Skocz do zawartości
nrl

Crysis - Zamykamy :]

Rekomendowane odpowiedzi

Problem w tym, że jak wychodzi taki rarytas to aż prosi się o max detale. W momencie, kiedy ktoś posiada kartę 8 lub 16 potokową można sobie tylko pomarzyć. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

No 8 na max to za malo, nawet na takiego BF2 wiec to chyba logiczne ze nie odpalimy w full detalach gry na 8 potokowcu.

Mi to na screeny niue wyglada jak juz napisalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka, nie wyraziłem się jasno! :wink: Mamy na forum dwie grupy maniaków gier. Pierwsza grupa to taka która gra tylko z max detalami (w sumie o to chodzi, niestety mocno zależne od zasobności portfela), do drugiej grupy należą osoby które nie zwracają aż tak bardzo uwagi na efekty lecz głównie na klimat (ostatnio "niestety" głównie grafika tworzy klimat). Na koniec dodam że są osoby z niezłymi kompami lecz średnimi kartami, wnioskuję że to był świadomy wybór. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Super.Uwielbiam czekac na gry ktore mi nie pojda :lol: Jak bede mial 20 FPS na LOW DETAIL to bedzie cud.

 

A co do kart z PS 4.0 i prockow 4 rdzeniowych to moge zapomniec.Za sume ktora wydalbym moglbym kupic jakiegos next-gena i do tego z kilka gier.Imo grafika ,otoczenie ,fizyka i modele, wszystko to wymiata. :P

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wiadaomo coś na temat wykorzystania technologii physx w tej gierce ??

BTW Trailery i screeny robią wrażenie, ale wątpie żeby finalny produkt miał aż tak fenomenalną grafike.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaką ma niby mieć? Przecież już CryEngine był rewelacyjny, więc według mnie druga część slinika z powodzeniem może taka być.

Niestety nic nie słyszałem o współpracy Cryteka z Ageią, a przydałoby się tej grze, oj przydało. W każdym razie fizyka i tak ma być o wiele bardziej skomplikowana, będzie można zawalać np. drzewa i praktycznie każdy obiekt (według zapowiedzi) ma mieć swoje fizyczne właściwości. Mimo wszystko nie wierzę, że dałoby się softwarowo zrobić realistyczną fizykę dla wody, bez drastycznego spadku wydajności (jak na filmikach / techdemach z www.ageia.com), nawet na dwurdzeniowych prockach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, narazie to mi sie w głowie nie mieści jak pomyśle jaki sprzęt to uciągnie :D Pozatym nie mamy jeszcze SM 4.0 więc te obrazki nie odzwierciedlają prawdziwej grafiki jaka będzie w grze, przypuszczam że zejdą z jakością na rzecz wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Ja też bylem fanatykiem PC ale miałem kupić karte grafiki za 1000 zł żeby pograć w nowe gry, wybrałem Xboxa za 700zł ( z chipem i dyskiem oczywiście)

Naprawde świetnie sie grało za darmo po sieci przez Xlinka w PGRy i Forze B)

Wyciagam tego posta, zeby kolega Noob sie nie wypieral, ze to nie on pisal - bo bluzgal mnie w temacie o Stalkerze.

 

A co do Cryteka - dopiero teraz obejrzalem ten filmik i tak:

1. Linia horyzontu jakas taka dziwna. Mogliby to jakos rozmyc lekko ;)

2. Brak trawy - sama tekstura

3. Cienie - rewelacja! W koncu wygladaja tak jak prawdziwe cienie, a nie renderowane sterylne cienie z 90% gier.

4. Swiatlo wolumetryczne przeswiecajace przez liscie mnie rozlozylo na lopatki.

5. Chmurki przecudne - jak beda jeszcze czasami zakrywac szczyty gor... mniami.

6. Ciezarowka wjezdzajaca w dom na maxa sztuczna. Ale domyslam sie, ze rozwiac to inaczej = gra zwalnia 3krotnie

7. Particle plonacej ciezarowki bez wiekszych rewelacji. Poprawne.

Ogolnie: nie licze, ze to pojdzie plynnie na moim sprzecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

człowieku ci sie chyba nudzi :lol:

 

Grafika grafika ale panowie z Cryteka mogli by zrobić porządny multiplayer bo to przez niego a nie przez grafike wielu ludzi zostaje przy grze dłużej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

człowieku ci sie chyba nudzi :lol:

 

Grafika grafika ale panowie z Cryteka mogli by zrobić porządny multiplayer bo to przez niego a nie przez grafike wielu ludzi zostaje przy grze dłużej

Ja jednak wole porzadny tryb Single Player - z fabula, zwrotami akcji, porzadnym scenariuszem. Multi to dodatek do czegos takiego - niestety ostatnio coraz wiecej gier z tego dodatku robi danie glowne, tryb SP traktujac po macoszemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Ja jednak wole porzadny tryb Single Player - z fabula, zwrotami akcji, porzadnym scenariuszem. Multi to dodatek do czegos takiego - niestety ostatnio coraz wiecej gier z tego dodatku robi danie glowne, tryb SP traktujac po macoszemu.

W niektóre gry najpier grałem w multi a potem dopiero w Singlu. Ale jeśli ta gra miała by być gra wspaniałą a Cryengine pokazać swoje możliwości to porządny MP jest po prostu warunkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał o niszczeniu takich obiektów jak drzewa, hmm... fajnie. Ale jak w Crysis'ie będzie minigun to co wtedy, wyrżniemy junglę :?: :lol2: Coś ala Predator.

 

Obejrzałem trailer nagrywany z kompa, a nie z kamerą TV, teraz już wiem o co Wam chodziło z tym nie rozmytym horyzontem.

Co do ciężarówki uderzającej w budynek. Ja to widzę tak, lekko rozpędzona uderza w dom, który lekko się rozlatuje, odpadają dachówki. Ciężarówka znacznie zwalnia, potem kierowca wciska gaz do podłogi i rozwala budynek całkowicie. Raczej nie był to efekt nagłego spadku FPS ani zadziałania skryptu. Jak dla mnie było to zrobione perfekcyjnie. Ciekaw jestem jakby się zachował gdyby ciężarówka jechała znacznie szybciej.

 

Fajnie byłoby, gdyby w trawie były ślady stóp, kół

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do multiplayera, to faktycznie, w FC był skopany, jednak mimo wszystko na niektórych mapkach na LANie grało się świetnie, na przykład Blood Gulch (wersja day i night). Grałem tak przez sieć ze skypem w dodatku z dwoma innymi kolesiami, na tej mapie można często używać snajpierki (jest świetnie zaporojektowana, tak że masz zawsze pojazd pod ręką, są dwie bazy oraz kilka miejsc snajperskich (np. wyjście z małej jaskini z boku planszy)). I po prostu na tej mapie grało się REWELACYJNIE, tym bardziej, że była komunikacja głosowa. Co chwilę jakieś ciekawe, śmieszne sytuacje, zacięta walka na snajperki, na działka z samochodów i w ogóle. W życiu mi się lepiej nie grało, niż te parę razy z kumplami w FC, taki CS się do tego nie umywał.

Tak tylko na marginesie napisałem, chodziło mi o to, że ta gra ma olbrzymi potencjał na dobrego internetowego multi i gdyby było wszystko dobrze dobracowane (przeglądarka serwerów, duuuuża optymalizacja kodu sieciowego itp.) to naprawdę nie można by mnie było odciągnąć od monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowiutka zapowiedź Crysisa polecam szczególnie (i w zasadzie tylko:P) tym którzy chcą dowiedzieć sie o technikach użytych w grafice :]

 

http://www.1up.com/do/previewPage?pager.offset=0&cId=3147944

 

a dla niecierplywych od razu galeria z tego materiału

 

http://www.1up.com/do/media?cId=3147565

 

a i na forum rage3d wyczaiłem coś takiego: porównanie Far cry (1?) PC vs Xbox360 nei ma co sie rozpisywać rzuce screenem

 

Dołączona grafika

Edytowane przez LPKorn3324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o trawę, to jak dotychczas, z prawdziwego zdarzenia pojawiła się w Delta Force 2! Później to tylko była zielona płyta albo jakieś kikuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do multiplayera, to faktycznie, w FC był skopany, jednak mimo wszystko na niektórych mapkach na LANie grało się świetnie, na przykład Blood Gulch (wersja day i night). Grałem tak przez sieć ze skypem w dodatku z dwoma innymi kolesiami, na tej mapie można często używać snajpierki (jest świetnie zaporojektowana, tak że masz zawsze pojazd pod ręką, są dwie bazy oraz kilka miejsc snajperskich (np. wyjście z małej jaskini z boku planszy)). I po prostu na tej mapie grało się REWELACYJNIE, tym bardziej, że była komunikacja głosowa. Co chwilę jakieś ciekawe, śmieszne sytuacje, zacięta walka na snajperki, na działka z samochodów i w ogóle. W życiu mi się lepiej nie grało, niż te parę razy z kumplami w FC, taki CS się do tego nie umywał.

Tak tylko na marginesie napisałem, chodziło mi o to, że ta gra ma olbrzymi potencjał na dobrego internetowego multi i gdyby było wszystko dobrze dobracowane (przeglądarka serwerów, duuuuża optymalizacja kodu sieciowego itp.) to naprawdę nie można by mnie było odciągnąć od monitora.

Jak mozna porownywac csa do farcry multi chyba to jakas pomylak. Cs pod kazdym wzgledem lepiej wypada , zwłaszcza po wyjsciu cs_militia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

A tam ktoś pisał że Crisis ma być PC exclusivem

To prawda ?

 

A z tym screenem to Korn o co chodzi? To screen z Xa czy z PCta?

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest przecież art zwykły... Ale ten screen wymiata pod każdym względem - http://img137.imageshack.us/img137/5901/f11nw.jpg

Co z tego, że może zbyt jaskrawe kolory czy coś, ważne że grafika kopie dupe, w jakikolwiek sposób! Przecież ta woda i cała sceneria w tle jest po prostu genialna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest przecież art zwykły... Ale ten screen wymiata pod każdym względem - http://img137.imageshack.us/img137/5901/f11nw.jpg

Co z tego, że może zbyt jaskrawe kolory czy coś, ważne że grafika kopie dupe, w jakikolwiek sposób! Przecież ta woda i cała sceneria w tle jest po prostu genialna...

 

filmik widziales ?? screen to jedno a jak to sie rusza to drugie zreszta to tylko wypasiony crytek 1 specjalnie dla xbox 360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niema bata Crytek to nie programiści, to artyści

Jednym słowem: Jak nic! :razz:

 

A mi na tym screenie jedynie się woda podoba, bo reszta jakaś taka..

http://img137.imageshack.us/img137/5901/f11nw.jpg

ehh zaraz jakiś filmik zasyssam, bo zdjęcia to nie to samo.

 

Ale ten wymiata

http://www.1up.com/do/slideshow?pager.offs...565&mId=2686164

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filmik widziales ?? screen to jedno a jak to sie rusza to drugie zreszta to tylko wypasiony crytek 1 specjalnie dla xbox 360

Widziałem, filmik też jest fajny, zresztą taka grafa jak na screenie, więc nie wiem czemu Ci się nie podoba... Poza tym Crytek to nazwa firmy, a CryEngine to nazwa silnika :wink: Nie mniej jednak bardziej czekam na Crysis zrobiony na CryEngine 2, po pierwsze z powodu silnika, po drugie z powodu wyjścia na PC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...