Skocz do zawartości
monocyklista

Mandriva 2006 I Pytanie O Karte Graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj instalowałem Mandrive 2006 na sprzęcie jak w podpisie. Przy instalacji wybrałem z przyzwyczajnia [wcześniej miałem FX5600XT] karte "GeForce FX generic", ale nie wiem czy dobrze zrobiłem, bo teraz po zainstalowaniu sterowników z nvidii [wersja 81.78] i zmianie wpisu w xorg.conf z "nv" na "nvidia" przy odpalaniu X'ów system się wiesza - robi się czarny ekran, monitor przechodzi w stan uśpienia i nic nie mogę zrobić :( (nawet ctrl+alt+backspace i inne kombinacje nie pomagają - tak żeby chociaż do konsoli wrócić).

Jak odpalam przez "nv" to wszystko jest w porządku.

"Menadżer urządzeń" - tak go nazwijmy - w mandrivie obecnie wykrywa mi kartę 6600 GT, ale to chyba nie ma znaczenia [poza częstotliwością zegarów]. Probowałem zmienić sterowniki z GeForce FX generic na 6800 generic (bo chyba taki powinienem wybrać przy instalacji), ale problem pozostaje, czy format i ponowna instalacja pomoże? Chcę to jakoś mądrze rozwiązać, a nie format/instalacja, może ktoś spotkał się z czymś podobnym, lub może mi coś doradzić?

Zmiana monitora z Flat Panel 1280x1024 na PnP nic nie daje. Monitor jest podłączony przez DVI.

Nie każcie mi googlować - próbowałem, ale niestety nic znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...