Skocz do zawartości
fider

Pen Drive Czy Dysk Przenśny

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam pytanko o pen drive. jakie są odpowiednie do laptopow? czy warto zainwestować w dysk przenośny cy raczej w pen drive. Jeśłi polecacie jakieś to proszę o ewentualne rady. Nie mam w laptopie dyskietki wiec chyba raczej pen drive bedzie lepszym rozwiazaniem niz przenośny dysk. Jakieś prace czy gierki czy też filmiki to spokojnie na takim maleństwie sie przeniesie. dysk przenośny t duży wydatek prawda?

czekam na jakieś porady.

 

pozro

fider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór należy do ciebie.

Jedno i drugie ma swoje zalety...

 

Pendrive jest mały, lekki, wstrząsoodposny i relatywnie tani w stosunku do twardziela... (zależy to oczywiście od pojemności)...

 

Dysk jest pojemniejszy, ale i droższy...

 

Sam jestem posiadaczem skromnego pendrive'a Kingston 128 mega. Dałem za niego 50 ziko i to mi wystarcza w zupełności. Cały czas noszągo przy sobie.

 

Na Twoim miejscu brałbym pendrive'a. Przecież jakieś większe ilości danych zawsze mozna zgrać na płytkę DVD-RW.

Pozatym jak coś ci się stanie z penem - to nie będzie to aż tak bolesna strata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada ze mam i to i to. I tak jak poprzednik zauwazyl i jeden i drugi ma swoje plusy i minusy. Pen drive uzywam raczej do mniejszych rzeczy jak np prezentacja w Powerpoincie gdy ide do szkoly. Dysk oczywiscie bije na glowe pena pod wzgledem pojemnosci. Ja trzymam na nim wszystkie filmy wiec jak jade gdzies na dluzej to zabieram go zamiast stosu plyt. Poza tym jest to duza wygoda gdy chcemy przeniesc spora ilosc danych. A jesli chodzi o wytrzymalosc to ostatnio mi upadl i obudowa sie uszkodzila a dysk bez zarzutu dziala dalej, takze bez paniki. Cenowo to wyglada tak : dysk 60GB okolo 400+obudowa 50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś przy kasie kup Pena 1GB i nawet film przeniesiesz na nim bez problemu...

 

Ja zainwestowałbym właśnie w Pena 1GB...

 

To ja mam takie pytanko. Gdzie mozna kupic hajtaniej pen 1GB i jakiej firmy polecacie. Z tego co widze to chyba Kingston jest najlepsieszy i w miare tani, prawda? Mam zamiar kupic coś w Media Markt bo sie reklamuja ze od 23.01 mają mieć obniżki. Moze tam cos znajde (1BG lub 512MB). Polecacie tkai zakup czy raczej np na allegro (1GB lub 512MB i po ile najtaniej?

 

Ma ktoś namiary na tanie pewne peny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem pena 256, ale zainwestowałem w dysk, ale nie 3,5", tylko taki do notebooka, czyli 2,5". Do tego obudowa OTG (zasysa sam pliki z innych nośników, jak aparat czy pendrive, ma oddzielne zasilianie). Dysk 40 gb WD 2,5" jakies 4 miechy temu kosztował mnie 255 zł, a sama obudowa OTG (One Touch Go) 110 zł, czyli mam 40 gb przenośnej pamięci za ok. 365 zł. Bardzo przydatne i poręczne. Sprzedawałem laptopa i musiałem gdzieś upchnąć 30 gb danych. bez problemu weszło. Sam dysk z obudową leciutki, waży tyle co tel. komórkowy i jest trochę większy od niego. A w obudowę OTG można wsadzić dysk o dowolnej pojemności, trzeba mieć tylko kaskę na taki.

Jeśli porównamy koszt 1 gb w przypadku pena i dysku przenośnego to zdecydowanie wygrywa dysk.

 

tyle ode mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem pena 256, ale zainwestowałem w dysk, ale nie 3,5", tylko taki do notebooka, czyli 2,5". Do tego obudowa OTG (zasysa sam pliki z innych nośników, jak aparat czy pendrive, ma oddzielne zasilianie). Dysk 40 gb WD 2,5" jakies 4 miechy temu kosztował mnie 255 zł, a sama obudowa OTG (One Touch Go) 110 zł, czyli mam 40 gb przenośnej pamięci za ok. 365 zł. Bardzo przydatne i poręczne. Sprzedawałem laptopa i musiałem gdzieś upchnąć 30 gb danych. bez problemu weszło. Sam dysk z obudową leciutki, waży tyle co tel. komórkowy i jest trochę większy od niego. A w obudowę OTG można wsadzić dysk o dowolnej pojemności, trzeba mieć tylko kaskę na taki.

Jeśli porównamy koszt 1 gb w przypadku pena i dysku przenośnego to zdecydowanie wygrywa dysk.

 

tyle ode mnie :)

Najlepszy jest PQI......mam 512ke i jest rewelacyjna...super wykonana i szybka.....1 gb tez bedzie super...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli kupujesz pena to polecam kingstona:)glownie dlatego ze gwara jest na 5lat:)moj "sie" fizycznie uszkodzil;)i dali mi nowego bez problemu;)

 

Czekam na dalsze propozycje i porady.

Skłaniam sie chyba na Knigston'a bo napisaleś ze po uszkodzeniu mechanicznym oddali Cinowego.

 

Może ktos ma namiary na taniutkie Knigston'y 512MB??

 

Z góry dzięki i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co przepłacać.

Na allegro jest tego pełno!

A co do PQI czy Kingston to lepiej brać co tańsze, nawet jeśli niefirmowe (kumplom siadają kingi, a mój pomimo że ostatni w teście KŚ (takie badziewne pismo, no może po za Ekspertem)ciężko pracuje na chleb).

Jeśli o mnie chodzi to mam AQR 128MB (już ma 1,5 roku) zero problemów, a w dodatku cieniutki także mogę go włożyć do portu nawet jeśli obok jest podłączone inne urządzenie USB. Myślę, że to ważna sprawa bo naprawdę podpinanie Pena przez kabel USB bo za gruby, albo co tu wypiąć aby podpiąć pena jest naprawdę żałosne.

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na pendrivach, bo swojego dostalem w prezencie - nawet nie zdawalem sobie sprawy jakie to uzyteczne urzadzonko. Model - Kingston DataTraveler 1GB U3 Smart - jest fajniutkie menu i opcja hasla, nawet update sterownikow :) Full wypas jak mowia.

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz taka mozliwosc to warto sciagnac PenDrivea ze Stanow, 2gigowe mozna tam dostac w prawie cenie naszych 1dno.

Dysk dokup sobie wiekszy do laptopa wewnetrzny i do tego duzy PD do prznenoszenia danych, imho nie ma lepszego rozwiazania. Nawet DVDRW na dobra sprawe bedzie zbedne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk dokup sobie wiekszy do laptopa wewnetrzny i do tego duzy PD do prznenoszenia danych, imho nie ma lepszego rozwiazania. Nawet DVDRW na dobra sprawe bedzie zbedne icon_smile3.gif

Jest lepsze!!!

 

Jak dokupisz sobie większy dysk to na allegro kup sobie obudowe 2,5" i wsadź stary dysk!!! :lol2:

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyz prawda. Ostatnio mi lekko spadla Barracuda 7200.7 120GB w kieszeni alu na biureczko i nic jej sie nie stalo. Moze jakis dobry egzemplarz mi sie trafil - przenosilem tyle razy i nic, a poprzednia IV padla przy przewozeniu na bajku na plecach zapakowana w opakowanie ochronne do dysku i owinieta w recznik :/

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyz prawda. Ostatnio mi lekko spadla Barracuda 7200.7 120GB w kieszeni alu na biureczko i nic jej sie nie stalo. Moze jakis dobry egzemplarz mi sie trafil - przenosilem tyle razy i nic, a poprzednia IV padla przy przewozeniu na bajku na plecach zapakowana w opakowanie ochronne do dysku i owinieta w recznik :/

Hehe!!!

 

Kumpel swoją Barracude 7200.7 80GB 1,5 roku temu przytrzasnął drzwiami w pociągu i chodzi do dziś :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz taka mozliwosc to warto sciagnac PenDrivea ze Stanow, 2gigowe mozna tam dostac w prawie cenie naszych 1dno.

Dysk dokup sobie wiekszy do laptopa wewnetrzny i do tego duzy PD do prznenoszenia danych, imho nie ma lepszego rozwiazania. Nawet DVDRW na dobra sprawe bedzie zbedne :)

No niestety nie mam takiej możliwośći (USA), ale mam kupla w Norwegii. Tam z kolei są tanie jak barszcz KOMÓRKI wsjego rodzaju, to może zapytam go o Peny. Coraz barziej myślę nad tym żeby kupić wieszego może 1GB.

Pozatym mam jeszcze pytanko: czy są może Pen Drive które można wykorzystywać jako dodatkowo port Bluetooth i podczerwień? Wymślili ju coś takiego? Jesłi tak to są one zapewne bardzo drogie co ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...