Skocz do zawartości
tola

Lcd Martwy Pixel Warto ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taką możliwośc kupna LCD z jednym martwym pixelem, Lcd są nowe przywiezione z niemiec tylko nie wpuszczone do obiegu od LG bo właśsnie jeden pixel jest martwy, miał bym możliwośc zobaczenia kilku i wybrania sobie n z jakimś pixelem z boku .

 

Oto monitorek : http://www.cdland.pl/hardware/lcd_lg_1730s.htm

 

I pytanko do Was czy warto w coś takiego inwestowac , bo mogę mieć go za 550 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancji nie ma :cry: ale z tego co wiem to koleś juz chyba 3 raz je przywozi i nikt nie zwracał albo nic o tym nie wiem , ktoś mi kiedys napisał że martwy pixel to nie rajstopy i może kolenych dziurek nie byc :) , myśle bo moje crt juz dwano robi sie ciemne i kolorki nie za fajne , a na tym LCD pograc sie da z 12 ms reakcji zawsze to 17-ka i plus taki ze moge wybrac sobie jakis czyli pewnie odpale ze 3 / 4 sztuki i cos wybiore najlepszego , tylko kolejne pytanie jak sobie to wybrac , ze pixel gdziesz z boku to wiem ale czy jakos inaczej moge sprawdzic monitorek na miejscu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum MVA.pl jest wątek z programami do spr lcd, wejdz zassaj i w trakcie wyboru cieklaka zapuść.

Zwracaj uwagę na podświetlenie matrycy i nierównomierność podświetlena (oczywiście musi być komp)

Co do zdechlaków wybieraj wyłączone (zgaszone) zapalony daje po oczach.

 

Edit.

Link na testy lcd tu

Edytowane przez Arekservice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy panel 1730S kosztuje:

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/2948

 

czyli jest to około 400zł w kieszeni, monitor jest całkiem niezły, kilka osób które znam go ma i sobie chwali... LG wprowadza 30 dni na zero badpikseli i prawdopodobnie to są te "zwroty" od klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, w takim razie zapewne na dniach będę go miał i dam znać co i jak z nim :) przeglądałem te programiki do testowania LCD i mam pytanko na co zwarać uwagę, one testują kolorki, smużenie , ale na co dokładnie zwaracać uwagę , szkoda ze gwaracnji nie bedę miał ale chyba postaram się ugadac ze jak mi coś kolejnego wyskoczy np. przez 5 miesięcy to czy wymieni mi na inny , może się uda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie testuj smużenia (wpadniesz w kompleksy) zapuść tła RGB biel i czerń jakieś fajne fotki (kolory) oceń go subiektywnie czy

tobie pasuje taki obraz, jak tak to wporzo i będziesz zadowolony.

Każdy lcd smuży mniej lub więcej i to jest regułą, ty możesz tego nie zauważyć a nawet jak zobaczysz to po pewnym czasie przyzwyczaisz się.

 

Powodzonka w kupnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo , ze smużenie bedzie , ale na moim stary CTR syn master 550 s to juz filmy musiałęm rozjaśniać, w grach gamma na max, czyli jak kolwiek bedzie lepiej, dzięki za odpowiedzi i rady na pewno się przydadzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...