Skocz do zawartości
ALEX-77

Jak uruchomic kompa za pomocÄ… MYSZKI ???

Rekomendowane odpowiedzi

No własnie jak to zrobic kumpel ma płyte ECSa i zwykła myszkę z rolka i może sobie kompa z mychy odpalic :D Jak tego dokonac na mojej płycie coś trzeba w BIOSIE ustawic?? prosze o jakies porady :wink:

 

Pozdro

 

ALEX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od plyty (biosu) mozliwosci sa rozne : ponoszenie plyty za pomocy klawiatury (spacja, guzior power, inne), myszki (ruch myszka, przycisk), urzadzenia podpietego do gnazda (rs, paralel, pci, lan, i inne) generalnie zalezy od producenta sprzetu a i tak nie zawsze to dziala - tzreba poprubowac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usstawia się to w POwer Menagement przeważnie (czy coś w tym stylu) funkcaj power on cośtam (też przeważnie). Jak to wygląda na twojej płycie to nie wiem niestety. Jak wam nie działa to zerknijcie do instrukcji. U mnie trzeba było tylko przestawić jedną zworkę żeby dopływał prąd do klawiatury jak komp jest wyłączony. Potem ustawianie w biosie i jazda. Jak wam nie działa to ustawcie zworkę. Nieskuteczne tylko wtedy jak macie kompa podłączonego pod listwę, którą wyłączacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie jak to zrobic kumpel ma płyte ECSa i zwykła myszkę  z rolka i może sobie kompa z mychy odpalic  :D Jak tego dokonac na mojej płycie coś trzeba w BIOSIE ustawic?? prosze o jakies porady :wink:  

 

Pozdro

 

ALEX

Płyty MSi mają taką opcję z biosie, poszukaj opcji power itp i w płytach MSI kt3 ta opcja z odpalaniem na click myszy działa prawidłowo... Przynajmniej z tymi msi z kórymi sie spotkałem... Tylko że jak masz mysz z "delikatnym i bardzo czułym klaiwszem" to komp może ci się uruchmiac jak mocniej położysz ksiązkę na stole :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o twoja plyte tk3ultra2 to wchodzisz do biosu-->power management features-->set weak up events i tu masz mozliwosci : kbc to klawiatura (ustawiasz sobie jakim guzikiem), on ps/2 mouse (chyba wiadomo o co chodzi - myszka). a na marginesie to przydalo by sie zagladac czasem do istrucju obslugi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nalezy trafic myszka w przycisk POWER na obudowie  :twisted:  

 

a tak na powaznie pierwszy raz o tym slysze ale pewnie łoś jestem  :)

No to jestes los, bo ta funkcja jest zaszyta pod nazwa Keyboard/ Mouse Power On. nie wszystkie plyty to obsluguja niestety. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za zainteresowanie hmm do ksiązki zaglądałem prubowałem juz wiele ale nic lipa :( a w BIOSIE w menu :Power Management Features w opcji"Set wakeup events ustawiam Rescume OnPS/2 MAUSE i sa dwie możliwosci albo Disabled albo S3 disablet rozumiem ale S3 co to jest ??? 8O

 

Pozdrówka

ALEX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej płycie ta opcja działa. U mnie w biosie za to są odpowiedzialne

KEYBOARD POWER ON (tutaj można nawet se hasełko ustawić) lub

MOUSE POWER ON. Poszukaj u siebie może też masz coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już niewiem jak to zrobic "czy wogóle to działa "próbowałem już chyba wszystkiego cos mi sie wydaje ze nieda rady mysz tez mam optyka ,musiał by ktoś sie znalesc co tez ma taka płyte jak ja.

 

pozdrówka

 

ALEX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już niewiem jak to zrobic "czy wogóle to działa "próbowałem już chyba wszystkiego cos mi sie wydaje ze nieda rady mysz tez mam optyka ,musiał by ktoś sie znalesc co tez ma taka płyte jak ja.

 

pozdrówka

 

ALEX

Na MSI tak jak pisałem wcześniej działa to , sam to właczałem , niestety teraz nie mam dostępu do kompa z MSi , ale nie było z tym problemu z tymi MSi z którymi się spotkałem.. Były to MSi kt3ultra ale bez raida.. (więc żadnego problemu nie powinno być..)

Poczytaj w instrukcji i przejrzyj pozostałe funkcje, może jest tam tez opcja która wyłacza możliowśc uruchomienie kompa innym sposobem niz przy pomocy przycisku power.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na MSI tak jak pisałem wcześniej działa to , sam to właczałem , niestety teraz nie mam dostępu do kompa z MSi , ale nie było z tym problemu z tymi MSi z którymi się spotkałem.. Były to MSi kt3ultra ale bez raida.. (więc żadnego problemu nie powinno być..) 

Poczytaj w instrukcji i przejrzyj pozostałe funkcje, może jest tam tez opcja która wyłacza możliowśc uruchomienie kompa innym sposobem niz przy pomocy przycisku power.

mam msi kt3ultra2-r i niestety takiej funkcji ta plyta nie posiada. wczesniej mialem asusa i spacja odpalalem kompa. na msi owszem mozna odpalac klawiatura lub myszka ale ze stanu oczekiwania (suspend). i tutaj masz 2 mozliwosci - mozesz przelaczyc w stan powiedzmy "lekkiego" zawieszenia, gdzie komp sie nie wylacza, i stan w ktorym komp zostaje wylaczony. wowczas dziala wlaczanie klawa i mycha - minus tego jest taki ze u mnie nie odpala sie dobrze po calkowitym wylaczeniu kompa. prawde powiedziawszy nie chce mi sie w to bawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ciekawy problem, i wcale nie az tak prosty, jak pisza niektorzy, ktorym sie udalo "trafic". Chodzi tu przede wszystkim o "zaszlosci" intelowskich norm: APM I ACPI (ostatnio tez ACPIC). Ilosc niejasnosci, i.. zwyklych bugow w tych normach powoduje spore problemy. Teoretycznie kazda wspolczesna plyta AT-ATX ma mozliwosc "budzenia"-wlaczania z poziomu klawiatury-myszy. W praktyce wszystko zalezy od zgodnosci tych peryferiow z normami, a scisle - co jest podstawowym problemem, od dzialania kosci na MB odpowiedzialnej za zasilanie klawiatury-myszy w stanach: sleep, standby. Zlote czasy, kiedy ustalala to zworka juz dawno minely (a szkoda..). Teraz zeby to zasilanie bylo, keyboard-mysz musza byc "APM level3" - jesli nie beda, pozostaje np. w przypadku Win XP zmiana "maszyny ACPI" na "maszyne APM" i reczne zahaczenie w odpowiedniej zakladce myszy-klawiatury pola "Pozwalaj na uruchamianie-budzenie przez to urzadzenie". Inaczej klops.. Co do Asusow (o nich sporo wiem) dopiero A7V333 sama spelnia do konca norme ACPI, choc z niektorymi myszami, np. A4Tech przewodowe nadal dziala niepoprawnie (brak zasilania w stand-by). Sam temat zasluguje na dluzszy artykul..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestes los, bo ta funkcja jest zaszyta pod nazwa Keyboard/ Mouse Power On. nie wszystkie plyty to obsluguja niestety.

na temat wlaczania kompa mysza slyszalem pierwszy raz poniewaz moje plyty ktore jak do tej pory mialem tego nie obslugiwaly :( ale dla mnie to nie powod do rozpaczan - i tak musze wlezc pod biurko coby wlaczyc listwe a reumatyzm mi jeszcze w tym nie przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...