Skocz do zawartości
nrl

Crysis - Zamykamy :]

Rekomendowane odpowiedzi

Gość OpenSource

Crysis jest na tyle konfigurowalny, że można sobie ręcznie ustawić w cfg, jakie efekty i w jakim stopniu mają być włączone w danych detalach shaderów.

jesli tak bedzie to spoko .... chociaz mojemu staruszkowi to niewiele pomoze podejrzewam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem już i oddam kluczyk. PW

 

Już nieaktualne :)

 

RazorBMW kluczyk już leży na twoim PW.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

a to ja tez poprosze o kluczyk jakby ktos byl na tyle uprzejmy ;)

w zamian przysłowiowe piwo na WCG :)

 

btw : ktory klient trzeba miec bo widze 3 rozne na fileplanet ...

Edytowane przez OpenSource

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna rzecz ( w kwestii crysisa ofcoz ;-) )- już oficjalne minimalne wymagania odnośnie grafy- R9800PRO. Przecież to gra high-end- "zabija" najnowsze/najdroższe konfigi a tu taki kwiatek. Czyżby autorzy mieli sentyment do tej grafy? Eee... Czy więc chodzi o to, aby wyciągnąć max kaski z jej sprzedaży?

 

Najnowsze produkcje (MOH, C.B. Jericho, Bioshock) nawet nie wystartują na r9800 a produkt przez wielu uważany za wyznacznik jakości dla przyszłych gier teoretycznie pozwoli na staruszku grać na minimum...

Edytowane przez pc_max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

problem polega na tym ze wszystkie gry powinny byc pisane jak Crysis a nie sa. Powinny byc maxymalnie skalowalne do sprzetu. Taka jest w koncu zaleta PC. Tylko ze dzisiaj gry pisze sie niechlujnie, byle najkrotsza droga na polke sklepowa, pomijajac polowe graczy i wmawiajac im ze gra nie pojdzie bo komputer za slaby.

To ze gra bedzie kilerem sprzetowym nie oznacza ze po obnizeniu detali nie moze zadzialc na komputerach slabszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem polega na tym ze wszystkie gry powinny byc pisane jak Crysis a nie sa. Powinny byc maxymalnie skalowalne do sprzetu. Taka jest w koncu zaleta PC. Tylko ze dzisiaj gry pisze sie niechlujnie, byle najkrotsza droga na polke sklepowa, pomijajac polowe graczy i wmawiajac im ze gra nie pojdzie bo komputer za slaby.

To ze gra bedzie kilerem sprzetowym nie oznacza ze po obnizeniu detali nie moze zadzialc na komputerach slabszych.

...dzisiaj gry pisze sie niechlujnie... - no cóż, gry są coraz bardziej złożone, a co z tym idzie poziom trudności dla programistów coraz wyższy. Więc nie ma się co dziwić występującym błędom.

Wiadomo da się robić gry "prawie" perfekcyjnie - jak np Blizzard, ale ile trzeba na nie czekać.....

Założe się że "prawie" każdy by wolał gre szybciej z bugami (i czekać na łatki) niż czekać na dopracowany produkt.

No i jeszcze jedno: gdyby nowe gry nie wymagały nowego sprzętu, to firmy go produkujące nie miałyby klientów.

Oczywiście całe te koło napędzają gracze, bo to oni (my) chcemy coraz lepszych technicznie gier.

 

sorry za OT, ale jakoś mnie tak....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

ja tam wole lepsze gry z lepszymi pomyslami i z nowymi mozliwosciami ktore mi gra oferowalaby niz gre lepsza technicznie ...

za oknem mam niesamowita grafike , dziekuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A JA mogę potwierdzić ,mi na Radku 9800SE BETA CRYSIS działa(na 1024x768 i wszystko opcje LOW :D ) ale działa. Średni FPS jest ok 10-15, wiadomo, tragedia. Ale i tak jestem zadowolony tym, że się gra uruchomiła. :rolleyes:

Możesz podać dokładny konfig ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam wole lepsze gry z lepszymi pomyslami i z nowymi mozliwosciami ktore mi gra oferowalaby niz gre lepsza technicznie ...

za oknem mam niesamowita grafike , dziekuje ;)

A nie rozumiesz, że umożliwia to właśnie technika i zaawansowane silniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

A nie rozumiesz, że umożliwia to właśnie technika i zaawansowane silniki.

nie wnikajmy w szczegoly ;)

 

pogralem troche w ta bete MP.

nie wiem czemu wszyscy w przypadku tej bety pisali ze karty graficzne nie daja rady ...

ja zauwazylem ze tak jak w kilku innych grach gdzie mamy do czynienia z duzymi obszarami, giera korzysta z duzej ilosci pamieci.

 

U mnie na poczatku po odpaleniu byla tragedia ( oczywiscie nie moglem sie powstrzymac i dalem wszystko na high :) ) , dysk czytal jak oszalaly, skutecznie wplywajac na framerate ograniczajac go do 5-10fps ...

 

ale , poszedlem zrobic sobie herbate , wrocilem i moglem juz biegac z 20-30fpsow z lekkimi doczytami :) widac ze przydaloby sie wiecej szybkiej pamieci na pokladzie i silniejszy procesor. grafika do DX9 wystarczy ;) a jesli usprawnili engine jeszcze to mysle ze bedzie calkiem calkiem ... byle tylko nie bylo nudno :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumam o co chodziło, ja poprostu nie wierze w to, ze ta BETA działa na sprzęcie OpenSource ej.kej.ej. weqweq w full detalach. Komputer posiadajacy 1gb pamieci ram i 256mb vga nigdy nie wczyta wszyskich high tekstur tej mapy po nie wiadomo jakim czasie.

Edytowane przez Plusk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, na twoim laptopie za cholere nie pójdzie. ;-) cóż.

ciekawe jak u mnie ( tylko spokojnie, hehehe, nie pytam serio ). to przeciez wiadomo ze cały bajer polega na tym ze CRYSIS to gra "przejściowa". vista i dx 10, te wszystkie bajery i motion blury, fizyka oraz oczywiscie nieziemskie AI ( czyli skrypty, WeqWeq raz o tym wspomniał i miał racje ) ktorych wczesniej nie bylo dzialajace na silniku który teraz, aby zwiekszyc sprzedawalnośc gry reklamowany jest jako zajeb.ście skalowalny zeby wiecej ludzi kupilo ( przy czym po zeskalowaniu w dół wygladac bedzie zapewne jak Far Cry na srednich detalach ( a dziala zapewne 4 razy wolniej niz FC na wysokich, wiem ze marudze, ale tak to jest... probowalem kiedys na radku 9100 i Athlonie 2500+ grac w Dooma 3 na LOW. dennie, wolno i brzydko, fisko kompletne ). sprzedadzą grę, a pozniej licza na to ze będa sprzedawać swój silnik tóry sobie znakomicie wykalkulowali, dorzuca cieni i innych pie.dolników, bedzi wygladalo o o generację lepiej. no i wiecej fizyki ;-) ( i zapewne odniosą sukces ). a my mamy przes.ane bo zobaczcie filmiki ( pomijajac wątpliwej wiarygodnosci plynniutkie reklamówki ) , jest na gametrailers najnowszy wywiad i w tle hula MP. pod pokladem plynnie, po prostu, a przy widoku jakiejs nadbudówki lotniskowca i gdzie na pokladzie góra dwóch kolesi strzela do gracza - przycina ( czyli cos okolo 20 klatek a na widoku : pokład ( detali wcale nieduzo ) i ocean . no i tych dwóch kolesi na widoku. przeciez to nie utracone pakiety powodowaly taki marny framerate. no tnie... grali zapewne na na podwójnym GTX'ie i najszybszym procku jaki jest pod ręką Cryteka ( bo tylko na takim sprzecie bym na ich miejscu pokazywal te gre ). i lekko cieło. w reklame tej gry wpakowali wiele, a ten filmik to był filmik promocyjny a nie jakis przypadkowy przeciek przeciez... wiec milo z ich strony ze nie pre-renderowali go...

zmierzam do tego ze nie ma co sie grzać :/ ( a czekam na te gre z utesknieniem ) nie będzie ani płynnie, ani ładnie, będzie DROGO :D

 

ps. najwieksza beke mam z reklamowania nano-skafandra ( ja za takimi brrr-bzdetami nie przepadam bo to mi to do Quake 2 raczej pasuje, albo lepiej - Half Life 2 Deathmatch gdzie na arenie ludki się kiblami, cysternami i samochodami napie.dalają, ku uciesze licznie zgromaczonej gawiedzi ). pewnie się przyjmie i oby byl fajny ( dziwnym trafem w rodzimym Chrome podobny patent wzburził dużą aprobatę ). zachęcają tym skafandrem, taki super cool, kick-ass®™ fantastyczny, toż to trzeba zagrać. oo... tnie? a, bo nowy koputer trzeba dokupic ( dodaje uśmiechnięty uprzejmie pan z komputerowego... komputer kupiony rok temu? ano wlasnie, to wlasnie dlatego przycina :P ). a fizyka kórej w dx9 nie będzie? quad-core i topowe karty ze SM 3.0 nie dadza rady? noooo.... zapewne nie :D:D:D dlatego nie wybrzydzam, ani nie narzekam, po prostu odkladam na swojego pierwszego 9800 GTX, dzięki czemu śpie spokojnie. hehe :P

 

no a tak serio to sie tej gry doczekac nie moge takze nie kamieniujcie mnie za tę wypowiedź od razu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać dokładny konfig ?

Mogę :D

CPU - AMD Athlon XP 1666MHz 2000+

GPU - ATI Radeon 9800 SE 128MB/256Bit

RAM - 2x512 GEIL DDR 512 MB 400MHz

HDD - Seagate 160GB

MOBO - ASUS A7V333

POWER - Chieftec 360W - HPC-360-202

 

Wiem,że sprzęt leciwy, ale w starsze gry można jeszcze pograć. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

kumam o co chodziło, ja poprostu nie wierze w to, ze ta BETA działa na sprzęcie OpenSource ej.kej.ej. weqweq w full detalach. Komputer posiadajacy 1gb pamieci ram i 256mb vga nigdy nie wczyta wszyskich high tekstur tej mapy po nie wiadomo jakim czasie.

jesli uda mi sie zrobic screeny z fpsami to ci pokaze to high przy 20-30 fps :)

textury wszystkie mi sie wczytywaly, ale po wszystkich doczytach nylo plynnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli uda mi sie zrobic screeny z fpsami to ci pokaze to high przy 20-30 fps :)

textury wszystkie mi sie wczytywaly, ale po wszystkich doczytach nylo plynnie .

Potwierdzam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

After much speculations and rumors, Crysis final and official system requirements are here.

 

"Our vision for Crysis has always been to create the most stunning, immersive FPS experience ever, and we've been working hard not only to do that on the high end, but also in pushing current generation hardware so that everyone gets the maximum experience," said Cevat Yerli, CEO of Crytek. "And while these specs affect how Crysis will perform now, we have also optimized Crysis so that the game scales forward 1-2 years --we want to make sure that Crysis' gameplay, visuals and performance improves as technology does."

 

Windows Vista gamers will need slightly faster CPUs and more RAM than gamers playing on Windows XP.

 

Minimum System Requirements

OS Windows XP or Windows Vista

Processor 2.8 GHz or faster (XP) or 3.2 GHz or faster (Vista)

Memory 1.0 GB RAM (XP) or 1.5 GB RAM (Vista)

Video Card 256 MB

Hard Drive 12GB

Sound Card DirectX 9.0c compatible

 

Supported Processors:

Intel Pentium 4 2.8 GHz (3.2 GHz for Vista) or faster

Intel Core 2.0 GHz (2.2 GHz for Vista) or faster

AMD Athlon 2800+ (3200+ for Vista) or faster.

 

Supported Video Cards:

NVIDIA GeForce 6800 GT or greater; ATI Radeon 9800 Pro (Radeon X800 Pro for Vista) or greater. Laptop versions of these chipsets may work but are not supported. Integrated chipsets are not supported. Updates to your video and sound card drivers may be required.

 

Recommended System Requirements

OS Windows XP / Vista

Processor Intel Core 2 DUO @ 2.2GHz or AMD Athlon 64 X2 4400+

Memory 2.0 GB RAM

GPU NVIDIA GeForce 8800 GTS/640 or similar

 

"The quality of Crysis running on [minimum spec hardware] does equal the shading and texture quality of games that are about three years old, but with polygonal detail that is bigger than games from that same generation. The scaling happens in various areas, such as shading-quality, texture-resolution, shadows. View distance and interactivity are close to Far Cry," stated Cevat Yerli.

 

dla Pluska

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez OpenSource

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie rowniez nie doczekalem. I nie rozumiem tych ktorzy zawyzali swoje konfigi zeby tylko dostac klucz i teraz podniecaja sie tym ze rusza n 9800 czy 6600. No i? I tak grac tak beda zapalency, na low a moim zdaniem lepiej sobie nie psuc zabawy i poczekac na modernizacje niz sie tak meczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...