Skocz do zawartości
nrl

Crysis - Zamykamy :]

Rekomendowane odpowiedzi

No ladnego Buga ma ta Betka , wczoraj gralem z 2 godziny w ustawieniach Medium 9

( screeny pare postow wyzej ) gralo sie calkiem znosnie , sredni framerate 30fps ,

dzis wlanczam gre

Kaplica :/

12-20 fps

Nic od wczoraj nie ruszalem w ustawieniach , nic w systemie

i jakies 50% framerate poszlo sie jeb.....

 

Screen wczorajszy :

Dołączona grafika

 

 

 

 

Screen Dzisiejszy :

Dołączona grafika

 

 

 

Nic tylko pisac im o tym bugu

 

 

*Update

Reinstalka Betki i wszystko wrocilo do normy

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie "optymalizacji, sprawdzilem jak dziala na 9800AiW (taki radeon 9600xt w grach ;) ), no i w 800x600 low srednio troche ponad 20fps :huh: biorac pod uwage, ze wiekszosc nowych tytulow nawet nie odpala na takiej karcie, jest calkiem dobrze ;)

A na jakim procku (o ile można spytać ? :P). Bo jak na quadzie to wcale nie tak dobrze :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka jest chyba naprawdę nieźle zoptymalizowana (to na razie betka, a myślałem że będzie katastrofa),

Sempron 2400mhz, 7300GT 128mb (lekko podkręcona), 2gb ram - większość na low i 1024x768 - ale fps średnio 38 (ba, czasami jest i 60, pod wodą czasami nawet więcej) więc jestem pod wrażeniem, czasami też coś spadnie czy się doczyta ale... :-P

Wygląda to tak:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Może wspaniale nie jest.

Ale np takie demko Clive Barker's Jericho, na low było brzydsze od tej bety i o wiele bardziej się zacinało.

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do bety trzeba miec cd-keya ? bo jak sie wpisywało spoj config to mi wywalilo ze mam za slabego kompa i nie moge brac udzial w becie

 

chyba jednak wymaga, jakby ktos mógł wysłać na pm to prosilbym

Edytowane przez sesq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka jest chyba naprawdę nieźle zoptymalizowana (to na razie betka, a myślałem że będzie katastrofa),

Sempron 2400mhz, 7300GT 128mb (lekko podkręcona), 2gb ram - większość na low i 1024x768 - ale fps średnio 38 (ba, czasami jest i 60, pod wodą czasami nawet więcej) więc jestem pod wrażeniem, czasami też coś spadnie czy się doczyta ale... :-P

Wygląda to tak:

Może wspaniale nie jest.

Ale np takie demko Clive Barker's Jericho, na low było brzydsze od tej bety i o wiele bardziej się zacinało.

Sorki ale musze.

Smieszy mnie jak ktos odpala giere na low i twierdzi ze jest zoptymalizowana.

Dla mnie gra zoptymalizowana to taka ktora pozwala na kartach z wyzszej pułki ustawic max detala i cieszyc sie plynna rozgrywka.

Z najnowsyzch BIOSHOCK... ideał optymalizacji:)

Co do Jericho...jesli ci CRysis na low lepiej chodzil od Jericha, (pomijam fakt poruwnywania betki do dema oficjalnego ) nie oznacza ze jest on lepiej zoptymalizowany! Pamietam betke STALKERA na g4ti smigal! a potem...wiec mimo iz crysis puka do naszych drzwi wszystko moze sie zdazyc... Nie zdziwilbym sie jakby crysis na full mial wieksze wymagania od Jericho.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie porownianie Crysisa do Jericho, troche nad wyraz ;)

Oczywistym jest, ze Cry bedzie mial wieksze wymagania od tego padla.

STALKER to inna bajka, pamietam jak zaiwanial na duronie 800 :lol:

Edytowane przez CBZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że Bioshock na lepszych kompach bardzo fajnie chodzi, u mnie powiem krótko nie chodził ciekawie. Dla mnie dobrze zoptymalizowana gra to taka która pozwala na grę w miarę komfortowo na trochę słabszym sprzęcie przy odpowiednio zmniejszonych opcjach graficznych.

Stalker? Beta była na DX8 a full na DX9, a przecież dało się w fullu jak mnie pamięć nie myli wymusić DX8 i chodziło jak w becie...

Porównałem Jericho i Crysisa dlatego, że aktualnie mam tylko te gry na dysku.

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziwna sprawa na medium gra chodzi prawie tak samo jak na high tzn w 1280x1024 . Dziwne pomiędzi medium a high może 2 fpsy więcej.

Jericho to płynie a crysis chodzi lekko powiedziawszy jak krew z nosa :(. Chyba , że dla kogos 19-55 fps to luksus tym bardziej , że większość gry to poniżej 30 fps jest u mnie. Liczę na to , że w fulu będzie ciutkę lepiej.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że Bioshock na lepszych kompach bardzo fajnie chodzi, u mnie powiem krótko nie chodził ciekawie. Dla mnie dobrze zoptymalizowana gra to taka która pozwala na grę w miarę komfortowo na trochę słabszym sprzęcie przy odpowiednio zmniejszonych opcjach graficznych.

Logiczne ze na lepszym kompie gra chodzi lepiej nie?

Dla mnie logicznym jest ze tworcy gre testuja na sprzetach wypasionych, i potem zjezdzaja w dół z wymaganiami aby dojsc do takich rozsadnych.

Wiadomo optymalizacja przez zmiane rozdzialki i textur tez jest hehe;] Jednak nie sadze aby przejmowali sie tym segmentem rynku, mimo iz karty LOW endowe sprzedaja sie najbardziej, to jednak pewnie istnieje jakies porozumienie (THE WAY MEAN TO BE PLAYED:P) tak aby gra zaiwaniala na sztandarowych produktach danego producenta.

Ja cie rozumiem po części, ale wiesz dales za kompa 1500 i wymagasz np plynnej rozgrywki, a ktos dal 4000 i gra na max detalach chodzi srednio plynnie. Tak jak napisalem, raczej nie patrzą na rynek medium...

ale EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziwna sprawa na medium gra chodzi prawie tak samo jak na high tzn w 1280x1024 . Dziwne pomiędzi medium a high może 2 fpsy więcej.

Jericho to płynie a crysis chodzi lekko powiedziawszy jak krew z nosa :(. Chyba , że dla kogos 19-55 fps to luksus tym bardziej , że większość gry to poniżej 30 fps jest u mnie. Liczę na to , że w fulu będzie ciutkę lepiej.

No i to moze wskazywac na BRAK optymalizacji:) a nie jak stwierdzil Aran optymalizację...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do bety trzeba miec cd-keya ? bo jak sie wpisywało spoj config to mi wywalilo ze mam za slabego kompa i nie moge brac udzial w becie

 

chyba jednak wymaga, jakby ktos mógł wysłać na pm to prosilbym

Trzeba było ściemnić, że masz Quada i 8800GTX, miałbyś klucz w kieszeni... :lol:

Panowie o co kaman, instaluje bete już 5 raz i cały czas mam to samo

archiwum uszkodzone czy coś innego

Wygląda na to, że instalka jest uszkodzona, miłego ponownego zasysania... :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka jest chyba naprawdę nieźle zoptymalizowana (to na razie betka, a myślałem że będzie katastrofa),

Sempron 2400mhz, 7300GT 128mb (lekko podkręcona), 2gb ram - większość na low i 1024x768 - ale fps średnio 38 (ba, czasami jest i 60, pod wodą czasami nawet więcej) więc jestem pod wrażeniem, czasami też coś spadnie czy się doczyta ale... :-P

Wygląda to tak:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Może wspaniale nie jest.

Ale np takie demko Clive Barker's Jericho, na low było brzydsze od tej bety i o wiele bardziej się zacinało.

 

BUEHEHEHEHEH sądząc po screenach to MORTYR 3 :)

 

leże i kwicze ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego się spodziewałeś? Koleś ustawił wszystko na low...Na high gra wygląda o niebo lepiej z tym, że ze względu na niski frame rate, nie można mówić o komfortowej rozgrywce... <_<

Edytowane przez .:Fallen Angel:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że to bardzo dobrze świadczy o grze która potrafi wyglądać tak.. lub TAK.

Jeżeli chodzi o optymalizację (nie zaprzeczam może przesadziłem z tym że jest dobra - a może trochę inaczej to rozumiem - a może czegoś takiego w ogóle nie ma i nigdy nie było?), może autorzy stwierdzili że do high (plus AA i inne cuda) optymalnym rozwiązaniem stanie się SLI np jakichś 8800setek (może przyszłe GT...)

W końcu niebawem high endem będzie potrójne SLI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziwna sprawa na medium gra chodzi prawie tak samo jak na high tzn w 1280x1024 . Dziwne pomiędzi medium a high może 2 fpsy więcej.

Jericho to płynie a crysis chodzi lekko powiedziawszy jak krew z nosa :(. Chyba , że dla kogos 19-55 fps to luksus tym bardziej , że większość gry to poniżej 30 fps jest u mnie. Liczę na to , że w fulu będzie ciutkę lepiej.

Widze ze mamy podobny sprzet a widziales znaczna roznice w grze miedzy medium/high? Moze sprobuj na 1024?

bo jesli nie to moze za malo ramu na grafice? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...