Skocz do zawartości
Drogu

Laptop Za Ok. 5000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiego laptopa polecacie za ok. 5000zł?

Zalezy mi przede wszystkim na mobilnosci, czyli:

- mala waga (mile widziane ponizej 2,5kg)

- w miare rozsadny czas pracy baterii

Z racji tego ze laptop ma sluzyc glownie do rozyrywki, karta graficzna powinna byc w miare przyzwoita z wlasna pamiecia.

Edytowane przez Drogu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomarzyc dobra rzecz....A tak serio. Stary, godzina twojej rejestracji to 0:10 a pierwszy post 0:16 wiec jaja sobie daje uciac ze palcem w bucie nie ruszyles zeby poszukac przez minute odpowiedzi. Tu co drugi post jest o to zeby znalesc odpowiedniego laptopa. Ale tak sie sklada ze nie ma tu sluzacych ze ty dajesz polecenie a ktos siedzi przez godzine czy dwie i wyszukuje co by paniczowi zaproponowac. Poszukaj sam i ewentualnie przedstaw swoje typy. Najlatwiej napisac : jestem zielony i szukam komputera, pomozcie.

 

Ale w sumie zebys byl zadowolony to powiem tak : jedyne na co warto zwrocic uwage jesli chodzi o karty graficzne to Ati X700. Tyle ze te karty montuja najmarniej w laptopach 15,4 cala. I krotko : nie znajdziesz kompa o wadze ponizej 2,5kg i o takiej przekatnej albo mniejszego niz 15,4 i z dobra karta graficzna. Wiec albo albo. Bo kazdy by chcial kompa 14 cali, z wyjsciem DVI, GF7800GTX i zeby jeszcze dzialal na baterii 10 godzin.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomarzyc dobra rzecz....A tak serio. Stary, godzina twojej rejestracji to 0:10 a pierwszy post 0:16 wiec jaja sobie daje uciac ze palcem w bucie nie ruszyles zeby poszukac przez minute odpowiedzi. Tu co drugi post jest o to zeby znalesc odpowiedniego laptopa. Ale tak sie sklada ze nie ma tu sluzacych ze ty dajesz polecenie a ktos siedzi przez godzine czy dwie i wyszukuje co by paniczowi zaproponowac. Poszukaj sam i ewentualnie przedstaw swoje typy. Najlatwiej napisac : jestem zielony i szukam komputera, pomozcie.

maSTHa212 :blink: :mur: :mur: :mur:

Święta racja-duży browar się należy...

 

Co do odpowiedzi na temat posta... Cóż Kolega powyżej już jej udzielił, więc... Zapodaj może jakieś typy-wtedy ktoś bedzie mógł się wypowiedzieć za albo przeciw...

 

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sadze zebys w tej cenie znalazl coslepszego, ale pamietaj o tym ze aporo ludzi narzeka na jakos acerow, wydajesz powyzej 5k zl wiec mozesz znalezc slabsza konfiguracje a z lapszym serwisem i wykonaniem (osobiscie nie mam zlych wspomnien z wspolpracy z kompami acera - tak zeby nie bylo) - poprostu uwazam ze powinienes wiedziec ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego laptopa polecacie za ok. 5000zł?

Zalezy mi przede wszystkim na mobilnosci, czyli:

- mala waga (mile widziane ponizej 2,5kg)

- w miare rozsadny czas pracy baterii

Z racji tego ze laptop ma sluzyc glownie do rozyrywki, karta graficzna powinna byc w miare przyzwoita z wlasna pamiecia.

Leniu, i ja szukam lapka o podobnych parametrach.

Co do masy to zapomnij o 2,5kg.

 

Moje typy to Toshiba m70 110 (lub 113) albo FUJITSU-SIEMENS AMILO M1437 SONOMA™ oba mają identyczną konfigurację i kartę X700. Jest jeszcze CALIFORNIA ACCESS 600 TVC Centrino (Sonoma) w identycznej konfiguracji i dodatkowo ma wodotrysk w postaci tunera telewizyjnego. Cena identyczna jak AMILO M1437 (przynajmniej w Karenie)

 

Ja już zacząłem się zastanawiać, który ma jak taktowaną pamięć (oba mają 512 DDR2) bo jak już sobie poczytałem to i te pamięci mogą być różnie taktowane. I (skorygujcie jeśli się mylę) cacko będzie "chodziło" z częstotliwością pamięci (jakąś) a nie procka (533).

 

Inną kwestią jest która karta jest lepsza i bardziej przyszłościowa, bo są jeszcze lapki z GForce'em 6600, który nie wiem czy jest lepszy czy gorszy od Ati X700. Na przykład FUJITSU-SIEMENS AMILO M1439 (ten akurat ma pamięć RAM taktowaną 400 i ja nie wiem czy to duzio czy nie).

 

Szukałem w rankingu laptopów, ale nigdzie ich nie ma.

Chciałem porównać ich wydajności na stronie futuremark ale nic nie zrobię bez logowania i bzdetów.

 

Na stronach producentów możesz się dowiedzieć niewiele (strona FS jest nie wiem dla kogo ale chyba nie dla przeciętnych ludzi)

 

Jedyne co zaobserwowałem to różnice w POWIESZCHNI ekranu (nie mówię tu o parametrach obrazu, choć w FS wydał mi się bardziej nasycony i żywy). Oglądałem Toshi (model serii M ale nie 110) i zauważyłem, że powierzchnia ekranu nie jest płaska. Odbijane światło było zniekształcone i bo bliższym spojrzeniu można było zauważyć ukośne smugi. Nie wiem co to jest, ale średnie w odbiorze. FS gładki jak woda.

 

Powodzenia

Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie nie wierz wszystkim opisom, dla sprzedawcow lub osob piszacych specyfikacje na www to wszystko jedno czy ram jest 400 czy 533, jak cos jest na nowym procu (Sonoma) to na 99% ma ram 533 DDR2. a wiekszosc nowych lapkow w skepach jak juz jest to wlasnie na tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej 5024 lub 1694?

15 cali i waga ponad 3kg

Obecnie uzywam IBM t21 (jakies 2,5kg) i wiekszego raczej nie chce

 

matryca 14cali to Ci do rozrywki za bardzo nie posłuży...

Klocilbym sie. Zagrac mozna bez problemu, film jedna osoba tez obejrzy calkiem przyjemnie, jesli chcemy zrobic "seans" podpinam lapka pod telewizor i nie ma problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matryca 14" jest jak najbardziej oki - lcdki sa troche inaczej wymiarowane niz crt - mniej schodzi na ramki - mozna sie calkiem wygodnie bawic takim lapkiem

Ja polecem HP nc8230 - 1,86 Pentium; x600 Radeon - 64MB; matryca 1680*1050 - sprzęcik super; a mam takiego na sprzedaż :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...