Skocz do zawartości
polifon

Linksys Wap54g Kontra Voip I Firmware

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam już od jakiegoś czasu dwa AP-ki Linksys WAP54G w dwóch różnych budynkach. Skonfigurowałem je jako most pomiędzy sieciami w tych budynkach. Bardzo ładnie się jak dotąd spisują.

Ale chciałbym teraz spróbować zrobić pewne zmiany, właściwie chciałbym zamontować bramki VoIP w jednym i drugim budynku aby obniżyć koszty połączeń tel. między nimi. Mam tutaj na myśli bramki Wellgate z 2xFXS i 2xFXO. Mógłbym wtedy zrezygnować z linii telefonicznej w jednym bud. a korzystać z tej w drugim. Tutaj właśnie pojawia się problem bo do sprawnego działania VoIP wymagane są połączenia z "kłosami zbóż":)

QoS, a wyczytałem, że firmware do Linksysa zrobiony przez firmę Sveasoft, wersja Freya bodajże 2.06 posiada regulację pasma i QoS i że można ustawić priorytety dla dwóch urządzeń (ustawiłbym dla bramek).

 

Przechodząc do meritum sprawy pragnę zapytać jak wykonać aktualizację tego firmware (bardzo proszę o dokładny opis postępowania), bo nie chciałbym czegoś spie... gdyż wówczas drugi budynek byłby odcięty od LAN-u i Internetu, a podobno po nie udanej aktualizacji firmware jesteśmy w d... i trzeba dużo więcej czasu poświęcić sprzętowi by go przywrócić do życia.

Czy da się na moje AP-ki wgrać ten firmware, bo fabrycznie miałem wgraną wersję 3.02?

Czy ktoś może mi powiedzieć jak działa ta regulacja pasma i QoS, czy wogóle warto sobie głowę zawracać?

 

Dziękuję i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...