Skocz do zawartości
roodin

Zawieszony Laptop

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie wielu z was wyda się, że to głupie pytanie; ot wielkie mi coś zawieszony komputer (stacjonarny - reset i już)

 

Jak każdy wie w laptopie nie ma magicznego guziczka "reset" dlatego też uważałem że wieszanie nie powinno mu grozić - i tak było, ale do czasu. Ostatnio kilkakrotnie mi się wieszał - za każdym razem podczas ładowania systemu: albo przed załądowniem listy userów lub po zatwierdzaniu hasła. raz mysz działała i nic, pozatym dysk jak nieżywy.

Z pierwszym razem było myślenie: "hmmm co by mu tu zrobić..."

 

myk go na plecki, wyjąłem baterie i od nowa

 

pewnie kilka osób zrywa już boki ze śmiechu wysłuchując moich "strasznych opowieści" ale jestem ciekaw czy to jest tylo wina softu (poprostu półroczna wnda xp prosi się już o reinstalkę) czy coś innego. A może ktoś ma inne sposoby na restart po takim zwisie? jestem ciekaw odpowiedzi

 

edit:

patrząc na post zobaczyłem sygnaturkę: czy zwisy mogą być spowodowane redukcją napięcia? Przed nim czegos takiego nie miałem

Edytowane przez roodin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo - są 2 sposoby (może jest i więcej)..

 

1) Przytrzymanie wcisniętego przycisku włączenia zasilania przes ok 4 sek... ( laps się nie zresetuje, ale po prostu wyłączy )

 

2) Wcisnąć wyłącznik umieszczony pod spodem laptopa ( trzeba to zrobić np długopisem )... - Nigdy z tego nie koszystałem gdyż mój laptop pracuje bardzo stabilnie ponimo obniżonych napięć...

 

W waszych przypadkach z resetami powinno być podobnie...

 

Jeżeli nie jest - odsyłam do magicznej książeczki z napisem "Instrukcja", lub "Podręcznik użytkownika"....

Edytowane przez focus85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W magicznej książeczce od toszi nie ma nic o restarcie a naciśnięcie przycisku przez minutę :) też nic nie dawało, pod spodem nie widziałem i nie wyczytałem o żadnym guziczku do reseta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem juz okazje przejsc przez zwieche na moim, bo czasem nie chce mi sie korzystac z tej prozaicznej opcji, jaka jest bezpieczne usuwanie sprzetu, co kilkakrotnie skonczylo sie restartem... wystarcza przytrzymanie przycisku power on.

kiedy mialem IBM, procedura byla taka sama. dziwi mnie ze toshiba nie opracowala instrukcji restartu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dziwne to troche jest...

 

U mnie w instrukcji opisane są oba podane przeze mnie sposoby - dlatego też myślałem, że podobnie jest w przypadku wszystkich laptopów...

 

Dziwne dla jest, że taki producent jak Toshiba nie umieszcza w podrączniku użytkownika takich informacji...

 

Zadzwoń lub chociaż napisz maila do serwisu - powinieneś uzyskać odpowiedź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc na post zobaczyłem sygnaturkę: czy zwisy mogą być spowodowane redukcją napięcia? Przed nim czegos takiego nie miałem

jak najbardziej. u siebie jak obnizalem napiecie to potrafil laptop chodzic prawidlowo, nawet przy 100% obciazeniu a sie wykrzaczyc np. przy szybkim powiekszaniu i pomniejszaniu rozmiaru okna z filmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymac przycisk zasilania przez okolo 4-5s i sie wylacza...

"Nawet" na Mac'owkach to dziala;) Kurde jeden jedyny raz jak mi sie zawiesil sqbany - i to w bardzo nieodpowiednim momencie;) - to z mojej winy bo zachcialo mi sie w starcrafta pograc, z tle cala robota, a tu sie BN zawiesil...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I się sprawa wyjaśniła - widać nie taka głupia ta toshiba :)

 

w biosie jest opcja która wyłącza rstart przy pomocy powera, a womim akurat tak się złożyło żę była wyłączona :)

nie sprawdzałem jeszcze czy działa bo sie nie wiesza ale myślę, że powinno być już ok, prawda jest jednak taka, że jak pozmieniali w biosie takie ustawienia to powinno być info o tym w manualu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...