Skocz do zawartości
answer84

Resetowanie Kompa.pomozcie!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzechu_1990

syfny codegena 300W

Trafne stwierdzenie, nie ma co drążyć tematu tylko wywalić zasiłke za okno i zakupić fortona 400W, na allegro za około 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilka zasilka czasem lepsza czasem gorsza

Proponuje sprawdzic pamiatki

jesli masz dwie kosci wyciagnij jedna jesli bedzie to samo to wymontoj drua a w jej miejsce

wsun pierwsza

Sprobuj tez na innym kompie

Edytowane przez Rybaczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo mam podobny problem ;/ niby wszytsko działa a ok 10 min po właczeniu i użytkowaniu kompa mam restart ..... hehe nigdy nie wymiaiałam nic w kompie ;) wiec pewnie mam stare czesci :P ale czy cos da sie z tym zrobic ? czy u mnie tez zasilacz pada ? ale podkresle ze to sie dzieje zawsze po 10-15 min po właczeniu , potem restart i za ten sam czas znowu to samo ;(

 

pliss pomóżcie, bo dostaje juz kręćka :P

Edytowane przez Bzusia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh no i włąsnie znowu miałam restarta ;/ przy okazji sprawdziłam te kable... i nie wiem wydają sie dobzre wsadzone ... :( a moze cos mi pada ? tylko co ?

 

a moze mam jakiegs wirusa ??

Edytowane przez Bzusia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh no i włąsnie znowu miałam restarta ;/ przy okazji sprawdziłam te kable... i nie wiem wydają sie dobzre wsadzone ... :( a moze cos mi pada ? tylko co ?

 

a moze mam jakiegs wirusa ??

Witam. Ja tez mialem ten problem ze komp chodzil i sie restartowal i wcale to nie byla wina zasilacza jak niektórzy twierdzą g*** prawda widac jeszcze malo im sie schrzanilo w kompie ze tak pisza a naczytali sie głupot na jakis stronkach. W moim 1 przypadku na starym komputerze to byla wina walniętego RAM-u. A w drugim przypadku świrującej elektroniki na dysku zasilacz mialem tez jakis no name 400W wymienilem dysk i wszystko chodzi super.Z kompami tak juz jest jak cos sie pierniczy to nie koniecznie z powodu zasilacza ale czasami tak reguły niema musisz wszystko pokolei posprawdzać. Pozdrawiam. A dziwna jest jedna rzecz kiedys o restartach sie tyle nie pisalo a od jakiegos czasu kazdy pisze ze mu sie restartuje moze to wina Win XP? :-P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było mieć drugiego kompa np od kumpla i posprawdzać podzespoły.

Miałem takie 2 przypadki:

1. Komp przez pół roku wyłanczał się czasami kilka razy dziennie jakbyś wyciągną wtyczkę z gniazdka.

Zacząłęm wymieniać podzespoły z drugiego kompa.... i to samo. Winą były problemy z prądem w tablicy na klatce schodowej (jakieś zwarcie, czy coś).

2. Po podłączeniu drugiego dysku (patrz Znikający Maxtor http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=177072) restart non stop jak wchodził do Windowsa.

Nieważne czy podłączałem go do swojego kompa czy do kompa dziewczyny. Nowe partycje i kilkanaście formatów częściowo pomogły, przynajmniej się nie restartuje :twisted:

Może dysk jest przyczyną <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje jeszcze sprawdzic zasilacz miernikiem. do tego sprwadzić pamięci np. memtestem. i proponuje sprawdzić tez dysk bo to tez jest częsta przyczyna problemów - sprawdz go kilka razy HDtachem lub zrob defragmentacje - ważne zeby coś czytał - moze to on wariuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje jeszcze sprawdzic zasilacz miernikiem. do tego sprwadzić pamięci np. memtestem. i proponuje sprawdzić tez dysk bo to tez jest częsta przyczyna problemów - sprawdz go kilka razy HDtachem lub zrob defragmentacje - ważne zeby coś czytał - moze to on wariuje...

Witam ponownie. Albo zrób tak jak u mojego kumpla zrobilem zeby znależść przyczyne hehe.sciagnij jakis program do wylączania cd-romu np starfuck albo cos podobnego i wyłączaj i włączaj cd w tym programiku mi sie np komp tez na tym restartował albo włoz jakies CD audio do napedu jak bedziesz sluchał muzy przez godzinke i nic sie nie stanie to git a jak sie restartnie to pewnie HDD.Nieiwme jaki to ma za bardzo związek ale u mnie wlasnie wymiana hdd pomogła.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko, czy diagnoza wskazująca na zasilacz jest słuszna, jeżeli resety zdarzają się tylko podczas działania gier?

Zresztą nie zawsze jest to pełny reset, czasem jedynie wywali grę i wraca do Windowsa :?

Zasilacz jest z pewnością lepszy niż Codegen 300 W, ale ciągnie już w sumie sporo bo:

mobo, proca z wentylem, 4 HDD, 2 napędy optyczne, dodatkowy kontroler (do dysków) 3 kości RAM i 2 wentyle obudowy.

Odkręciłem trochę sprzet (z 10 X 222 na 10 X 200) zobaczę co będzie. Nadmieniam, że ostatnio doszła kośc RAMu, może to RAMy nie wyrabiają zwłaszcza w zespole?

Zastanawiam się nad kupnem mocniejszego zasilacza, ale gdyby to mialo nie pomóc byłoby głupio tyle kasy wydac na marne.

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może być przez zasilacz, może on dawać za małe lub za duże napięcia i stąd restarty. ale niekoniecznie, również mogą być winne pamięci, płyta gł i inne podzespoły komputera. najlepiej eliminować możliwości metodą prób i błędów :) czyli sprawdzać każdy podzespoł osobno na innym kompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może być przez zasilacz, może on dawać za małe lub za duże napięcia i stąd restarty. ale niekoniecznie, również mogą być winne pamięci, płyta gł i inne podzespoły komputera. najlepiej eliminować możliwości metodą prób i błędów :) czyli sprawdzać każdy podzespoł osobno na innym kompie

Tyle, że najbliższy inny komputer mam w Twoim zacnym mieście u szwagra. To trochę za daleko na testowanie.

Odkręciłem nieco kompa i na razie restartów nie ma.

Ale jestem świadom, że "odkręcenie" to nie tylko mniejszy pobór mocy przez procesor, ale równiez niższe taktowanie RAMu.

Zasadniczo przyczyną restartów, może być wszystko w kompie co jest niesprawne elektrycznie lub elektronicznie, myslę jednak, że zasilacz i RAMy to najczęstsze przyczyny tego zjawiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Nowego kompa mam od tygodnia gdzieś i zawiechy mam tylko na grach, nagle gra "zawiesi" obraz i komp restartuje się od nowa. Mam wyłaczoną funkcję restartu XP po błędzie, a jednak to robi. Zasilacz mam Chiefteca 420W więc to chyba nie od niego, ramy mam Geile 2*512, grafa 6600gt. Jaka może być przyczyna? *w BIOSIE napicia odczytałem: 3,3v-3,45v; 5v-5,2v; 12v-12,2v).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Nowego kompa mam od tygodnia gdzieś i zawiechy mam tylko na grach, nagle gra "zawiesi" obraz i komp restartuje się od nowa. Mam wyłaczoną funkcję restartu XP po błędzie, a jednak to robi. Zasilacz mam Chiefteca 420W więc to chyba nie od niego, ramy mam Geile 2*512, grafa 6600gt. Jaka może być przyczyna? *w BIOSIE napicia odczytałem: 3,3v-3,45v; 5v-5,2v; 12v-12,2v).

sprawdź czy coś się nie przegrzewa (grafika, procek, mostki). przeskanuj pamięci programem goldmemory, zapuść stressprime 2004 i zobacz jak wyglądają temperatury procka przy obciążeniu. może to być jeszcze wina samego dysku twardego, żeby się upewnić postaw system na jakimś innym dysku jeśli możesz, a ten którego aktualnie używasz, odłącz.

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wheelerfan

Dobrze kombinujesz. Wywal kosc 512 na poczatek i zapusc sp2004. Jak przejdzie to zrob to samo z wszyskimi koscmi. I wywal czesc opisu procka albo chlodzenia bo masz 11 linii

Co do kości zrobię zapewne jak radzisz.

Co do siga, żeby nie offtopować przeslę Ci wyjasnienia na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcialo mi sie czytac tych wszystkich odpowiedzi :-P

Jak ci sie resetuje system to najpier wejdz do biosu i zobacz ile masz temp na cpu,potem jak masz ustawiony shotdown na cpu odnosnie temperatury

teraz do windowsa,zacznij grzac proca i patrz na temperature w jakims programie informacyjnym....

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Tak, to moze byc wina ramow. Sam mialem podobny przypadek. U mnie mieszanka 2x256 i 1x 512 byla makabryczna, ciagle zwiechy i resety.

2x512 i juz jest lux. Stawiam na ramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...