Skocz do zawartości
nrl

Crysis - Zamykamy :]

Rekomendowane odpowiedzi

M4TEUSZ

 

Cos ty taki zawistny ???

Mnie bynajmniej zal [gluteus maximus] nie bedzie sciskal z powodu wymagan nowych gier i DX10

Poprostu pracuje/zarabiamy normalne pieniadze to jak przyjdzie czas zmienie grafe na nowsza

ta z obsluga DX10

czego zycze wszystkim maniakom gier 3D :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M4TEUSZ

 

Cos ty taki zawistny ???

Wczoraj pisałem po małym rajdzie po pubach na Piotrkowskiej, a hydro jeszcze mnie nakręcił tymi "typami z 6600GT" :lol:

...ale fakt faktem, kart z dx10 jeszcze nie ma i jakiegoś efektu może brakować, pewnie nie będzie to nic rzucającego się w oczy, ale jednak :? Co do frameratu to faktycznie z czymś przyzwoitym na pokładzie nie ma co się marwić, za rok jak wyjdzie ta gra, wydajność dzisiejszego hi-endu w prawdzie pewnie będzie porównywalna z nowymi kartami klasy średniej ale i tak powinna zapewnić płynną grę w wysokich detalach, ba twierdzę że nawet "typy z 6600GT" po małej kombinacji norweskiej z konfigiem, sterami i bóg wie jeszcze czym pograją sobie w medium z HDRem i paroma innymi bajerkami, a grafika i tak ich powali na kolana dzięki napewno lepszej niż w obku optymalizacji kodu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutne jest to ze tak dlugo trzeba czekac na gre z tak mila dla oka grafika :/

Ciekaw jestem czy do tego czasu wyjdzie jakas gra ktora graficzne rzuci nas na kolana ???

ladny naprwno bedzie PREY ale czy az tak dopracowany graficznie jak CRYSIS ?

 

wlasnie wyskoczyl z dziury najnowszy Hitman ,graficznie to to tak paskudne ze mnie zemdlilo

graficzka dobra ;) ale na rok 2003 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ,że w temacie Crysis przerabiane są wszystkie tematy-silnik cry engine(1),zależność gier od CPU,X-box i X360 i pewnie jescze coś.

Jeżeli chodzi o Crysis ,a szczególnie jego wymagania ,nie można o nich pisać nie wspominając o Direct3D10.

 

Po pierwsze w/g twórcow tego silnika będzie to gra (jedna z pierwszych) pisanych pod nowe API(i Windows Vista co za tym idzie).W topicu zrobił się widze nimały szum związany z wymaganiami,tylko o jednym trzeba wspomnieć-Direct 3D10 to mała rewolucja w świecie grafiki 3D.

Główne założenia tego API są znane ,natomiast nie ma jeszcze pełnej specyfikacji ,a co za tym idzie produceci kart graficznych mają bardzo utrudnione zadanie-jakakolwiek zmiana dokonana przez Microsoft , spowoduje spore opóźnienie premiery kart graficznych nowej generacji.Podobny kłopot mają developerzy(np.CryTek),wiedzą ,ze przygotowanie ich silnika pod Direct 3D10 nie będzie problemem więc ogłaszają ,że jest to docelowa wersja.A ponieważ biblioteki tej jeszcze nie ma- pokazują grę na sprzęcie zgodnym DX9.

W ogóle co da Direct 3D10?I czym tak bardzo się różni od DX9?

W dużym uproszczeniu -wszystko rozchodzi się o efektywność,tzn.większość -o ile nie wszystkie -efekty specjalne w grach da się osiągnąć na DirectX 9©,niestety w sposób ,który powali nawet najlepsze karty.Tymczasem nowe karty te same efekty będą realizowały nawet o 100% szybciej,25% zysk wydajności jest niemal pewny.Tą wolną moc obliczeniwą developerzy mogą wykorzystać na wiele sposobow-a najpewniej dodadzą po prostu więcej efektów.

 

Co do wymagań Crysis dotyczących CPU.Tak się składa ,że Direct3D10 ma w jeszcze większym stopniu odciążyć CPU(i tym samym przecieść ciężar obliczeń na GPU).Głównie dotyczy to efektów cząsteczkowych(np.wybuchy itp.).

Memexport z kolei-ma uwolnić programistów od problemu ograniczonej pamięci (video).W tej chwili pisząc engine muszą przygotowywać go tak ,by "pasował" do kart z 128-256MB RAM.itd-memexport ma ich od tego uwolnić,po prostu tego ograniczenia nie będzie i cała pamięc systemowa może byc używana(w dużym uproszczeniu).

Podsumowując ,gdyby nieszczęsna -przysłowiowa- 6600GT była zgodna z direct3D10 to mogło by się okazać ,że potrafi więcej,lepiej ,szybciej .

A na pewno takie karty się pojawią-GF8600GT?-chodzi oczywiście o przedział cenowy).

Dlatego też panowie z CryTek wspominają ,że "prawdziwy next gen to PC".

 

Co do konsol -X360 ma "wiele" wspólnego z PC:napęd DVD ,HDD,USB.Bo poza tym są to zupełnie inne architektury -rozwiązania z Xenosa(karty z X360) dopiero mają trafić na rynek PC.

Już RSX z PS3 ma troche więcej wspólnego z piecem.

 

Także jestem pewien ,że konsole dopiero pokażą na co je stać...Jak zobaczyłem The Chronicles of Riddick na X-klocu(niemalże rok przed wer. na PC),to zaliczyłem opad szczęki,rówinerz Far Cry na X-sa jest naprawdę niezły(zważywszy na wiek konsoli i np.tylko 64MB ramu )-choć z oryginalnym Far Cry ma niewiele wspólnego.

Również Crysis zawita na konsole-to niemalże pewne,bo dla developerów to okazja do zarobku i tyle.

 

A Far Cry na GF2/4MX?IMO szkoda się w ogóle męczyć-nie ma 90% efektów,juz na GF4Ti da się pograć-i widać kuszt programistów z Cry Tek-bo ich silnik jest jednym z najlepszych o ile nie najlepszym obecnie(o enginie HL2 nawet nie wspominam -kiepski jednym słowem).

Dobra--ide spać.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ultima sie troche pospieszyla z preorderami

 

http://www.ultima.pl/itemnfo.php?id=3904

 

heh 160zl niezla cena juz widze te kolejki

:lol2: a kto wie może ta gra też pojawi się tak nagle jak Far Cry. Przecież o Far Cry zaczęto pisać w gazetach pare miesięcy przed premiera :unsure: ale to by było pobożne życzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa teraz tylko zamawiać i cieszyć się jak przyślą za 2 miesiące :lol2:

 

Jak już jest preorder to ciekawe kiedy mają zamiar wydać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość HDR_o

Te screeny mnie rozwalily.Podobno sa juz s tare,ale dop[iero dzis 1 raz je widzialem.Jak gra bedzie tak wygladac to mysle,ze X360 bedzie chyba schodzil z rynku :D Tak to chyba bedzie wygladac grafa na PS3 :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te screeny mnie rozwalily.Podobno sa juz s tare,ale dop[iero dzis 1 raz je widzialem.Jak gra bedzie tak wygladac to mysle,ze X360 bedzie chyba schodzil z rynku :D Tak to chyba bedzie wygladac grafa na PS3 :o

Jesus po raz n-ty powtarza się to samo te screeny są z PC i nie ma w planach wydania tej gry na żadną konsole. Weź hydro poczytaj ze 2-3 strony wstecz to zrozumiesz. Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość HDR_o

Jesus po raz n-ty powtarza się to samo te screeny są z PC i nie ma w planach wydania tej gry na żadną konsole. Weź hydro poczytaj ze 2 strony wstecz to zrozumiesz.

Przeciez ja doskonale to wiem.W tej wypowiedzi mialem na mysli to,ze konsole nie maja szans (poza PS3 :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie źle cie zrozumiałem, a tak poza tym to myśle że X360 też by pociągnął w końcu nie ma co gdybać, ale z tego co widać to PS3 wcale nie jest mocniejsze od X360 ba nawet chip graficzny ma gorszy od kloca jedynie co może nadrobić to procem, ale i on jest trochę przereklamowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hydro, mimo że sam gram w 95% na pc, to jednak sugeruję Ci po koleżeńsku, zanim napiszesz kolejną banialukę o 3d rawpower x360, poogladąj parę trailerów (najlepiej w hdtv) gier z x360, np. najnowszego MOH. Zapewniam Cię, że portki same spadną i nabierzesz trochę dystansu do mocy pc lub konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Cytat z tego sklepu Ultima:

 

Wciągająca fabuła

Zadaniem gracza jest wykonanie niesamowicie odpowiedzialnej misji odparcia inwazji obcych i ocalenia ludzkości.

 

Mam sie smiac czy plakac? ;]

Niesamowita misja ocalenie ludzkosci... to lubie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość HDR_o

Draaki - powiedzialem to pewnie dlatego,ze w pierwszych trzech screenach nie da sie zobaczyc roznicy miedzy rzecyzwistoscia.Toz to nawet ta nowa wersja filmu final fantasy tak nie wygladala.Matka weszla do pokoju i pyta co to za widokowka,zebym dal na pulpit :D Zgadzma sie z nia - 1 screen wyglada jak widokowka a nastepne jak praewdziwe fotki dzungli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że pełna zgoda z Tobą, Hydro, co do jakości grafiki w Crysis. Jest niesamowita! Ale równie ogromne wrażenie robi na mnie trailer najnowszego MOH na x360, polecam sprawdzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Draaki - powiedzialem to pewnie dlatego,ze w pierwszych trzech screenach nie da sie zobaczyc roznicy miedzy rzecyzwistoscia.Toz to nawet ta nowa wersja filmu final fantasy tak nie wygladala.Matka weszla do pokoju i pyta co to za widokowka,zebym dal na pulpit :D Zgadzma sie z nia - 1 screen wyglada jak widokowka a nastepne jak praewdziwe fotki dzungli

Niestety to tylko screeny. Zobaczymy jak bedzie ta gra wygladac w rzeczywistosci. Jak sam doskonale wiesz czesto gracze sa "karmieni" super wypasionymi trailerami, screenami itp., a po premierze gry okazuje sie, ze byly to tylko marzenia tworcow na temat swojej produkcji. Chcialbym aby Crysis wygladal tak jak screenach i byc moze nie sa to zadne "fejki" lecz wole do nich podchodzic z dystansem i zbytnio sie nie napalac bo rozczarowanie moglo by byc zbyt bolesne ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość crysis

Te screeny mnie rozwalily.Podobno sa juz s tare,ale dop[iero dzis 1 raz je widzialem.Jak gra bedzie tak wygladac to mysle,ze X360 bedzie chyba schodzil z rynku :D Tak to chyba bedzie wygladac grafa na PS3 :o

jakie xbox360 jakie ps3 oficialnie crytek nawet nie pracuje nad wersjami konsolowymi

to jest wersja pc i narazie nie ma innych wersji, czy to az tak trudno zrozumiec

te screeny sa tez w dx9c tak wiec dx10 bedziej jeszcze lepiej lepsze efekty dynamiczne przy ktorych karty dx9 dostaja zadyszki

 

pozytywna rzecza jest ze na konsole cena bedzie oscylowala w granicach 300-400zl :)

 

gra natomiast pokazuje jakim badziewiem nas karmiono na pc mimo takich graf jak 1900xtx 7900gtx ( wyjatek moze fear)

Dzisaj wiekszosc produkcji to albo podrasowany unreal engine 2.0 + niektore efekty dx9 albo jak bf2 stary silnik + nowe efekty ( woda kurz itp) a jak sie idzie nawet wlasnego cienia nie widac heh. Im dluzej gram w bf2 ( bo gierka niezla ) tym widze jaki badziew graficzny to jest

Obecnie w multi poza fear nie ma na czym zawiesic oka

jezeli multi w crysis bedzie taki jak prezentowany w licznych wywiadach to moze nawet kupie orginal (choc pewnie ta gierka to bedzie raj dla camperow chowajacych sie w krzakach i czekajacych az ktos podejdzie a tego akurat w multi nie bardzo lubie)

 

co do odwiecznej wojny xbox360 vs ps3. Naprawde te konsole prezentuja podopne mozliwosci graficzne i ewentualne roznice leza w nieuddolnosci developerow. Ps3 widze przewage w lepszej fizie dzwieku i innych elementach wynikajacych z przewagi cella( ktory nie jest przereklamowany) nad 3xpowerpc

Edytowane przez crysis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość urwał_nać

pozytywna rzecza jest ze na konsole cena bedzie oscylowala w granicach 300-400zl

ke?

 

czego cena? bo chyba nie gry <buahah>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość crysis

Niestety to tylko screeny. Zobaczymy jak bedzie ta gra wygladac w rzeczywistosci. Jak sam doskonale wiesz czesto gracze sa "karmieni" super wypasionymi trailerami, screenami itp., a po premierze gry okazuje sie, ze byly to tylko marzenia tworcow na temat swojej produkcji. Chcialbym aby Crysis wygladal tak jak screenach i byc moze nie sa to zadne "fejki" lecz wole do nich podchodzic z dystansem i zbytnio sie nie napalac bo rozczarowanie moglo by byc zbyt bolesne ;).

crytek to nie sony :lol2: :lol2: i killzone prerender czy motorstorm

 

ke?

 

czego cena? bo chyba nie gry <buahah>

jesli w ogole bedzie gierka na konsole ponizej 300zl w cene watpie

 

unreal 2007 ps3 tez juz widze 300-400 jak w banku

 

za wypasione gry hity z extra multi firmy sobie licza ( np cena bf2 na pc)

 

oczywiscie mowie o cenach premierowych w sklepach a nie jakies allegro second hand pol roku po premierze

 

na konsole jesli w ogole zawita to przed q3-q4 2007 bym sie tego nie spodziewal

 

i tak jak crytek stwierdzil pc to prawdziwy next gen

Edytowane przez crysis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że pełna zgoda z Tobą, Hydro, co do jakości grafiki w Crysis. Jest niesamowita! Ale równie ogromne wrażenie robi na mnie trailer najnowszego MOH na x360, polecam sprawdzić ;)

No, wyobrazam sobie to na moim 37" HDTV, MOH zamiata wszystko pod dywan, ale rownie fajnie zapowiadaja sie inne wojenne strzelanki na ixa. Walka wrecz w trailerze COD3 tez wyglada smakowicie a i nowe BIA tez niezgorzej i zdaje sie, ze kolejne gry na ixa beda wygladac jeszcze lepiej. Na razie x360 okupuje moj 5 letni syn :D pogrywajac w PGR3, ale czuje, ze najblizsza jesien bedzie moja :twisted2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość crysis
crysis skad ty te ceny bierzesz?? Ja kupuje gry ponizej 200 zł baa PGR3 w folii za 110 zł kupiłem

2149407[/snapback]

No, wyobrazam sobie to na moim 37" HDTV, MOH zamiata wszystko pod dywan, ale rownie fajnie zapowiadaja sie inne wojenne strzelanki na ixa. Walka wrecz w trailerze COD3 tez wyglada smakowicie a i nowe BIA tez niezgorzej i zdaje sie, ze kolejne gry na ixa beda wygladac jeszcze lepiej. Na razie x360 okupuje moj 5 letni syn :D pogrywajac w PGR3, ale czuje, ze najblizsza jesien bedzie moja :twisted2:

 

oj moze dojsc do rekoczynow juz widze ten widok placz krzyk

z drugiej strony czy chcesz miec za 10lat w domu cyborga

nowe technologie w mlodym wieku trzeba dawkowac rozsadnie

 

bo pokusa dzisaj wieksza niz np w 94 roku kiedy ja chodzilem do podstawowki a z racji posiadania 286 i jakies tam wycigowki 2d 16 kolorowej formula mialem alternatywe gra w kosza z kumplami albo szkola

a dzisaj przypadki smierci przy komputerze ( korea) itp

 

a teraz jak slysze szczyle 6-8 letnie tylko o pc konsolach grach rozmawiaja to az strach pomyslec jakie cyborgi za 10 lat to beda mieli utrudniony kontakt z rzeczywistoscia

Edytowane przez crysis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ultima.pl/itemnfo.php?id=3156

http://www.ultima.pl/itemnfo.php?id=3413

 

do tego dodaj sobie koszty wysylki pobrania przelewow itp

ceny nie klamia w empiku jest jeszcze drozej

 

na ps3 napewno beda wyzsze ceny(blueray)

 

a ze kupiles taniej ( bez marzy sklepowej vatow itp) na allegro jakis czas po premierze , albo gdzies tam z dojscia to juz inna sprawa

 

dla mnie konsola bez mozliwosci uruchamiania kopii zapasowych nie ma racji bytu

ale ty jako przykład podajesz najdroższy sklep w Polsce. U mnie w mieście jest sklep gdzie gierki za 229 zł kupisz ( z Vatem i innymi [ciach!]łami). A to, że na ps3 gry będą drogie przez BR to mi się też tak wydaje.

 

masz przykład ghost recon aw

i widzisz teraz roznice ??!!

Edytowane przez PawelDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ty człowieku ogaraniasz czasem, ze...

a ) X360 NIE MIAŁ PREMIERY W POLSCE, i ceny są windowane w góre przez sklepy, ktore to sprowadzaja na wlasna reke?

B ) ze kupowanie w ultimie, to tak jak kupowanie w komputroniku, czyli + chora marża?

c ) ze nigdy nie widziałem gry droższej niż 300 zł na żadną konsole, a Ty mi tu wyjezdzasz jeszcze z ceną 400 zł i tylko dlatego, ze "w ultimie jest drogo" :F Toz to głupota niewąska ;f Tak jakbyś usilnie chciał pokazać, jakie te konsole nie są złe i drogie :F

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

dla mnie konsola bez mozliwosci uruchamiania kopii zapasowych nie ma racji bytu

I moze to wlasnie jest powod, dla ktorego na konsole jednak powstaje wiecej FAJNYCH gier niz na PC. Bo na PC KAZDY gra w piraty, kupujac oryginaly w okolicach gwiazdki (rodzice dzieciom), albo jak sa wymagane do gry online. A na konsole jednak latwiej jest sprzedac taka ilosc oryginalow, zeby nie stracic na piractwie. Nie kazdy przerabia konsole, nie kazdy gra z "kopii zapasowych".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, wyobrazam sobie to na moim 37" HDTV.....

[OT]

Wyciaga to chociaz 768i cz yjest to tylko HDTV z nazwy? (HD ready) ?

[/OT]

 

EDIT:/

@sialala pojecie FAJNE gry jest wzgledne, imo nie wydaje mi sie aby na konsole powstawalo wiecej fajnych gier ale to imo ;)

 

BTW: Czemu w temacie o Crysis, grze ktora ma powstac tylko na PC nagle pojawil sie watek konsol?

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

[OT]

Wyciaga to chociaz 768i cz yjest to tylko HDTV z nazwy? (HD ready) ?

[/OT]

Jesli juz, to 720i, ewentualnie 720p. Druga sprawa: kazde HDReady (chyba?) wyciaga co najmniej 720p, gdyz te 720 ma spokojnie (najczesciej jest to 1280x768, ewentualnie 1366x768). Trzecia sprawa: wiekszosc HD Ready wyciaga 1080i. Chyba, ze to plasma, to tutaj juz sie nie orientuje.

 

P.S.

 

Ponoc Battlefield na X360 ma juz wiecej stalych graczy niz wersja PC. Dorzuc do tego absolutnie bezproblemowa lacznosc glosowa przez Live i moze jednak sie przekonasz? ;)

BTW: jakie gry zaliczysz do miana "fajnych" z tych, co wyszly na PC w ciagu ostatnich dwoch lat?

Edytowane przez sialala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość HDR_o

I moze to wlasnie jest powod, dla ktorego na konsole jednak powstaje wiecej FAJNYCH gier niz na PC. Bo na PC KAZDY gra w piraty, kupujac oryginaly w okolicach gwiazdki (rodzice dzieciom), albo jak sa wymagane do gry online. A na konsole jednak latwiej jest sprzedac taka ilosc oryginalow, zeby nie stracic na piractwie. Nie kazdy przerabia konsole, nie kazdy gra z "kopii zapasowych".

No,ale te 80% uzytkownikow by sie znalazlo (mowie tu zarowno o pc jak i o konsolach),a wracajac do tematu to mimo,iz najbardziej liczy sie dla mnie grywalnosc to jesli Crysis bedize miala taka grafe to i grywalnosc stanie sie wtedy na wyzszym poziomie,taka graficzka powoduje,ze az chce sie grac.Musze jeszcze zobacyzc ten trailer do mohy,ale nie sadze by zrobil na mnie az takie wrazenie jak te 3 pierwsze screeny,chociaz kto wie,ostatnio czesto jestem zmuszony zmieniac zdanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...