Skocz do zawartości
gesio

Pomocy Jaki Procek Płyta Pamięc Do Oc

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jaki procek,płyte i pamięc kupić do dobrego podkręcania.Zastanawiam sie nad sempronem 2800+,albo 3000+ 754 ram 512. Jaką wersje box czy oem a jeśli oem to jakie chlodzenie do tego .No chyba że coś innego proponujecie do OC. Prosze o pomoc osób w temacie .Pozdrawiam wszystkich na forum i ekipe TWEAK.PL Z góry dzieki za rade :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy ile chcesz wydać, zależy do czego ma być komputer

 

dosyć uniwersalnie i tanio:

 

o sempkach poczytaj i wyberz model, krecą sie tak samo wiec kwestią są możliwości (tj. cache, mnoznik, c&q)

 

oem jesli dostaniesz, chyba ze cenisz sobie dłuższą gwarkę i kawałek aluminium

 

plyta - dfi NF4x, + jesli cenisz sobie cisze zlaman na mostek

 

pamięć - przy tej plycie - coś na winbondach,, allegro

 

chłodzenie - freezer64

 

napisz co jeszcze chcesz mieć w zestawie,, płyta jest pod pcie, być moze będziesz musiał wyminić zasialcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hdd wd caviar 80gb obudowa atx midi tower tro-616 long / 400 w i nagrywarka DVD-+R Lite-on 16x16 DL(+-)oem Reszta kompa daremna .Powiedz czy box-owe wentylatory w sempronach są wystarczające do OC.Chciałbym coś w miare dobrego po dobrej cenie Możesz podać linki do tych sprzętów jaka jest ich cena słyszalem że płyta główna jest dobra z gigabayta k8ns albo( k8ne nie pamiętam teraz) do OC semprona czy ma duże znaczenie cache L2 sempron 2800+ 256kb ,a 3000+ ma 128kb który wybrać a może 3100+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam wybrałem 3100+,, 256kb l2 ma znaczenie

zasilacz to lipa,, trzeba badzie podmienić, drogo nie bedzie na allegro są fortrony

 

grafika - u ciebie zapewne agp wiec jesli nie chcesz jej zmieniac - pozostaie coś na nf3...

 

troche to gb przereklamowane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem na inter że sempron 2800+,3000+ spokojnie wyciągają 2,4 ghz na płycie gbk8ne np. gość napisał na sempronie 2800+ z płytą

EPOX-a z NForce 3 i w tej chwili mam 2,54 GHz przy 29 stopniach, szyna

glowna 310 MHz, pamiec 480 Mhz (6-3-3-2) i 100% stabilnosci. W SuperPI

przeskok z 1,48 min (VIA) na 44 sekundy.

Po prostu IDEAL! Czy to jest możliwe!!!! Jeśli tak to wystarczy mi to ,czy to jest dobry wybór! Nie chce zbyt dużo kasy wydać który lepszy semp 2800 czy 3000 .A karte graf. kupie później ati radeon 9550 albo 9600 pro tylko nie wiem chyba z gigabajta i czy 256 mb 128 bit czy 128mb 128bit Dzięki za pomoc pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie że sempron 2800+, albo 3000+ mi wystarczy tylko nie wiem jaka płyta główna i pamięc żeby po podkręceniu dobrze chodziło czemu nie 9550-9600 jest coś lepszego w tej cenie ?a ta płyta gb k8ne jest dobra do Oc czy coś innego co kupić?chyba kupie 754 bo nie wiem jak z kręceniem 939 i jest droższa czy ktoś ma podobny zestaw niech powie na co moge liczyć z dodkręceniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...