Skocz do zawartości
nrl

Crysis - Zamykamy :]

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hose27

ano fucktycznie :D czyli cos jak softwareowo wymagamy/wspieramy dx10, ale hardwareowo juz niekoniecznie :) no to przyjdzie nam jeszcze sporo poczekac...

5 miesiecy to nie tak duzo :) Dokladnie 5 miesiecy i 4 dni :) Edytowane przez hose27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nierealny

 

Dzieki za linki do lektory

ale te screeny i opisy technologi to czytalem chyba z rok temu

pierwszy filmik z Unreal3 z efektami DX9 wyszedl dokladnie w ubiegle wakacje

 

 

Moze i nie mam racji twierdzac ze HL2 i source bazuja na starym silniku HL1

to samo dotyczy Q3 i D3 ,byc moze sie myle

Tak naprawde to trudno w 100% to udowodnic

mozna snuc tylko podejrzenia i dopatrywac sie podobienstw i wspolnych bledow owych silnikow

to co pisza na lamach portali zachwalajacych niby nowe silniki graficzne ,nie koniecznie musi byc prawda

ot Marketing jest najwazniejszy ,a nowy super silnik sprzeda sie napewno lepiej niz stary po modyfikacji

 

 

 

Wracajac do tematu CRYSIS i CRYEngine1/2 to faktycznie dziwi fakt ze nikt jeszcze gry nie zrobil na bazie tego cudenka ??

Edytowane przez MPA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hose27

Bo nikogo nie stac na tak dobry silnik. Ktos tam powiedzial, ze silnik CE2 jest na bazie CE1 tylko po ostrej modyfikacji. Bzdura az sie rece trzesa. CE2 jest tworzony od zera i ma tyle wspolnego z pierwszym enginem Cryteku co rum z rumakiem. To jedyny silnik, ktory pokaze co to jest prawdziwa gra komputerowa i jestem wrecz w 100% pewny, ze dzisiejsze pecety spokojnie sobie z nim poradza. Natomiast do takiego UE3,STALKER'a,MoH3 czy GoW mam gigantyczne watpliwosci. Na podstawie wszystkich filmikow i screenow jakie widzialem w tych wszystkich grach stwierdzam : UT2007 + GoW + MoH3 + STALKER razem wziete = 1/3 mocy Crysis (ocene troche nadciagnalem na korzysc tych czterech gier piszac, ze tylko 1/3 ale nie badzmy tacy surowi :P)

Edytowane przez hose27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli CE2 nie jest rozwinięciem CE1 to sorka za błąd ale prosiłbym o jakieś wiarygodne potwierdzenie tego info. W końcu jak CE1 był taki wypas to niby czemu mieliby go wyrzucać do kosza i robić coś całkowicie od nowa? ;).

 

Zresztą, mnie tam za bardzo nie rusza czy silnik jest "nóweczka" czy "stary na dopalaczach". Liczy się efekt końcowy. Jak dla mnie to mogę nawet wychodzić od silnika "Ponga", ważne żeby efekt był dobry ;). Nara.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm moze i dzisiejsze grafy czy np. X1950 XTX + jakis proc z dwoma jajami uciagnie. Pytanie tylko ile tych FPS'ow bedzie sie wyswietlalo ;) Zreszta nawet przy nieco nizszych detalach grafika pewnie bedzie tez calkiem niezla.Te miekkie cienie ,Realtime Ambient Maps ,Motion Blur... jak ja bym chcial w to zagrac :)

 

MPA nie wykluczam ze CE 2 to dobra moderka CE 1. Jak poprzednik napisal liczy sie efekt koncowy. Co do HL1 <> Source i D3 to juz napisalem ze mam watpliwosci i chyba wyjasnione ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nikogo nie stac na tak dobry silnik. Ktos tam powiedzial, ze silnik CE2 jest na bazie CE1 tylko po ostrej modyfikacji. Bzdura az sie rece trzesa.

To zależy jak rozpatrujemy pojęcie "engine"-wiekszośc dzisiejszych (enginów) składa się z wielu cześci , czesto pochodzących od różnych producentów jak RAD Game Tools,Quazal,Havoc ,czy wspomniany SpeedTreeRT.

Takze termin silnik/engine wykracza poza zagadnienia czysto graficzne.

Oczywiście jezeli mówimy o 3D to faktycznie -renderer- jest zupełnie(?) nowy,nie znaczy to jednoczesnie ,że panowie z Crytek wyrzucili za okno efekt swojej kilkuletniej pracy -" teraz robimy wszystko od nowa"-bo tak na pewno nie było. Rozbudowali narzędzia,zmodyfikowali i napisali od nowa wielu części ...

A to ,że nazwali goCryENIGINE 2 -przeciez nie opiszą go numerkim 1,5/1.8/1.9 i nie beda mówić ,że to modyfikowany CE1,z marketingowego punktu widzenia takie coś jest niedopuszczalne.CE 2 mówi sam za siebie-i broni się sam ,a czy jest napisany kompletnie od zera(bardzo wątpliwe) czy tez nie ,to sprawa drugorzędna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hose27

Bynajmniej nie jest to tak jak przechodzenie z kolejnych czesci UT na nastepna. To jest tak jak np przejscie z enginu Q1 na D3 Taka rozbieznosc. Jeszcze jedno. Z ocena moze troszq przesadzilem bo wlasnie widzialem najnowszy filmik z MoH 3 i jesli gra bedzie tak wyglada to te gry, ktore wymienilem juz sa gdzies w troche wiecej niz polowie tego co oferuje Crysis :P Wszystko to nadrabia MoH. Nie zmienia to faktu, ze i tak Crysis jest daleko z przodu :)

Edytowane przez hose27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie GameSpot ukazał się nowy tekst o Crysis.

Podsumowując:

Ekipa z CryTek chce stworzyć grę nafaszerowaną efektami rodem z kina-przy gwałtownych ruchach kamerą obraz będzie rozmywany,dodatkowo symulowane będzie ludzkie oko, gdzie w przypadku np.podniesienia broni do oka(czy skupienia wzroku na obiekcie znajdującym się daleko) zmienia się ostrość obiektów położonych blizej(to jest Depth of Field w ujęciu kinowym nie grafiki 3D...).

Zaawansowane oświetlenie np.obiekty o różnych-z reguły intensywnych-barwach, wpływają na kolor obiektów znajdujących się obok(Radiance Transfer-swoją drogą rzecz ,która wymaga naprawdę sporej mocy obliczeniowej).

Jeżeli chodzi o wymagania-oficjalnie nie sa podane.Jednak z artu można się dowiedzieć że:

-gra w wer.64bitowej bedzie o ok.10-15% szybsza od swojego 32-bitowego odpowiednika(brzmi wiarygodnie-akurat tyle można by oczekiwać)

-na Win Vista Crysis powinien dzialac szybciej niz na Win XP(również brzmi sensownie-ze względu na inny tryb działania sterowników w Viscie i paru innych istotnych zmianach w tym OS-sie).

-Shader Model 2.0 to minimum (nic nowego)

-proc 2 jajowy na pewno się przyda(fizyka)

-gre skalują tak, by działała na sprzęcie, który ma dwa lata od momentu premiery gry(czyli popularny 6600GT załapie się na 640x480 z ustawieniami low/mid).

 

I tyle z grubsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hose27

I kto mi teraz powie, ze jakas gra moze nawet startowac do Crysisa, ten sie zwyczajnie nie zna. Konsola PS3 jest niesamowita technolgicznie, ale zaloze sie wrecz, ze minie troche czasu, zanim jaka kolwiek gra nawet na ta platforme przebije Crysisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

I kto mi teraz powie, ze jakas gra moze nawet startowac do Crysisa, ten sie zwyczajnie nie zna. Konsola PS3 jest niesamowita technolgicznie, ale zaloze sie wrecz, ze minie troche czasu, zanim jaka kolwiek gra nawet na ta platforme przebije Crysisa.

Taka mała uwaga gdzieś ty widział PS3? PS3 jeszcze nie ma ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle przegięli pałę i to strasznie z tymi wymaganiami. Dla 1 gry zmieniać cały sprzęt? No way, no offence. Ciekawe kogo w PL na to stać.

Normalnego uzytkownika napeno nie będzie stać żeby dla I gry zmieniać połowę kompa :-| szkoda że aż tak skaczą te wymagania.. Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli będzie zmieniać trza sały sprzęt: trudno. Ja mogę poczekać. Na Far Cry'a czekam dwa lata, bo celeronkiem to se mogę dupcię podetrzeć. I co? Nic mi się nie stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hose27

Taka mała uwaga gdzieś ty widział PS3? PS3 jeszcze nie ma ;]

Widzialem niestety tylko zdjecia i czytalem mozliwosci. Jestem w szoku po tym co przeczytalem. Jednak widzialem trailery z kilku gier na PS3 (min Alan Wake) i zadna z tych gier nie miala polotow do Crysisa, wiec stad taka moja opinia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem niestety tylko zdjecia i czytalem mozliwosci. Jestem w szoku po tym co przeczytalem. Jednak widzialem trailery z kilku gier na PS3 (min Alan Wake) i zadna z tych gier nie miala polotow do Crysisa, wiec stad taka moja opinia :)

Gdzieś ty widział Alan Wake na PS3??? Ma być na Xbox360 i PC. Jest to gra wydawana przez Microsoft Studio, więc raczej na PS3 jej nie zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hose27

bedzie z tego dobry benchmark dla naszych sprzetow.....niestety dla wiekszosci dopiero za pare lat

Wystarczy, ze uzyskasz taki wynik jaki masz w 3dmarku 01 w 03 i mysle, ze sobie spokojnie pograsz, a taki wynik to dzis nie problem uzyskac. Wystarczy dobrze wycisniety 7600gs na athlonie 3000 wiec nie wiem, czy tak pare niektorzy beda musieli czekac. Uwazam, ze w dniu premiery kazdy sobie pogra w przyzwoitej grafice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, ze uzyskasz taki wynik jaki masz w 3dmarku 01 w 03 i mysle, ze sobie spokojnie pograsz, a taki wynik to dzis nie problem uzyskac. Wystarczy dobrze wycisniety 7600gs na athlonie 3000 wiec nie wiem, czy tak pare niektorzy beda musieli czekac. Uwazam, ze w dniu premiery kazdy sobie pogra w przyzwoitej grafice

A łyżka na to: "Niemożliwe..".

 

A tak serio, to poczekajmy, wtedy zobaczymy. Bo spekulacje do niczego nie prowadzą. Dopóki nie wyjdzie demo, nikt z nas, tak naprawdę nie wie, jaki sprzęt będzie potrzebny do uciągnięcia tego "monstrum".

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, ze uzyskasz taki wynik jaki masz w 3dmarku 01 w 03 i mysle, ze sobie spokojnie pograsz, a taki wynik to dzis nie problem uzyskac. Wystarczy dobrze wycisniety 7600gs na athlonie 3000 wiec nie wiem, czy tak pare niektorzy beda musieli czekac. Uwazam, ze w dniu premiery kazdy sobie pogra w przyzwoitej grafice

 

skad masz takie info? moze jasnowidz jakiś czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hose27

Czytalem podane przez Was wymagania :D Poza tym uwazacie, ze na 7600gs nie pogracie? Powiedzcie mi kto poza tym forum ma taki sprzet? Srednia to sempron 2500,512 ram i Radeon 9550. Tylko na roznych forach panuje taka mania sprzetowa. W Polsce akurat na tym forum ludzie maja mocne sprzety. Gre robia tworcy Far Cry, nie byle kto i napewno nie dopuszcza do tego, zeby gra sie ciela.Poza tym ktos wczesniej nawet napisal info, ze gra bedzie chodzic na dwuletnim sprzecie. Stad moje spaktakulacje na ten temat

Edytowane przez hose27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Czytalem podane przez Was wymagania :D Poza tym uwazacie, ze na 7600gs nie pogracie? Powiedzcie mi kto poza tym forum ma taki sprzet? Srednia to sempron 2500,512 ram i Radeon 9550. Tylko na roznych forach panuje taka mania sprzetowa. W Polsce akurat na tym forum ludzie maja mocne sprzety. Gre robia tworcy Far Cry, nie byle kto i napewno nie dopuszcza do tego, zeby gra sie ciela.Poza tym ktos wczesniej nawet napisal info, ze gra bedzie chodzic na dwuletnim sprzecie. Stad moje spaktakulacje na ten temat

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ile ty masz lat? Spaktakulacje :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem podane przez Was wymagania :D Poza tym uwazacie, ze na 7600gs nie pogracie? Powiedzcie mi kto poza tym forum ma taki sprzet? Srednia to sempron 2500,512 ram i Radeon 9550. Tylko na roznych forach panuje taka mania sprzetowa. W Polsce akurat na tym forum ludzie maja mocne sprzety. Gre robia tworcy Far Cry, nie byle kto i napewno nie dopuszcza do tego, zeby gra sie ciela.Poza tym ktos wczesniej nawet napisal info, ze gra bedzie chodzic na dwuletnim sprzecie. Stad moje spaktakulacje na ten temat

Hydro? :blink: :-P

 

.:RoGeR:. dobrze napisal i skonczmy wszelkie dywagacje na ten temat. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Boone

Czytalem podane przez Was wymagania :D Poza tym uwazacie, ze na 7600gs nie pogracie? Powiedzcie mi kto poza tym forum ma taki sprzet? Srednia to sempron 2500,512 ram i Radeon 9550. Tylko na roznych forach panuje taka mania sprzetowa. W Polsce akurat na tym forum ludzie maja mocne sprzety. Gre robia tworcy Far Cry, nie byle kto i napewno nie dopuszcza do tego, zeby gra sie ciela.Poza tym ktos wczesniej nawet napisal info, ze gra bedzie chodzic na dwuletnim sprzecie. Stad moje spaktakulacje na ten temat

:blink: :D Mocne. Ciekawe czy jak wrzucę na bash'a to mi uznają :D Człowieku. To, że gra będzie chodziła na 2 letnim sprzęcie to dość dziwne info bo 2 letni sprzęt to może być nawet Celeron + Fx 5200 + 256 bo dlaczegóżby nie ?

 

Santi - to nie hydro bo on z powodu Crysis'a kupuje nową grafę :) Chyba 7950 czy coś w tym odcieniu :P

Edytowane przez Boone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boone

Ktoś wcześniej pisał, że gra będzie chodziła na 2 letnim sprzęcie w sensie na sprzęcie który 2 lata był high/mid endem... Czyli coś pokroju gf 6600gt i wyżej ;] A ja jestem ciekawy czy mi Crysis ruszy na 7300 gt ;]] Teraz czekać na demko ;)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Boone

@Boone

Ktoś wcześniej pisał, że gra będzie chodziła na 2 letnim sprzęcie w sensie na sprzęcie który 2 lata był high/mid endem... Czyli coś pokroju gf 6600gt i wyżej ;] A ja jestem ciekawy czy mi Crysis ruszy na 7300 gt ;]] Teraz czekać na demko ;)

Pozdro

Jakoś nie widzę Crysis'a na 6600gt :) No chyba, że na niskich :P Ale IMO lepiej skończyć tą czczą rozmowę o wymaganiach bo jeszcze temat zamkną :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...