Skocz do zawartości
ZIBI_PL

Medieval: Total War 2

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos kupowal wersje kolekcjonerska?

Tak, ja kupiłem. Zdecydowanie warto i jest to jedna z najładniej wydanych edycji kolekcjonerskich gier.

Znalazłem za 100pln na Allegro, ale niedawno widzialem już za 80. Grzech nie kupić, zwłaszcza jeśli wiesz, że będziesz grał w jedną grę rok-dwa lata.

 

Dołączona grafika

 

Niestety wspomnieć trzeba o pewnym 'flaw' wersji PL. Pomijając spolszczenie to problem jest z multiplayerem. wersje lokalizowane są niekompatybilne ze sobą, ergo mając wersję PL zagrasz na multi tylko z kimś kto ma PL. I podmiana plikow txt tego nie zmieni, bo jest to zakodowane gdzies w kodzie gry. Ja rozwiązałem to w ten sposób, iż zainstalowałem po raz kolejny wersję ENG "legalną w inaczej" z polskim CD-Keyem. Zarzuciłem patcha i mam 1.1 ENG z działającym multiplayerem na cały świat.

 

Gra jest wypas, i już się modderzy za nią biorą. Zwłaszcza że jest miejsce na więcej nacji, będzie można coś ciekawego dodać (np. Czechów) lub Litwinów.

 

PS. Czeskie tabory SĄ hardcoded w plikach gry, ale nie ma do nich dostępu w kampanii ani bitwach.

Edytowane przez MesJasZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ma na mysli Tabor, czyli Taborytow, radykalny odlam husytow?

 

Taboryci

chyba że chodzi o polski tabor ale to już XVI - XVII w. a gra kończy się w 1530 r. dokładnie nie pamietam czy Polacy stosowali już taktykę taboru na początku XVI w. Edytowane przez cyganos king

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie Taborytów, lecz "tabor" jako jednostka wojskowa ( pospinane wozy i kolesie w środku). Info jeśli dobrze pamiętam gdzieś na totalwar.org.pl pisalo że ktoś się dokopał do tych jednostek.

 

Podobnie było przecież z Rome. Ludzie znaleźli tekstury statków a przecież bitew morskich nie było. Dopiero patch 1.2 wprowadzil że przy bitwie nad morzem mogleś zobaczyć na wodzie owe statki:) MYślę że zdolny modder wyciągnie to i wrzuci do gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj wciągneła mnie ta gra bardzo dawno mnie żadna gra tak nie powaliła jak Medieval II nie tylko piękna grafika ale też, że lubię czasy średnioweczne (Krucjaty, Inkwizycje itp) :) Teraz mam kampanie jako Cesarstwo Niemiecki troche trudno utrzymać jest wszystkie frakcje :?

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarla do mnei wlasnie edycja kolekcjonerska :) Fajna, szczegolnie skorzane "etui" wiazane rzemykiem jest niezle :)

Album tez wyglada kozacko, szkoda, ze pod wzgledem redaktorskim lezy (nagminne sa zgubione ogolnki, dopatrzylem sie tez paru literowek, a przeczytalem dopiero 14 stron...). Merytorycznie jednak jest calkiem ciekawy.

 

Wieczorkiem instaluje i do boju :twisted2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarla do mnei wlasnie edycja kolekcjonerska :) Fajna, szczegolnie skorzane "etui" wiazane rzemykiem jest niezle :)

Album tez wyglada kozacko, szkoda, ze pod wzgledem redaktorskim lezy (nagminne sa zgubione ogolnki, dopatrzylem sie tez paru literowek, a przeczytalem dopiero 14 stron...). Merytorycznie jednak jest calkiem ciekawy.

 

Wieczorkiem instaluje i do boju :twisted2:

Ile dałeś za wersje kolekcjonerską??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

140zl, kupilem w gram.pl. Polowalem na Allegro, ale jakos nie trafilem n nic ciekawego - ostatnia aukcja, jaka mnie interesowala, skonczyla sie na 115zl, do tego jakies 13zl musialbym dac za album - ergo, po podliczeniu przesylek, prosciej wychodzi doplacic pare zl i miec z pewnego zrodla i duzo szybciej.

 

Moze jakbym popolowal na Allegro, to trafilbym taniej - ale nie chcialo mi sie czekac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę grać w Medka2 bo jest żałosny. Nic się nie poprawiło jeśli chodzi o dyplomacje, dalej jest tragicznie głupia. Ai na mapie kampanii też nie zachwyca a o bitwach już nie będe wspominał poprostu żenada. Patch 1.1 niewiele poprawił, spodziewałem się czegoś więcej po tej grze. Mogliby dac jakieś urozmaicenie a nie tylko wkółko nieustająca ekspansja i szkolenie jednostek jakoś wieje nudą. Najlepsi są goście którzy non-stop podniecają się grafiką nie patrząc na inne dużo ważniejsze elementy gry chociażby sztuczna inteligencja.

Edytowane przez Yayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla nażekających na tragiczną dyplomację polecam tego modzika jest naprawdę dobry >>http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=75411

 

lista poprawek:

1.1 Features

- AI backstabs less

- Alliances last longer forming power blocks - extremely nice!!!

- AI decision making evaluateuates global reputation and faction standing

- AI attacks rebel settlements in the beginning with high priority

- AI concentrates its forces before attacking and attacks with bigger stacks

- AI defends settlements with more units

- Separate AI profiles for Catholics, Papal States, Orthodox, Muslims, and Neutrals

- Papal States will behave reasonable

- No alliances between islamic and christian factions

- Only limited alliances between catholics and orthodox factions

- Special relationship between the Pope and Italian states (Venice, Milan, Sicily) - Pope will ask for help when attacked

- Rebels will attack if they have the opportunity

- Balanced reputation system for more realistic results

- Drastically increased movement rate for all units - if you don't like it simply skip the file descr_character.txt

- However I recommend you try this out, as it helps AI performance a lot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u was tez ta gra sie zacina czy moze problem lezy po mojej stronie bo niecchem wierzyc ze az tak keispko z fpsami..:(

mam patch 1.1

grafike ustawiona na auto detect

no i nieraz po 5fps jak jest sporo jednostek, przewaznie 12-15(ujdzie jeszcze granie), rzecz jasna chodzi mi o bitwy

 

jak u was chodzi gra

sprzet z siga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi plynnie, fpsow nie ogladalem (stawiam na okolice 20 maks).

1280x1024, all max, Anizo x4, brak AA (autodetekcja wykryla 1024x768 Anizo x4, brak AA, wszystko max poza teksturami i cieniami na low).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to cos masz nie hallo ja mam radka x800 gto , słabszy konfig i wszystko na maxa z aa2 i af 4 ponizej kilkunastu fps nigdy nie spada wiadomo jak jest pełno jednostek to chodzi z [gluteus maximus] te kilkanascie fpsów i to praktycznie na kazdej karcie niezaleznie od jej wydajnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co kupowales wersje angielska skoro nie znasz angielskiego i nie miales spolszczenia ? :unsure:

Nie kupowalem tylko dostalem od kolegi.Kupil za granica pograł i teraz mi pozyczyl i zastanawiam sie czy jest spolszczenie.A angielski znam ale lepiej gra mi sie w gry jak mam po polsku :) Edytowane przez zwierzak07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo do czytania to tu nie masz :)

Dzieki za pomoc.

 

Jak mozna zwiekszyc poboznosc swoich ludzi poniewaz lazi mi po mapie inkwizycja i zabija moich ludzi za herezje?Nawet krola sie przyczepiła

Edytowane przez zwierzak07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy proboje zatakowac tatarow albo kiedy oni atakuja mnie,i daje walke na olu bitewnym wysypuje mi sie gra>wyskakuje blad ze gra napotkala jakis tam blad.Jesli dam automatyczna bitwe wtedy wszystko jest ok ale przegrywam;/

 

Mial ktos moze podobny problem i wie co z tym zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...