Skocz do zawartości
dszywala

Sata Raid 0+ Winbows + Zmiana Płyty = Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witaka!

Mam sobie teraz 3 dyski Sogeate 6GB ATA na którym jest system i wszystkie sterowniki i 2x250GB samsung połączone w RAID 0.

Właśnie zmieniłem płyte główną i tutaj mam problem, z doświadczenia wiem że jeżeli podepne dyski do nowej płyty Dyski połączone w SATA raid nie będą wykrywalne przez system i dane pójdą się . . :(

Kiedyś miałem już taką sytuację kumpel przyszedł z DFI NF4, podłączyłem dyski zainstalowałem sterowniki do SATA raid, a dyski wykrywało jako puste albo wogóle. Zrobiłem raid 0 tak jak byo na mojej płycie i też nic.

Kiedy przepiąłem wszystko do mojej płyty , dyski były puste.

 

Płyty mają chyba inne kontrolery SATA,

 

Na dyskach mam ponad 120Gb danych, i niechciałbym ich stracić, a przegranie wszystkiego na DVD troche kosztuje i trwa. :/

 

 

nie mam pojęcia jak to zrobić. .

 

jak ktoś ma jakiś pomysł będe wdzięczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

"Płyty mają chyba inne kontrolery SATA"

Nie chyba, tylko napewno, trzeba było to sprawdzić zanim zniszczyłeś swoją starą macierz ;)

Mam pewien pomysł, ale nie jestem pewien czy zadziała (jeszcze nigdy takiego numeru nie odwaliłem :D )

Podłącz dyski do swojej starej płyty tak samo jak były poprzednio (gdy macierz działała)

Stwórz macierz z dokładnie takimi samymi parametrami (głównie Stripe Size)

Użyj BootIt'a i podziel macierz na dokładnie takie same partycje jakie były poprzednio

Nadaj partycjom taki sam identyfikator systemu plików (bootit pyta się o to przy tworzeniu partycji) i oczywiście nie formatuj.

Z dysku systemowego odpal jakiś program do odzyskiwania plików - każdy ma jakieś "zady i walety", więc nie polecam ci żadnego konkretnego. powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Płyty mają chyba inne kontrolery SATA"

Nie chyba, tylko napewno, trzeba było to sprawdzić zanim zniszczyłeś swoją starą macierz ;)

Mam pewien pomysł, ale nie jestem pewien czy zadziała (jeszcze nigdy takiego numeru nie odwaliłem :D )

Podłącz dyski do swojej starej płyty tak samo jak były poprzednio (gdy macierz działała)

Stwórz macierz z dokładnie takimi samymi parametrami (głównie Stripe Size)

Użyj BootIt'a i podziel macierz na dokładnie takie same partycje jakie były poprzednio

Nadaj partycjom taki sam identyfikator systemu plików (bootit pyta się o to przy tworzeniu partycji) i oczywiście nie formatuj.

Z dysku systemowego odpal jakiś program do odzyskiwania plików - każdy ma jakieś "zady i walety", więc nie polecam ci żadnego konkretnego. powodzenia

Dzięki, ale jak to sposób niewypróbowany wole nie ryzykować.

Zbyt dużo cennych danych, stracie te 30DVD albo znajde kogoś z dyskiem 120GB.

 

Chyba że ktoś ma jeszcze jakieś pewne sugestie jak to zrobić.

 

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...