios jest tej samej firmy co producenta laptopa(w domysle) i cos na H....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laptop to digital HiNote Ultra Ct450 I powaznie nie wiem co z nim zrobic ;/ Mam go nawet u siebie ale gleba. Ma ktos jakies informacje chociaz o nim cokolwiek. W google to tylko pamiec sobie od niego moge kupic ;/

Edytowane przez Bull_Byk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laptop to digital HiNote Ultra Ct450 I powaznie nie wiem co z nim zrobic ;/ Mam go nawet u siebie ale gleba. Ma ktos jakies informacje chociaz o nim cokolwiek. W google to tylko pamiec sobie od niego moge kupic ;/

 

Ogólnie mówiąc każda płyta główna ma swoją bateryję specjalnie do podtrzymywania biosu. jeśli nie dasz rady inaczej to przetnij drucik aczący baterie z płytą. inaczej nie da rady bo z regóły bareria jest przylutowana. Potem możesz z powrotem przylutowac drut. W sumie to spróbuj poszukac zworki resetującej bios. Ja u siebie nie znalazłem ale może źle szukałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykre ale temat poruszany juz kilkakrotnie, pewnie ten komputerek ma podobne zabezpieczenie jak praktycznie wszystkie nowsze. haso nie jest przechowywane w pamieci rom, tylko w kosci flash. jesli tak jest to mozesz sobi baterie wyjmowac do upadlego - tak jak bys odpinal pendrive od pradu.

 

mozesz ewentualnie zobaczyc czy to nie jests kosc w podstawce, jak jest wltowana to wymiana mobo, inaczej MOZE znajdze sie jakis kozak ktory to przeprogramuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykre ale temat poruszany juz kilkakrotnie, pewnie ten komputerek ma podobne zabezpieczenie jak praktycznie wszystkie nowsze. haso nie jest przechowywane w pamieci rom, tylko w kosci flash. jesli tak jest to mozesz sobi baterie wyjmowac do upadlego - tak jak bys odpinal pendrive od pradu.

 

mozesz ewentualnie zobaczyc czy to nie jests kosc w podstawce, jak jest wltowana to wymiana mobo, inaczej MOZE znajdze sie jakis kozak ktory to przeprogramuje.

No A BIOS jest firmy Digital Equipments niby jako haslo uniwersalne(czasem pisza serwisowe) jest komprie ale nie dziala ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo pewnie to haslo obowiazywalo do biosow sprzed paru lat - pamietasz ze bios ma co stakiego jak WERSJE?

No ma owszem ale laptop jest stary jak swiat, chodzi na 486 :P Wiec nowego biosu sie nie spodziewaj. Wersja biosu bedzie tak z ok 1995 roku i tyle. ale jak go zlamac nie wiem. wiem jedno zeby go odpalic musze ciagle bootowac z dyskietki a dopiero potem laduje sie z dysku (pewnie domyslnie ma ustawione ladowanie z dyskietki :/ )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...