Skocz do zawartości
Lord Puchacz

Neverwinter Nights 2

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna gra, w którą aby pograć, trzeba ściągnąć patcha. :huh:

Co się dzieje z tymi firmami, ludźmi produkującymi gry? Nie mogą wydać gry trochę później, ale już bez błędów? Czy betatesterzy już wymarli jak dinozaury?

 

Czym się różni kolekcjonerska od zwykłej, oprócz ceny rzecz jasna. Inaczej: czy w zwykłej też jest NWN z dodatkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crosis -- kasa

pewnie mają terminy i wszyscy ich gonią, żeby wydać grę jak najszybciej bo to jest $ w końcu teraz jest okres zwiększonej sprzedaży wiec jak ktoś chce wydać grę to stara się to robić jak najszybciej, bo później będzie już większa konkurencja + zastój a co za tym idzie mniejsza sprzedaż gry, tak mi się wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni kolekcjonerska od zwykłej, oprócz ceny rzecz jasna. Inaczej: czy w zwykłej też jest NWN z dodatkami?

U nas CDProjekt poki co nabiera wody w usta i nie ma o zawartosci pudelka ani slowa...

Jesli sie okaze, ze w zwyklej tez bedzie cele NWN to ich chyba pacne edycja diamentowa w twarz :|

 

@Maly83 - slyszales kiedys o miniaturkach? Chyba bez sensu jest wrzucanie fot o rozdzialce 1600x1200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

costi slyszalem slyszalem, poprawie jak wroce do domu jezeli lacze mi bedzie dzialalo, bo cos wieczorami ma problemy.

 

A co do gry graficznie super, ale w rozdzialce 1920x1200 z wszystkim na max na mojej karcie mam pomiedzy 20 a 10 klatek i to czesciej w trone 10 niz 20 :(

Po zmniejszeniu ustawien cieni i zmniejszeniu ilosci swiatel (rozdzialka i reszta opcji bez zmian) juz da sie grac klatki trzymaja sie w granicach 25-40 wiec jak na cRPG nie jest to zle, a jest czym oczy nacieszyc, nie moge sie doczekac kiedy ta laborka sie konczy i wroce do domu i zaczne grac tak na powaznie, ale z moich pierwszych spostrzezen to tak

 

plusy :

- Sliczna grafika, postacie dopracowane,

- Muzyka tez dobrze dobrana

 

 

minusy :

- wymagania sprzetowe,

- zrezygnowali z radialnego menu jakie bylo w nwn1, jak dla mnie duzy minus

 

A reszta w praniu wyjdzie, narazie gralem moze z 40 minut i to glownie wluczylem sie po prologu, zobaczymy po dzisiejszej nocy.

 

 

Aha a co do nie-kolekcjonerskiej wersji to tylko male pudeleczko, ktore zawiera samego NWN2 + instrukcje i zadnych dodatkow. czyli to samo co mozna sobie sciagnac z direct2drive.

Edytowane przez Maly83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

costi na tym co w sygnaturce czyli Acer AL2416W LCD 24" Widescreen, niestety taka ma rozdzielczosc, w tym co robie na codzien bardzo sie przydaje, ale w niektorych grach to odczuwam, bo niestety zmiana rozdzialki na nizsza nie wchodzi w gre, gdyz wyglada to po prostu strasznie, a jeden X1900XTX ma czasami problemy zeby pociagnac w takiej rozdzialce :/

 

Ale juz w domu jestem moge odpalic gre i zobaczyc na co ja stac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edycja kolekcjonerska - dwa różne opakowania zależne od charakteru - praworzędny dobry lub chaotyczny zły. Każdy posiadacz tej edycji dostanie w grze nowy atut dodający bonus +1 do wszystkich rzutów na obronę, dwa specjalne przedmioty, dostęp do unikalnych broni oraz magiczną złotą aurę nad postacią gracza.

W pudełku prócz gry znajdą się także: mapa świata, poradnik, dwa breloczki, plakat, książka z artami z gry oraz NWN1. Cena 159zł.

 

Powiem tak - książki, breloczki, plakacik - ok. Ale dosatkowy atut czy bronie? Może do single, bo jeżeli do multi, to to jest kompletną bzdurą! To ma być gra, a nie życie! Znów bogatszy kupi droższą wersję i będzie miał silnijszą postać - bo go stać? Wygra, bo rodzice więcej dali na Mikołaja? A człowiek tyra expira i co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[kilka spojlerow z side questow z poczatku gry - Highclif i Fort]

 

Czy tylko ja mam masakryczne problemy z questami, czy w tej grze tak jest, ze na 3 questy zawsze jeden musi byc skopany ? Aktualnie jestem w highclif gdzie miałem uwolnic dwójke dzieci z okolic ruin, ale tam ichhh nei ma - ani pod zamkiem, ani nad. Uwolniłem lizardfolksów, a Ci zabrali mnie to bossa, wybralem rozwiazanie dyplomatyczne. bez krwawej jatki i teraz nie wiem: a) czy chłopcy i zaginony koles sa ich wiezniami b) czy dalej sa gdzies na tej mapie?(a moze pod? -_-) a do miejsca pobytu bossa nie mam jak wrocic... help ?

 

Cofajac sie - wykonywalem zadanie dla tego fortu blisko rodzimej wioski, gdzie trzeba odnalezc team wysłany na patrol - znalazłem dowódce, znalazłem trzech jego ludzi z czego dwóch żywych - ci mieli wrocic do fortu, ale dowodca nie chce wrocic - klikam w niego setke razy a on - "Dzieki za uwolnienie, zobaczymy sie w forcie!" (i jedziemyyyy umc umc macius synku co sie staoo.......) Boze to gothic 3 i oblivion, ktory ma otwarta przestrzen nie ma takich problemow jak ta gra -_-

 

Jak narazie gra przypomina mi wczesne fazy pirackich serwerów wowa, ba - jest nawet gorzej, nie spodziewalem sie ze mozna jeszcze tak "sztuczne" gry robic. Animacja i sterowanie doprowadzaja do stanu gdzie czlowiek ma ochote sobie <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> lyzke i wydlubac oczy, a potem podciac sobie nia gardło.

 

Pojedyncze lokacje do ktorych wchodzimy sa chyba mniejsze niz wystepujace w KOTOR1, co imo jest maksymalna kpina jak na dzisiejsze czasy. Grafika jest denna, nie zawiera nic kompletnie szczegolnego, stwarza wrazenei sztucznej - co gorsza na danej lokacji jest porozwalana sterta pudelek i miejsc na bron, ktore wygladaja identycznie jak ta obok- ale tylko do tych "wybranych" mozemy zagladac _-_ wiec wchodzac do pomieszczenia pierwsze co robimy to wciskamy Z dla podswietlenia, no prosze jakie realne i pomysłowe i debilneee...

 

Hud i inventory to podrobka wowa - co gorsza nieudana, kazdy przedmiot zajmuje 1 slot czego nigdy nie lubilem, stare dobre czasy nwn1 wroccie ;( Caly czas jakies dziwne okiekno czarne sterczy mi w konsoli działań zasłaniając mi polowe jego powierzchni, i nie wiem jak tego sie pozbyc -_-

 

Ogolnie jestem masakrycznie rozczarowany tym tytułem.

 

(post pewnie chaotycznie wyszedl, ale juz nie mam sil go poprawiac)

Edytowane przez Nexer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja doruce swoje 3 grosze ;)

 

W sumie gra bylba by dora i gralo by sie przyjemnie gdyby:

 

1.Nie byla tak niedopracowana przeciez nwn1 w momencie premiery w porwaniu do tego byl wypieszczony na tip top ;)

 

2.Tutaj musze doczepic sie do interfejsu.IMO: Jest poprostu zalosne. W 1 czesci menu bylo intulicyjne latwe do opanowania wszystko co wazne bylo na jedno klikniecie. Tu skolei czesc rzeczy gdzies gdzies pochowana, do tego brak radialnego menu :/ ciekawe czemu z niego zrezygnowali ?? przeciez to rozwiazanie bylo niemal idealne :/. Na szczescie podobno menu mozna dowolnie modyfikowac, wiec moze ktos ;) poprawi te niedogodnosci.

(IMO: gdyby zostawili stare menu w niezmienionej formie podejrzewam ze nikt by im tego nie wytykal za bardzo).

 

3. Wymagania sprzetowe. Gra moze i wyglada lepiej od 1 czesci, ale nie az o tyle lepiej aby usprawiedliwac taki skoks w wymaganiach.

Edytowane przez Wolan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatku ta gra nawet przypadla mi do gustu , ale pozniej jak w miare zaczelem grac to po prostu mnie znudzila , granie magiem jest naprawde nudne ciagle wybierasz te same glupie czary , po 30803 walce robi sie naprawde monotonne , do tego ten interfesj to juz wogole , ai postaci jest debilne , obszary sa strasznie male , praktycznie nie ma zadnej exploracji , tylko przejscie z punktu a do b , najlepiej zrobiona to jest mapa swiata , co to k#%*! jest gra na telefon ? questy rowniez sa monotonne i wszystko obija sie o zabij i zabierz i przynies , ile razy juz to przerabialismy , wioska jest zagrozona , wiec idz do jaskini ubij 340830480340340 , i po klopocie , razy 3480308403 , co prawda w niektorych sa fajne opcje dialogowe i mozna rozwiazac quest bez przelania krwi , ale i tak wszystko sprowadza sie do ubicia kogos albo czegos , czasami tyle tego wali na ciebie ze mozna sie poczuc jak w rasowym hack and slash , dialogi no tu akurat nie ma sie do czego przyczepic ale moj mag z 22 inteligencji ma te same opcje rozmowy co ork z 6 , WTF ?!? , podsumowujac ta gra rozczarowuje na calej linii , nawet sie nie przyczepie do technicznych aspektow i bledow a jest ich sporo , magowie czy lucznicy potrafia zabic przez sciane :lol2: , wszystko co nwn 2 ma do zaaoferowania widzielismy juz w innych tego typu produkcjach zrobione dziesiec razy lepiej , kotor , toee , bg , itp , jesli komus nie bedzie przeszkadzac ze gra w kolejny odgrzewany kotlet to pewnie sie gra spodoba , ale jesli ktos sie spodziewal niewiadomo czego po tym tytule to bedzie mega rozczarowany , nwn 2 powinno wyjsc jako dodatek do nwn a nie osobna gra

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obszary moze i male, ale mnie osobiscie w nwn wkurzalo to pol godziny biegania zeby gdzies dojsc, tutaj przynajmniej nie trwa to wiekow, i powrot do mapy swiata to chyba najlepsze co mogli zrobic, nie widze nic zlego w czytaniu nawet 1000 stron dialogow ( pod warunkiem ze ciekawe) ale nie nawidze biegania 10000 mil w te i spowrotem i tutaj wlasnie duzy plus moim zdaniem. Co do questow nie spodkalme sie jeszcze z zadnym problemem, fakt ze nie jestem daleko, ale jak narazie bez zgrzytow zadnych. wymagania sprzetowe fakt wysokie, ale coz swiat idzie na przod zaraz DX 10 wchodzi i i tak bedzie trzeba upgrade sprzetu zrobic :P w sumie jak narazie gra przypadla mi do gustu, akcja toczy sie szybko, troche denerwujacy jest system walki gdzie postacie czekaja na swoja ture ataku, i nie podejda do nowego przeciwnika dopuki nie moga zaatakowac, co jest troche bez sensu, radialne menu tez bylo fajne, to jakies takie zabardzo hmm no nie wiem jakie, ale mi nie pasuje. spory wybor Prestige Classes, tez zaliczam na duzy plus :) ogolnie powiedzial bym, ze az tak duzo minusow nie ma, i jak ktos lubi D&D to powinien zagrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu znow i czemu nie?

Temu znowu , bo teraz wiekszac nowych gier( Gothic3 , SC:DA ) chodzą tak ze szkoda pisac , a temu nie ze jesli takiemu Malemu z X1900XT ma po 20Fps to ja pewnie gdzies okolo 5 w lowach wyciagne <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[kilka spojlerow z side questow z poczatku gry - Highclif i Fort]

 

Czy tylko ja mam masakryczne problemy z questami, czy w tej grze tak jest, ze na 3 questy zawsze jeden musi byc skopany ? Aktualnie jestem w highclif gdzie miałem uwolnic dwójke dzieci z okolic ruin, ale tam ichhh nei ma - ani pod zamkiem, ani nad. Uwolniłem lizardfolksów, a Ci zabrali mnie to bossa, wybralem rozwiazanie dyplomatyczne. bez krwawej jatki i teraz nie wiem: a) czy chłopcy i zaginony koles sa ich wiezniami b) czy dalej sa gdzies na tej mapie?(a moze pod? -_-) a do miejsca pobytu bossa nie mam jak wrocic... help ?

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

Ta czesc jaknarazie w ogole mi sie przypadla. Graficznie moze to i wyglada, ale meczy mnie powolna kamera. Sam interface jest beznadziejny

 

Czy jest tu taki klawisz jaki byl w NWN (Tab) podswietlajacy postacie i przedmioty??

 

Moze jak spedze przy niej troszke wiecej czasu niz kilka godzin to sie przekonam

Narazie ocena 6/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tu taki klawisz jaki byl w NWN (Tab) podswietlajacy postacie i przedmioty??

Jest - "Z".

 

Rzeczywiscie te dzieci tam były, dzieki. Całkowicie zapomnialem ze w tej grze mozna wchodzic na 20 centymetrowe pagorki :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temu znowu , bo teraz wiekszac nowych gier( Gothic3 , SC:DA ) chodzą tak ze szkoda pisac , a temu nie ze jesli takiemu Malemu z X1900XT ma po 20Fps to ja pewnie gdzies okolo 5 w lowach wyciagne <_<

 

Tylko ze Maly pewnie gra w max detalach, wielkiej rozdzialce i z AA/AF ;)

Tak jak costi pisze ... wszystko na max + 1920x1200 to jest pomiedzy 10 a 20 klatek :P

Ale juz po wylaczeniu ilosci swiatel na obiekt ( bylo >4, zmienilem na 2 ) spory przyrost klatek byl jakies 50% ... co daje pomiedzy 20 a 30 :P

no ale ciezko tak grac i jednak przemoglem sie zmienilem rozdzialke na 1360x768 wszystko ma MAX i na przestrzeni otwartej pomiedzy 30 - 50 klatek fraps pokazuje, w podziemiach, budynkach itp ponad 60

Wiec mysle ze na 6600 przy rozdzialce 1024x768 w ustawieniach na medium powinno smigac :)

A warto pograc, mi sie przyjemnie gra, w koncu jestem calkowicie zly i jakos nie odczuwam tego w grze, gdzie chyba jedyna taka gra bylo TOEE, bo BG jak sie bylo zlym to od razu strarz leciala i po zabawie, a nwn tez raczej dobrym trzeba bylo byc w pewnym stopniu, a tutaj bycie calkowicie zlym, mordowanie gdzie popadnie i rozwiazywanie wszystkiego mieczem, nie koliduje z glowa fabula jak narazie i mozna poszalec :) chociaz mam nadzieje ze nie skonczy sie to tak jak w wyzej wspomnianym TOEE gdzie grajac dobra druzyna trzeba bylo sie przebijac przez cala swiatynie, rozwalac setki zlych potworow i jakims cudem przejsc ostatnia walke, a bedac zlym wpadalo sie do swiatyni, gadalo sie do glownego bossa " siema chce sie przylaczyc " i koniec gry :P mam nadzieje ze tu nie bedzie podobnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie jestem niezbyt miło zaskoczony opiniami o grze, widze ze nieco odbiegają od review z gamespota. Dobrze by było gdyby rzeczywiście istniała mozliwosc modyfikacji tego interfejsu. Jak Nwn 2 na dłuższą mete tez sie okaże niewypałem to jeno pochlastać się pozostaje. Choć gust gustowi nierówny :wink:

Edytowane przez Caehl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Caehl nie powiedzial bym ze nwn2 jest zla gra, gra sie naprawde fajnie, i rozgrywka jest dosc szybka, co dla mnie jest plusem bo nie przepadam za lazeniem 3 godzin zeby ubic 2 potwory, tutaj wszystko dzieje sie dosc dynamicznie, sporo walki ( ale do hack and slash daleko ), duzo dialogow, zazwyczaj kilka opcji do wyboru, wiec mozna przelac moze krwi, a mozna zalatwic wszystko spokojnie, wiec nie powiedzial bym ze to gra zla, ma sporo plusow i sporo minusow, wszystko zalezy czego od niej oczekujesz, ja nie zaluje wydanej kasy. mam co robic tym bardziej, ze na chorobowym jestem, a od 4 dni na wsi mieszkam wiec nawet wyjsc nie ma gdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajna gra, ustawiłem wszystko na maksa i rozdzielczość... Jedyny wybór w menu... 2048x1536.

Gra chyba nie lubi wymuszania odświeżania i trzeba było wyedytować trochę nwn.ini w moim przypadku.

Nawet przy takiej rozdzielczości dało się normalnie grać, poza małymi literkami i 60hz monitora :P

 

Maly83 napisał, że rozgrywka jest dość szybka, ale jednak nie na tyle szybka by fpsy miały jakieś ogromne znaczenie.

 

Pierwsze wrażenia mam pozytywne, przypomina mi trochę NWN1, nawet odgłosy niektóre podobne.

Brakuję mi trochę więcej gestykulacji podczas dialogu...

Czy brak głosu naszego bohatera po wybraniu interesującej nas wypowiedzi / ale to by było ciężkie do zrobienia biorąc pod uwagę ilość różnych typów głosu.

Przedmioty zajmujące jedną kratkę w plecaku bleah...

Nawet nie widzę co kładę na siebie, dużo lepszy był w jedynce.

 

Grałem "chwile" więc dużo powiedzieć nie mogę... ;)

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądząc z cierpkich w większości komentarzy NWN 2 nie jest zbyt udane.

 

Mimo wszystko CZY KTOŚ BYŁBY UPRZEJMY SPORZĄDZIĆ MAŁE PODSUMOWANIE pierwszych wrażeń i wypunktować (w formie + i -) podstawowe wady i zalety gry, (w nawiązaniu do serii BG); byleby plusy nie przesłoniły minusów :wink:

 

Z góry dziekuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bespośrednio na twe pytanie nie odpowiem ale po przeczytaniu wielu recenzji (oczywiście to prawie że nic, po osobistym i bliższym spotkaniu z grą me odczucia mogą sie radykalnie zmienic) można bardzo ostrożnie wysunąć wnioski. Prawie wszyscy jako plus podają bardzo wyraźną kreacje postaci, czuć, że żyją swoim życiem, mają własną historię i rozterki. Do tego dochodzą świetne głosy postaci, aktorzy który odwalają kawał dobrej roboty i wczuwają sie w klimat.Dialogi również przedstawiają sie soczyście, jest roche alternatyw poprowadzenia rozmowy, sam czytałem teksty siakiegoś krasnoluda-henchmana, które były całkiem udane. Ogólnie cały storyline wygląda nieco sztampowo, tu głosy są nieco bardziej podzielone(ale epickość jest;P). Szybciutko co do minusów do słabiutka optymalizacja( tradycji stało sie zadość :wink: ), niewygodny interfejs w całej swej rozciągłosci, głupie AI. Co do questów, gre widziałem przez chwile u znajomego, to przypominały mi one te z pierwszej czesci i dwóch dodatków. Nie były mega skomplikowane, lecz znowu nie porażały prostotą choc i takie pewnie sie zdarzą. Cóż, moze zakoncze swe wywody o grze, w którą praktycznie nie grałem(możecie mnie zbesztać :wink: ) ale po chwili zwątpienia jestem nadal pozytywnie nastawiony do gierki. Czekam na nieco bardziej rozbudowane opinie forumowiczów, którzy juz spędzili nieco czasu z aplikacją.

 

Ano i są jescze mody, wiele modów:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem w 3 akcie i gra mi się bardzo podoba, jeśli ktoś nie lubi gier typu baldurs, tylko woli nawalanki typu diablo to niech sobie ją daruje, w grze trzeba dużo czytać i dużo rozmawiać, czasem mam wrażenie, że więcej jest rozmów niż bijatyki, imo zbyt mało zagadek logicznych, do tej pory były może ze 4, gra ma strasznie skopany silnik, mam a64 3k i gf6800 i mi się tnie na maks detalach w 1024, dobry pomysł z mapą świata, działa to jak w BG, mi się podoba, nie trzeba biegać i szukać jakiejś jaskini po krzakach, interfejs jest trochę uciążliwy, ale już się przyzwyczaiłem, AI, hmm , to pozostawiam bez komentarza, napiszę tylko, że zdażyło mi się parę razy zgubić gdzieś członka drużyny, bo się zawiesił na jakiejś ścianie, a walkę to jak ktoś jest bardziej zorientowany, to lepiej niech od razu włączy wszystkim tryby pełnej kontroli przez gracza. no i ze dwa razy zaliczyłem z nienacka restart kompa, mimo najnowszego patcha.

 

podsumowując MI gra się bardzo podoba, ostanio tyle grałem w jakąś gre chyba z 5 lat temu, ta ocena jest SUBIEKTYWNA, więc nie miejcie potem do mnie pretensji.

 

napisałem to trochę chaotycznie, ale mam nadzieję, że zrozumiale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...