Skocz do zawartości
KoZiK

Gigabyte Radeon 9600pro - Jak Wyciszyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - jak wyciszyć Radeon 9600 PRO (Gigabyte)? Firmowy wiatrak hałasuje jak cholera, co polecacie? Warunek - nie za drogo.

 

Zastanawiałem się czy nie wystarczy taki zwykły radiator Zalmana - [http://allegro.pl/show_item.php?item=80540629]

 

Ale może lepiej zainwestować w coś takiego z myślą o delikatnym OC w przyszłości:

[http://allegro.pl/show_item.php?item=81331824] lub

[http://allegro.pl/show_item.php?item=80720445]

 

 

Nad vga silencerem się najmocniej zastanawiam, bo cena genialna

 

Tyle że obiło mi się o uszy, że jest problem z zamontowaniem na Radeon 9600Pro Gigabyte

 

Jakbyś ktoś wiedział coś na ten temat - będę wdzięczny, jeśli udzieli pomocy :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy warto inwestować w taką karte skoro jej wartość za duża nie jest ?? Nie lepiej coś ala Zalman NB40J ? z jakimś przewiewem w budzie.. noo albo pentagram XC80 AL, po co lepszy skoro ta karta sie ledwo co grzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie obojetnie, najlepiej CU pozniej ALCU a na koncu AL ... wszystko zalezne od kwoty jaka mozesz wydac...

chodzilo mi raczej o to czy obojetnie ktora wersja pentagrama jest lepsza od tego silencera bo nigdzie nie moglem znalezc testow porownawczych tych 2 typow. a co do tego czy warto wydac ta kase to musze pomyslec nad jakims chlodzeniem bo standardowe chlodzenie mi padlo na nie kreconej karcie a to co sam zrobilem to cos mi slabo wyszlo ( robilem wedlug tego http://fuqmen.w.interia.pl/R9500/ati8.jpg ) i w idle mam od 46-50 a w stresie od 70-103 zalezy jak wymagajaca gre odpale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do montowania silencera rev 3 na GB to prawda że są małe kłopoty .GB ma zagietego lekko śledzia do środka , i to przeszkadza w montarzu.Sam musiałem w tym miejscu podpiłowac radiator .Natomiast co do wydajności jest ok.Niestety z funkcjonajnością jest problem , trzeba go czasami przedmuchać bo sie strasznie zatyka.Jest jeszcze sprawa chłodzenia innych elementów karty którego brak w silencerze.Gdybym kupował jeszcze raz brał bym pentagrama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentagramy są bardzo cichutkie a wersja AL ma do tego łożysko ślizgowe więc jest cichszy od wersju AlCu i Cu które mają kulkowe, do takiej karty Pentagram Al spokojnie wystarczy ,bez O/C to nawet na 5v moze pracowac a to sie równa błoga cisza :D

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka metoda programowa na wyciszenie dysków samsunga, tylko jak ten program sie nazywał.....

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pentagrama to bierz wersję Al - jest najlżejsza, najtańsza i jak ktoś słusznie zauważył jedyna z całej rodziny ma łożystka ślizgowe (minimalnie cichsze). A do Twojej karty spokojnie wystarczy. Jeżeli chodzi o trzeciego Silencera - nie wiem jak bardzo masz wyciszony komputer, ale u mnie na poprzednim zestawie było słychać delikatny szum nawet na minimalnych obrotach. Za to potencjał chłodzenia ma spory i przy okazji wywiewa ciepłe powietrze z budy.

 

Dysk najlepiej wyciszyć odizolowując go fizycznie od obudowy, żeby nie przenosił drgań na blachy. Jak? A na przykład tak: HDD vibration & noise reducing methods - ranked (spcr.com)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ATI Silencer 2 rev.2

 

Mam go na swoim radku i świetnie sie kręci i cisza jest.

 

I można go dostać na 40 zł, a chłodzi rdzeń i apamięci po obu stronach PCB, i wyżuca gorące powietrze poza obudowe. Fajny sprzęcik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kompletnie dość nieprzespanych nocy

do tej pory się wstrzymywałem, teraz to już nie do zniesienia

dlatego podejmujemy drastyczne środki - na dniach chcę kupić coś, co wyciszy moją grafikę

to co, brać Pentagrama XC-70 AL?

czy wyszło cos lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robta co chceta =D generalnie jak ci na ciszy zalezy to nie musisz sie brudzic wentylatorami.. radek ten wcale mocno sie nie grzeje pozadniejszy radiator spokojnie starczy mozesz sie nad jakas tania kanapka zastanowic a jak chcesz wydajnosci to bierz tego penta i nie marudz =D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...