Skocz do zawartości
$kubi

Coollaboratory Liquid Pro

Rekomendowane odpowiedzi

w sumie i tak plyty bardzo sie roznia jesli chodzi o podawanie temperatur moze lepiej bedzie jesli wszyscy bede korzystac z mbm, a tempy w idle raczej sa malo wazne liczy sie min 1h stress ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok - jestem po wstepnych testach.

Sprawdzilem 30min SP2004 blend na ceramique i CLP.

Roznica wynosi w stresie okolo 5-6 stopni w tych samych warunkach. Testowane na bloku x2p i pasywnej chlodnicy (konwektor).

W idle sa mniejsze roznice okolo 3-4 stopnie.

Ale to tylko potwierdza wydajnosc tej pasty. Zalozenie to koszmar, nawet pedzelkiem, zanim pasta zacznie wspolpracowac to trzeba ja gnieść przez kilkanascie minut... Dorzuce jakies fotki posmarowanego proca jak mi sie naladuja baterie do aparatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] Przede wszystkim uwazam ze w instrukcji powinno byc zdanie: "Odczekac 30-60 sekund przed rozprowadzeniem pasty po powierzni radiatora/procesora"! Paste rozprowadzalem pedzelkiem. Na poczatku pasta w ogole nie chciala sie trzymac powirzchni smarowanej. Dopiero po kilkunastu/kilkudziesieciu sekundach jak chwycila, to tak jakbym malowal farbka po papierze! [...]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietalem o tym :wink: Mimo to z problemami - mysle ze mialem za duzy pendzelek. W pewnym momencie pasta zaczyna rozsmarowywac sie z zaskakujaca latwoscia.

Nie smarowalem dokladnie calego rdzenia i podstawki bloku, same brzegi to juz chyba zdbedne, akurat tyle pasty bylo - nie chcialem sie meczyc z rozdrabnianiem kolejnej kulki :) Kilka zdjec o ktorych wspominalem:

 

clp002.jpg clp003.jpg clp001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietalem o tym :wink: Mimo to z problemami - mysle ze mialem za duzy pendzelek. W pewnym momencie pasta zaczyna rozsmarowywac sie z zaskakujaca latwoscia.

Nie smarowalem dokladnie calego rdzenia i podstawki bloku, same brzegi to juz chyba zdbedne, akurat tyle pasty bylo - nie chcialem sie meczyc z rozdrabnianiem kolejnej kulki :) Kilka zdjec o ktorych wspominalem:

To tak na przyszlosc... kolejna kulka praktycznie odrazu przywiera do poprzednio naniesionej warstwy i rozprowadza sie bardzo latwo... B-)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używam CLP i zamierzam zmienić AC na WC (blok Prison)...czy będę musiał czyścić pastę z proca czy wystarczy że uzupełnie ewentualne jej braki i lekko przesmaruję bloczek?

Odpowiedz jest prosta... NIE B-) musisz scierac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. nie. musisz ścierać czy nie musisz ścierać ???

tj. MUSZĘ ŚCIERAĆ CZY NIE????

 

plizka...

Heheheh sorry troche dwuznaczna moja odpowiedz... (chyba zaspany bylem :lol2: )

 

Nie musisz scierac pasty !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

panowie.

Czy nie ma przeciwwskazań do stosowania tej pasty na ukruszone jajko na GPU? Mam R X600pro i przedwczoraj troszke źle go potraktowałem blokiem. Grafa działa i nie sypie artami, 100% OK, ale boje sie ze ukruszone jajko wali prądem w miejscu ukruszenia. Jak myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

Pasta przewodzi podobno prad. Czy cos jeszcze musisz wiedziec...?

Tak, czy jajo w miejscu ukruszenia tez wali prądem. Jak nie, no to nie widze powodów dlaczego by nie zastosowac tej pasty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

miernika nie przyloze bo przy odpaleniu zjaram grafe :D

 

Moze ktos stosowal juz na urombany rdzen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wczoraj zmienialem u siebie procka. Na poprzednim procku jak i na bloku byla pasta CLP. Chcialbym podzielic sie wrazeniami.

 

Po pierwsze po odkreceniu srubek blok sam od procka nie odpadl - musialem go zdiac uzywajac duzo sily. Blok byl jakby sklejony z prockiem.

 

Dziwie sie, ze producent pisze, ze pasta nie traci wlasnosci po jakims czasie i raz przesmarowany spod radiatora 'obsluzy' kilka prockow. U mnie pasta byla sucha jak wior. Mozna ja bylo zeskrobac paznokciem z powieszczni bloku - robiac to spadal mi na biurko proszek! Stwierdzilem, ze jednak usune stara paste i naloze ja na nowo.

 

Chcialbym zaprzeczyc takze, ze usuniecie pasty z powierzchni procesora (w moim przypadku A64) = uzywanie papieru sciernego czy pasty polerskiej, a w konsekwencji utrata oznaczen na procku. Paste zmylem bardzo latwo uzywajac alkoholy izop. (dostepny w kazdym elektronicznym) i husteczka higirniczna. Procek wyglada jak nowy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

a jak ona zesztywniala to nie podniosly ci sie temperatury?? tzn nie podrosly ani nie zmalaly od czasu nalozenia do czasu tuz przed zdieciem bloku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona nic nie sztywnieje tylko się troche w miedź wżera jak wynika z moich obserwacji...

 

Bynajmniej nie traci swoich właściwości wtedy.

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wzera sie w miedz tylko w aluminium

Pomysl troche zanim napiszesz...

To co robi ta pasta z alu to zupelnie inna sytuacja. Myslisz ze Hary86 nagle pomijajac wszytskie konteksty palnalby taka glupote i pomylil miedz bloku wodnego o ktorym mowa z aluminium... :/ Przeciez jasne jest ze mowimy o miedzi. Mu chodzi o to ze ta pasta minimalnie reaguje z miedzią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl troche zanim napiszesz...

To co robi ta pasta z alu to zupelnie inna sytuacja. Myslisz ze Hary86 nagle pomijajac wszytskie konteksty palnalby taka glupote i pomylil miedz bloku wodnego o ktorym mowa z aluminium... :/ Przeciez jasne jest ze mowimy o miedzi. Mu chodzi o to ze ta pasta minimalnie reaguje z miedzią.

Potwierdzam...

 

Powstaje Twardy Srebrny chropowaty nalot... (oczywiscie jesli bedzei sie chcialo zetrzec poprostu calosc).. bo tak to po co to dotykac :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już teraz nie wiem :? bede zmieniał chłodzenie, mam CLP i wraca dylemat...jezeli jest taka skorupa na procku to może zetrzec??

 

=>martinii - izopropylenem mówisz ze spoko zejdzie?

Edytowane przez Martin_Ez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AC Freezer 64 PRO tylko zeberka sa miedziane? Normalnie mozna nalozyc ta paste? I jest jakies niebezpieczenstwo, ze pasta dostanie sie do miedzianych czesci coolera (wyplyniecie?)?

:?

 

W freezerze zeberka sa aluminiowe, a hp i podstawka miedziana. Nie ma szans zeby cos usyfic. Freezer sie swietnie nadaje do wspolpracy z CLP, nawet na stronkach w sklepach w instrukcji smarowania jest na przykladzie wlasnie freezera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już teraz nie wiem :? bede zmieniał chłodzenie, mam CLP i wraca dylemat...jezeli jest taka skorupa na procku to może zetrzec??

 

=>martinii - izopropylenem mówisz ze spoko zejdzie?

Z procka zeszlo luzno i szybko. Procek wyglada jak przed nalozeniem pasty. Na czysta miedz (spody radiatorow/blokow) pewnie trzeba stosowac paste polerska/papier scierny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:?

 

W freezerze zeberka sa aluminiowe, a hp i podstawka miedziana. Nie ma szans zeby cos usyfic. Freezer sie swietnie nadaje do wspolpracy z CLP, nawet na stronkach w sklepach w instrukcji smarowania jest na przykladzie wlasnie freezera.

Ok, dzieki, uspokoiles mnie :D

 

Jeszcze tylko przylaczam sie do pytania Martin_Ez... jakim prostym sposobem (bez zmazywania czegokolwiek z procka) zetrzec ta paste? I czy przy odczepieniu radiatora od CPU mozna od razu (czy tam dolozyc jeszcze troche pasty) nalozyc inny radiator na ta sama paste? Bo czytalem w tym temacie sprzeczne opinie...

 

EDIT:

 

Martinii mnie uprzedzil...

 

Z procka zeszlo luzno i szybko. Procek wyglada jak przed nalozeniem pasty. Na czysta miedz (spody radiatorow/blokow) pewnie trzeba stosowac paste polerska/papier scierny.

Czyli jak to bedzie wygladalo na A64 3000+ (S939)? Identycznie powinno zejsc, tak? Edytowane przez Macieqqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...