Skocz do zawartości
nrl

Crysis - Zamykamy :]

Rekomendowane odpowiedzi

Rzucilem palenie ale.... A nie o tym [; Dobra, dym i ognien przy trabce. Do tego deszczyk ktorego nie ma w dx9... Ehh... Dx10 pelna geba. Jak tak dalej pojdzie to programisci beda robic wszystko zeby dziewiatka wygladala szpetniej niz quake 1 :wink:

 

laeskrad

Dzieki za informacje z pierwszej reki. Teraz sie zapytam - dx9, sli i physix... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

DX10 to jest marketingowa ściema wymyślona przez Microsoft w celu jak najlepszej sprzedaży Visty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja niczego nie bronie :-) Smiesza mnie tylko takie porownania na ktorych nie pokazuje sie TYCH SAMYCH akcji. Oczywiscie, efekty wylatujacych przedmiotow sa nie do zrobienia na DX9 < :lol2:

Byc moze jakies efekty pogodowe to i owszem, chociaz sa przeciez gry pod dx9 gdzie sa takie efekty... Natomiast skoro dx10 tak mocno miazdzy dx9, to poprosze o pokazanie tego w sposob uczciwy a nie sztuczkami, kotre zatracaja dzialaniami a'la optymalizacja sterow pod 3Dmarki :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

Rzucilem palenie ale.... A nie o tym [; Dobra, dym i ognien przy trabce. Do tego deszczyk ktorego nie ma w dx9... Ehh... Dx10 pelna geba. Jak tak dalej pojdzie to programisci beda robic wszystko zeby dziewiatka wygladala szpetniej niz quake 1 :wink:

 

laeskrad

Dzieki za informacje z pierwszej reki. Teraz sie zapytam - dx9, sli i physix... :twisted:

No to nawet, to teraz porownaj sobie koszta, ile kosztuja dwie takie karty 7900gtx (niech nawet bedzie gs,choc raczej bylby za slaby, ale ok - 1000zl), koszt agei - 900zl. Teraz tak - cene mamy praktycznie taka sama jak gf8800gtx, choc imo do komfortowej gry w przyzwoitych detalach powinien spokojnie wystarczyc 8800gts 320 (za 1000zl) na takim C2D E4300 minimalnie podkreconym, ale ok - zalozmy nawet, ze 8800gts 320 bedzie zbyt slaby do komfortowej gry (choc nie, nie sadze, ale kurde no juz zalozmy) to masz cene taka sama jak 8800GTX i zobacz ile masz slotow w komputerze zajetych. Teraz sobie wyobraz, ze w to pci wlozysz sobie cos, co akurat by Ci sie bardzo przydalo, a co z pcie ? Uwazasz, ze oplacalne jest w dzisiejszych czasach tracic 2 sloty obstawione kartami z dx9, ktore wydajnosciowo i tak beda gorsze niz 8800GTS 320 ? No tak, zawsze mozna miec 2x 7950gx2 i wydac sobie 2200zl i w dalszym ciagu nie miec DX10 :P Slicznie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

Duzo gdybania. Domek z kart moze runac przy porownaniu mid dx10 z pelnym dx9.

Zademonstruj mi duet 7900gt gorszy od 8800gts. I kto przejmuje sie iloscia slotow czy zuzyciem pradu?

Oj przejmuja sie, szczegolnie tym pradem, o czym tez zapomnialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm jeżeli dobrze się orientuję to np na x36 czy ps3 jest dx9, a niektóre tytuły wyglądają imponująco ... efekty pogodowe też na dx9 da się zrobić :) w dx10 chodzi przede wszystkim o ilość różnorodnych obiektów i niektórych efektów ...

Edytowane przez Alta1r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że różnice są. Te filmiki zrobiono właśnie po to, żeby różnice były widoczne, choć IMO z marnym efektem. Prezentacje DX10 są dłuższe, więcej się dzieje, więc ciężko tu mówić o porównaniu. Chwilowo bez rewelacji, więc nie ma co sapać jaki to DX9 jest brzydki.

 

Co nie zmienia faktu, że DX10 wchodzi i jesteśmy na niego skazani, tak samo jak wcześniej na ósemkę i dziewiątkę...

 

Teraz sobie wyobraz, ze w to pci wlozysz sobie cos, co akurat by Ci sie bardzo przydalo...

Aż sie boję co takiego... :oops: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzicie różnice w cieniowaniu podloza w demie Hunter? Jest kolosalna - podobnie ma się sprawa z dymem.

Poza tym w wersji Dx9 nie ma deszczu ... Ogeń w sumie podobny, a spodziewalem sie tytaj wiekszych roznic.

 

Jungle na Dx9 i Dx10 wygląda podobnie, brakuje kilku efekow ale chyba celowo nie zostaly dodane ....

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladnalem tez drugi filmik. No tak, swiatlo jest w dx 10 bardziej miekkie. Ale AI, miodzio <_< , jesil takie ma byc w finalnej grze to ja przepraszam... w Vietcongu bylo 10 x lepsze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musicie wziac poprawke na to, ze producenci specjalnie eksponuja wspaniale efekty DX10 i przygaszaja te, ktore mozna osiagnac na DX9, niestety (albo stety) wchodzimy w ere DX10 i takie przypadki bede coraz czestrze, to jest nieuniknione, w koncu DX10 zacznie panowac, ale nie dajmy sie oglupic.

 

Podobna sytuacja byla przy okazji HL2, woda na DX9 wygladala super, a na DX8, byla kijowa, pozniej wyszedl jakis patch (zrobiony chyba przez zapalencow), ktory sprawil, ze woda w DX8 wygladala niemalze tak jak w DX9.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylooozuj, na 100% A.I. bedzie lepsze - to mialo tylko pokazac jak się sTRZela etc. Chyba pamiętacie A.I z FC? :>

 

Wielblad godny temperatury na zewnatrz

//Orgiusz

 

EDYTA:

Ale tak miało byc :> "szczela" czy tam "stszela" bo to było walenie do drętwo stojących kukieł - ale niech Ci będzie - taka praca :D :>

//Caleb

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i niech "wielbiciele" dx10 nie mysla ze na kartach 8500 i 8600 i jeszcze bardziej wykastrowanych ktore planuje Nvidia uświadcza pieknych widoków ... co juz kilka postów wczesniej pisałem.

 

chcesz miec DX10 ? to wpierw przynajmniej kup ktorys z modeli 8800 lub odpowniednika >ATI 2900 ewentualnie 2600

 

bo nie moge sobie wyobrazic piekna grafiki z efektami dx10 grajac na gf8600 w LOW "detalis" :E

 

LOST PLANET w środowisku dx10 z systemem Vista, kastraty Nvidii nie maja wiekszych szans co pierwsze testy to potwierdzaja ( oczywiscie trzeba brac mała poprawke na to ze podobno full ma byc bardziej zoptymalizowany, jednak na cud bym nie liczył )

 

wniosek taki ze wolę pograc na maks detalach w dx9 niz na low w dx10 ... lub oczywiscie kupic coś z górnej połki ;] - a na to trzeba mieć pieniążki a przeciez o suchym pysku dla karty graficznej życ sie nie bedzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

Serio nie widzisz? ;-)

Przeciwnicy moze nie sa tacy ruchliwi i latwo ich trafic, ale pewnie to byla gra na easy a celem bylo poprostu pokazanie roznicy w grafice i efektach a nie w AI, zreszta tak jak juz ktos napisal - do premiery napewno to zmodyfikuja, w koncu do premiery jeszcze cale 4 miesiace i 4 dni a trzeba sie liczyc z kolejnymi obsuwami wiec spokojna Twoja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ennooo Panowie, jaka jest prawda o DX9 i DX10 się na Crysisie nie dowiemy. Jestem pewny, że go robią pod Vistę i najwazniejszy będzie oczywiście DX10 i na maksa będą się starali efekty w DX9 uprościć ale nie wiadomo dlaczego? Czy robią to z premedytacją czy po prostu lepiej im pracować w nowym środowisku DX10. Więc nie wiem czy te wywody i dalsze polemizowanie na ten temat ma sens. Dali te filmiki właśnie po to aby zrobić burzę :)

 

Przeglądnełem filmiki klatka po klatce:

Dołączona grafika

Z tego co widzę to wygląda to tak jakby wypełnili junglę w DX10 jakimś innym powietrzem :) Ale serio rożnica chyba tylko w tych słupach światła.

 

Zauważyłem też, że między klatkami 554 i 555 jest dziwne dogranie grafiki drzewa.

Widać także jak w DX9, podczas rozwalania przeciwnika w naszą stronę leci jego karabin. Dziwne jakim cudem go tak dalego wywaliło.

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko to różnice tym trailerze w miedzy dx9 a dx10 są ogromne. Deszcz, cienie, dym, fizyka latających elementów z rozbitych urządzeń, oświetlenie ... Nie wiem czy technicznie jest to możliwe w takim wykonaniu na dx9. Jesli nawet to jakim nakładem mocy obliczeniowej.

 

@q8ic - a kto tak powiedział, że ma być szybszy? Trudno mówić o przyspieszeniu, jeśli w grę wchodzi o wiele bardziej zaawansowana technika ogólnie pojętego renderingu i fizyki ruchu.

 

BTW - powoli zaczyna sie tu robić piaskownica. Ludzie ze słabszym sprzętem biadolą na dx10, jakby w obronie tego co jeszcze u nich działa. Z drugiej strony posiadacze kart dx10, łudzą sie że ich karty poradzą sobie z Crysis z paluszkiem w pupci i bronią nowego standardu. Panowie.... Postęp idzie do przodu, pojawiają sie nowe efekty graficzne. Nie ma co się łudzić, że obecne GTX/x2900xt/xtx poradzą sobie z płynnym renderingiem sceny w full opcji. Do premiery 4 miechy i raczej nie ma co się łudzic na jakieś super optymalizacje, by banglało przyjemnie na choćby 7900GT/x1950 . To co pokazują wbija w ziemię i po prostu nie mam prawa uważać, ze nie będzie to wymagało olbrzymiej mocy obliczeniowej przy wykorzystaniu DX10. Zejdźmy na ziemię.... Przerabialismy przeciez to juz na FarCry....

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Brusiek

graficzka wyglada slicznie, ale walka w lesie przypomina mi bardziej 3dmarka niz realistyczna wymiane ognia

prooszę cie ;] kucyk ten filmik nie miał prezentować niczego innego jak grafiki i efektów z resztą ta gra nie ma być realistyczną taktyczną strzelanką :wink: Z resztą widać gołym okiem, że to z góry zaplanowana scenka przez devów :lol:

 

A co do DX9 to może i efekty z DX10 dało by się zrobić ale ciekawe czy starczyło by wydajności na gre w dużych rozdzielczościach bo seria 7xxx i 1xxx w wydajności nawet w DX9 jest daleko za serią 8 i pewnie dlatego programiści wolą się skupić na DX10 który to i będzie wykorzystywany przez przyszłe karty a kto wie może tak jak z FC i Crysis będzie miał patche dające nam dobrodziejstwa DX10 z dodatkową literką:wink:

 

PS zobaczcie dział news NV szykuje nam grafikę o mocy 1 tera flopa żebyśmy sobie w crysisa pograli ;]

Edytowane przez Brusiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mniej straca niz Ci ktorzy posiadaja karty typu 8500-8600 takie "pseudo" karty pod dx10, ze 128bitowa szyna, maksymalnie i do bólu :) wykastrowane wzgledem 8800, to taki "FX 5200 z obsługa dx9 ;]"

hahahhahah :lol2: napewno,ja mam 8600GT i myśle że w directX 10 na medium pogram,a posiadacze seri poniżej 8 mogą sobie tylko pomarzyc papapa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm tylko posiadacze serii 7xxx pograją w nią na maxa (dx9) i to będzie lepiej wyglądało niż dx10 na medium ale to takie małe ot ;)

Edytowane przez Alta1r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm tylko posiadacze serii 7xxx pograją w nią na maxa (dx9) i to będzie lepiej wyglądało niż dx10 na medium ale to takie małe ot ;)

tak napewno :lol2: juz widze jak GF 7900GS ciągnie tą gre na maksa :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahahhahah :lol2: napewno,ja mam 8600GT i myśle że w directX 10 na medium pogram,a posiadacze seri poniżej 8 mogą sobie tylko pomarzyc papapa

W lost planet takze? W Alan wake? Hellgate london? Unreal Tournament 2007? Bioshock?

Hmm imho może na medium w 640x480, wiec nie ekscytuj sie tak bardzo. Nikt tu nie pyta ktora karta lepsza, tylko omawiany jest dx10 ktory zapowiada sie masakrycznie sprzetozernym.

Bo jak wyszedl dx9.0 i pierwsze karty ati9700 , to pozwalaly one na plynna gre w pierwsze gry z 9dx. Dzis ati i nvidia imho ma karty troszke za slabe by udzwignac dx10 pelna geba ( no moze 8800ultra w SLI:D) nie mowiac juz o rynku middle end...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

hm tylko posiadacze serii 7xxx pograją w nią na maxa (dx9) i to będzie lepiej wyglądało niż dx10 na medium ale to takie małe ot ;)

ja tam bym wolal dx10 w medium niz dx9 w high :P Swoja droga widzialem ten trailer z tej sceny (wczesniej w tym filmiku byl pokaz swiatla na .. statku? i deaph of filtr) i zarowno scena z dzungli jak i z huntera to dokladnie tak samo nagrane sceny i bylem wtedy pewny, ze to byl DX10 a jak sie okazuje jednak tamten filmik byl prezentowany na DX9 :o Swoja droga, czy ktos wie, co to za utworek ? :) I swoja droga - ktos
widzial ??

Edit - chodzilo mi o muze z

filmiku :) Zna ktos tytul ? :) Edytowane przez laeskrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie mowiac ze za 450zł mamy karte 8600gt (sonic lub galaxy) z lepszymi pamieciami, a po vmodach karta duuuuuuuzo potrafi (no ale bez przesady), wystarczy spojrzec na karte ChrisG'a :wink: I juz widze jak se 7900GS bedzie lepiej radzil w DX'ie 9 niz 8600GT w Dx'ie 10 :lol2: (w crysis'ie* rzecz jasna .... )

 

Zreszta nadejda testy to wszyscy sie przekonacie... *Zobaczycie ze zespol Crytek-Microsoft-NVidia bedzie sie ze wszystkich sił starał, żeby DX10 nie dosc ze lepiej wygladal to jeszcze lepiej chodził (nawet jesli ma to byc czysty kant) :rolleyes:

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...