Skocz do zawartości
Buri

Pomóżcie Wybrać Laptopa!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum!

 

Pomóżcie wybrać laptopa. Powiem od razu, że nie jestem zaawansowanym użytkownikiem ani znawcą tematu, ale lubie gdy komputer chodzi w miarę szybko i bezawaryjnie.

 

Po przejrzeniu ofert wybrałem parę typów (do 4tys.):

 

ACER TravelMate 4061WLMi - Pentium 1,6GHz, 15,4", 512Mb, 60GB, grafika Intel Media Accelator 900 128MB, Wi-Fi

ACER TravelMate 3023WLMi - Sempron 3000+, 15,4", 512Mb, 80GB, grafika Ati Radeon X700

Fujitsu-Siemens Amilo 1650G - Sempron 3400+, 15,4", 512Mb, 60GB, grafika Ati Radeon Express 200, Wi-Fi itd.

 

I tu mam problem. Nie wiem co myśleć o tych Sempronach. Dobre to? :? Lepiej szukac laptopa z Pentium i Centrino czy taki Sempronik będzie śmigał? Głównie stawiam na pracę w CAD oraz czasami chętnie w coś bym pograł (tu ukłon w stronę kart - czy Intel jest wydajny czy lepiej te Radki?). Celerony odrzuciłem z założenia, nie wiem czy dobrze? Bo jeśli Celerony w laptopach się sprawdzają to są jeszcze inne opcje.

Pomóżcie!

 

Pozdrawiam

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum!

 

Pomóżcie wybrać laptopa. Powiem od razu, że nie jestem zaawansowanym użytkownikiem ani znawcą tematu, ale lubie gdy komputer chodzi w miarę szybko i bezawaryjnie.

 

Po przejrzeniu ofert wybrałem parę typów (do 4tys.):

 

ACER TravelMate 4061WLMi - Pentium 1,6GHz, 15,4", 512Mb, 60GB, grafika Intel Media Accelator 900 128MB, Wi-Fi

ACER TravelMate 3023WLMi - Sempron 3000+, 15,4", 512Mb, 80GB, grafika Ati Radeon X700

Fujitsu-Siemens Amilo 1650G - Sempron 3400+, 15,4", 512Mb, 60GB, grafika Ati Radeon Express 200, Wi-Fi itd.

 

I tu mam problem. Nie wiem co myśleć o tych Sempronach. Dobre to? :? Lepiej szukac laptopa z Pentium i Centrino czy taki Sempronik będzie śmigał? Głównie stawiam na pracę w CAD oraz czasami chętnie w coś bym pograł (tu ukłon w stronę kart - czy Intel jest wydajny czy lepiej te Radki?). Celerony odrzuciłem z założenia, nie wiem czy dobrze? Bo jeśli Celerony w laptopach się sprawdzają to są jeszcze inne opcje.

Pomóżcie!

 

Pozdrawiam

Bartek

Zalezy w co chcesz pograc czasem, bo jesli w jakies stare tytuly to Intelowska wbudowana grafa da rade. Jesli nowsze Cie tez interesuja to od razu ja odrzuc. Ati X200 jest chyba najlepszym albo 2 w kolejnosci chipem zintegrowanym. X700 zdecydowanie najlepszy jest chodzi o grafe w grach. A co do Semprona to ja moze napisze tak : Sempron to taki odpowiednik Celerona tylko ze stajni AMD. Tak wiec masz zagwozdke : albo dobry proc czyli Pentium M ale wtedy z badziewna grafika albo X700 z Sempronem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takiego jak w podpisie i w twojej propozycji... obecnie raczej nie dostaniesz juz wersji 3023 a raczej 3024 lu 3025.... to samo tylko procek odpowiednio sempron 3100 i 3300. laptopik fajny i przyjemny. na baterii dziala do 3,5 h i nawet mozna sobie pograc. o innych sie nie wypowiadam bo nie znam. z acerami roznie bywa ale swojego moge polecic....

aha wada jest taka ze obudowa jest nieco podatna na zarysowania... jesli jednak dbasz o komputery ( ja swojego ciagle gdzies wlocze... w tym po budowach) i wiecznie piekny wyglad nie jest dla ciebie najwazniejszy to chyba bedzie ok

powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje kupić as3025! Jeszcze sie zastanawiam... zależy mi na grafice, pojemnosci dysku (min. 80gb) i szybkosci dzialania. I z tego co poczytalem na forum to ten laptop as3025 jest bardzo dobry, choć niektórzy piszą, że semprony się grzeją. Ahaaa nie zalezy mi na dlugosci dzialania bez zasilania, a z tego co sie orientuje to w tym jest ona dosyć krótka PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...