Skocz do zawartości
sebasw

Czy Kupować Notebooka Z Amd ?

Rekomendowane odpowiedzi

To akurat bylo do mnie ;) Kazdy ma swoje zdanie. Dla mnie AMD to taki konik wyscigowy, moze i wygrywa, ale szarpie sie i krztusi podczas biegu. Pentium M wymiata i tyle.

Moje zdanie jest podobne, Intel ma świetne proce do laptopów, ale za to AMD ma bardzo dobre i tanie proce do desktopów wiec Intel=mobile AMD=desktop ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat bylo do mnie ;) Kazdy ma swoje zdanie. Dla mnie AMD to taki konik wyscigowy, moze i wygrywa, ale szarpie sie i krztusi podczas biegu. Pentium M wymiata i tyle.

wymiata bo go masz.....jakbys mial pentiuma 5 to bys skolei tego chwalil.....ja jakbym mial semprona 128 bit 10Ghz to tego bym zachwalal:]

 

 

Moje zdanie jest podobne, Intel ma świetne proce do laptopów, ale za to AMD ma bardzo dobre i tanie proce do desktopów wiec Intel=mobile AMD=desktop ;p

nie zgadzam sie z tym absolutnie i wiele osob mi przyzna racji

 

p.s. - semprony 2800 tez nie sa wcale takie mocne.....wiec jest jak jest.

Edytowane przez REveAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli baaardzo uogolnimy to mozna powiedziec zeczywiscie ze intel wypada lepiej w rozwiazaniach mobilnych (centrino) a AMD sie bardziej nadaje do desktopow bo AMD nie radzi sobie tak dobrze z energooszczednoscia jak Intel - za to MAD robi szybkie TANIE procki.

 

Teraz gdy do gry wchodza procesory 2 rdzeniowe sytuacja sie moze zmienic - zobaczymy kto wyjdzie a tej batalii wygrany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh Reveal czy wszedzie musisz sie dopatrywac jakichs powiazan nie z tej ziemi. Moge tak samo zaargumentowac, ze rzucasz sie tak caly czas poniewaz masz notebooka na Sempronie - czyz nie ? ;)

 

Gdybym skladal desktopa teraz to wzialbym AMD X2 ze wzgledu na duzo nizsza temperature CPU w porownaniu do dwurdzeniowego Intela. Z drugiej strony gdyby porownac jednordzeniowy AMD chocby 64bit vs jednordzeniowy Intel Pentium z HT to praca na Intelu bedzie o wiele plynniejsza i przyjemniejsza.

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

torque8 Jeśli chodzi o wydajność, to Sempron 2800+ ze zintegrowanym ATI X200 bije na głowę Celerona z GMA 910. Zo to jeśli chodzi o czas na baterii, to Celeron wygrywa. Bateria u mnie w lapku, jesli tylko siedzę w necie itp. starcza na 2 godziny, więc też nie jest tragicznie :)

 

Jesli laptop będzi stał sobie na biurku podłączony do prądu, to naprawdę rozważ Semprona, to dobry procek

 

pozdrawiam

Teraz juz wiem. Dlatego wezme celka + Intel 910 + ATI xPress 200 i bedzie lux. A zostane przy celku bo jest jednak lepszy od mobile semprona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz wiem. Dlatego wezme celka + Intel 910 + ATI xPress 200 i bedzie lux. A zostane przy celku bo jest jednak lepszy od mobile semprona.

bullshit...chyba przestane odwiedzac to forum.....bo jesli ktos twierdzi ze celeron jest lepszy od semrona to jest w bledzie....porownujecie najmocniejszego celerona ze slabymi sempronami..noz to przeciez paranoja...czym sie zachwycacie?.....

 

limerro -> wcale sie nie podniecam sempronem bo akurat woalbym miec turiona....ale ze mnei nie bylo stac to kupilem sempa i nikt mnie nie nigdy ni przekona ze celeron jest lepszy od semprona....to tak jak porownac celerona starego z duronem

Edytowane przez REveAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bullshit...chyba przestane odwiedzac to forum.....bo jesli ktos twierdzi ze celeron jest lepszy od semrona to jest w bledzie....porownujecie najmocniejszego celerona ze slabymi sempronami..noz to przeciez paranoja...czym sie zachwycacie?.....

 

limerro -> wcale sie nie podniecam sempronem bo akurat woalbym miec turiona....ale ze mnei nie bylo stac to kupilem sempa i nikt mnie nie nigdy ni przekona ze celeron jest lepszy od semprona....to tak jak porownac celerona starego z duronem

 

Dobra to wreszcie udowodnij nam, ze Sempron jednak jest lepszy od Celerona, screeny, wyniki z benchów, gier wszystko...czekam ;> bo sam chce zobaczyć, co faktycznie jest lepsze. A porównywanie procków najlepiej robić gdy mają taki sam zegar, jeżeli ktoś ma Semprona który ma 1600mhz, a ktoś inny Celka M380, może wrzuci screeny z sandry albo czegoś innego benciach!acego tylko procka, to porównamy...ja moge wrzucić screeny z Celka M370 (1.5ghz) i desktopowego semprona 2800+ 754.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abstraciach!ac od tego co lepsze, argumentowanie ze ktos zachwala np. semprona bo sam go ma jest nielogiczne. Przeciez go ma nie dlatego ze ktos za niego zdecydowal, tylko dlatego ze rozwazyl za i przeciw i sie na niego wlasnie zdecydowal. Ciezko zeby mial celerona i uwazal ze sempron jest lepszy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

REveAL ja rozumiem ze uwazasz swoj zakup za boski, ale wiesz troche tych ludzi co to niby "nie zna sie na sprzecie" jak widac wybiera intela, sam mam stacjonarny komp z sempronem, nie mowie - jest wydajny, ale jednak do mobila wole intela czesciowo z powodow ktore podal Limmero.

Kurek - "hahaha, hehehe buhahaha" - widzisz jednak z ta wydajnoscia sie wiele nie mylilem chociaz ocenialem ja na "oko", wiec moze najpierw sie co poniektorzy niech zastanowia zanim zmieszaja wszystkich majacych odmienne zdanie z blotem.

 

 

pierwszy lepszy test z brzegu http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=644-2 - wsrod porownywanych lapkow Asus jest na Celeronie M380 1.6, natomiast notebook z testu na Sempie 2800+ - hmmm no i albo jestem slepy albo co bo miazdzacej przewagi nie widze, a nawet troche odwrotnie :)

EOT.

Edytowane przez manfred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeszcze takie nawiązanie do mocy.Widzę tu wiele porównań Celerona 1,6 Ghz (najmocniejszy Celeron) z Sempronem 2800+(najsłabszy Sempron). I porównanie Cel M 1,3 Ghz z Semponem 2800+ , oraz celerona M 1,6 z Sempronem 3300+ byłoby bardziej adekwatne :)

 

Co do procka : Jeśli cenisz obilność, prace na bteriach itp bierz Celerona, jeśli zaś pracujesz 'na kablu' i chciałbyś mieć wydajniejszego procka, to zdecyduj się na Semprona.

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze bylo tak ze intela brali ci ktorzy sie nie znali i mieli zakodowane w umysle tylko intel albo ci ktorzy chcieli pozniej sie chwalic ze maja markowy sprzet, a AMD brali ci ktorzy chcili miec po prostu szybszy komputer.

To miał być żart? :lol: :lol: :lol:

 

wymiata bo go masz.....jakbys mial pentiuma 5 to bys skolei tego chwalil.....ja jakbym mial semprona 128 bit 10Ghz to tego bym zachwalal:]

...

To może podaj jakieś argumenty, dla których lepszy jest sempron, bo jak do tej pory, to chwalisz go tylko, dlatego, że sam go masz...

Minimalnie wyższa wydajność, której przy normalnej pracy i tak nie widać, to trochę mało, bo w laptopie są ważniejsze rzeczy, jak na przykład czas pracy na bateriach i cisza.

 

ps.

Ja mam latopa z turionem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam sempa 3k+ i tyle powiem:

szkoda mi bylo 800zeta wiecej tylko po to zeby miec naklejke centrino i pm 1.6, wydajnosc jest jesli nie podobno to minimalnie nizsza, praca na baterii tak samo a co do grzania -> zimno w c* wiec to nawet fajnie jak siedzisz na korytarzu i masz podgrzewany touchpad :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak :)

 

Kilka dni nie było mnie na forum i jakie ciekawe rozmowy mnie omięły (a może raczej batalie)

 

Powiem tak: Każdy ma rację i nikt jej nie ma!

 

A to dlaczego?

 

Od wieków są tworzone prywatne wojny użytkowników: albo Intel vs AMD albo Nvidia vs ATI, albo w naszym dziale marka A vs marka B (nie bedę się narażał wymienając firmy)

 

Najczęściej jednak porównywane są produkty przeznaczone dla innch odbiorców (choć niezawsze) a już prawie zawsze wypowiedzi są subiektywne; swoją drogą po co mówić że sempron to piecyk a celina to zamulacz jak samemu się ma pentiaka m i żadnego z pozostałych niewidziao na oczy? Żeby podgrzać atmosferę?

 

Jeżeli chcecie mieć jakieś obiektywe porównanie proponuję zaaranżować prawdziwy test, najlepiej podrzucić temat do adminów serwisu :)

 

Wtedy będzie można bardzo obektywnie ocenić jak przy takich samych instalkach, warunkach, zegarach ect. będą się sprawdzały poszczególe procesory (IHMO nie sam procek siedzi w lapie i na to też należy patrzeć!!! [chip, dysk, ramy])

 

Jak pisał ktoś wyżej taka batalia prowadzi tylko do "ścierania się literek z klawiatury" i tak napradę nie daje żadnego obiektywnego obrazowania dla osób czytających :)

 

Internet jest bardzo cierpliwy, przyjmie chyba każdy tekst :)

 

Podsumowując:

 

98% czytających oleje sobie moje spostrzerzenia i będzie dalej prowadzić bitwę na słowa, ale jeżeli chociaż 1 osoba zobaczy sens w tym co napisałem i dojdzie do podobnych wniosków co ja to będzie dobrze :)

 

Pozdrowienia dla wszystkich stron konfliktu B)

Edytowane przez roodin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam

 

...ale jakiego konfliktu? Po to jest forum, żeby sobie pogadać i pośmiać się.

Wybacz gosciu, ale ta atmosfera zrobila sie daleka od zartow i smiania.

To prawda, ze kazdy powinien wbrac to, co mu pasuje. Na forum fajnie sie dowiedziec czegos od uzytkownikow danego sprzetu. Czasem jednak przeciez sie zdazy cymbal, ktory nie czyta uwaznie, kupuje acera i naduzywa ikony :mur: , bo to niby porazka, kiedy komp dziala, jak powinien. Tylko ze to acer z jego wadami i zaletami (cos jak z zona :wink: ). Idiota i tyle. Mozgu trzeba sie nauczyc uzywac i tyle. Kop przed zakupem odpalic i poprobowac, posluchac.

 

Ktos napisal, ze posiadacze sempronow chwala je sobie, bo sa lepsze od celeronow i vice versa. Przy czym obie te grupy maja racje. Ja takze uwazam, ze ludzie kupuja komputer taki, jaki im odpowiada, na jaki ich stac i taki komputer jest dla nich najlepszy. Kwestia przekazania wlasnych uwag, jako posiadacza danego sprzetu, jest tu kluczowa sprawa do wlasciwego dzialania forum. Takze pomoc w doborze podzespolow/modelu adekwatnych do potrzeb pytaacego. Jesli ktos pyta o komp przewozny, tzn. DTR, to nie wciskajmy mu na sile centrino z koronnym argumentem, ze dluzej chodzi na bateriach. Przeciez to glupie. Tego kogos namawiamy, zeby zrezygnowal z innych, lepszych podzespolow dla procesora, ktory jest mniej pradozerny, ale niestety drozszy, chociaz pytajacy go wogole nie potrzebuje. Prawda jest tez taka, ze wiekszosc z pytajacych ma ograniczone fundusze na zakup sprzetu. Gdyby bylo inaczej, kupiliby najlepszy sprzet nie liczac sie z kwestia wydania rocznych zarobkow niejednego z nas.

Zalecam gimnastyke szarych komorek. To naprawde nie boli.

 

To prawda, ze wojny niebieskich z zielonymi sie robia conajmniej nudne. Chociaz inne epitety sie cisna na klawisze. Nie bardzo cenzuralne przy tym... Niestety scieranie sie z motlochem pozostawiam Don Kichote'owi.

 

Moze warto byloby faktycznie zmolestowac adminow o jakies testy laptopow, bo sie ostatnio obijaja. Co prawda jest ranking super pi i 3DMarki, ale to jest inicjatywa uzytkownikow i nie ma zadnych norm. Kompy sa z roznymi chipsetami, pamieci sa podkrecane, grafiki i procesory coraz czesciej takze. Zadnego odniesienia. Chociaz moze nie do konca, bo jednak zrzuty ekranu sa i mozna podejrzec konfiguracje sprzetu. Tyle ze to jest bardzo niewygodne. Wczoraj staralem sie poszukac wynikow dla celofankow i podobnie taktowanych sempronikow, ale szybko zrezygnowalem. Zbyt czasochlonne to bylo, a mialem inne, ciekawsze zajecia.

PANOWIE ADMINOWIE!!! ZYJECIE??? JAKIS RUCH W INTERESIE BY SIE PRZYDAL!!!

 

Pozdrawiam wszystkich

PM

 

PS. Acerowcy grzeja rece na dysku twardym, bo to on jest pod touch padem.

Edytowane przez P_M_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisze tez cos od siebie:)

Ostatnio nabylem notebooka. Wreszcie. Szukalem 2 miesiace az znalazlem Compaq Evo N200. 10" matryca, procek p3 utra low voltage to jest to. Zalezalo mi na niskiej wadze i czasie bateri. Wazy okolo 1KG, jest malutki, wsadzilem karte wifi i jestem baaardzo zadowolony. Baterie sa 2 i trzymaja 6 godzin bez zadnego problemu. Dla mnie notebook trzymajacy 2 godziny to jest nieporozumienie. Mobilnosc wymaga moim zdaniem dlugiego czasu bateri. Coz chcialem sie tylko pochwalic. Taki sprzet mozna wyrwac za naprawde male pieniadze;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reveal

To dla dla ciebie zebys sie podedukowal - http://www.tomshardware.pl/mobile/20040309/index.html - mysle ze to rozwieje przynajmniej czesc watpliwosci.

limero - nie masz racji .

Tyle i basta

Celeron w żadnej dziedzinie nie jest lepszy od Semprona ( nie wspominam gier - bo tu to już przepaść na kożyść Semprona ) a, że się grzeją to dlatego, że są instalowane w laptopach wraz z wydajna kartą graficzna i to jest powodem ich podwyższonej temp ( do której sa przystosowane ) . oczywiście celerony nie sa instalowane w laptopach z Kartami graficznymi np X700 ponieważ się do tego nie nadają . Oczywiście Celerony rónież maja swoje zalety. Każdy procesor ma swojego nabywce - i nie prowadźmy wojny procesorowej bo nie o to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

limero - nie masz racji .

Tyle i basta

Celeron w żadnej dziedzinie nie jest lepszy od Semprona ( nie wspominam gier - bo tu to już przepaść na kożyść Semprona ) a, że się grzeją to dlatego, że są instalowane w laptopach wraz z wydajna kartą graficzna i to jest powodem ich podwyższonej temp ( do której sa przystosowane ) . oczywiście celerony nie sa instalowane w laptopach z Kartami graficznymi np X700 ponieważ się do tego nie nadają . Oczywiście Celerony rónież maja swoje zalety. Każdy procesor ma swojego nabywce - i nie prowadźmy wojny procesorowej bo nie o to chodzi.

Celerony to rzadna konkurencja dla semrpona. Nizsza wydajnosc, brak oszczedzania energi. nie wiem czy sempron sie tak grzeja przy www mam ok 50 stopni, jak pare godzin pogram to sie nagrzeje do ok 64-67. Tak jak kolega zauwazyl semprony uznaje sie za "gorace" gdyz czesto sa w duecie z x700 co sie przeklada na znacznie wyzsza ogolna temperature.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

limero - nie masz racji .

Tyle i basta

Celeron w żadnej dziedzinie nie jest lepszy od Semprona ( nie wspominam gier - bo tu to już przepaść na kożyść Semprona ) a, że się grzeją to dlatego, że są instalowane w laptopach wraz z wydajna kartą graficzna i to jest powodem ich podwyższonej temp ( do której sa przystosowane ) .

Sempron to procesor low-endowy jak Celeron-M. Z samych materialow marketingowych firmy AMD wynika, ze roznice wydajnosciowe miedzy nimi nie sa jakies gigantyczne: http://www.amd.com/us-en/Processors/Produc...4~92831,00.html

 

Tego sporu i tak nikt nie rozstrzygnie, wiec zostawmy to tak jak jest. Napewno nikt mi nie wmowi, ze Celeron M sie mocno grzeje - wtedy nie pchali by go do tak waskich konstrukcji typu slim jak seria VAIO FS.

 

I tak nie ma co porownywac z Turionem czy Pentium-M. Laczenie Semprona z karta grafiki X700 Mobility to dla mnie taka sama pomylka jak laczenie X700 Mobility z Celeronem-M - ogolnie sie nie oplaca. 128kB L2 cache w Sempronie Mobile musi sie odbic na wydajnosci i nie ma bata, a woła (slaby procek) do karety (mocna karta grafiki) sie nie zaprzega, bo to chybione rozwiazanie - ludzie nie po to kupuja notebooki z X700, zeby im procek blokowal wydajnosc w grach.

 

Na przykladzie popularnego u nas Acera - posiada w swojej ofercie jedynie dwa modele Acera z serii 3020 oparte na Sempronie z karta graficzna X700 Mobility - zdecydowana wiekszosc modeli na Sempronie posiada zintegrowana grafike SIS, wiec nie wiem skad ta dziwna teoria, ze jest laczony z wydajnymi kartami graficznym <_< Nie wierze tez, ze kazdy trafial akurat na Acera z X700, poniewaz to malo prawdopodobne.

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze lepsze osiagi uzyskuje sie na X700 + Pentium/Turion ale to jest inna klasa procesorow (lepszy procek, drozszy lapek). Z kolei to polaczenie Semprona z X700 nie moze byc az tak tragiczne bo wtedy lapek zalegal by na polkach (wiadomo ze czasem funduszy brak a sprzet potrzebny). Przez to ze to Sempron to lapek jest o wiele tanszy i jak ktos chce lapa z dobra grafa (do magicznej granicy 4000-4500zl) to jak znalazl (niektorzy wola nawet Sempa niz Turiona...a dlaczego to nie wiem). pomijam opinie marki na forum, seriws etc... A co do cache'u w mobilach AMD to chyba ogolnie jest on mniejszy niz w prockach Intela (stwierdzenie oparte jedynie na obserwacji ofert w sklepach internetowych :P) bo ich budowa jest inna.

 

P.S sprawdzilem na skapiec.pl to Aspire 1694 o parametrach identycznych jak 3023 (czyli 80GB hdd, 512mb ram - no doslownie to samo oprocz proca) tyle ze z Pentiumem M 2.0 GHz kosztuje 4900. A 3023 stoi 3600zl (obie kwoty zaokraglone lekko w dol). Specjalnie podalem dwa lapki Acera zeby nie bylo ze roznica w cenie jest wynikiem renomy danej marki itd... Dla zwyklego Kowalskiego albo takiego goscia co srednio sie zna albo mu to wisi to placenie 1300 zl wiecej bo to Pentium M jest bezsensowne.

Edytowane przez megax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak nie ma co porownywac z Turionem czy Pentium-M. Laczenie Semprona z karta grafiki X700 Mobility to dla mnie taka sama pomylka jak laczenie X700 Mobility z Celeronem-M - ogolnie sie nie oplaca. 128kB L2 cache w Sempronie Mobile musi sie odbic na wydajnosci i nie ma bata, a woła (slaby procek) do karety (mocna karta grafiki) sie nie zaprzega, bo to chybione rozwiazanie - ludzie nie po to kupuja notebooki z X700, zeby im procek blokowal wydajnosc w grach.

Kolego nie wiesz co piszesz :P Mozesz bys tak posprawdzal conieco zanim chlapniesz???? Wiesz tak sie sklada ze z punktu widzenia AMD sempron moze jest lowendowy ale nie znaczy to ze jest slaby. Nieznaczy tez ze low endowy celeke intela rowna sie lowendowy sempron amd, juz samo oszczedzanie energi w stosunku totalnego braku tej opcji w celerona to olbrzymi plus na korzysc semprona. Biorac pod uwage ze Semprona Mobile 3000 w porownaiu z pentium mobile 1,6 w wydajnosci rzecz jasna mu ustepuje ale ogolnie w wielu testach te roznice nie sa wcale takie duze(wrecz minimalne), sa znacznie wieksze gdy sie porowna celka zamiast semprona. Wystarczy popatrzec na wyniki testu SuperPI, sempron 9m15s, pentium 1,6, 9m8sekund. To program relatywnie mierzacy wydajnosc samego cpu. By znalezc jakiego celka trzeba daleko w dol listy jechac by znalez celka 1,6 z wyniekiem ponad 11minut. Wiec powiedz mi gdzie tu jest minimalna roznica pomiedzy sempronem a celeronem????? Jeszcze wedlug ciebie nie dorostrzygniecia przy rosadnych argumentach :D

 

co do laczenia semprona z x700 popatrz sobie tez na wyniki benchamrkow 3dmark i porownywalnych platform z intelem. co by nie gadac w zastosowaniach multimedialnych sempron bije na glowe celerona. wiec pomylka jest gadanie takich glupot ze polaczenie semprona z x700 to niewypal. Roznice sa minimalne i napewno znacznie mniejsze niz roznica w cenie. Acerowi modele z serii 3020 raczej dlugo nie grzeja miejsca na polkach. Wystarczy przejrzec forum jak i inne gdzie widac wiele postow ludzi szukajacych tych lapow, bo poprzednia dostawa sie rozeszla. Uwarzam lapek 3023 za jedna z najlepszych polaczen wydajnosc/cena, jakikowliek platforma z celkiem nie ma szans zagrozic tej pozycji ani oparta na pelnym intelu gdyz wydajnosc moze jest wieksza ale roznica w cenie raczej odstrecza.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie wiesz co piszesz :P Mozesz bys tak posprawdzal conieco zanim chlapniesz???? Wiesz tak sie sklada ze z punktu widzenia AMD sempron moze jest lowendowy ale nie znaczy to ze jest slaby. Nieznaczy tez ze low endowy celeke intela rowna sie lowendowy sempron amd, juz samo oszczedzanie energi w stosunku totalnego braku tej opcji w celerona to olbrzymi plus na korzysc semprona. Biorac pod uwage ze Semprona Mobile 3000 w porownaiu z pentium mobile 1,6 w wydajnosci rzecz jasna mu ustepuje ale ogolnie w wielu testach te roznice nie sa wcale takie duze(wrecz minimalne), sa znacznie wieksze gdy sie porowna celka zamiast semprona. Wystarczy popatrzec na wyniki testu SuperPI, sempron 9m15s, pentium 1,6, 9m8sekund. To program relatywnie mierzacy wydajnosc samego cpu. By znalezc jakiego celka trzeba daleko w dol listy jechac by znalez celka 1,6 z wyniekiem ponad 11minut. Wiec powiedz mi gdzie tu jest minimalna roznica pomiedzy sempronem a celeronem????? Jeszcze wedlug ciebie nie dorostrzygniecia przy rosadnych argumentach :D

 

co do laczenia semprona z x700 popatrz sobie tez na wyniki benchamrkow 3dmark i porownywalnych platform z intelem. co by nie gadac w zastosowaniach multimedialnych sempron bije na glowe celerona. wiec pomylka jest gadanie takich glupot ze polaczenie semprona z x700 to niewypal. Roznice sa minimalne i napewno znacznie mniejsze niz roznica w cenie. Acerowi modele z serii 3020 raczej dlugo nie grzeja miejsca na polkach. Wystarczy przejrzec forum jak i inne gdzie widac wiele postow ludzi szukajacych tych lapow, bo poprzednia dostawa sie rozeszla. Uwarzam lapek 3023 za jedna z najlepszych polaczen wydajnosc/cena, jakikowliek platforma z celkiem nie ma szans zagrozic tej pozycji ani oparta na pelnym intelu gdyz wydajnosc moze jest wieksza ale roznica w cenie raczej odstrecza.

A wy tylko banany i banany.

To jest tak jak jest Intel i AMD. Wieczna haja. Ci co są ze śląska to wiedzą co to jest haja.

A jak AMDkowcą napiszą 3000+ to myślą że to można porównać z 3GHz. Sam miałem jednego Athlona XP i przejechałem się na tym.

Już nie mówię bo AMD co by się pisało zawsze jest poszkodowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wy tylko banany i banany.

To jest tak jak jest Intel i AMD. Wieczna haja. Ci co są ze śląska to wiedzą co to jest haja.

A jak AMDkowcą napiszą 3000+ to myślą że to można porównać z 3GHz. Sam miałem jednego Athlona XP i przejechałem się na tym.

Już nie mówię bo AMD co by się pisało zawsze jest poszkodowane.

A tlumaczenie dla tych spoza Śląska? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wy tylko banany i banany.

To jest tak jak jest Intel i AMD. Wieczna haja. Ci co są ze śląska to wiedzą co to jest haja.

A jak AMDkowcą napiszą 3000+ to myślą że to można porównać z 3GHz. Sam miałem jednego Athlona XP i przejechałem się na tym.

Już nie mówię bo AMD co by się pisało zawsze jest poszkodowane.

Moze tak jasniej, bo z teg co napisales ja nic nie chwytam, nie wiem tez jak to nawiazuje do mojego postu????? Jedyne co tu jest czytelne ze 3000+ nie mozna porownac do 3ghz, tylko jak to sie ma do tematu tego watku czy mojego postu?? Bo o nazewnictweie tu nie dyskutujemy, tylko o realnych i rzeczywistych porownaniach z testow vs. slowa pseudo fachowcow ze sempron to, to samo co celeron bo oba procki sa low-nedowe :P. Przetlumacz to na polski, przemysl wnioski, jasniej sformuluj bo my nie slazacy :P

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...