Skocz do zawartości
$kubi

Coollaboratory Liquid Pro

Rekomendowane odpowiedzi

jednak została mała plamka mimo że używałem 2/3dni tego coolerka

teraz musze go wysłać do cooling.pl bo bede czekał na wersje non SLI mam nadzieje że sie nie przyczepią

Zawsze zostaje, nie ma materiału na którym ta pasta śladu nie zostawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe Labovsky dzieki za dobre checi ale juz nie draz tego tematu bo juz smietnik sie robi i to w sumie przeze mnie.

wybor radiatora to tylko i wylacznie moj indywidualny wybor( ale zawsze mozna kogos innego posluchac), spodobal mi sie ten zalman CNPS9500 AT i go raczej kupie, poza tym juz jest sprawdzony u mego kolegi na core 2 duo 2.4GHz krecony do 3.4GHz i bardzo sobie ladnie radzi , temp. przy max obciazeniu 40celka, idle do 30schodzi i predkosc ponizej 1000rpm(mobo reguluje), jest bezglosny, c2d to "zimne" procki wiec pasuje mi ten zalman, jest nie duzy , ladny desing, dosc wydajny i cichy, nic mi wiecej nie trzeba, dzieki wszystkim za porady co do wyboru radiatora ale z zadnej oferty nie skorzystam, nie potrzebuje 2-3x wiekszego kloca dla 3-5stopni, dla c2d czy bedzie mial 40celka(zalman) czy 35celka(kloc zwany przeze mnie reaktorem jadrowym :) )w stresie i tak to malo istotne, zalman nadal bedzie bezglosny :), oczywscie zenfist byl tylko przykladem do pokazania :)

 

ps. apropos "chlopaczka" to byly kiedys fajne czasy szkoly podstawowej i sredniej ( tak se glosno wspominam) :)

 

sorki za offtopic ( jak se mod/admin zazyczy niech przeniesie albo usunie, whatever...)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zakupiłem tę pastę i mam problem:

Pierwsze uruchomienie (pasta na procu i cieniutko na bloczku) 36-38 * w biosie, na AS3 było 28-32 *.

Stwierdziłem, że pewnie pasty za dużo, usunąłem nadmiar i temp. skoczyły do 45*.

Stwierdzam, że może za pierwszym razem za mało, smaruję jeszcze raz i testuję.

Generalnie w stresie temp. podobne, w idle o 3-6 * wyższe.

 

 

Czy ta pasta potrzebuje czasu żeby zacząć normalnie pracować? Co mogłem zrobić źle? Wyniki powinny być chyba lepsze niż AS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powalczyłem jeszcze z pastą i taki wniosek mi się nasunął: tej pasty trzeba nakładać dużo. Łącznie na blok i czapkę proca nakładałem po 3 warstwy, za każdym razem było mniej na procu. Dopiero po trzeciej zauważyłem co następuje: 27 spoczynek, 33-35 stres. Teraz jak to piszę to wogóle jest masakra, bo mam lekko uchylone okno nad kompem i czujnik wskazuje 19-20 :blink: ( w pokoju jakieś 17 stopni, a komp chodzi z 10 minut).

 

Podsumowując - dla mnie rewelka, temperatury spadły w idle o 5-6, w stresie o 8-10 stopni (w stosunku do AS3).

Edytowane przez boroveeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powalczyłem jeszcze z pastą i taki wniosek mi się nasunął: tej pasty trzeba nakładać dużo. Łącznie na blok i czapkę proca nakładałem po 3 warstwy, za każdym razem było mniej na procu. Dopiero po trzeciej zauważyłem co następuje: 27 spoczynek, 33-35 stres. Teraz jak to piszę to wogóle jest masakra, bo mam lekko uchylone okno nad kompem i czujnik wskazuje 19-20 :blink: ( w pokoju jakieś 17 stopni, a komp chodzi z 10 minut).

 

Podsumowując - dla mnie rewelka, temperatury spadły w idle o 5-6, w stresie o 8-10 stopni (w stosunku do AS3).

zdefiniuj duzo? jedna kropla czy 2 krople ? lub jakas jedna mega duza kropla ktory juz pod wplywem wlasnego ciezaru zaczyna sie rozlewac na boki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, czy ja wiem czy należy dużo dawać, ja osobiście pokrywam jak najcieńszą warstwą radiator i proca, pasta jest płynna i jeśli da się jej "dużo za dużo" może wypłynąć i kapnąć na moje oko.

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie trzy warstwy założyłem. Po odpaleniu kompa, pasta jakby wysycha po kilku godzinach. Na taką suchą warstwę nałożyłem po prostu następną. Na "wyschniętą" pastę CLP nakłada się bez problemu, od razu się rozsmarowuje.

 

Przy lekko uchylonym oknie (w pokoju dalej ciepło) po godzinie grania w nowego Warhammera (sprzęt na ustawieniach z podpisu) 24*, zamknąłem okno (komp blisko niego stoi) poczekam trochę i zobacze jak się zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

mialem podobnie... dałem cenka warstwe i tampy takie jak na arctic ceramique :/ sciagam po 2 dniach bloczek, a proc czarny :lol2: teraz mysle jak go bezpiecznie wyczyscic, bo benzyna nic nie daje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się, musisz przepolerować IHSa aby ją usunąć - usuwasz wraz z pastą oznaczenia co w efekcie powoduje utratę gwarancji...

 

' date=' 6 lip 2006, 20:04' post='2216581']

No dobrze ale jak MUSZE zdjąć cooler? Co wtedy? Albo jak mi się coś stanie z prockiem? Ide do serwisu i co?

Usuwasz paste wraz z oznaczeniami i gites majones... po gwarancji. Gdybać można ale to zbyt uciążliwe. Zresztą dla kogoś kto często "coś maistruje" przy kompie to duża niedogodność.

 

mialem podobnie... dałem cenka warstwe i tampy takie jak na arctic ceramique :/ sciagam po 2 dniach bloczek, a proc czarny :lol2: teraz mysle jak go bezpiecznie wyczyscic, bo benzyna nic nie daje :/

 

Przykladowo wyrwalem kilka postow na temat sposobach czyszczenia clp z ihsow - apropos posta grzesiu mam diametralnie odmienne zdanie, tez sie meczylem z usunieciem pasty i akcie desperacji uzylem pasty mydlanej (takiego cosia ktorego stosuja mechanicy samochodowi ja ubabraja sie w smarze badz oleju albo jakims innym syfie) po uzyciu pasty m. clp bardzo ladnie schodzi (bez zadnego szorowania - nabierasz troche na reke i paluchami rozciera sie po ihs'ie. Potem troche papieru toaletowego i po krzyku)

 

@@pasta mydlana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ukruszysz proca w tym stopniu żeby gdzieś możliwe było jakieś zwarcie to raczej bezcelowe będzie jego smarowane, nawet zakładanie chłodzenia będzie bezcelowe bo on nawet nie wstanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ukruszysz proca w tym stopniu żeby gdzieś możliwe było jakieś zwarcie to raczej bezcelowe będzie jego smarowane, nawet zakładanie chłodzenia będzie bezcelowe bo on nawet nie wstanie.

Troche mnie uspokoiles, jednak odnosze wrazenie ze nawet jesli teraz rdzen ma sie dobrze (mimo drobnych ukruszen) to po ewentualnej probie czyszczenia go przy pomocy pasty polerskiej wiele z niego nie zostanie... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po czorta ty chcesz rdzeń pastą polerską czyścić?

A znaleziono juz inny, wygodniejszy sposob zmywania Liquid Pro z powierzchni rdzenia?

Moze nie jestem za bardzo na biezaco... :roll:

Edytowane przez spavatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gołego rdzenia pasta schodzi bez najmniejszych problemów od momentu kiedy ją wymyślono, to z miedzi i innych metali zeby zedrzeć trza się gimnastykować.

Uooo, to mnie calkowicie uspokoiles! Dzieki ziooom! Dołączona grafika

 

A nie wiesz moze na ile rdzeni XP wystarcza 1-gramowa strzykawka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiesz moze na ile rdzeni XP wystarcza 1-gramowa strzykawka

Jak kupiłem to było 17kresek - przesmarowałem swojego proca ze 3 razy (testowanie róznych bloczków) oraz u dwóch kumpli i ubyły 3 kreski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...